Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Δεν εχω κανει ακομα αυχενικη,την Πεμπτη εχω ραντεβου. Προληπτικα θα το κανω, αλλιως οπωσδηποτε θα εκανα αμνιοπαρακεντηση. Και στο γιο μου ειχα κανει Nipt. Αγχωνομαι πολυ, γιατι εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις. Κατα τ'αλλα δεν εχουμε ουτε κληρονομικοτητα απο καμια πλευρα. 

Ετσι οπως τα περιγραφεις τα κανω εικονα! χαχαχαχα Πολυ τρεξιμο, ε? Να τα χαιρεσαι τα ζουζουνια σου! Το εχω ακουσει αυτο, οτι οταν ειναι δυο απασχολουνται και λιγο μεταξυ τους..εμενα ο δικος μου αμα.με.δει να ξαπλωνω καναπε ερχεται κατευθειαν να παιξουμε οπλα, μπουνιες, να πηδαει, να σκαρφαλωνει πανω μου κτλ. του εχω πει οτι με ποναει η μεση και δεν μπορω, εχει ηρεμησει λιγο αλλα το χουι δεν κοβεται εντελως...τι να κανουμε, υπομονη κι εκπιδα να πανε ολα καλα!

Εμένα όταν με βλέπουν να ξαπλώνω έρχονται στα πόδια μου, στην αγκαλιά μου, ο μεγάλος θα βλέπει τηλεόραση και ο μικρός θα ασχολείται μαζί μου, ευτυχώς δεν είναι ιδιαίτερα υπερκινητικά να φοβάμαι μη με χτυπήσουν και πλέον καταλαβαίνουν που τους λέω ότι δεν κάνει να με χτυπήσουν στην κοιλιά! Θέλει να είμαστε πάντα προετοιμασμένες μη μας έρθει καμία, αγόρια βλέπεις χαχα... Αφού έκλεισε τα 3 ο μικρός άρχισαν να παίζουν πολύ περισσότερο, πιστεύω από εδώ και πέρα θα κάνουν καλή παρέα αλλά έχει και μέρες που πλακωνονται!!! Μόλις ξυπνήσουν πάντως ψάχνει ο ένας τον άλλον και όταν γυρνάνε από το σχολείο το ίδιο. Είναι πολύ ωραίο να τα βλέπεις μαζί!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες! Χθες έκανα την αυχενική και ευτυχώς πήγε πολύ καλά! Είχα πολύ άγχος αλλά ευτυχώς ο γιατρός τα είδε όλα καλά. Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε γιατί το μωράκι δεν συνεργαζόταν γενικά:P.Λόγω ηλικίας (39) ίσως χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω, NIPT ή αμνιοπαρακέντηση.. Θα δούμε όμως..

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Χθες έκανα την αυχενική και ευτυχώς πήγε πολύ καλά! Είχα πολύ άγχος αλλά ευτυχώς ο γιατρός τα είδε όλα καλά. Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε γιατί το μωράκι δεν συνεργαζόταν γενικά:P.Λόγω ηλικίας (39) ίσως χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω, NIPT ή αμνιοπαρακέντηση.. Θα δούμε όμως..

 

Καλημερα και συγχαρητήρια ! Να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη ! Φαντάζομαι σύμφωνα με τα αποτελέσματα της pappA θα σε κατευθύνει και ο γιατρός ! 
Ξεκινησε όμορφα η εβδομάδα σου ! 
Κοριτσια έχετε ακόμα συμπτώματα ; Έχω πεθάνει κάθε πρωί με τις αναγούλες και τον εμετό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sunshine83 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Χθες έκανα την αυχενική και ευτυχώς πήγε πολύ καλά! Είχα πολύ άγχος αλλά ευτυχώς ο γιατρός τα είδε όλα καλά. Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε γιατί το μωράκι δεν συνεργαζόταν γενικά:P.Λόγω ηλικίας (39) ίσως χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω, NIPT ή αμνιοπαρακέντηση.. Θα δούμε όμως..

 

Τέλεια!!!! Πολύ όμορφα τα νέα σου!!! Με το καλό ένα γερό μωρακι!!!

