Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

On 25/11/2022 at 9:38 ΠΜ, Katerinaaa είπε:

Και γω είδα καφέ σήμερα,είμαι στην 15η εβδομάδα.....έχω κόψει τα ουτρογκεσταν εδώ και μέρες. Ανησυχώ λίγο όπως είναι φυσικό αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι. Δεν είχα ούτε υπέρηχο ούτε επαφή από την οποία μπορεί να προήλθαν. Μέχρι να ακούσω το μωρό να κουνιέται μου φαίνεται ότι θα σκάσω!:unsure:

Μήπως κουράστηκες, έσκυψες ή σήκωσες βάρος;;Είσαι καλυτερα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Μήπως κουράστηκες, έσκυψες ή σήκωσες βάρος;;Είσαι καλυτερα;

Συμφωνώ με Μάφιν.. Μήπως κουράστηκες? γιατί και εμένα μου συνέβει 4-5 φορές και αυτό όταν ήμουν στη δουλειά και έκανα κάποια απότομη κίνηση ή σηκωνα λίγο βάρος. Ρώτα τον γιατρό, το πιθανότερο να σου πει ότι δεν είναι τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το μόνο "βάρος" που σηκώνω είναι η σακούλα του σούπερ μάρκετ, πηγαίνω σχεδόν καθημερινά ώστε να τα παίρνω λίγα λίγα. Και αυτό για δύο λεπτά μέχρι να φτάσω στο αμάξι. Κατά τ αλλά τα κάνω όλα στο σπίτι πολύ χαλαρά. Δύο τρεις φορές είδα καφέ, τώρα είμαι εντάξει....έφυγαν και οι αναγουλες και η αηδία στο στόμα απ' την οδοντόκρεμα και νιώθω λίγο περίεργα που είμαι καλα:???: ελπίζω να μην είναι κακό σημάδι και απλά να μπαίνω στο ευχαριστο δεύτερο τρίμηνο που λένε όλοι! Εσείς πώς είστε???

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα! Το μόνο "βάρος" που σηκώνω είναι η σακούλα του σούπερ μάρκετ, πηγαίνω σχεδόν καθημερινά ώστε να τα παίρνω λίγα λίγα. Και αυτό για δύο λεπτά μέχρι να φτάσω στο αμάξι. Κατά τ αλλά τα κάνω όλα στο σπίτι πολύ χαλαρά. Δύο τρεις φορές είδα καφέ, τώρα είμαι εντάξει....έφυγαν και οι αναγουλες και η αηδία στο στόμα απ' την οδοντόκρεμα και νιώθω λίγο περίεργα που είμαι καλα:???: ελπίζω να μην είναι κακό σημάδι και απλά να μπαίνω στο ευχαριστο δεύτερο τρίμηνο που λένε όλοι! Εσείς πώς είστε???

 

Ναι κορίτσι μου αυτό είναι:wub: εγω μπηκα στην 15η και έχω περίπου 1 εβδομάδα που είμαι πολύ καλα και εχω ενέργεια ξανά!! Πήγα και σε διαιτολόγο, γιατί εχω πάρει ήδη 3 κιλα :roll: ενταξει πέρασα λίγο δύσκολα τα τελευταία 2 χρόνια και τώρα χαρηκα με την εγκυμοσύνη και το έριξα λίγο έξω, αλλά από δω και πέρα το ράβω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Ναι κορίτσι μου αυτό είναι:wub: εγω μπηκα στην 15η και έχω περίπου 1 εβδομάδα που είμαι πολύ καλα και εχω ενέργεια ξανά!! Πήγα και σε διαιτολόγο, γιατί εχω πάρει ήδη 3 κιλα :roll: ενταξει πέρασα λίγο δύσκολα τα τελευταία 2 χρόνια και τώρα χαρηκα με την εγκυμοσύνη και το έριξα λίγο έξω, αλλά από δω και πέρα το ράβω!

Και γω στην 15η είμαι, πλέον το μετράω με βάση τους υπερήχους που είμαι μια βδομάδα μπροστά και όχι ημερολογιακά!!  Εσείς ποιο ακολουθείτε;;  Και μένα η διατροφή μου έχει πάρει την κάτω βόλτα, πρέπει να συνέλθω!! Δε πεινάω παραπάνω από το κανονικό απλά τρώω ότι μου κάνει όρεξη,γλυκά, σφολιάτες κτλ.

Εν τ μεταξύ,μόλις σας έγραψα το μνμ είδα λίγο αιματακι στο εσώρουχο ,μου είχε ξανασυμβεί στην 13η εβδομάδα χωρίς εμφανή αιτία.... ξαπλώνω όλη μέρα και ξαναρχισα ουτρογκεσταν..! Ο θεός βοηθός:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Και γω στην 15η είμαι, πλέον το μετράω με βάση τους υπερήχους που είμαι μια βδομάδα μπροστά και όχι ημερολογιακά!!  Εσείς ποιο ακολουθείτε;;  Και μένα η διατροφή μου έχει πάρει την κάτω βόλτα, πρέπει να συνέλθω!! Δε πεινάω παραπάνω από το κανονικό απλά τρώω ότι μου κάνει όρεξη,γλυκά, σφολιάτες κτλ.

