Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

1 hour ago, Fraoulitsa1 είπε:

Εγώ ειμαι 14+4 και έχω ακόμα ναυτίες ..οι εμετοί μειώθηκαν ..υπάρχουν μερες που δεν έχω καθόλου και μερες που έχω 3 .. δεν ξέρω ποτε θα φύγουν και αν … απλά είναι σαν να ειμαι άρρωστη τόσο καιρό ..

Γενικά είμαι πολύ δραστήριος άνθρωπος και θέλω να είμαι συνέχεια έξω , να κάνω γυμναστική ,να βλέπω κόσμο, να ευχαριστιέμαι το φαγητό μου .. ε τώρα δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα γι’ αυτό και τα ‘χω πάρει τόσο βαριά…

ελπιζω σε καλύτερες μερες και παίρνω  θάρρος που θα κανουμε  ενα πλασματάκι .. ας είναι καλά και υγιές και σε λίγους μήνες να γνωριστούμε  ! Ευτυχώς κορίτσια θα γεννήσουμε καλοκαίρι και θα ειναι ανοιχτός ο καιρός ! 

Πω πω σε εσένα είναι ακόμη πιο έντονα τα συμπτώματα ! Εγώ ένα εμετό θα κάνω την μέρα και τις τελευταίες 3 μέρες προσέχω πολύ και τρωω εντελώς στεγνά και δεν έχω κάνει εμετό , αλλά οι ναυτίες είναι καθημερινά και όλη μέρα ! Δεν μπορώ να πάω πουθενά και ούτε φυσικά να ευχαριστηθώ φαγητό .

τι να πω μακάρι αύριο απλά ξαφνικά να μας σταματήσουν όλα τα συμπτώματα ! 
απο φίλες μου που ξέρω έτσι ξαφνικά μια μέρα σταματάνε οι ναυτίες και οι εμετοί 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Πω πω σε εσένα είναι ακόμη πιο έντονα τα συμπτώματα ! Εγώ ένα εμετό θα κάνω την μέρα και τις τελευταίες 3 μέρες προσέχω πολύ και τρωω εντελώς στεγνά και δεν έχω κάνει εμετό , αλλά οι ναυτίες είναι καθημερινά και όλη μέρα ! Δεν μπορώ να πάω πουθενά και ούτε φυσικά να ευχαριστηθώ φαγητό .

τι να πω μακάρι αύριο απλά ξαφνικά να μας σταματήσουν όλα τα συμπτώματα ! 
απο φίλες μου που ξέρω έτσι ξαφνικά μια μέρα σταματάνε οι ναυτίες και οι εμετοί 

Χαχχαχα αυτή τη μερα περιμένω .. έτσι μου είπε και μια φίλη μου οι μήνες 5-8 είναι απόλαυση .. νιώθεις το μωράκι σου , δεν έχεις συμπτώματα ,είσαι πιο χαλαρή !  
 

 Έκανες την αυχενική σου ;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Μπράβο πολύ καλά αποτελέσματα !! 

Παρά που είμαι 39, είναι τα καλύτερα αποτελέσματα απ' όλες τις εγκυμοσύνες ακόμα κ σ' εκείνες που ήμουν πολύ μικρότερη. Ο γιατρός μας είπε ότι τα αποτελέσματα είναι καλά και αν θέλαμε λόγω ηλικίας να κάνουμε την νιπτ μόνο αλλά αποφασίσαμε να μην την κάνουμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Χαχχαχα αυτή τη μερα περιμένω .. έτσι μου είπε και μια φίλη μου οι μήνες 5-8 είναι απόλαυση .. νιώθεις το μωράκι σου , δεν έχεις συμπτώματα ,είσαι πιο χαλαρή !  
 

 Έκανες την αυχενική σου ;; 

οντως αυτοι οι μηνες ηταν οι καλυτεροι και απο τη δικη μου εμπειρια.!Απο τη στιγμη που νιωθεις το μωρο και μετα μπαινεις σε αλλο mood !:-D

Κοριτσια καλημερα! 

Χθες εκανα την αυχενικη! Τα αποτελεσματα του μωρου ηταν πολυ καλα:

τρισωμια 21: 1 σε 3449

τρισωμια 18: 1 σε 3245

τρισωμια 13: <1 σε 20000.

Το μωρο εβαζε χερακι στο προσωπο, κουνιοταν ολοκληρο και γυρνουσε και στο πλαι, πολυ κινητικο!