1 hour ago, Fraoula<3 είπε:

Καλημερα και συγχαρητήρια ! Να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη ! Φαντάζομαι σύμφωνα με τα αποτελέσματα της pappA θα σε κατευθύνει και ο γιατρός ! 
Ξεκινησε όμορφα η εβδομάδα σου ! 
Κοριτσια έχετε ακόμα συμπτώματα ; Έχω πεθάνει κάθε πρωί με τις αναγούλες και τον εμετό 

Εγώ μπορώ να πω είμαι καλύτερα αλλά μπορεί εκεί που κάθομαι να έχω λίγες αναγουλες αλλά ελεγχόμενες. Ευτυχώς μόνο μια φορά έχω κάνει εμετό και εδώ και ένα μήνα είμαι πολύ καλύτερα! Έχω παρατηρήσει όταν είμαι νηστική είμαι χειρότερα! Υπομονή και ελπίζω να ηρεμήσεις από εδώ και πέρα, λένε στο δεύτερο τρίμηνο είσαι καλύτερα συνήθως 

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Χθες έκανα την αυχενική και ευτυχώς πήγε πολύ καλά! Είχα πολύ άγχος αλλά ευτυχώς ο γιατρός τα είδε όλα καλά. Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε γιατί το μωράκι δεν συνεργαζόταν γενικά:P.Λόγω ηλικίας (39) ίσως χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω, NIPT ή αμνιοπαρακέντηση.. Θα δούμε όμως..

 

Συγχαρητηρια! Ολα να πανε καλα και σε εξι μηνες να κρατας το μωρακι σου αγκαλια! 

 

@Fraoula<3 εμενα η υπνηλια και η κουραση εχουν μια βδομαδα που υποχωρουν, χωρις να εχουν φυγει τελειως, ωστοσο ειμαι καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες! Με το καλο ευχομαι τα μωρακια μας! Ειμαι 36 ετων, 10+6 εβδομαδων, αρκετα αγχωμενη κι εχω ηδη παρει 3 κιλα! Ζω στο εξωτερικο κι εδω η παρακολουθηση ειναι μηδαμηνη και απο μαιες οχι γιατρους! Τα μονα συμπτςματα που ειχα ηταν πρησμενο επιπονο στηθος, φουσκωμα κι ευαισθησια σε δοντια και ουλα και αρκετη υπνηλια μονο για τις πρωτες 1-2 εβδομαδες.  Ολα αυτα ομως περιπου στιν εβδομαδα 9+ υποχωρησαν και είχα και λιγο αιμα στισ 9+2 εβδομαδες μονο μια φορα. Μου ειπαν οτι τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης κι εφοσον το αιμα ηταν λιγο και μονο 1 φορα τοτε δεν ειναι κατι ανησυχητικο...


Αυχενικη διαφανεια εχω εδω σε λιγες μερες 9/12 (11+2 εβδομαδων) και στην Ελλαδα στις 21/12 (13 εβδομ.)! Ελπιζω ολα να ειναι καλα και να πανε καλα για ολες μας!

Επεξεργάστηκαν by Jo87
  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Τέλεια!!!! Πολύ όμορφα τα νέα σου!!! Με το καλό ένα γερό μωρακι!!!

Εγώ μπορώ να πω είμαι καλύτερα αλλά μπορεί εκεί που κάθομαι να έχω λίγες αναγουλες αλλά ελεγχόμενες. Ευτυχώς μόνο μια φορά έχω κάνει εμετό και εδώ και ένα μήνα είμαι πολύ καλύτερα! Έχω παρατηρήσει όταν είμαι νηστική είμαι χειρότερα! Υπομονή και ελπίζω να ηρεμήσεις από εδώ και πέρα, λένε στο δεύτερο τρίμηνο είσαι καλύτερα συνήθως 

Ισχύει και εγώ μασάω με το ζόρι κάτι παξιμάδια όλη την ώρα .. Μοκις μπήκα στον 4ο αλλά νομίζω ειμαι χειρότερα … επίσης το βράδυ ιδρώνω 2-3 φορές και βλέπω και πολύ άσχημα όνειρα … γενικά αυτή τη λουλουδένια και όμορφη φάση της εγκυμοσυνης που λένε όλοι εγώ δεν την περνάω .. 

8 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Συγχαρητηρια! Ολα να πανε καλα και σε εξι μηνες να κρατας το μωρακι σου αγκαλια! 

 

@Fraoula<3 εμενα η υπνηλια και η κουραση εχουν μια βδομαδα που υποχωρουν, χωρις να εχουν φυγει τελειως, ωστοσο ειμαι καλυτερα.

8 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Συγχαρητηρια! Ολα να πανε καλα και σε εξι μηνες να κρατας το μωρακι σου αγκαλια! 

 

@Fraoula<3 εμενα η υπνηλια και η κουραση εχουν μια βδομαδα που υποχωρουν, χωρις να εχουν φυγει τελειως, ωστοσο ειμαι καλυτερα.

