Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ χθες την ώρα που έπλενα τα πιάτα ένιωσα έναν πάρα πολύ ελαφρύ χτύπο κεντρικά κάτω απ' τον αφαλό αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ! Αν είναι όντως το μωρό θα φανεί σήμερα ή αύριο... αν ξαναεμφανιστεί τότε μάλλον αυτό ηταν! Ο υπέρηχος της γιατρού με την αυχενική έχουν 4-5 μερουλες διαφορά οπότε πλέον ούτε που ξέρω πόσο ακριβώς είμαι. Ας πούμε 16 με 17 εβδομάδων:lol: αυτή τη βδομάδα θα πάω να κάνω το εμβόλιο της γρίπης το αποφάσισα. Δε θέλω να το ρισκάρω. Όσες το κάνατε είχατε παρενέργειες;

Καλημέρα...

Όταν υπάρχει διαφορά στις ημερομηνίες μετά περιόδου και υπερήχων υπολογίζεις το αποτέλεσμα που σου βγάζει η αυχενική. Δλδ ότι είσαι τόσο . Και να αλλάξει αυτό μετα,εννοώ να βγαίνει πιο μεγάλο ή πιο μικρό στους υπερήχους, δεν αλλάζει η ΠΗΤ,απλά βλέπετε την ανάπτυξη κ τις καμπύλες του μωρού . Δεν τα έχω γράψει πολύ κατανοητά.:lol:

Όσο για το εμβόλιο κατά της γρίπης κ εμένα μου το έχει γράψει αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα. Και το σκεφτόμουν χθές. Δεν ξέρω τελικά τι θα κάνω .

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

 

Παιδιά από πίεση πως πάτε;;;; Μετρήθηκα σήμερα και είχα 12 με 8.6 -9... Και μου είπε η γιατρός να μετράω 4 μέρες και αν συνεχίσει έτσι θα πάρω χάπι....... Αγχώθηκα λίγο γιατί ήδη κάνω και ινσουλίνη...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Elenst είπε:

Παιδιά από πίεση πως πάτε;;;; Μετρήθηκα σήμερα και είχα 12 με 8.6 -9... Και μου είπε η γιατρός να μετράω 4 μέρες και αν συνεχίσει έτσι θα πάρω χάπι....... Αγχώθηκα λίγο γιατί ήδη κάνω και ινσουλίνη...

 

Πίεση μετράω και εγώ λόγω λύκου αλλά δόξα το Θεό μέχρι στιγμής πάω καλά. Βέβαια παίρνω ήδη αντιπηκτικά οπότε είμαι καλυμμένη. Μην αγχώνεσαι, όλα γίνονται για καλό. Για τι χάπι σου μίλησε; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ χθες την ώρα που έπλενα τα πιάτα ένιωσα έναν πάρα πολύ ελαφρύ χτύπο κεντρικά κάτω απ' τον αφαλό αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ! Αν είναι όντως το μωρό θα φανεί σήμερα ή αύριο... αν ξαναεμφανιστεί τότε μάλλον αυτό ηταν! Ο υπέρηχος της γιατρού με την αυχενική έχουν 4-5 μερουλες διαφορά οπότε πλέον ούτε που ξέρω πόσο ακριβώς είμαι. Ας πούμε 16 με 17 εβδομάδων:lol: αυτή τη βδομάδα θα πάω να κάνω το εμβόλιο της γρίπης το αποφάσισα. Δε θέλω να το ρισκάρω. Όσες το κάνατε είχατε παρενέργειες;

Εγω μονο λιγο πονο στο χερι για μια μερα. Τιποτα αλλο. Να το κανεις οπωσδηποτε. Οτι παρενεργεια κ να εχεις ειναι το ασφαλεστερο για το μωρο σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Annasdg είπε:

Πίεση μετράω και εγώ λόγω λύκου αλλά δόξα το Θεό μέχρι στιγμής πάω καλά. Βέβαια παίρνω ήδη αντιπηκτικά οπότε είμαι καλυμμένη. Μην αγχώνεσαι, όλα γίνονται για καλό. Για τι χάπι σου μίλησε; 

Δε μου είπε....είπε απλά ότι αν μετράω 4 μέρες και οι μετρήσεις είναι πάντα κοντά στο 9 (μικρή) θα πάρω χάπι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Elenst είπε:

Δε μου είπε....είπε απλά ότι αν μετράω 4 μέρες και οι μετρήσεις είναι πάντα κοντά στο 9 (μικρή) θα πάρω χάπι 

Κατάλαβα. Πάντως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Οι μετρήσεις σου είναι οριακές απ'ότι βλέπω οπότε προληπτικά θα σου δώσει χάπι για να μην ανέβει. Το ότι έχεις ζάχαρο σίγουρα "βοηθάει" στο να ανεβαίνουν και οι μετρήσεις της πίεσης. Να σκέφτεσαι ότι ο,τι γίνεται γίνεται για καλό και μόνο.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλημέρα...

