Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Περιμένω να δω ποια θα είναι η επόμενη ☺️.

Λοιπόν, εμάς την δεύτερη μέρα της γέννας εμφάνισε τσιμπλες ο μικρός κ μετά από εξετάσεις βγήκε οριακά αυξημένη μια τιμή.  Μπήκε στην παιδιατρική κ εγώ πηγαινοερχομουν όλη τη μέρα . Ευτυχώς ήμασταν μόνοι στο δωμάτιο,και μπορούσαμε να είμαστε όλη μέρα μαζί του. Απλά εγώ κατέληξα να κάθομαι σε μια πολυθρόνα σχεδόν 20 ώρες και βάλε κάθε μέρα,να υποφέρω απ' το πρήξιμο κ τους πόνους, ψυχολογία χάλια, περισσότερο για το μεγάλο που μας ζητούσε και στεναχωριοταν. Πήγαινα  λίγο στο δωμάτιο και πολλές φορές με το που ξάπλωνα (με κόπο κ πόνο) με έπαιρνε η μάνα μου να πάω πίσω.😅 Ούτε ξέρω πως κατάφερνα κ σηκωνομουν. Απ' την δεύτερη μέρα οι εξετάσεις ήταν καλές αλλά ήθελαν να κρατήσουν το πρωτόκολλο 5 ημερών. Είχα δυνατότητα να υπογράψω κ να φύγω αλλά... Οκ,ταλαιπωρήθηκα απίστευτα,αλλά όλα καλά. Βγήκαμε χθες Τετάρτη μεσημέρι. Ήμουν απ' την προηγούμενη Τετάρτη εκεί.  

Όλο αυτό είχε απίστευτη ταλαιπωρία και γιατί θήλαζα αποκλειστικά. Ευτυχώς πήγε πολύ καλά ο θηλασμός .

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Εύχομαι να είστε καλά!!!

Να ρωτήσω όσες κάνατε καισαρική πονάτε ακόμα;;; Έχουν περάσει 15 μέρες και ακόμα όταν γυρίζω πλάι έχω κάψιμο στην τομη και τσούζει ..και ένα μούδιασμα ανυπόφορο στα πλαϊνά μου που δεν αντέχεται!!!!!! Είναι φυσιολογικό άραγε;;;; 

Το μωρό είναι καλά Δόξα το Θεό!!! Κάνω άντληση και της δίνω (τρώει 60-70 μλ) 

Από τη δίκη μου καισαρική έχουν περάσει 22 μέρες αλλά δεν έχω κάποια ενόχληση αυτή τη φορά, αλλά θυμάμαι στην πρώτη καισαρική έκανα πολύ καιρό να γυρισω πλάι και τραβούσαν τα ράμματα πολύ.. δεν θυμάμαι πόσος καιρός πέρασε για να ισιωσω αλλά μετά ήταν σαν να μην έκανα ποτε.. τη δεύτερη φορά είχα πολύ καλή ανάρρωση.. μην αγχώνεσαι πάντως είναι φυσιολογικο , βάση οργανισμού είναι πάντα . Επικοινώνησε το με το γιατρό όπως και να έχει γιατί αν σε ανησυχεί κατι ή πονάς πολύ , ίσως να είναι καλύτερα τυπικά να σε δει !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Περιμένω να δω ποια θα είναι η επόμενη ☺️.

Λοιπόν, εμάς την δεύτερη μέρα της γέννας εμφάνισε τσιμπλες ο μικρός κ μετά από εξετάσεις βγήκε οριακά αυξημένη μια τιμή.  Μπήκε στην παιδιατρική κ εγώ πηγαινοερχομουν όλη τη μέρα . Ευτυχώς ήμασταν μόνοι στο δωμάτιο,και μπορούσαμε να είμαστε όλη μέρα μαζί του. Απλά εγώ κατέληξα να κάθομαι σε μια πολυθρόνα σχεδόν 20 ώρες και βάλε κάθε μέρα,να υποφέρω απ' το πρήξιμο κ τους πόνους, ψυχολογία χάλια, περισσότερο για το μεγάλο που μας ζητούσε και στεναχωριοταν. Πήγαινα  λίγο στο δωμάτιο και πολλές φορές με το που ξάπλωνα (με κόπο κ πόνο) με έπαιρνε η μάνα μου να πάω πίσω.😅 Ούτε ξέρω πως κατάφερνα κ σηκωνομουν. Απ' την δεύτερη μέρα οι εξετάσεις ήταν καλές αλλά ήθελαν να κρατήσουν το πρωτόκολλο 5 ημερών. Είχα δυνατότητα να υπογράψω κ να φύγω αλλά... Οκ,ταλαιπωρήθηκα απίστευτα,αλλά όλα καλά. Βγήκαμε χθες Τετάρτη μεσημέρι. Ήμουν απ' την προηγούμενη Τετάρτη εκεί.  

Όλο αυτό είχε απίστευτη ταλαιπωρία και γιατί θήλαζα αποκλειστικά. Ευτυχώς πήγε πολύ καλά ο θηλασμός .