Αχ εύχομαι να φύγουν και να πάρεις ενέργεια !! Εγώ είμαι τόσους μήνες σαν άρρωστη .. μπραβο στα κορίτσια ήρωες που έχουν και αλλά παιδάκια .. ειλικρινά ..νιώθω ότι εγώ θέλω συνέχεια φροντίδα…

7 ώρες πρίν, Jo87 είπε:

Καλημερα σε ολες! Με το καλο ευχομαι τα μωρακια μας! Ειμαι 36 ετων, 10+6 εβδομαδων, αρκετα αγχωμενη κι εχω ηδη παρει 3 κιλα! Ζω στο εξωτερικο κι εδω η παρακολουθηση ειναι μηδαμηνη και απο μαιες οχι γιατρους! Τα μονα συμπτςματα που ειχα ηταν πρησμενο επιπονο στηθος, φουσκωμα κι ευαισθησια σε δοντια και ουλα και αρκετη υπνηλια μονο για τις πρωτες 1-2 εβδομαδες.  Ολα αυτα ομως περιπου στιν εβδομαδα 9+ υποχωρησαν και είχα και λιγο αιμα στισ 9+2 εβδομαδες μονο μια φορα. Μου ειπαν οτι τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης κι εφοσον το αιμα ηταν λιγο και μονο 1 φορα τοτε δεν ειναι κατι ανησυχητικο...


Αυχενικη διαφανεια εχω εδω σε λιγες μερες 9/12 (11+2 εβδομαδων) και στην Ελλαδα στις 21/12 (13 εβδομ.)! Ελπιζω ολα να ειναι καλα και να πανε καλα για ολες μας!

Καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου !!! Θα γεννήσεις Ελλάδα για αυτό θα ξανακάνεις αυχενική εδώ ; 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Texas είπε:

Βιοψια ενδομητρίου θέλω να ξανά κάνω για να δω αν έχω πρόβλημα στην πρώτη που έκανα μου είπαν υπάρχει φλεγμονή αλλά όχι κάποιο μικρόβιο και μπορεί λέει να έφταιγε   μέχρι και η γλουτένη (???) την οποία είχα κόψει μήνες για την τελευταία ετ με οδηγίες της αιματολόγου .

ναι πριν την ετ πήρα 8 μέρες προγεστερονη από ασυνεννοησία δικη τους ένα μπάχαλο και φυσικά εγώ δεν είχα ιδέα και ούτε θα το είχα καταλάβει ποτε αν δεν είχα φιλη γιατρό η οποία με βοήθησε να βγάλω άκρη . Δεν ξέρανε τι να πούνε όταν στην αποτυχία τους τα πήγα όλα εκεί φώναζε ο ένας γιατρός τον άλλο και πήγαν να πουν ότι και καλά επίτηδες το έκαναν έτσι χωρίς κανένα λόγο .. στο τέλος πρόσφεραν Δώρας δυο ετ ακόμα δωρεάν υστεροσκοπιση βιοψία ενδομητρίου για να αποδείξουν ότι δεν τα κάνουν όλα για το χρήμα , γιατί αυτό τους είπα .

οταν έκανα διέγερση μου είχαν δώσει παρα πολλές μονάδες και τους έλεγα παιδιά δεν είμαι καλά κάτι δεν πάει καλά έπαιρνε η συντονίστρια ένα τηλ τριών δευτερολέπτων τον γιατρό συνέχισε την έλεγε . Έκανα και μια ενεση απαγορευτική για την περίπτωση μου (πάλι λάθος ) δεν θυμάμαι τώρα ποια ήταν . 
Το κορυφαίο όμως ήταν που ενώ πήραμε 32 ωαρια και ήμουν σκατα δεν μπορούσα να κουνηθώ χωρίς υπερβολές μου άρχισαν και τα φάρμακα της ετ για φρέσκια ετ πράγμα που χειροτέρεψε την κατάσταση μου γιατί επρεπε να αρχίσω ανταγωνιστες asap . Εξού και το νοσοκομείο με ελεύθερο υγρό γύρω από πνευμονες κοιλιά και ωοθήκες … 

τελος πάντων έχουν βαρεθεί να τα διαβάζουν ξανά και ξανά τα κορίτσια 

εμενα τώρα με ενδιαφέρει να μάθω αν είναι οκ το ενδομήτριο μου και αν οι βλαστοκυστες που έχω δίνουν εγκυμοσύνη ή είναι καμένες είτε λόγο κακού σπέρματος είτε οτιδήποτε άλλο 

γιατι και να τις μεταφέρω αλλου αν δεν είναι καλές πάλι τα ίδια αποτελέσματα θα έχουμε τουλάχιστον να το πάρω απόφαση ότι πάω πάλι για διέγερση 

Καλημερα κοριτσι μου. Η φλεγμονη αυτη φαινεται με υστεροσκοπηση? 