Όταν υπάρχει διαφορά στις ημερομηνίες μετά περιόδου και υπερήχων υπολογίζεις το αποτέλεσμα που σου βγάζει η αυχενική. Δλδ ότι είσαι τόσο . Και να αλλάξει αυτό μετα,εννοώ να βγαίνει πιο μεγάλο ή πιο μικρό στους υπερήχους, δεν αλλάζει η ΠΗΤ,απλά βλέπετε την ανάπτυξη κ τις καμπύλες του μωρού . Δεν τα έχω γράψει πολύ κατανοητά.:lol:

Όσο για το εμβόλιο κατά της γρίπης κ εμένα μου το έχει γράψει αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα. Και το σκεφτόμουν χθές. Δεν ξέρω τελικά τι θα κάνω .

Αγάπη καλησπέρα. Όσον αφορά το εμβόλιο της γρίπης τι σου έχει πει ο γιατρός σου; Είμαι περίεργη γιατί η γιατρός μου δεν μου έχει καμία συζήτηση για το εμβόλιο και βλέπω ότι στις περισσότερες έχουν πει να το κάνετε. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

Αγάπη καλησπέρα. Όσον αφορά το εμβόλιο της γρίπης τι σου έχει πει ο γιατρός σου; Είμαι περίεργη γιατί η γιατρός μου δεν μου έχει καμία συζήτηση για το εμβόλιο και βλέπω ότι στις περισσότερες έχουν πει να το κάνετε. 

Ήθελε να το κάνω απ' την αρχή. Ότι είναι επίσημη οδηγία και συνιστάται στις ευπαθείς ομάδες όπως είναι οι έγκυες. Γενικά "επέμενε". Αλλά και που δεν το έχω κάνει ακόμα δεν μου έχει πει κάτι. 

  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια,ίσως είμαι και υπερβολική... κοιτάζω τον υπέρηχο που έκανα στη γιατρό μου και βλέπω ότι οι μετρήσεις του μηριαίου οστού (fl) έχουν μεγάλη απόκλιση μεταξύ τους...το ένα είναι 15+4 και το άλλο 13+6 δηλαδή δύο εβδομάδες σχεδόν! Μπορεί κάποια να δει το δικό της να μου πει αν υπάρχει διαφορά;; Δε μου ανεφερε κατι η γιατρός αλλά μόλις το είδα ανησύχησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, agapi27 είπε:

Ήθελε να το κάνω απ' την αρχή. Ότι είναι επίσημη οδηγία και συνιστάται στις ευπαθείς ομάδες όπως είναι οι έγκυες. Γενικά "επέμενε". Αλλά και που δεν το έχω κάνει ακόμα δεν μου έχει πει κάτι. 

Μάλιστα, κατάλαβα. Θα την ρωτήσω κι εγώ να δω τι θα μου πει. Βέβαια και εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω να το κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ χθες την ώρα που έπλενα τα πιάτα ένιωσα έναν πάρα πολύ ελαφρύ χτύπο κεντρικά κάτω απ' τον αφαλό αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ! Αν είναι όντως το μωρό θα φανεί σήμερα ή αύριο... αν ξαναεμφανιστεί τότε μάλλον αυτό ηταν! Ο υπέρηχος της γιατρού με την αυχενική έχουν 4-5 μερουλες διαφορά οπότε πλέον ούτε που ξέρω πόσο ακριβώς είμαι. Ας πούμε 16 με 17 εβδομάδων:lol: αυτή τη βδομάδα θα πάω να κάνω το εμβόλιο της γρίπης το αποφάσισα. Δε θέλω να το ρισκάρω. Όσες το κάνατε είχατε παρενέργειες;

Εμένα πονούσε πολύ το χέρι μου μετά το εμβόλιο κατά τα άλλα τίποτα άλλο.. Πρέπει να το κάνουμε όλες, η γρίπη στην εγκυμοσύνη μπορεί να έχει πολλές παρενέργειες στο μωρό, γιατί να το ρισκάρεις δεν υπάρχει λόγος..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Spring_girl είπε:

Εμένα πονούσε πολύ το χέρι μου μετά το εμβόλιο κατά τα άλλα τίποτα άλλο.. Πρέπει να το κάνουμε όλες, η γρίπη στην εγκυμοσύνη μπορεί να έχει πολλές παρενέργειες στο μωρό, γιατί να το ρισκάρεις δεν υπάρχει λόγος..

Ναι,την περνάμε πιο βαριά είναι η αλήθεια. Και μια φίλη μας που την είχε περάσει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ζοριστηκε παρά πολύ. 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Ναι,την περνάμε πιο βαριά είναι η αλήθεια. Και μια φίλη μας που την είχε περάσει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ζοριστηκε παρά πολύ. 

Ναι είναι και η περίοδος τώρα που γίνεται χαμός.. Εγώ σκεφτόμουν και 4η δόση covid αλλά ακόμα διστάζω δε ξέρω αν θα το κάνω.. Ήδη έχω κάνει 3 και στο καπάκι νοσησα καλοκαίρι τι να πω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...