Εν τ μεταξύ,μόλις σας έγραψα το μνμ είδα λίγο αιματακι στο εσώρουχο ,μου είχε ξανασυμβεί στην 13η εβδομάδα χωρίς εμφανή αιτία.... ξαπλώνω όλη μέρα και ξαναρχισα ουτρογκεσταν..! Ο θεός βοηθός:shock:

Εγώ βρίσκομαι στον Καναδά. Το πρώτο ραντεβού μου με την κλινική που βρίσκεται η γυναικολόγος μου έγινε δια τηλεφώνου με μια νοσοκόμα της κλινικής. Ρώτησα για τα καφέ υγρά που είχα από την 11 εβδομάδα μέχρι και την 13 (όχι συνεχόμενα) και της ανέφερα ότι βλέπω ότι στην Ελλάδα δίνουν αυτό το φάρμακο. Μου είπε συγκεκριμένα ότι δεν βοηθάει και ότι στην πραγματικότητα αν είναι να δώσουν κάτι τέτοιο το δίνουν στην πολύ αρχή και όχι σε αυτές τις εβδομάδες. Τα καφέ ευτυχώς εξαφανίστηκαν από μόνα τους. Ρώτα τον γιατρό σου για το αν πρέπει να τα συνεχίσεις.. 

Ακολουθώ την ημερομηνία που μου έδωσαν από το ultrasound. Νομίζω ότι έχει να κάνει με τις γόνιμες μέρες γιατί μου βγάλαν το μωρό 3 μέρες μεγαλύτερο και επειδή έχω μικρότερο κύκλο είναι ακριβώς στις γόνιμες μέρες που είχα. Το ημερολόγιο είναι για σταθερό κύκλο 28 ημερών 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Είχα ραντεβού με τον γιατρό σήμερα. Όλα είναι τέλεια και έχουμε ΑΓΟΡΆΚΙ...

Αγοράκι ξανά λοιπόν... Οι περισσότεροι πίστευαν ότι έχουμε κορίτσι αυτή την φορά. Κι εμείς δλδ.

Γερό να είναι και όλα καλά.  Πόσες ξέρουν φύλο;

  • Μου αρέσει 5

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Είχα ραντεβού με τον γιατρό σήμερα. Όλα είναι τέλεια και έχουμε ΑΓΟΡΆΚΙ...

Αγοράκι ξανά λοιπόν... Οι περισσότεροι πίστευαν ότι έχουμε κορίτσι αυτή την φορά. Κι εμείς δλδ.

Γερό να είναι και όλα καλά.  Πόσες ξέρουν φύλο;

Με το καλό κορίτσι μου! Γερό να είναι.....εμείς δε μάθαμε ακόμα,ούτε μια εκτίμηση τίποτα. Κοριτσάκι πιστεύουμε (και θέλουμε) και μεις αλλά αυτό είναι το τελευταίο,να πάνε όλα καλά και ότι είναι... Τουλάχιστον αν είναι αγόρι θα κάνω το χατίρι του γιού μου:D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Γερό να είναι.....εμείς δε μάθαμε ακόμα,ούτε μια εκτίμηση τίποτα. Κοριτσάκι πιστεύουμε (και θέλουμε) και μεις αλλά αυτό είναι το τελευταίο,να πάνε όλα καλά και ότι είναι... Τουλάχιστον αν είναι αγόρι θα κάνω το χατίρι του γιού μου:D

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν με ένοιαζε τόσο πολύ. Βέβαια φεύγοντας απ' τον γιατρό δεν ένιωθα πολύ καλά. Σκεφτόμουν και την πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήταν κοριτσάκι κ τελικά δεν τα κατάφερα. Ότι δεν θα βάλω κορδελιτσες κ φορεματακια σε παιδί. Με έπιασε λίγο το παράπονο. Που ξέρω ότι σημασία έχει μόνο να είναι υγιές το παιδί και πραγματικά αυτό εύχομαι. Αλλά επειδή δεν θέλω και δεν νομίζω να κάνω τρίτο παιδί είπα αυτό ήταν. :P

Έχω βαφτίσει κ αγοράκι για να βάφτιζα ένα κοριτσάκι να της παίρνω ένα σωρό κοριτσίστικα.:lol: 

Όλα καλά όμως. Υγεία,υγεία,υγεία. Μόνο αυτό έχει σημασία. Δεν ξέρω,ίσως πάω και για τρίτο τώρα που το σκέφτομαι.:lol::lol::lol:

 

  • Μου αρέσει 3

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, agapi27 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν με ένοιαζε τόσο πολύ. Βέβαια φεύγοντας απ' τον γιατρό δεν ένιωθα πολύ καλά. Σκεφτόμουν και την πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήταν κοριτσάκι κ τελικά δεν τα κατάφερα. Ότι δεν θα βάλω κορδελιτσες κ φορεματακια σε παιδί. Με έπιασε λίγο το παράπονο. Που ξέρω ότι σημασία έχει μόνο να είναι υγιές το παιδί και πραγματικά αυτό εύχομαι. Αλλά επειδή δεν θέλω και δεν νομίζω να κάνω τρίτο παιδί είπα αυτό ήταν. :P