Οσο για υην προγεστερονη, εγω ξεκινησα prolutex 7 μερες πριν την ετ., οπου θα βαζαμε κατεψυγμενα. Ηταν λαθος? Δεν εχω ιδεα επι του θεματος...

14 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Ισχύει και εγώ μασάω με το ζόρι κάτι παξιμάδια όλη την ώρα .. Μοκις μπήκα στον 4ο αλλά νομίζω ειμαι χειρότερα … επίσης το βράδυ ιδρώνω 2-3 φορές και βλέπω και πολύ άσχημα όνειρα … γενικά αυτή τη λουλουδένια και όμορφη φάση της εγκυμοσυνης που λένε όλοι εγώ δεν την περνάω .. 

Αχ εύχομαι να φύγουν και να πάρεις ενέργεια !! Εγώ είμαι τόσους μήνες σαν άρρωστη .. μπραβο στα κορίτσια ήρωες που έχουν και αλλά παιδάκια .. ειλικρινά ..νιώθω ότι εγώ θέλω συνέχεια φροντίδα…

Καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου !!! Θα γεννήσεις Ελλάδα για αυτό θα ξανακάνεις αυχενική εδώ ; 

Αχ κι εγω απο την πρωτη εγκυμοσυνη αναρωτηθηκα πως για καποιες ειναι η πιο ομορφη φαση της ζωης τους. Δεν ξερω μηπως παιζει ρολο.η εξωσωματικη με τα φαρμακα της η ειναι ετσι για ολες. Τα εντονα ονειρα ειναι φυσιολογικα, κι εμενα ξεκινησαν απο νωρις και ακομα τα εχω, αν και στη δευτερη εγκυμοσυνη ειναι λιγοτερο αγχωτικα και πιο ευχαριστα. 

Προσωπικα η πιο ωραια φαση ηταν οταν γεννησα και κρατουσα αγκαλια τον μικρο και τον θηλαζα κι ενιωθα (απο τις ορμονες υποθετω) λες και πεταω στα συννεφα, σχεδον εκστατικα. 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Fraoula<3 said:

Ισχύει και εγώ μασάω με το ζόρι κάτι παξιμάδια όλη την ώρα .. Μοκις μπήκα στον 4ο αλλά νομίζω ειμαι χειρότερα … επίσης το βράδυ ιδρώνω 2-3 φορές και βλέπω και πολύ άσχημα όνειρα … γενικά αυτή τη λουλουδένια και όμορφη φάση της εγκυμοσυνης που λένε όλοι εγώ δεν την περνάω .. 

Αχ εύχομαι να φύγουν και να πάρεις ενέργεια !! Εγώ είμαι τόσους μήνες σαν άρρωστη .. μπραβο στα κορίτσια ήρωες που έχουν και αλλά παιδάκια .. ειλικρινά ..νιώθω ότι εγώ θέλω συνέχεια φροντίδα…

Καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου !!! Θα γεννήσεις Ελλάδα για αυτό θα ξανακάνεις αυχενική εδώ ; 

Οχι, εξωτερικο θα γεννησω αλλα το ραντεβου που εχω κλεισει εδω ειναι οριακα νωρις για να μπορουν κανουν ολες τις μετρησεις οποτε εκλεισα κι ελλαδα για σιγουρια μιας και θα μαστε εκει για γιορτες.
Επισης με κανει να νοιωθωκαι λιγο παραπανω ασφαλης το να το κανω και στην ελλαδα μιας κι εμπιστευομαι τους γιατρους εκει λιγο παραπανω :) .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Η φλεγμονη αυτη φαινεται με υστεροσκοπηση? 

Οσο για υην προγεστερονη, εγω ξεκινησα prolutex 7 μερες πριν την ετ., οπου θα βαζαμε κατεψυγμενα. Ηταν λαθος? Δεν εχω ιδεα επι του θεματος...

Αχ κι εγω απο την πρωτη εγκυμοσυνη αναρωτηθηκα πως για καποιες ειναι η πιο ομορφη φαση της ζωης τους. Δεν ξερω μηπως παιζει ρολο.η εξωσωματικη με τα φαρμακα της η ειναι ετσι για ολες. Τα εντονα ονειρα ειναι φυσιολογικα, κι εμενα ξεκινησαν απο νωρις και ακομα τα εχω, αν και στη δευτερη εγκυμοσυνη ειναι λιγοτερο αγχωτικα και πιο ευχαριστα. 