Μπράβο σου που τα κατάφερες με τόση ταλαιπωρία, καλή αρχή τώρα στο σπιτάκι σας!

Αχ αυτά τα μεγάλα που αφήνουμε πίσω... Κι εμένα η έννοια μου η μεγάλη μου κόρη είναι, μήπως με ζητάει και στεναχωριέται. Αφού και στον άντρα μου που την πρώτη φορά μαζί μπήκαμε και μαζί βγήκαμε από το μαιευτήριο, τώρα του λέω να αφήνει εμένα και να έρχεται σπίτι στη μικρή (η μικρή που θα είναι μεγάλη οσονούπω, θα τα κάνουμε αχταρμά χαχαχα)!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Περιμένω να δω ποια θα είναι η επόμενη ☺️.

Λοιπόν, εμάς την δεύτερη μέρα της γέννας εμφάνισε τσιμπλες ο μικρός κ μετά από εξετάσεις βγήκε οριακά αυξημένη μια τιμή.  Μπήκε στην παιδιατρική κ εγώ πηγαινοερχομουν όλη τη μέρα . Ευτυχώς ήμασταν μόνοι στο δωμάτιο,και μπορούσαμε να είμαστε όλη μέρα μαζί του. Απλά εγώ κατέληξα να κάθομαι σε μια πολυθρόνα σχεδόν 20 ώρες και βάλε κάθε μέρα,να υποφέρω απ' το πρήξιμο κ τους πόνους, ψυχολογία χάλια, περισσότερο για το μεγάλο που μας ζητούσε και στεναχωριοταν. Πήγαινα  λίγο στο δωμάτιο και πολλές φορές με το που ξάπλωνα (με κόπο κ πόνο) με έπαιρνε η μάνα μου να πάω πίσω.😅 Ούτε ξέρω πως κατάφερνα κ σηκωνομουν. Απ' την δεύτερη μέρα οι εξετάσεις ήταν καλές αλλά ήθελαν να κρατήσουν το πρωτόκολλο 5 ημερών. Είχα δυνατότητα να υπογράψω κ να φύγω αλλά... Οκ,ταλαιπωρήθηκα απίστευτα,αλλά όλα καλά. Βγήκαμε χθες Τετάρτη μεσημέρι. Ήμουν απ' την προηγούμενη Τετάρτη εκεί.  

Όλο αυτό είχε απίστευτη ταλαιπωρία και γιατί θήλαζα αποκλειστικά. Ευτυχώς πήγε πολύ καλά ο θηλασμός .

Πω πω φοβερη ταλαιπωρία για όλους σας φαντάζομαι αλλά περισσότερο για σένα. Ευτυχως επιστρέψατε τώρα. Ελπιζω να έχεις λίγη βοήθεια για να ανακτήσεις δυνάμεις και να κυλήσουν όλα ομαλά από δω και πέρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν χορταινουμε να την εχουμε αγκαλιά… ειναι μια μινιόν κουκλίτσα 2830γρ … απλά έρωτας…🥰 

Εύχομαι σύντομα με το καλό σε όλες σας να πανε ολα υπέροχα και να κρατάτε αγκαλίτσα τα μωράκια σας..

καλη δύναμη… 

  • Μου αρέσει 8
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Δεν χορταινουμε να την εχουμε αγκαλιά… ειναι μια μινιόν κουκλίτσα 2830γρ … απλά έρωτας…🥰 

Εύχομαι σύντομα με το καλό σε όλες σας να πανε ολα υπέροχα και να κρατάτε αγκαλίτσα τα μωράκια σας..

καλη δύναμη… 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! 🥰Να τη χαίρεστε κι να είναι γερή και δυνατή!!

κοριτσια μου σπάσανε κ εμένα τα νερά, είμαι στο Ιασώ, αυριο καλως εχόντων των πραγμάτων θα γεννησω μου λένε. Ξεκινάμε🙂

  • Μου αρέσει 5
  • Καλή τύχη! 4
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Γέννησαμε κορίτσια, γέννησαμε!! Είναι το υπέροχο πράγμα στον κόσμο να γεννιέται μια ζωή από μέσα μας! 

Είναι ένας κούκλος, λιώνω, χάνομαι! Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει!! Να μας ζήσουν ! Και στα δικά σας όσες τα περιμένετε ακόμα!! 

  • Μου αρέσει 6
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

Γέννησα και γω χθες το βράδυ κορίτσια.....με έφτασαν λίγο στο αμήν και γενικά δεν είμαι ευχαριστημένη από πολλά άλλα κάνω υπομονή να πάμε σπιτάκι μας. ...με το θηλασμό δεν το έχουμε βρει ακόμα η αλήθεια είναι αλλά δε περιμένω ότι θα αλλάξει κάτι όσο είμαστε σε αυτό το αγχωτικό περιβάλλον. Επισης τραβάω πολύ πόνο από την καισαρική όπως και την πρώτη φορά δυστυχώς.Όταν βγω από δω θα χαρώ τη μπουμπουκα μου στο εκατό τοις εκατό! Με το καλό όσες απέμειναν!!

