Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Εγω πριν κανα τριωρο ειδα κοκκινο αίμα και με επιασε ζαλαδα και λυποθυμία απο το σοκ ! Μου εδωσε utrogestan 2 φορές τη μέρα  και θα παω αυριο να με δει

εχω φοβηθεί πολύ ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρο δεν εχω ξαναβγει βεβαια καθολου απο εκεινη την ωρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , souz13 είπε:

Εγω πριν κανα τριωρο ειδα κοκκινο αίμα και με επιασε ζαλαδα και λυποθυμία απο το σοκ ! Μου εδωσε utrogestan 2 φορές τη μέρα  και θα παω αυριο να με δει

εχω φοβηθεί πολύ ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρο δεν εχω ξαναβγει βεβαια καθολου απο εκεινη την ωρα 

Ξεκουρασου όσο μπορείς και θα δεις όλα θα πάνε καλά! Τώρα πως είσαι? Έχει μειωθεί το αίμα? 


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kerasaki10 said:

Ξεκουρασου όσο μπορείς και θα δεις όλα θα πάνε καλά! Τώρα πως είσαι? Έχει μειωθεί το αίμα? 

Ειμαι καναπέ

όχι καθολου από το μεσημέρι

μπορεί να ναι τυχαιο; Φοβαμαι για αποβολη αλλα δεν θα εβλεπα παραπανω αιμα χτυπα ξυλο;

μου ειπε οτι συμβαινει σε πολλες αυτο και μπορει να δω και παραπάνω καποιες φορές αλλα ακομα δεν εχω δει κτι ελπιζω να μην ξαναδω

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, souz13 είπε:

Ειμαι καναπέ

όχι καθολου από το μεσημέρι

μπορεί να ναι τυχαιο; Φοβαμαι για αποβολη αλλα δεν θα εβλεπα παραπανω αιμα χτυπα ξυλο;

μου ειπε οτι συμβαινει σε πολλες αυτο και μπορει να δω και παραπάνω καποιες φορές αλλα ακομα δεν εχω δει κτι ελπιζω να μην ξαναδω

 

Κορίτσι μου εγώ έχω καφέ εκρίσεις τρεις βδομάδες, 2 φορές την εβδομάδα (11-13 εβδομάδα). Κάθε φορά που έβλεπα με έπιανε τρομερό άγχος και πήγαινα είτε για υπέρηχο, είτε στο νοσοκομείο. Όλα καλά με το μωρό ακούγαμε καρδιά και ησυχαζα. Ο γιατρός είπε ότι συμβαίνει και ότι δεν είναι απαραίτητα ανησυχητικό. Μπορεί να ειναι επειδή ο τράχηλος είναι ευαίσθητος στην αρχή της εγκυμοσύνης. Σε κάθε περίπτωση συμβουλέψου τον γιατρό σου. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, souz13 είπε:

Ειμαι καναπέ

όχι καθολου από το μεσημέρι

μπορεί να ναι τυχαιο; Φοβαμαι για αποβολη αλλα δεν θα εβλεπα παραπανω αιμα χτυπα ξυλο;

μου ειπε οτι συμβαινει σε πολλες αυτο και μπορει να δω και παραπάνω καποιες φορές αλλα ακομα δεν εχω δει κτι ελπιζω να μην ξαναδω

 

Μακάρι να μην ξαναδείς! Μπορεί να είναι κάποια μικρή αποκόλληση ή κάποιο αγγειακι που σπαει όσο μεγαλώνει η μήτρα κι όλα εκεί μέσα..! Είναι πολύ θετικό που δεν έχεις ξαναδεί.. Θα δεις θα πας αύριο και θα ηρεμήσεις! Ξεκούραση και πάλι ξεκούραση! 

  • Ευχαριστώ 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 minutes ago, kerasaki10 said:

Μακάρι να μην ξαναδείς! Μπορεί να είναι κάποια μικρή αποκόλληση ή κάποιο αγγειακι που σπαει όσο μεγαλώνει η μήτρα κι όλα εκεί μέσα..! Είναι πολύ θετικό που δεν έχεις ξαναδεί.. Θα δεις θα πας αύριο και θα ηρεμήσεις! Ξεκούραση και πάλι ξεκούραση! 

Προσπαθω να μην αγχώνομαι ναι γιατί επαθα ενα σοκ και μετα τάση λυποθυμίας 

συνεχίζω το χαπι και βλεπουμε αύριο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, souz13 είπε:

Προσπαθω να μην αγχώνομαι ναι γιατί επαθα ενα σοκ και μετα τάση λυποθυμίας 

συνεχίζω το χαπι και βλεπουμε αύριο

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά μείνε ψύχραιμη για το μωράκι σου όσο μπορείς! Όλα είναι καλά και θα το δεις κι αύριο! 


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Πώς είστε; Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου υποφέρω από πονοκεφάλους. Τώρα πια έχει παραγινει το κακό. Τρώω και στην μία ώρα με πιάνει πονοκέφαλος. Άλλες φορές με πιανει με το που τρώω ή ξυπνάω με πονοκέφαλο. Αντιμετωπίζει καμία σας κάτι αντίστοιχο;; Κι αν ναι, βρήκε την αιτία; Ζάχαρο π.χ, αυξημένη ή χαμηλή πίεση; 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες! Πήγα για αυχενική σήμερα...

