Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Elle12 είπε:

Ολικη κανουν μονο σε σοβαρες περιπτωσεις ή αν το απαιτησει η επιτοκος θαρρω. Το 90% των καισαρικων γινεται με επισκληριδιο. Σαν μαιευτηριο δεν εχω προσωπικη αποψη αλλα απο χρονια ξερω οτι ειναι απο τα πολυ καλα. Η μαμα μου κ οι φιλες μου που γεννησαν ή εκαναν επεμβασεις εκει ειναι πολυ ευχαριστημενες. Ασε που το μενου ειναι του Ακη! :lol:

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για την απαντηση!φιουφ μου εφυγε ενα βαρος αααα ωραια η πληροφορια για τον ακη δεν το ηξερα χαχαχ να σαι καλα και με ενα πονο ολες εχουμε την αγωνια του τοκετου ολα θα πανε καλα στο τελος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Να χαιρόμαστε όλα τα παιδάκια μας!

@μάφιν ελπίζω να είναι όλα καλά με την τομή σου!

@Jamie τον Νοέμβριο γέννησε μία ξαδέρφη μου στο Μητερα με καισαρική κι έκανε επισκληρίδιο. 

Καλες βόλτες σε όσες ξεκινήσουν τώρα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Viik είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Να χαιρόμαστε όλα τα παιδάκια μας!

@μάφιν ελπίζω να είναι όλα καλά με την τομή σου!

@Jamie τον Νοέμβριο γέννησε μία ξαδέρφη μου στο Μητερα με καισαρική κι έκανε επισκληρίδιο. 

Καλες βόλτες σε όσες ξεκινήσουν τώρα! 

Ευχαρισυω πολυ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

14 ώρες πρίν, Viik είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Να χαιρόμαστε όλα τα παιδάκια μας!

@μάφιν ελπίζω να είναι όλα καλά με την τομή σου!

@Jamie τον Νοέμβριο γέννησε μία ξαδέρφη μου στο Μητερα με καισαρική κι έκανε επισκληρίδιο. 

Καλες βόλτες σε όσες ξεκινήσουν τώρα! 

έχει κάνει κάτι σκληρύνσεις από μέσα η τομή μου και θα πάρω αντιβιωση. Είναι ήδη κιγο καλυτερα μετά από μια μερε αντιβίωσης όποτε πιστεύω σε λίγες μέρες θα περάσει. Κοριτσια χθες κυριολεκτικά έκλαιγα όλη μέρα! Ευτυχως μίλησα με φίλες και το έχουν παθει και αυτες. 15 μέρες λέει κρατάει…

Αυτό με την καισαρικη τομή το εχει παθει καμία άλλη από εσάς; Να πονάει δηλαδή και να έχει γίνει σκληρή από μέσα;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

 

έχει κάνει κάτι σκληρύνσεις από μέσα η τομή μου και θα πάρω αντιβιωση. Είναι ήδη κιγο καλυτερα μετά από μια μερε αντιβίωσης όποτε πιστεύω σε λίγες μέρες θα περάσει. Κοριτσια χθες κυριολεκτικά έκλαιγα όλη μέρα! Ευτυχως μίλησα με φίλες και το έχουν παθει και αυτες. 15 μέρες λέει κρατάει…

Αυτό με την καισαρικη τομή το εχει παθει καμία άλλη από εσάς; Να πονάει δηλαδή και να έχει γίνει σκληρή από μέσα;

Περαστικά σου γρήγορα! 

Δεν έχω άποψη καθόλου για καισαρική εγώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/5/2023 at 12:19 ΜΜ, μάφιν είπε:

 

έχει κάνει κάτι σκληρύνσεις από μέσα η τομή μου και θα πάρω αντιβιωση. Είναι ήδη κιγο καλυτερα μετά από μια μερε αντιβίωσης όποτε πιστεύω σε λίγες μέρες θα περάσει. Κοριτσια χθες κυριολεκτικά έκλαιγα όλη μέρα! Ευτυχως μίλησα με φίλες και το έχουν παθει και αυτες. 15 μέρες λέει κρατάει…

Αυτό με την καισαρικη τομή το εχει παθει καμία άλλη από εσάς; Να πω κάποια ονάει δηλαδή και να έχει γίνει σκληρή από μέσα;

Εγώ εχω κάποια θεματακια με την τομή. Αλλά προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω. Έπαιρνα αντιβίωση μέχρι προχθές . Πήγα κ απ' το νοσοκομείο 2 φορές. Έπρεπε να πάω κ το Σάββατο,αλλά δεν τα κατάφερα. Τώρα θα κοιτάξω για γιατρό έξω. 

 Εγώ απλά το ένιωσα λίγο στην αφή πρησμένο και πήγα. Δεν είχα πόνο.

Τώρα άρχισε να με ενοχλεί -ποναει λίγο. 

