Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Βιοχημική κύηση


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Ellimn είπε:

Χαχαχα γέλασα πολύ !!! Εγώ είχα μια ζωή δυσκοιλιότητα , με την εγκυμοσύνη παραδόξως λειτουργώ κανονικά ... Τι να πεις .. άβυσσος η εγκυμοσύνη, σε κάθε γυναίκα εμφανίζει τόσο διαφορετικά συμπτώματα!! 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου , να το χαίρεσαι :x

Δεν ήρθε ακόμα το νινι...22 εβδομάδων είμαι...αλλά αυτό εννοούσα ότι τώρα λειτουργώ κανονικά αν κ είμαι έγκυος....λένε ότι κάπου στο τέλος πιανει οι δυσκοιλιότητα! 

Βρε κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα...κ ακόμα από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη είναι άλλα ακούω που λένε... Οπότε μην αγχώνεσαι με τα συμπτώματα...εγώ στην πρώτη που ήταν βιοχημική είχα δυσκοιλιότητα μέχρι να δω αίμα..δεν είχα κάποια σημάδι ότι μειώνονται τα συμπτώματα... κανονικά κράμπες κλπ κλασικά... πρησμένο στήθος...απλά ήξερα ένα χαμηλό νούμερο χοριακης...κ μετά από λίγες μέρες ήρθε το αίμα...

Σε βλέπω άυπνη και ανήσυχη για την αυριανή μέρα...ήμουν ακριβώς στην ίδια φάση πριν λίγους μήνες....δύο μήνες...δύο φορές εγκυμοσύνη... Περίμενα το email στο κινητό από το μικροβιολογικό  να δω τη χοριακη!

Καληνύχτα και κάνε θετικές σκέψεις !!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Δεν ήρθε ακόμα το νινι...22 εβδομάδων είμαι...αλλά αυτό εννοούσα ότι τώρα λειτουργώ κανονικά αν κ είμαι έγκυος....λένε ότι κάπου στο τέλος πιανει οι δυσκοιλιότητα! 

Βρε κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα...κ ακόμα από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη είναι άλλα ακούω που λένε... Οπότε μην αγχώνεσαι με τα συμπτώματα...εγώ στην πρώτη που ήταν βιοχημική είχα δυσκοιλιότητα μέχρι να δω αίμα..δεν είχα κάποια σημάδι ότι μειώνονται τα συμπτώματα... κανονικά κράμπες κλπ κλασικά... πρησμένο στήθος...απλά ήξερα ένα χαμηλό νούμερο χοριακης...κ μετά από λίγες μέρες ήρθε το αίμα...

Σε βλέπω άυπνη και ανήσυχη για την αυριανή μέρα...ήμουν ακριβώς στην ίδια φάση πριν λίγους μήνες....δύο μήνες...δύο φορές εγκυμοσύνη... Περίμενα το email στο κινητό από το μικροβιολογικό  να δω τη χοριακη!

Καληνύχτα και κάνε θετικές σκέψεις !!!

 

 

 

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα !! να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλό λοιπόν να υποδεχτείς στην αγκαλιά σου το αγγελούδι σου !!!

Φυσικά στον ύπνο μου είδα ότι μηδενίστηκε η χοριακη μου και ξύπνησα έντρομη. Δόξα τω θεώ, η χοριακη μου πήγε 2090 και την Τετάρτη θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο :smile:Δεν περιμένω να δω πολλά, αύριο κλείνω την 6η εβδομάδα αλλά τουλάχιστον βήμα βημα προχωράμε ! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την θετική ενέργεια και τη συμπαράσταση στις αγωνιώδεις αυτές ώρες .. Ελπίζω όταν με το καλό ακούσω καρδούλα να ηρεμήσω λίγο ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ellimn είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα !! να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλό λοιπόν να υποδεχτείς στην αγκαλιά σου το αγγελούδι σου !!!

Φυσικά στον ύπνο μου είδα ότι μηδενίστηκε η χοριακη μου και ξύπνησα έντρομη. Δόξα τω θεώ, η χοριακη μου πήγε 2090 και την Τετάρτη θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο :smile:Δεν περιμένω να δω πολλά, αύριο κλείνω την 6η εβδομάδα αλλά τουλάχιστον βήμα βημα προχωράμε ! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την θετική ενέργεια και τη συμπαράσταση στις αγωνιώδεις αυτές ώρες .. Ελπίζω όταν με το καλό ακούσω καρδούλα να ηρεμήσω λίγο ..