Έχω βαφτίσει κ αγοράκι για να βάφτιζα ένα κοριτσάκι να της παίρνω ένα σωρό κοριτσίστικα.:lol: 

Όλα καλά όμως. Υγεία,υγεία,υγεία. Μόνο αυτό έχει σημασία. Δεν ξέρω,ίσως πάω και για τρίτο τώρα που το σκέφτομαι.:lol::lol::lol:

 

Χαχα πότε δε ξέρεις! Αν σε παίρνει ηλικιακά..... βέβαια χωρίς να σε αγχωσω ξέρω πολλούς που κατέληξαν με τρία αγόρια:lol:δε θα μπορούσα να το φανταστώ αυτό σε ένα σπίτι!! Εμένα περιμένει η κουμπάρα μου κοριτσάκι και στην τελική θα ξεσπάσω εκεί:lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 28/11/2022 at 10:17 ΜΜ, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Είχα ραντεβού με τον γιατρό σήμερα. Όλα είναι τέλεια και έχουμε ΑΓΟΡΆΚΙ...

Αγοράκι ξανά λοιπόν... Οι περισσότεροι πίστευαν ότι έχουμε κορίτσι αυτή την φορά. Κι εμείς δλδ.

Γερό να είναι και όλα καλά.  Πόσες ξέρουν φύλο;

Εμάς μας είπαν κοριτσάκι στην αυχενική... Ραντεβού τώρα δεν έκλεισα ξανά στο γιατρό γιατί μου είπε θα με δει 3 βδομάδες μετά την αυχενική....δεν περνάνε όμως οι άτιμες 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Τι κάνετε; Πως είστε;; Εγώ μόλις βγήκα από καραντίνα λόγω κοβιντ. Ευτυχώς το πέρασα πολύ πολύ ήπια :) και εμάς για αγοράκι μας είπαν στην αυχενική. Περιμένουμε την επιβεβαίωση στις 16 του μήνα που έχουμε ραντεβού με την γιατρό μας. Έχω να σας θέσω ένα ερώτημα καθότι το ραντεβού με την γιατρό αργεί και με ζωνουν τα φίδια. Εσάς η κοιλιά σας πως είναι βρε κορίτσια;  Το σ/κ είχα μια κοιλια τούμπανο. Αυτές τις μέρες όμως την νιώθω αρκετά ξεπρησμενη. Δεν ξέρω, όλο αυτό με αγχωνει. Συμπάσχει καμία;; :roll:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Annasdg είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Τι κάνετε; Πως είστε;; Εγώ μόλις βγήκα από καραντίνα λόγω κοβιντ. Ευτυχώς το πέρασα πολύ πολύ ήπια :) και εμάς για αγοράκι μας είπαν στην αυχενική. Περιμένουμε την επιβεβαίωση στις 16 του μήνα που έχουμε ραντεβού με την γιατρό μας. Έχω να σας θέσω ένα ερώτημα καθότι το ραντεβού με την γιατρό αργεί και με ζωνουν τα φίδια. Εσάς η κοιλιά σας πως είναι βρε κορίτσια;  Το σ/κ είχα μια κοιλια τούμπανο. Αυτές τις μέρες όμως την νιώθω αρκετά ξεπρησμενη. Δεν ξέρω, όλο αυτό με αγχωνει. Συμπάσχει καμία;; :roll:

Και γω πρηζομαι ξεπρηζομαι.... Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κοιλιά φάνηκε στον έκτο... Μη σε αγχωνει καθόλου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Elenst είπε:

Και γω πρηζομαι ξεπρηζομαι.... Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κοιλιά φάνηκε στον έκτο... Μη σε αγχωνει καθόλου! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Ξέρεις, όσο περνάει καιρός χωρίς να τα βλέπουμε, το άγχος χτυπάει κόκκινο. 

Αλήθεια, το πρώτο σου παιδάκι πότε το ένιωσες πρώτη φορά; Έχω μπει στην 16η εβδομάδα (15+2) και ανυπομονώ.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Annasdg είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Ξέρεις, όσο περνάει καιρός χωρίς να τα βλέπουμε, το άγχος χτυπάει κόκκινο. 

Αλήθεια, το πρώτο σου παιδάκι πότε το ένιωσες πρώτη φορά; Έχω μπει στην 16η εβδομάδα (15+2) και ανυπομονώ.. 

 

Αχ το ίδιο ακριβώς νιώθω!!!! Νομίζω στον πέμπτο ξεκινάνε οι επαφές τρίτου τύπου...χαχαχ... Υπομονή μόνο τίποτα άλλο... Είναι άσχημο να μην ξέρουμε τι γίνεται μέσα αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά... για να σου φύγει το άγχος μπορείς να πας μια έξτρα επίσκεψη στο γιατρό να το δεις... :)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...