Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! @souz13 και @Elen4 καλως ήρθατε! 
 

@Elen4 είναι όπως τα λέει η @Spring_girl. Κι εμένα μου είχε ποσοστό εκτίμησης βάσει θεραπείας υπογονιμότητας (εξωσωματική δηλαδή) αλλά αυτό είναι πριν την εξέταση λόγω ιστορικού. Μετά συνυπολογίζει ο γιατρος τις μετρήσεις του ρινικού οστού της αυχενικής και τις αίματος και σου λέει την εκτίμηση του.

Κοριτσια, έχω χάσει λίγο τη μπάλα με το τι απαγορεύεται και το τι επιτρέπεται. Δεν ξέρω αν υπερβάλουν όσοι απαγορεύουν κάποια μπαχαρικά ας πούμε. Εγω τρώω κανέλα τόσο καιρό κάθε πρωί και τώρα διάβασα ότι απαγορεύεται. Ξερετε εσεις κάτι; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια... όσον αφορά το φαγητό και γω έχω διαβάσει πολλές απαγορεύσεις και εκπλήσσομαι. Δε ξέρω τι ισχύει πραγματικα. Γενικά τρώω τα πάντα, και μπαχαρικά,και οστρακοειδή ,και ψαρικα.....Μόνο αλκοόλ δε πίνω ούτε τρώω ύποπτα τρόφιμα από έξω που πιθανόν να περιέχουν αλκοόλ ( βλέπε μελομακάρονα με κονιάκ!!). Επιπλέον αποφεύγω και την ωμή σαλάτα όταν παίρνω fast food. Αυτά... ελπίζω να μην έχω κάνει καμία βλακεία έως τώρα!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... όσον αφορά το φαγητό και γω έχω διαβάσει πολλές απαγορεύσεις και εκπλήσσομαι. Δε ξέρω τι ισχύει πραγματικα. Γενικά τρώω τα πάντα, και μπαχαρικά,και οστρακοειδή ,και ψαρικα.....Μόνο αλκοόλ δε πίνω ούτε τρώω ύποπτα τρόφιμα από έξω που πιθανόν να περιέχουν αλκοόλ ( βλέπε μελομακάρονα με κονιάκ!!). Επιπλέον αποφεύγω και την ωμή σαλάτα όταν παίρνω fast food. Αυτά... ελπίζω να μην έχω κάνει καμία βλακεία έως τώρα!

 

Κι εγω τα ίδια με σένα! Τι να πω βρε κορίτσια από τη μια μου φαίνονται υπερβολές από την άλλη λέω μήπως παραείμαι χαλαρή; Θα ρωτήσω τον γιατρο μου που είναι γενικά κουλ να μου πει. Πάντως για το τσάι του βουνού ας πούμε που τον είχα ρωτήσει μου είχε πει να μην πίνω χύμα μόνο αν είναι σε φακελάκι συσκευασμένο.

Α, επίσης εγω έχω και μια σχέση πάθους με τη θερμοφορα τώρα που πιάνουν και τα κρύα:D την παίρνω παντού σκουλαρίκι μέσα στο σπιτι και τη βάζω μια στα πόδια μια στην κοιλιά. Και η θερμοφόρες μου είπε δεν κάνει καλό γιατί ανεβάζουν τη θερμοκρασία της μήτρας όποτε πάει κ αυτοοοο. Δεν πειράζει χαλαλι:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , μάφιν είπε:

Κι εγω τα ίδια με σένα! Τι να πω βρε κορίτσια από τη μια μου φαίνονται υπερβολές από την άλλη λέω μήπως παραείμαι χαλαρή; Θα ρωτήσω τον γιατρο μου που είναι γενικά κουλ να μου πει. Πάντως για το τσάι του βουνού ας πούμε που τον είχα ρωτήσει μου είχε πει να μην πίνω χύμα μόνο αν είναι σε φακελάκι συσκευασμένο.

Α, επίσης εγω έχω και μια σχέση πάθους με τη θερμοφορα τώρα που πιάνουν και τα κρύα:D την παίρνω παντού σκουλαρίκι μέσα στο σπιτι και τη βάζω μια στα πόδια μια στην κοιλιά. Και η θερμοφόρες μου είπε δεν κάνει καλό γιατί ανεβάζουν τη θερμοκρασία της μήτρας όποτε πάει κ αυτοοοο. Δεν πειράζει χαλαλι:wub:

Τσάι έχω πιεί απ' ολα:roll: θερμοφορα σίγουρα δεν κάνει !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , μάφιν είπε:

 

Α, επίσης εγω έχω και μια σχέση πάθους με τη θερμοφορα τώρα που πιάνουν και τα κρύα:D την παίρνω παντού σκουλαρίκι μέσα στο σπιτι και τη βάζω μια στα πόδια μια στην κοιλιά. Και η θερμοφόρες μου είπε δεν κάνει καλό γιατί ανεβάζουν τη θερμοκρασία της μήτρας όποτε πάει κ αυτοοοο. Δεν πειράζει χαλαλι:wub:

Ευτυχώς είναι ενημερωμένος και στο είπε ο γιατρός. γενικά απαγορεύεται αυστηρώς η μεγάλη θερμοκρασία στην κοιλιά-μητρα. 