Συγνώμη για τη σύνταξη και το ποσό μπερδεμένα είναι αυτά που γράφω. Χαρακτηριστικό της κατάστασης του μυαλού μου. 😅😅

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agapi27 είπε:

Εγώ εχω κάποια θεματακια με την τομή. Αλλά προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω. Έπαιρνα αντιβίωση μέχρι προχθές . Πήγα κ απ' το νοσοκομείο 2 φορές. Έπρεπε να πάω κ το Σάββατο,αλλά δεν τα κατάφερα. Τώρα θα κοιτάξω για γιατρό έξω. 

 Εγώ απλά το ένιωσα λίγο στην αφή πρησμένο και πήγα. Δεν είχα πόνο.

Τώρα άρχισε να με ενοχλεί -ποναει λίγο. 

Συγνώμη για τη σύνταξη και το ποσό μπερδεμένα είναι αυτά που γράφω. Χαρακτηριστικό της κατάστασης του μυαλού μου. 😅😅

Ναι σε καταλαβαίνω, κ εγω το χω χάσει λίγο 😊 μια χαρα καταλαβα τι λες… 

θα περιμένω κ εγω να τελειώσει η αντιβίωση να δω πως θα ειναι τοτε…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται και η σειρα μου..

Ξυπνησα στις 5 το πρωι σπασανε τα νερα ειχε κ αιματακι. Κατα τις 10 ηρθα στο νοσοκομειο γιατι ηθελε να με βαλει σε ενδοφλεβια αντιβιωση

 Ειχα απειροελαχιστες συσπασεις, κοψιματακια περιοδου, διαστολη 1, μαλακο τραχηλο και το παιδι ειχε παρει θεση. 

Οταν ηρθε ο γιατρος ειχα διαστολη 2 και τα υπολοιπα ιδια.

Εφαγα, σπασαν κι αλλο τα νερα πλημμυρισα, πλυθηκα, αλλαξα κ τωρα εχω ενα τσακ πιο εντονες συσπασεις. Περιμενω να μπω σε λιγο ξανα καρδιοτοκογραφο να δουμε.. μου ειπε ο γιατρος εχουμε ενα 24ωρο απο την  ωρα που σπασανε τα νερα γιατι δε θελω προκληση ακομα.. βλεποντας κ κανοντας.. η καρδια της μπεμπας αλογο, μια χαρα!

Στειλτε τη θετικη σας ενεργεια να τα καταφερω γιατι ειμαι σε αρνηση κ τρομο :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Elle12 είπε:

Ερχεται και η σειρα μου..

Ξυπνησα στις 5 το πρωι σπασανε τα νερα ειχε κ αιματακι. Κατα τις 10 ηρθα στο νοσοκομειο γιατι ηθελε να με βαλει σε ενδοφλεβια αντιβιωση

 Ειχα απειροελαχιστες συσπασεις, κοψιματακια περιοδου, διαστολη 1, μαλακο τραχηλο και το παιδι ειχε παρει θεση. 

Οταν ηρθε ο γιατρος ειχα διαστολη 2 και τα υπολοιπα ιδια.

Εφαγα, σπασαν κι αλλο τα νερα πλημμυρισα, πλυθηκα, αλλαξα κ τωρα εχω ενα τσακ πιο εντονες συσπασεις. Περιμενω να μπω σε λιγο ξανα καρδιοτοκογραφο να δουμε.. μου ειπε ο γιατρος εχουμε ενα 24ωρο απο την  ωρα που σπασανε τα νερα γιατι δε θελω προκληση ακομα.. βλεποντας κ κανοντας.. η καρδια της μπεμπας αλογο, μια χαρα!

Στειλτε τη θετικη σας ενεργεια να τα καταφερω γιατι ειμαι σε αρνηση κ τρομο :lol:

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλα!! Ευχομαι να γεννήσεις γρήγορα και εύκολα και να κρατήσεις το μικρό σου αγκαλιά συντομα! Να μας στείλεις πως πήγε!! Με ένα πονο ή και με καθόλου💪❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ερχεται και η σειρα μου..

Ξυπνησα στις 5 το πρωι σπασανε τα νερα ειχε κ αιματακι. Κατα τις 10 ηρθα στο νοσοκομειο γιατι ηθελε να με βαλει σε ενδοφλεβια αντιβιωση

 Ειχα απειροελαχιστες συσπασεις, κοψιματακια περιοδου, διαστολη 1, μαλακο τραχηλο και το παιδι ειχε παρει θεση. 

Οταν ηρθε ο γιατρος ειχα διαστολη 2 και τα υπολοιπα ιδια.

Εφαγα, σπασαν κι αλλο τα νερα πλημμυρισα, πλυθηκα, αλλαξα κ τωρα εχω ενα τσακ πιο εντονες συσπασεις. Περιμενω να μπω σε λιγο ξανα καρδιοτοκογραφο να δουμε.. μου ειπε ο γιατρος εχουμε ενα 24ωρο απο την  ωρα που σπασανε τα νερα γιατι δε θελω προκληση ακομα.. βλεποντας κ κανοντας.. η καρδια της μπεμπας αλογο, μια χαρα!