Αναμενόμενη η τέλεια χοριακή!!! Είδες βήμα βήμα έφτασες και στον υπέρηχο!!!! Σίγουρα θα δεις σάκο κ εμβρυϊκά στοιχεία!!! Άντε πες μας τα νέα σου την Τετάρτη... Εγώ είχα σήμερα τον β'επιπεδου...ευτυχώς όλα τέλεια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Αναμενόμενη η τέλεια χοριακή!!! Είδες βήμα βήμα έφτασες και στον υπέρηχο!!!! Σίγουρα θα δεις σάκο κ εμβρυϊκά στοιχεία!!! Άντε πες μας τα νέα σου την Τετάρτη... Εγώ είχα σήμερα τον β'επιπεδου...ευτυχώς όλα τέλεια...

Ααα τέλεια , συγχαρητήρια!! Ξέρεις το φύλο ? 

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2022 at 3:54 ΜΜ, Ellimn είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα !! να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλό λοιπόν να υποδεχτείς στην αγκαλιά σου το αγγελούδι σου !!!

Φυσικά στον ύπνο μου είδα ότι μηδενίστηκε η χοριακη μου και ξύπνησα έντρομη. Δόξα τω θεώ, η χοριακη μου πήγε 2090 και την Τετάρτη θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο :smile:Δεν περιμένω να δω πολλά, αύριο κλείνω την 6η εβδομάδα αλλά τουλάχιστον βήμα βημα προχωράμε ! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την θετική ενέργεια και τη συμπαράσταση στις αγωνιώδεις αυτές ώρες .. Ελπίζω όταν με το καλό ακούσω καρδούλα να ηρεμήσω λίγο ..

Μπράβο!!!! Με το καλό να πάνε όλα!!!

Σου εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Στις πόσες μέρες καθυστέρηση είσαι με την χοριακη στο 2000? 

Εν τέλη πριν την καθυστέρηση έχεις να μας πει κάποια συμπτώματα που αυτή τη φορά σου φάνηκαν διαφορετικά από αυτά της περιόδου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Μπράβο!!!! Με το καλό να πάνε όλα!!!

Σου εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Στις πόσες μέρες καθυστέρηση είσαι με την χοριακη στο 2000? 

Εν τέλη πριν την καθυστέρηση έχεις να μας πει κάποια συμπτώματα που αυτή τη φορά σου φάνηκαν διαφορετικά από αυτά της περιόδου?

Σ ευχαριστώ πολύ !! 

Για καθυστέρηση δεν ξέρω , καθώς από τη μια δεν έχω σταθερό κύκλο , και από την άλλη μέχρι 16η μέρα που έκανε τεστ ωορρηξίας δεν βρήκα θετικό(απλά είχα αρκετά έντονη γραμμή - όχι σαν αυτή της γραμμής ελέγχου , και μετά δεν έκανα άλλο γιατί μου τελείωσαν ) . Ξέρω όμως ότι με 2090 χοριακη είμαι στην 40η μέρα του κύκλου .

Για συμπτώματα τώρα.. Νομίζω ότι όταν ξεκινάμε προσπάθειες τότε προσέχουμε τα πάντα . Εγώ μόλις ξεκίνησα τον πρώτο μήνα είχα τη βιοχημική και ο δεύτερος ειναι τώρα . Μπορώ να πω είμαι από τις τυχερές παρά το ατυχές συμβάν με την βιοχημική . Αυτό όμως που σε εμένα έκανε τρομερή διαφορά ήταν το στήθος που δεν με πονάει ποτέ πριν την περίοδο , ούτε καν η κοιλιά μου( η κοιλιά μου δεν με ποναει ούτε όταν αδιαθετω συνήθως , το περνάω ανώδυνα) . Αυτή τη φορά είχα πολύ πρησμένο και ευαίσθητο στήθος και πόνους περιόδου αρκετά νωρίς, καθώς και πόνο στη μέση. Για εμένα αυτά ήταν πολύ διαφορετικά , αλλά αν μια κοπέλα τα έχει πριν την περίοδο δεν θα νιώσει διαφορά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ellimn είπε:

Ααα τέλεια , συγχαρητήρια!! Ξέρεις το φύλο ? 