Δόξα το Θεό και την Παναγία ολα ήταν φυσιολογικά!!! Αυχενική 1.6, τράχηλος 3,7... Κοριτσάκι έχουμε γερό να είναι!!! Η μικρή μου τρελάθηκε!!! Εύχομαι σε όλες μας τέλειωμηνες εγκυμοσύνες!

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα εγω ακουσαμε και καρδούλα

μου ειπε οτι ισως ηταν μικρη αποκόλληση και ειδα το αιμα αλλα τωρα δε φαινεται κατι τετοιο

μου ειπε να συνεχισω τα χαπια και να ξεκουραστω καλυτερα αυτες τις μερες

ευτυχως 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Πώς είστε; Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου υποφέρω από πονοκεφάλους. Τώρα πια έχει παραγινει το κακό. Τρώω και στην μία ώρα με πιάνει πονοκέφαλος. Άλλες φορές με πιανει με το που τρώω ή ξυπνάω με πονοκέφαλο. Αντιμετωπίζει καμία σας κάτι αντίστοιχο;; Κι αν ναι, βρήκε την αιτία; Ζάχαρο π.χ, αυξημένη ή χαμηλή πίεση; 

Το έχεις συζητήσει με τον γυναικολόγο σου? Εγώ στις αρχές είχα αλλά τελικά ήταν λόγω αυχένα.. Έχεις κοιτάξει γενικά πίεση και ζάχαρο? 

Ίσως είναι απλά ορμονικο χωρίς κάποια αιτία πάντως..! 

8 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Καλημέρα μανουλες! Πήγα για αυχενική σήμερα...

Δόξα το Θεό και την Παναγία ολα ήταν φυσιολογικά!!! Αυχενική 1.6, τράχηλος 3,7... Κοριτσάκι έχουμε γερό να είναι!!! Η μικρή μου τρελάθηκε!!! Εύχομαι σε όλες μας τέλειωμηνες εγκυμοσύνες!

Με το καλο το κοριτσάκι σας! :x

3 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Ολα καλα εγω ακουσαμε και καρδούλα

μου ειπε οτι ισως ηταν μικρη αποκόλληση και ειδα το αιμα αλλα τωρα δε φαινεται κατι τετοιο

μου ειπε να συνεχισω τα χαπια και να ξεκουραστω καλυτερα αυτες τις μερες

ευτυχως 

Είδες? Όλα καλά! :grin:μπράβο κορίτσι μου! Ξεκούραση όσο μπορείς.. Εγώ από τις αρχές είχα καφέ για πολλές μέρες και τα ουτροτζεσταν τα σταμάτησα λίγες μέρες πριν.. 

  • Μου αρέσει 2

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Ολα καλα εγω ακουσαμε και καρδούλα

μου ειπε οτι ισως ηταν μικρη αποκόλληση και ειδα το αιμα αλλα τωρα δε φαινεται κατι τετοιο

μου ειπε να συνεχισω τα χαπια και να ξεκουραστω καλυτερα αυτες τις μερες

ευτυχως 

Και γω είχα γλυκιά μου αίμα 1-2 μέρες και μετά πολλές μέρες καφέ... Προγεστερόνη παίρνω ακόμα και τώρα ένα χαπακι....φοβάμαι να το σταματήσω....χαχα...καλο κάνει κακό δε κάνει....θα έπρεπε να παίρνουν όλες ... Μια χαρά θα είσαι και συ και το μωρό αλήθεια 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, kerasaki10 είπε:

Το έχεις συζητήσει με τον γυναικολόγο σου? Εγώ στις αρχές είχα αλλά τελικά ήταν λόγω αυχένα.. Έχεις κοιτάξει γενικά πίεση και ζάχαρο? 

Ίσως είναι απλά ορμονικο χωρίς κάποια αιτία πάντως..! 

Με το καλο το κοριτσάκι σας! :x

Είδες? Όλα καλά! :grin:μπράβο κορίτσι μου! Ξεκούραση όσο μπορείς.. Εγώ από τις αρχές είχα καφέ για πολλές μέρες και τα ουτροτζεσταν τα σταμάτησα λίγες μέρες πριν.. 

Ελέγχω την πίεση, δεν είναι από εκεί. Είναι φυσιολογική. Πρωινό ζάχαρο έχω αυξημένο, το μεταγευματικο είναι καλό. περιμένω απάντηση από την γυναικολογο μου. Σήμερα πέρα από το ότι ξύπνησα με πονοκέφαλο, νιώθω έντονη πίεση στην μύτη λες και πάει να ανοίξει. Έχω απελπιστει, δεν ξέρω τι να κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Elenst said:

Και γω είχα γλυκιά μου αίμα 1-2 μέρες και μετά πολλές μέρες καφέ... Προγεστερόνη παίρνω ακόμα και τώρα ένα χαπακι....φοβάμαι να το σταματήσω....χαχα...καλο κάνει κακό δε κάνει....θα έπρεπε να παίρνουν όλες ... Μια χαρά θα είσαι και συ και το μωρό αλήθεια 

 


μου ειπε θα το παίρνω σιγουρα μεχρι την αυχενική!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια..τι υπνηλία είναι αυτή:unsure:από τη μία την απολαμβάνω από την άλλη όμως είναι κάπως υπερβολικό αυτό που μου συμβαίνει! Για παράδειγμα κοιμήθηκα 4 με 5:30 και τώρα πάλι νυστάζω και θα την πέσω σιγά σιγά....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...