Ούτε ηλεκτρική κουβέρτα κ λοιπά. 

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

Σου πρότειναν να κάνεις κάποια περαιτέρω εξέταση; Όσον αφορά το MoM είναι μετατροπή της πρώτης τιμης της ελεύθερης χοριακης και της papp-a αντίστοιχα. Μονάδα μέτρησης είναι. Αν το βάλεις στο γκουγκλ θα σου βγάλει σχετικό αποτέλεσμα. Ποια είναι  η ερμηνεία τους μόνο ο γιατρός μπορεί να σου το πει με ακρίβεια. 

Όχι δεν μου πρότειναν καμία άλλη εξέταση,αντιθέτως μου είπαν ότι τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά..είδα γυναικολόγο για πρώτη φορά μετά την αυχενική καθώς εδώ τουε υπέρηχους στους κάνουν τεχνικοί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καλησπερα κοριτσια! @souz13 και @Elen4 καλως ήρθατε! 
 

@Elen4 είναι όπως τα λέει η @Spring_girl. Κι εμένα μου είχε ποσοστό εκτίμησης βάσει θεραπείας υπογονιμότητας (εξωσωματική δηλαδή) αλλά αυτό είναι πριν την εξέταση λόγω ιστορικού. Μετά συνυπολογίζει ο γιατρος τις μετρήσεις του ρινικού οστού της αυχενικής και τις αίματος και σου λέει την εκτίμηση του.

Κοριτσια, έχω χάσει λίγο τη μπάλα με το τι απαγορεύεται και το τι επιτρέπεται. Δεν ξέρω αν υπερβάλουν όσοι απαγορεύουν κάποια μπαχαρικά ας πούμε. Εγω τρώω κανέλα τόσο καιρό κάθε πρωί και τώρα διάβασα ότι απαγορεύεται. Ξερετε εσεις κάτι; 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η διατροφολόγος μου είπε πως μπορώ να χρησιμοποιώ λίγη  κανέλα ας πούμε στο γιαούρτι μαζί με μέλι γιατί βοηθάει στην ισορροπία του σακχάρου, αν το λεω σωστά. Φυσικά μου είπε όχι υπερβολές. Και αυτό ισχύει γενικά, μπορούμε να τρώμε από όλα με μέτρο. Και τόνο κονσέρβα, και τσάι αλλά όχι σε υπερβολές. Έχω μια λίστα από τρόφιμα που πρέπει να αποφεύγονται. Αν κάποια ενδιαφέρεται, μπορώ να της την στειλω με χαρά. 

πρίν από 22 λεπτά , Elen4 είπε:

Όχι δεν μου πρότειναν καμία άλλη εξέταση,αντιθέτως μου είπαν ότι τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά..είδα γυναικολόγο για πρώτη φορά μετά την αυχενική καθώς εδώ τουε υπέρηχους στους κάνουν τεχνικοί. 

Υπέροχα! Καπου μπερδεύτηκα με τα ποσοστά, γι'αυτό και σε ρώτησα.. κάθε πότε σε βλέπει γυναικολόγος δηλαδή; Μια φορά τον μήνα; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Annasdg είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η διατροφολόγος μου είπε πως μπορώ να χρησιμοποιώ λίγη  κανέλα ας πούμε στο γιαούρτι μαζί με μέλι γιατί βοηθάει στην ισορροπία του σακχάρου, αν το λεω σωστά. Φυσικά μου είπε όχι υπερβολές. Και αυτό ισχύει γενικά, μπορούμε να τρώμε από όλα με μέτρο. Και τόνο κονσέρβα, και τσάι αλλά όχι σε υπερβολές. Έχω μια λίστα από τρόφιμα που πρέπει να αποφεύγονται. Αν κάποια ενδιαφέρεται, μπορώ να της την στειλω με χαρά. 

Υπέροχα! Καπου μπερδεύτηκα με τα ποσοστά, γι'αυτό και σε ρώτησα.. κάθε πότε σε βλέπει γυναικολόγος δηλαδή; Μια φορά τον μήνα; 

Ναι σε παρακαλω θα ήθελα πολύ να τη διαβάσω. Να έχω ένα μπούσουλα. Ευχαριστω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω βάζω ηλεκτρικη κουβέρτα αλλα στο ενα !! Οχι στο δυο δλδ να καω! Αρα μπορώ;;; Θα ρωτησω και τη γιατρό!!! 
τσαι του βουνου δλδ μπορω να πινω; 
εμενα μιυ ειπε να μην πολυτρωω αλλαντικα πχ γαλοπούλα!! Μαχαίρι στη καρδιά!!! Ευτυχως με αφηνει δυο καφέδες 

29 minutes ago, μάφιν said:

Ναι σε παρακαλω θα ήθελα πολύ να τη διαβάσω. Να έχω ένα μπούσουλα. Ευχαριστω πολύ!!