Ωστοσο, τα δικα μου αποτελεσματα δεν τα λες και καλα...:

Προεκλαμψια πριν τις 37 βσδομαδες: 1/216

Περιορισμος της εμβρυϊκης αναπτυξης πριν τις 37 βδομαδες: 1/190

Αυτοματος τοκετος πριν τις 34 βδομαδες: 1/70 !

Μηκος ενδοτραχηλου: 31mm

Μεσο PI μητριαιας αρτητιας: 1200.

 

Την Πεμπτη εχω ραντεβου με αιματολογο, που μαλλον.θα μου αυξησει υποθετω τη δοση σαλοσπιρ και ινοχεπ. 

Μηπως ειναι καποια που ξερει ποιες ειναι φυσιολογικες τιμες για μεσο PI μητριαιας αρτηριας και για μηκος ενδοτραχηλου? 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Χαχχαχα αυτή τη μερα περιμένω .. έτσι μου είπε και μια φίλη μου οι μήνες 5-8 είναι απόλαυση .. νιώθεις το μωράκι σου , δεν έχεις συμπτώματα ,είσαι πιο χαλαρή !  
 

 Έκανες την αυχενική σου ;; 

Την άλλη Παρασκευή πρωί έχω αυχενική ! Ανυπομονώ και προσμονω να είναι όλα καλά !!

1 ώρα πρίν, elenakith είπε:

οντως αυτοι οι μηνες ηταν οι καλυτεροι και απο τη δικη μου εμπειρια.!Απο τη στιγμη που νιωθεις το μωρο και μετα μπαινεις σε αλλο mood !:-D

Κοριτσια καλημερα! 

Χθες εκανα την αυχενικη! Τα αποτελεσματα του μωρου ηταν πολυ καλα:

τρισωμια 21: 1 σε 3449

τρισωμια 18: 1 σε 3245

τρισωμια 13: <1 σε 20000.

Το μωρο εβαζε χερακι στο προσωπο, κουνιοταν ολοκληρο και γυρνουσε και στο πλαι, πολυ κινητικο!

Ωστοσο, τα δικα μου αποτελεσματα δεν τα λες και καλα...:

Προεκλαμψια πριν τις 37 βσδομαδες: 1/216

Περιορισμος της εμβρυϊκης αναπτυξης πριν τις 37 βδομαδες: 1/190

Αυτοματος τοκετος πριν τις 34 βδομαδες: 1/70 !

Μηκος ενδοτραχηλου: 31mm

Μεσο PI μητριαιας αρτητιας: 1200.

 

Την Πεμπτη εχω ραντεβου με αιματολογο, που μαλλον.θα μου αυξησει υποθετω τη δοση σαλοσπιρ και ινοχεπ. 

Μηπως ειναι καποια που ξερει ποιες ειναι φυσιολογικες τιμες για μεσο PI μητριαιας αρτηριας και για μηκος

 

Από οσο ξέρω στις  16 με 20 βδομάδες το φυσιολογικό μήκος είναι περίπου 36-44. Εσυ ποσό εβδομάδων είσαι ; 

Από όσο ξέρω στις 16-20 εβδομαδεσ Το φυσιολογικό μήκος είναι περίπου 36-44. Εσυ ποσό εβδομάδων είσαι ; Μάλλον θα πρέπει να προσέξεις λίγο και να ξεκουράζεσαι περισσότερο το επόμενο διάστημα για να μεγαλώσει ο τράχηλος . Από όσο ξέρω είναι πολύ συχνό αυτό σε πολλές κοπέλες και όλα πηγαίνουν νια χαρά , μην ανησυχείς όσο γίνεται 

πρίν από 20 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Την άλλη Παρασκευή πρωί έχω αυχενική ! Ανυπομονώ και προσμονω να είναι όλα καλά !!

Από όσο ξέρω στις 16-20 εβδομαδεσ Το φυσιολογικό μήκος είναι περίπου 36-44. Εσυ ποσό εβδομάδων είσαι ; Μάλλον θα πρέπει να προσέξεις λίγο και να ξεκουράζεσαι περισσότερο το επόμενο διάστημα για να μεγαλώσει ο τράχηλος . Από όσο ξέρω είναι πολύ συχνό αυτό σε πολλές κοπέλες και όλα πηγαίνουν νια χαρά , μην ανησυχείς όσο γίνεται 

Και μια φίλη μου πριν λίγο καιρο ξεκίνησε με τόσο τράχηλο και είχε και δίδυμα και όλα πήγανε ομαλά , γέννησε 8 μήνα που για δίδυμα είναι αναμενόμενο 

πρίν από 43 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Την άλλη Παρασκευή πρωί έχω αυχενική ! Ανυπομονώ και προσμονω να είναι όλα καλά !!