Στειλτε τη θετικη σας ενεργεια να τα καταφερω γιατι ειμαι σε αρνηση κ τρομο :lol:

Ήρθε η στιγμή! Όλα να πάνε καλά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και σύντομα να είστε και οι δυο αγκαλίτσα και ευτυχισμένοι… Ολα καλα θα είναι! Ψυχραιμία και θετική σκέψη… να σκέφτεσαι το αποτέλεσμα…. Όλη , όλη μας η θετική σκέψη και ενέργεια να σε αγκαλιάζει….❣️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! @Elle12 Ελπιζω να έχεις γεννήσει και να είσαι πανευτυχής ❤️

πο υπόλοιπες τι κάνετε; Εγω πρέπει να κόψω τα γαλακτοκομικά γιατί ζορίζεται πολύ η μικρούλα με τα αέρια και τα κακα της. Έχει καμία παρόμοιο πρόβλημα; Σκέφτομαι τώρα ιδέες τι να τρωω…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Elle12 Ελπιζω να έχεις γεννήσει και να είσαι πανευτυχής ❤️

πο υπόλοιπες τι κάνετε; Εγω πρέπει να κόψω τα γαλακτοκομικά γιατί ζορίζεται πολύ η μικρούλα με τα αέρια και τα κακα της. Έχει καμία παρόμοιο πρόβλημα; Σκέφτομαι τώρα ιδέες τι να τρωω…

Καλημέρα. Εγώ είχα κάνει στο μεγάλο μου γιο αποχή. Δεν έτρωγα πολλά . Ήταν γεμάτες βλέννη οι πάνες του. Τώρα, ακόμα δεν έχω δει κάτι έντονο. 

Έχει αέρια βέβαια και υδαρη κακά,αλλά δεν έχω μπει σε διαδικασία να το κοιτάξω παραπάνω. Δεν προσέχω πολύ τη διατροφή. Αν εξαιρέσουμε τον καφέ κ και τα όσπρια,απ' τα άλλα τρώω σχετικά απ' όλα. Θα ήθελα να μπω σε διατροφή,αλλά συνήθως τρώω ότι βρω. (Δεν έχω βρει τους ρυθμούς μας όπως καταλαβαίνετε) Ευτυχώς υπάρχει κ η πεθερά και τρώει ο μεγάλος κάνα μαγειρευτό 😅

Υπάρχουν κάποιες ομάδες στο fb. Θηλασμός και αλλεργίες... Είναι πολύ βοηθητική ομάδα.  Αν θυμηθώ και κάποια άλλη,θα γράψω.

  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλημέρα. Εγώ είχα κάνει στο μεγάλο μου γιο αποχή. Δεν έτρωγα πολλά . Ήταν γεμάτες βλέννη οι πάνες του. Τώρα, ακόμα δεν έχω δει κάτι έντονο. 

Έχει αέρια βέβαια και υδαρη κακά,αλλά δεν έχω μπει σε διαδικασία να το κοιτάξω παραπάνω. Δεν προσέχω πολύ τη διατροφή. Αν εξαιρέσουμε τον καφέ κ και τα όσπρια,απ' τα άλλα τρώω σχετικά απ' όλα. Θα ήθελα να μπω σε διατροφή,αλλά συνήθως τρώω ότι βρω. (Δεν έχω βρει τους ρυθμούς μας όπως καταλαβαίνετε) Ευτυχώς υπάρχει κ η πεθερά και τρώει ο μεγάλος κάνα μαγειρευτό 😅

Υπάρχουν κάποιες ομάδες στο fb. Θηλασμός και αλλεργίες... Είναι πολύ βοηθητική ομάδα.  Αν θυμηθώ και κάποια άλλη,θα γράψω.

Έκανα request να μπω, ευχαριστω!! Θα τε κόψω κ εγω προς το παρόν και βλέπουμε… ξαφνικά τις δυο τελευταίες μέρες είναι άλλο μωρό. Ζορίζεται Παρε πολύ να αεριστεί και να κάνει κακα και γκρινιάζει η καημένη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , μάφιν είπε:

Έκανα request να μπω, ευχαριστω!! Θα τε κόψω κ εγω προς το παρόν και βλέπουμε… ξαφνικά τις δυο τελευταίες μέρες είναι άλλο μωρό. Ζορίζεται Παρε πολύ να αεριστεί και να κάνει κακα και γκρινιάζει η καημένη. 

Πώς κατάλαβες ότι έχει αλλεργία;; Εμένα η παιδίατρος μου είπε αν έχει αίμα στα κακα της, γιατί γενικά και η δικιά μου ζοριζεται και γκρινιάζει όταν κάνει κακά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...