Και εγω θα την. Ηθελα αν μπορείς σαν νέα :)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

Έχω μια λίστα από τρόφιμα που πρέπει να αποφεύγονται. Αν κάποια ενδιαφέρεται, μπορώ να της την στειλω με χαρά. 

 

Κι εγώ θα ήθελα. Ευχαριστώ.

 

 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Ναι σε παρακαλω θα ήθελα πολύ να τη διαβάσω. Να έχω ένα μπούσουλα. Ευχαριστω πολύ!!

Γνωρίζεις πως μπορώ να σου την στείλω σαν φωτογραφία; Είναι φυλλάδιο με αρκετές οδηγίες, να μην κάθομαι να τα γράφω.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... όσον αφορά το φαγητό και γω έχω διαβάσει πολλές απαγορεύσεις και εκπλήσσομαι. Δε ξέρω τι ισχύει πραγματικα. Γενικά τρώω τα πάντα, και μπαχαρικά,και οστρακοειδή ,και ψαρικα.....Μόνο αλκοόλ δε πίνω ούτε τρώω ύποπτα τρόφιμα από έξω που πιθανόν να περιέχουν αλκοόλ ( βλέπε μελομακάρονα με κονιάκ!!). Επιπλέον αποφεύγω και την ωμή σαλάτα όταν παίρνω fast food. Αυτά... ελπίζω να μην έχω κάνει καμία βλακεία έως τώρα!

 

Καλημέρα θα σου πω τι μου είπαν εμένα. Όχι σαλάτες η πράγματα που μαζεύονται απ έξω π.χ τσάι κίνδυνος για τόξο πλάσμα, όχι στρείδια επικίνδυνα για δηλητηρίαση, όχι Ωμά πράγματα σούσι ας πούμε, μπαχαρικά δεν έχεις θέμα μια χαρά είναι. Απλά όχι πολύ καυτερά γιατί πάνε στο μωρό. Καλή συνέχεια εύχομαι!! Και με καλό!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Annasdg είπε:

Γνωρίζεις πως μπορώ να σου την στείλω σαν φωτογραφία; Είναι φυλλάδιο με αρκετές οδηγίες, να μην κάθομαι να τα γράφω.

Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά πολλά κοριτσια όταν θέλουν να δούμε κάτι από φωτογραφία το ανεβάζουν στο προφίλ τους σαν φωτο προφίλ. Μας ειδοποιούν να το δούμε και μετά την αλλάζουν. Είναι κιγο μπελάς η αλήθεια είναι. Δυστυχώς δεν σε αφήνει να επισυνάψεις αρχείο ούτε εδώ ούτε με προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά πολλά κοριτσια όταν θέλουν να δούμε κάτι από φωτογραφία το ανεβάζουν στο προφίλ τους σαν φωτο προφίλ. Μας ειδοποιούν να το δούμε και μετά την αλλάζουν. Είναι κιγο μπελάς η αλήθεια είναι. Δυστυχώς δεν σε αφήνει να επισυνάψεις αρχείο ούτε εδώ ούτε με προσωπικό μήνυμα.

Ναι το διαπίστωσα μόλις. Θα ήθελες να μου στείλεις το email σου να σου το προωθήσω εκεί; 

2 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Κι εγώ θα ήθελα. Ευχαριστώ.

 

 

Μπορείς να μου στείλεις το email σου προσωπικό μήνυμα να σου το προωθήσω εκεί; 

11 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Εγω βάζω ηλεκτρικη κουβέρτα αλλα στο ενα !! Οχι στο δυο δλδ να καω! Αρα μπορώ;;; Θα ρωτησω και τη γιατρό!!! 
τσαι του βουνου δλδ μπορω να πινω; 
εμενα μιυ ειπε να μην πολυτρωω αλλαντικα πχ γαλοπούλα!! Μαχαίρι στη καρδιά!!! Ευτυχως με αφηνει δυο καφέδες 

Και εγω θα την. Ηθελα αν μπορείς σαν νέα :)

Μπορείς και εσύ να μου στείλεις το email σου σε μήνυμα να το προωθήσω εκεί; 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη διατροφή, εγώ τόσο καιρό έχω ρημάξει τη φέτα, και μια μέρα διαβάζω ότι δεν πρέπει να τρώμε φέτα :lol: Κάποιες οδηγίες εινάι πολύ υπερβολικές, εγώ αποφεύγω σαλάτες έξω, καφέ και αλκοόλ αόλα ο γιατρός μου χαλαρος είναι γενικά.

Με τα ζεστά ντουζ τι κάνετε; Αχ τώρα το χειμώνα τα λατρεύω, αλλά έχω ακούσει ότι δεν κάνει παρά μόνο για πολυ λίγη ώρα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...