Από όσο ξέρω στις 16-20 εβδομαδεσ Το φυσιολογικό μήκος είναι περίπου 36-44. Εσυ ποσό εβδομάδων είσαι ; Μάλλον θα πρέπει να προσέξεις λίγο και να ξεκουράζεσαι περισσότερο το επόμενο διάστημα για να μεγαλώσει ο τράχηλος . Από όσο ξέρω είναι πολύ συχνό αυτό σε πολλές κοπέλες και όλα πηγαίνουν νια χαρά , μην ανησυχείς όσο γίνεται 

Και μια φίλη μου πριν λίγο καιρο ξεκίνησε με τόσο τράχηλο και είχε και δίδυμα και όλα πήγανε ομαλά , γέννησε 8 μήνα που για δίδυμα είναι αναμενόμενο 

Επίσης έχω απορία γιατί εγώ την άλλη Παρασκευή θα πάω για αυχενική …ο γιατρός που σου έκανε την αυχενική δεν σου σχολίασε τα αποτελέσματα του τραχήλου κλπ ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Την άλλη Παρασκευή πρωί έχω αυχενική ! Ανυπομονώ και προσμονω να είναι όλα καλά !!

Από όσο ξέρω στις 16-20 εβδομαδεσ Το φυσιολογικό μήκος είναι περίπου 36-44. Εσυ ποσό εβδομάδων είσαι ; Μάλλον θα πρέπει να προσέξεις λίγο και να ξεκουράζεσαι περισσότερο το επόμενο διάστημα για να μεγαλώσει ο τράχηλος . Από όσο ξέρω είναι πολύ συχνό αυτό σε πολλές κοπέλες και όλα πηγαίνουν νια χαρά , μην ανησυχείς όσο γίνεται 

Και μια φίλη μου πριν λίγο καιρο ξεκίνησε με τόσο τράχηλο και είχε και δίδυμα και όλα πήγανε ομαλά , γέννησε 8 μήνα που για δίδυμα είναι αναμενόμενο 

Επίσης έχω απορία γιατί εγώ την άλλη Παρασκευή θα πάω για αυχενική …ο γιατρός που σου έκανε την αυχενική δεν σου σχολίασε τα αποτελέσματα του τραχήλου κλπ ;;

Ο γιατρος μου ειπε ολα καλα, ειδικα στις μετρησεις του μωρου και στις μητριαιες αρτηριες, που τον ρωτησα. Το μηχανημα ειναι στο ιατρειο του γυναικολογου μου, βεβαια την αυχενικη την κανει εμβρυολογος. μετα το τελος η μαια μου ειπε οτι πρεπει να παω σε αιματολογο για το θεμα προεκλαμψιας, τον τραχηλο δεν τον σχολιασε καθολου, απλα μου ειπε οταν βλεπω καφε υγρα η αν δω αιμα  να την παιρνω αμεαως τηλ. Απλα εγω συγκρινα αυτη  την αυχενικη με τπυ γιου μου και τοτε ειχα τραχηλο 47mm και προβληματιστηκα. Βεβαια τοτε ειχα πλακουντα προσθιο ψηλο, ενω τωρα οπισθιο χαμηλο, δεν ξερω αν παιζει ρολο..εχω αγχωθει δεν σου κρυβω, και γενικα προσεχω πολυ και εχω κατσει αρκετα ξαπλα σε αυτο το μωρο..