  • Μου αρέσει 6
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια όλα! Καλή ανάρρωση σε εσάς και σπίτι σας γρήγορα να μπείτε σε ρυθμούς!

@μάφιν με το καλό!! Εύκολα και γρήγορα εύχομαι!

Πω πω, ποιες μείναμε; Η @Elle12 κι εγώ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησουν!!! Απιστευτο!! ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ :lol:

Αν και δε τη βλεπω τη δικια μου να θελει να βγει.. τη κοβω να φτανει 42 βδομαδες! Δεν εχω κανενα μα κανενα συμπτωμα εκτος απο τυχαια πονακια περιοδου που σταμστησαν κιολας απο προχθες.. τι να πω..

Οσες εχουμε απομεινει, με το καλο... ανυπομονω, τρεμω, χαιρομαι, γελαω, κλαιω, ολα μαζι μα πανω απ ολα περιμενω το κοριτσακι μου ❤️

Γερα μωρακια σε ολες και ευχομαι ευκολες μεταβασεις στην καθημερινοτητα μας ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Να σας ζησουν!!! Απιστευτο!! ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ :lol:

Αν και δε τη βλεπω τη δικια μου να θελει να βγει.. τη κοβω να φτανει 42 βδομαδες! Δεν εχω κανενα μα κανενα συμπτωμα εκτος απο τυχαια πονακια περιοδου που σταμστησαν κιολας απο προχθες.. τι να πω..

Οσες εχουμε απομεινει, με το καλο... ανυπομονω, τρεμω, χαιρομαι, γελαω, κλαιω, ολα μαζι μα πανω απ ολα περιμενω το κοριτσακι μου ❤️

Γερα μωρακια σε ολες και ευχομαι ευκολες μεταβασεις στην καθημερινοτητα μας ❤️

Δε βιάζεται, καλά περνάει μέσα στην κοιλιά!! Με το καλό, νομίζω εμείς οι δύο μείναμε! Χαχα, έτοιμη ή όχι, όταν έρθει η ώρα δε θα σκέφτεσαι τίποτα! Μόνο πότε θα περάσει όλη η διαδικασία να κρατήσεις το μπουμπουκάκι σου αγκαλιά!

Χρόνια πολλά και σε όλες, μανούλες και μανούλες to be, ξημερώνει η γιορτή της μητέρας! Πριν δύο χρόνια την είχα γιορτάσει πρώτη φορά στο μαιευτήριο, με μία μπέμπα λίγων ωρών!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agapi27 είπε:

Να σας ζήσουν κορίτσια. Γερά και τυχερά να είναι όλα τα παιδάκια. 

Χρόνια μας πολλά. 

Εμένα διπλή γιορτή σήμερα,έχει γενέθλια και ο μεγάλος μου. 

Να τον χαίρεσαι, υγιής και χαρούμενος πάντα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Viik είπε:

Δε βιάζεται, καλά περνάει μέσα στην κοιλιά!! Με το καλό, νομίζω εμείς οι δύο μείναμε! Χαχα, έτοιμη ή όχι, όταν έρθει η ώρα δε θα σκέφτεσαι τίποτα! Μόνο πότε θα περάσει όλη η διαδικασία να κρατήσεις το μπουμπουκάκι σου αγκαλιά!

Χρόνια πολλά και σε όλες, μανούλες και μανούλες to be, ξημερώνει η γιορτή της μητέρας! Πριν δύο χρόνια την είχα γιορτάσει πρώτη φορά στο μαιευτήριο, με μία μπέμπα λίγων ωρών!

Ναι είμαστε συναδελφισσες :)

 

χρόνια μας πολλά μανουλες !!!! 

καλή ανάρρωση σε όλες...σύντομα σπίτι σας

Καλή λευτεριά σε όσες έμειναν!!!!

Υγεία εύχομαι!!!!

 

Εγώ παλεύω να θηλάσω ...στην πρώτη μου δε θήλασα...είναι λίγο δύσκολο γιατί δεν ελέγχω τι τρώει.... Επίσης κάνει πολύ πιο πολλή ώρα να φάει από ότι με το μπουκάλι... Κάνω μεικτή όμως και παλεύεται....

 

Φιλιά σας στέλνω!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2023 at 7:51 ΜΜ, μάφιν είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! 🥰Να τη χαίρεστε κι να είναι γερή και δυνατή!!

κοριτσια μου σπάσανε κ εμένα τα νερά, είμαι στο Ιασώ, αυριο καλως εχόντων των πραγμάτων θα γεννησω μου λένε. Ξεκινάμε🙂

Πως είστε μαφιν; Όλα καλά;

 

Εσείς κορίτσια πως περνάτε με τα μωρά;

Εμείς πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο και έφτασε 4170 γραμμάρια. Οπότε πάμε πολύ καλά με το θηλασμό. Και γενικά τον είδε μια χαρά.

Μου συνέστησε να τον πάμε για ακουογραμμα κ είπαμε να κλείσω κ ένα ραντεβού για να δούμε τα νεφρά,μιας κ είχαμε βρει μια μικρή διάταση στο ένα νεφρό.

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...