Όχι είπαμε να το μάθουμε όταν με το καλό γεννηθεί..νομίζω αφού κρατήσαμε ως εδώ...δεν θα μας φάει η περιέργεια στο τέλος!!  Άντε καλή τύχη αύριο!!!! Θα περιμένουμε νέα από τον πρώτο υπέρηχο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Ellimn said:

Σ ευχαριστώ πολύ !! 

Για καθυστέρηση δεν ξέρω , καθώς από τη μια δεν έχω σταθερό κύκλο , και από την άλλη μέχρι 16η μέρα που έκανε τεστ ωορρηξίας δεν βρήκα θετικό(απλά είχα αρκετά έντονη γραμμή - όχι σαν αυτή της γραμμής ελέγχου , και μετά δεν έκανα άλλο γιατί μου τελείωσαν ) . Ξέρω όμως ότι με 2090 χοριακη είμαι στην 40η μέρα του κύκλου .

Για συμπτώματα τώρα.. Νομίζω ότι όταν ξεκινάμε προσπάθειες τότε προσέχουμε τα πάντα . Εγώ μόλις ξεκίνησα τον πρώτο μήνα είχα τη βιοχημική και ο δεύτερος ειναι τώρα . Μπορώ να πω είμαι από τις τυχερές παρά το ατυχές συμβάν με την βιοχημική . Αυτό όμως που σε εμένα έκανε τρομερή διαφορά ήταν το στήθος που δεν με πονάει ποτέ πριν την περίοδο , ούτε καν η κοιλιά μου( η κοιλιά μου δεν με ποναει ούτε όταν αδιαθετω συνήθως , το περνάω ανώδυνα) . Αυτή τη φορά είχα πολύ πρησμένο και ευαίσθητο στήθος και πόνους περιόδου αρκετά νωρίς, καθώς και πόνο στη μέση. Για εμένα αυτά ήταν πολύ διαφορετικά , αλλά αν μια κοπέλα τα έχει πριν την περίοδο δεν θα νιώσει διαφορά.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ, ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα. Είδαμε σάκο και λεκιθικο ασκό.  Ο γιατρός είπε όσα έπρεπε να δούμε τα είδαμε για την εβδομάδα που διανυω (6w1d) και την επόμενη Τετάρτη να πάω για να ακούσουμε καρδούλα. Και μετά μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη ... Θα τρελαθώ με αυτές τις χοριακες αλήθεια ... Τώρα γιατί πάλι ??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ellimn είπε:

Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα. Είδαμε σάκο και λεκιθικο ασκό.  Ο γιατρός είπε όσα έπρεπε να δούμε τα είδαμε για την εβδομάδα που διανυω (6w1d) και την επόμενη Τετάρτη να πάω για να ακούσουμε καρδούλα. Και μετά μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη ... Θα τρελαθώ με αυτές τις χοριακες αλήθεια ... Τώρα γιατί πάλι ??? 

Είδες που όλα πάνε όπως πρέπει? Άδικα αγχώθηκες... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάλι θέλει χοριακη...δεν τον ρώτησες? Όταν μπορείς και παρακολουθείς υπερηχογραφικά, η χοριακη δεν έχει κάποια σημασία...πλέον γνωρίζει ότι είναι ενδομήτριο...  Όπως κ να έχει εσύ επικεντρωσου στο ότι η εγκυμοσύνη προχωράει. .και μη βάζεις πάλι αρνητικά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Ellimn είπε:

Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα. Είδαμε σάκο και λεκιθικο ασκό.  Ο γιατρός είπε όσα έπρεπε να δούμε τα είδαμε για την εβδομάδα που διανυω (6w1d) και την επόμενη Τετάρτη να πάω για να ακούσουμε καρδούλα. Και μετά μου είπε να κάνω άλλη μια χοριακη ... Θα τρελαθώ με αυτές τις χοριακες αλήθεια ... Τώρα γιατί πάλι ??? 

Μπράβο!!! Όλα πάνε τέλεια!!!