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εμένα ενώ υπερηχογραφικά ήταν όλα καλά, στα αιματολογικά βγήκε υψηλή πιθανότητα προεκλαμψίας. Επειδή είμαι από εξωσωματική κ το ένα έμβρυο είχε παλινδρομήσει από την αρχή, δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκινήσω σαλοσπίρ επειδή έχω ακόμα κάποιες φορές  καφέ εκκρίσεις. Ο γυναικολόγος ήταν εντελώς καθησυχαστικός κ δε μου πε καν για αιματολόγο αλλά εγώ ανησυχώ. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Ο γιατρος μου ειπε ολα καλα, ειδικα στις μετρησεις του μωρου και στις μητριαιες αρτηριες, που τον ρωτησα. Το μηχανημα ειναι στο ιατρειο του γυναικολογου μου, βεβαια την αυχενικη την κανει εμβρυολογος. μετα το τελος η μαια μου ειπε οτι πρεπει να παω σε αιματολογο για το θεμα προεκλαμψιας, τον τραχηλο δεν τον σχολιασε καθολου, απλα μου ειπε οταν βλεπω καφε υγρα η αν δω αιμα  να την παιρνω αμεαως τηλ. Απλα εγω συγκρινα αυτη  την αυχενικη με τπυ γιου μου και τοτε ειχα τραχηλο 47mm και προβληματιστηκα. Βεβαια τοτε ειχα πλακουντα προσθιο ψηλο, ενω τωρα οπισθιο χαμηλο, δεν ξερω αν παιζει ρολο..εχω αγχωθει δεν σου κρυβω, και γενικα προσεχω πολυ και εχω κατσει αρκετα ξαπλα σε αυτο το μωρο..

Μήπως να πάρεις ένα τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου και να το συζητήσεις να δεις τι θα σου πει ; Βέβαια και από την φίλη μου θυμάμαι πως δεν τις είχε πει κάτι ιδιαίτερο και απλά το παρατηρούσαν , δηλαδή τον ρυθμό που μικραίνει . Νομίζω το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι να συνεχίσεις  να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς και φυσικά όχι βάρος και σκύψιμο , και θα πάνε όλα μια χαρά μέχρι τέλους . Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και το ξέρεις 

2 ώρες πρίν, DIM. είπε:

Κορίτσια κ εμένα ενώ υπερηχογραφικά ήταν όλα καλά, στα αιματολογικά βγήκε υψηλή πιθανότητα προεκλαμψίας. Επειδή είμαι από εξωσωματική κ το ένα έμβρυο είχε παλινδρομήσει από την αρχή, δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκινήσω σαλοσπίρ επειδή έχω ακόμα κάποιες φορές  καφέ εκκρίσεις. Ο γυναικολόγος ήταν εντελώς καθησυχαστικός κ δε μου πε καν για αιματολόγο αλλά εγώ ανησυχώ. 

Μπράβο που το εμβρυακι σου είναι μια χαρά ! Εφοσον ο γυναικολόγος ήταν καθησυχαστικός άκουσε τον ! Στο κάτω κάτω κάτω προς το παρόν είναι νωρις για προεκλαμψία κλπ αργότερα που θα σταματήσεις να έχεις καφέ εκκρίσεις θα μπορέσεις να ξεκινήσεις Σαλοσπίρ προληπτικά . 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DIM. είπε:

Κορίτσια κ εμένα ενώ υπερηχογραφικά ήταν όλα καλά, στα αιματολογικά βγήκε υψηλή πιθανότητα προεκλαμψίας. Επειδή είμαι από εξωσωματική κ το ένα έμβρυο είχε παλινδρομήσει από την αρχή, δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκινήσω σαλοσπίρ επειδή έχω ακόμα κάποιες φορές  καφέ εκκρίσεις. Ο γυναικολόγος ήταν εντελώς καθησυχαστικός κ δε μου πε καν για αιματολόγο αλλά εγώ ανησυχώ. 

Καλησπερα, στην ιδια κατασταση ειμαι κι εγω, απο.εξωσωματικη με ενα εμβρυο που παλλινδρομησε και ακομα εχω καφε που και που. Ωστοσο το σαλοσπιρ και ινοχεπ που παιρνω απο την αρχη δεν μου τα εκοψε... :huh: λες να επρεπε?

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

Μήπως να πάρεις ένα τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου και να το συζητήσεις να δεις τι θα σου πει ; Βέβαια και από την φίλη μου θυμάμαι πως δεν τις είχε πει κάτι ιδιαίτερο και απλά το παρατηρούσαν , δηλαδή τον ρυθμό που μικραίνει . Νομίζω το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι να συνεχίσεις  να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς και φυσικά όχι βάρος και σκύψιμο , και θα πάνε όλα μια χαρά μέχρι τέλους . Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και το ξέρεις 

Μολις μιλησα με τη μαια του γιατρου, μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας, αν ηταν θα μου το ειχε πει,  τα ουτροτζεσταν βοηθανε λεει κι αυτα. Απο ξεκουραση μου ειπε τα γνωστα, οχι βαρη, οδηγαμε αργα και προσεκτικα, αποφευγουμε λακουβες, οχι πολλη ορθοστασια, οχι επαφες...τουλαχιστον μεχρι να ανεβει πιο ψηλα ο πλακουντας. Περιμενουμε και την αιματολογικη τη Δευτερα κι εχει ο Θεος.. 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

 

Μπράβο που το εμβρυακι σου είναι μια χαρά ! Εφοσον ο γυναικολόγος ήταν καθησυχαστικός άκουσε τον ! Στο κάτω κάτω κάτω προς το παρόν είναι νωρις για προεκλαμψία κλπ αργότερα που θα σταματήσεις να έχεις καφέ εκκρίσεις θα μπορέσεις να ξεκινήσεις Σαλοσπίρ προληπτικά . 

Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Εύχομαι κ σε σένα τα καλύτερα! 

@elenakith Συνήθως λένε ότι επιβαρύνει το σαλοσπίρ τις αιμορραγίες. Δεν τα ξέρω κ εγώ καλά. Αν ήταν όμως θα σου είχε ήδη δημιουργήσει μεγαλύτερο θέμα κ θα στο είχαν κόψει. Μην κάνεις κ γι αυτά δεύτερες σκέψεις. Εσύ έχεις θρομβοφιλία ή κάνεις προληπτικά τις ενέσεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω όσες είστε από εξωσωματικη αλλά δεν έχετε θρόμβο φιλια ξεκινήσατε ενέσεις αντιπηκτικές ; 
εγω δεν ξεκίνησα ακόμη αλλά ο γυναικολόγος και ο αιματολόγος μου άφησαν πολλές πιθανότητες το επόμενο διάστημα να ξεκινήσω αντιπηκτικές προληπτικά γιατί λέει είμαι 1) από εξωσωματικη 2) πρώην καπνίστρια 3 ) πάνω από 35 ετών 

 

και η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω καθόλου ! Γιατί οι αντιπηκτικές αυξάνουν τις πιθανότητες για καισαρική κάι εγώ ήθελα να πάω με φυσικό τοκετό . 
καποια που να γνωρίζει ;;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Μετά από την αυχενική διαφάνεια, πότε θα σας ξαναδεί ο γιατρός σας? Εμένα με έβαλε στο μήνα κ αγχώνομαι γιατί μου φαίνεται μεγάλο το διάστημα!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Πεγκούλα! είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Μετά από την αυχενική διαφάνεια, πότε θα σας ξαναδεί ο γιατρός σας? Εμένα με έβαλε στο μήνα κ αγχώνομαι γιατί μου φαίνεται μεγάλο το διάστημα!

Εγώ έκανα την αυχενική 25 Νοέμβρη και θα κλείσω τώρα ραντεβού στον γιατρό μου μέσα σε αυτήν την εβδομάδα. Γενικά με βλέπει περίπου ανά 20 μέρες. Και εγώ δεν ήθελα να το αφήνουμε να πιάνει μήνα ειδικά τώρα που είναι αρχή και δεν νιώθω το μωρό ώστε να με καθησυχάζει...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κορίτσια κάθε 15 μερες περίπου .. τώρα στην αρχή τουλάχιστον… μετά δεν ξέρω πως θα συνεχίσει που κάπως σιγουρεύουν τα πράγματα και θα το νιώθουμε και μόνες μας .. είναι η πρώτη μου φορά οπότε πάω λίγο αχαρτογράφητα .. βλέποντας και κάνοντας .. αλλά και ο ίδιος ο γιατρός μου λέει πχ θα σε βάλω τότε να μη σου λείψει να το δεις λίγο .. είναι τόσο καλουλης !  :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως κορίτσια μου είπε μετά την αυχενική σε ένα μήνα περίπου . Δεν ξέρω εμένα μάλλον λειτουργεί αντίθετα … τα πολλά ραντεβού με γιατρόυς με αγχώνουν , έχω στο μυαλό μου πως αν κάτι άσχημο συμβεί θα το μάθω - καταλάβω με κάποιο τρόπο (χτυπάω ξύλο ). Όποτε νομίζω πως θα συνεχίσω με αραιά ραντεβού όπως μου προτείνει … δεν ξέρω έτσι λέω τουλάχιστον τώρα … θα δείξει ! 
μπρος το παρόν περιμένω να πάνε όλα καλά με την εξέταση αυχενικής που έχω την Παρασκευή :) μάλλον οι περισσότερες την έχετε κάνει ήδη ! Η τελευταία νομίζω είμαι ! (Μιας και η πητ μου είναι 30/9 η 1/7 ) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...