Κι εγώ απορώ γιατί σου ζητάει χοριακή. Από την στιγμή που έχει εικόνα στον υπέρηχο και μπορεί να μετρήσει και συμβαδίζεις με την ηλικία κύησης , τι την θέλει την χοριακή?

Εγώ δεν θα έκανα... Δεν έχει νόημα δηλαδή πλέον!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariam23 είπε:

Μπράβο!!! Όλα πάνε τέλεια!!!

Κι εγώ απορώ γιατί σου ζητάει χοριακή. Από την στιγμή που έχει εικόνα στον υπέρηχο και μπορεί να μετρήσει και συμβαδίζεις με την ηλικία κύησης , τι την θέλει την χοριακή?

Εγώ δεν θα έκανα... Δεν έχει νόημα δηλαδή πλέον!!!

Όχι απλά δεν έχει νόημα , απλά έχει καταφέρει να μου ανεβάσει το άγχος στο θεό!! Τη Δευτέρα στο εργαστήριο της γειτονιάς μου είχα 2090 και Τετάρτη στο Ρεα 4707 . Είναι συγκρίσιμα τώρα αυτά ; Ξέρω πως κανονικά δεν είναι , αλλά εμένα αυτη η αύξηση 3 ημερών  μου έχει φτάσει το άγχος στο ταβάνι !!!  :sad::confused:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellimn είπε:

Όχι απλά δεν έχει νόημα , απλά έχει καταφέρει να μου ανεβάσει το άγχος στο θεό!! Τη Δευτέρα στο εργαστήριο της γειτονιάς μου είχα 2090 και Τετάρτη στο Ρεα 4707 . Είναι συγκρίσιμα τώρα αυτά ; Ξέρω πως κανονικά δεν είναι , αλλά εμένα αυτη η αύξηση 3 ημερών  μου έχει φτάσει το άγχος στο ταβάνι !!!  :sad::confused:

Καλέ μια χαρά είναι η αύξηση. Δύο ημερών είναι σχεδόν. 

Έτσι κι αλλιώς πρέπει να τα κάνεις και στο ίδιο εργαστήριο. 

Είναι όλα.μια χαρά!!!! Σου είπε να ξανά πας δηλαδή την Παρασκευή? 

Αφού πλέον έχεις υπερηχογραφικη εικόνα. Έτσι μετράται πλέον η ηλικία κύησης. Τι την θέλει την χοριακή? Γιατί δεν τον ρωτάς?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellimn είπε:

Όχι απλά δεν έχει νόημα , απλά έχει καταφέρει να μου ανεβάσει το άγχος στο θεό!! Τη Δευτέρα στο εργαστήριο της γειτονιάς μου είχα 2090 και Τετάρτη στο Ρεα 4707 . Είναι συγκρίσιμα τώρα αυτά ; Ξέρω πως κανονικά δεν είναι , αλλά εμένα αυτη η αύξηση 3 ημερών  μου έχει φτάσει το άγχος στο ταβάνι !!!  :sad::confused:

Αφού πηγες στο Ρέα γιατί δεν έκανες κ υπέρηχο επιτόπου  ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Αφού πηγες στο Ρέα γιατί δεν έκανες κ υπέρηχο επιτόπου  ? 

Έκανα υπέρηχο και είδαμε σάκο ,εγώ είδα και λεκιθικο , έχω γίνει εξπερ πια , ο γιατρός δεν ανέφερε κάτι , είπε απλά ότι είδαμε όσα έπρεπε να δούμε . Έχω τέτοια ταραχή που ενώ είναι 2 μέρες διάφορα εγώ μέτρησα 3 και τρελάθηκα από το πρωί ... Αλλάζω γιατρό επιτόπου δεν ξέρω γιατί με έβαλε να ξανακάνω χοριακη ενώ κάναμε υπέρηχο , και μάλιστα.με έβαλε να την κάνω στο Ρεα , ενώ εγώ τόσο καιρό την κάνω σε άλλο εργαστήριο . Έχω χάσει όλο το πρωινό μου σε άγχος και απίστευτο στρες εξαιτίας του . Τον δεύτερο υπέρηχο θα τον κάνω αλλού , δεν θέλω να ξαναπάω σε αυτόν !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...