Προσωπικα η πιο ωραια φαση ηταν οταν γεννησα και κρατουσα αγκαλια τον μικρο και τον θηλαζα κι ενιωθα (απο τις ορμονες υποθετω) λες και πεταω στα συννεφα, σχεδον εκστατικα. 

Όλες έτσι λένε ότι μόλις γεννηθεί τα ξεχνάς όλα  … ελπίζω να τα ξεχάσω γιατί όσο τα ζω τη δεδομένη στιγμή δεν μπορώ καθόλου ..

εγω δεν ειμαι με εξωσωματική όποτε δεν φταίνε τα φάρμακα … νομίζω κάνουν πάρτι οι ορμόνες …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Όλες έτσι λένε ότι μόλις γεννηθεί τα ξεχνάς όλα  … ελπίζω να τα ξεχάσω γιατί όσο τα ζω τη δεδομένη στιγμή δεν μπορώ καθόλου ..

εγω δεν ειμαι με εξωσωματική όποτε δεν φταίνε τα φάρμακα … νομίζω κάνουν πάρτι οι ορμόνες …

κοιτα αγαπη, δεν τα ξεχνας, απλα δεν ειναι τοσο σημαντικα πια. Πολλες κοπελες το σκεφτονται να κανουν δευτερο, λογω των δυσκολιων της εγκυμοσυνης. Εμενα δυο βδομαδες πριν γεννησω με πονουσε η μεση και με χτυπουσε στο ποδι και κουτσαινα μεχρι που το μωρο εγινε 6 μηνων περιπου. Ομως ειναι η μεγαλυτερη αγαπη που θα γνωρισεις ποτε!

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2022 at 7:41 ΠΜ, sunshine83 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Χθες έκανα την αυχενική και ευτυχώς πήγε πολύ καλά! Είχα πολύ άγχος αλλά ευτυχώς ο γιατρός τα είδε όλα καλά. Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε γιατί το μωράκι δεν συνεργαζόταν γενικά:P.Λόγω ηλικίας (39) ίσως χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω, NIPT ή αμνιοπαρακέντηση.. Θα δούμε όμως..

 

Τέλεια μπράβο κοριτσάρα ! Πολύ ευχάριστα νέα :)

On 6/12/2022 at 8:01 ΠΜ, Fraoula<3 είπε:

Καλημερα και συγχαρητήρια ! Να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη ! Φαντάζομαι σύμφωνα με τα αποτελέσματα της pappA θα σε κατευθύνει και ο γιατρός ! 
Ξεκινησε όμορφα η εβδομάδα σου ! 
Κοριτσια έχετε ακόμα συμπτώματα ; Έχω πεθάνει κάθε πρωί με τις αναγούλες και τον εμετό 

Ναι ακόμη έχω συμπτώματα ! 11 εβδομάδων ακριβώς και υποφέρω καθημερινά από ναυτίες , αρχίζω να μην την παλεύω ! Εσυ πως είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2022 at 1:14 ΜΜ, Πεγκούλα! είπε:

Μπράβο για την αυχενική σου! Λίγο προσοχή κ όλα καλά θα πάνε κ στην 4η εγκυμοσύνη σου! Επειδή βλέπω έχουμε την ίδια ηλικία. Να σε ρωτήσω πόσο σου βγήκαν οι πιθανότητες για τρισωμια 21? Εμένα 1 σε 1348. Ο γιατρός μου τα βλέπει όλα καλά! Με το καλό το μωράκι σου!

Τρισωμια 21: 1/2017 , Τρισωμια 18: 1/4592 , τρισωμια 13 1/ 14.492

προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/979

περιορισμός εμβρυακής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/909

αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες : 1/2060

Αυτά είναι τα αποτελέσματά μου με αυχενική 0,90 κ μήκος τραχήλου 37,7mm.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Margarita21 είπε:

Τρισωμια 21: 1/2017 , Τρισωμια 18: 1/4592 , τρισωμια 13 1/ 14.492

προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/979

περιορισμός εμβρυακής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/909

αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες : 1/2060

Αυτά είναι τα αποτελέσματά μου με αυχενική 0,90 κ μήκος τραχήλου 37,7mm.

 

Μπράβο πολύ καλά αποτελέσματα !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Τέλεια μπράβο κοριτσάρα ! Πολύ ευχάριστα νέα :)

Ναι ακόμη έχω συμπτώματα ! 11 εβδομάδων ακριβώς και υποφέρω καθημερινά από ναυτίες , αρχίζω να μην την παλεύω ! Εσυ πως είσαι ;

Εγώ ειμαι 14+4 και έχω ακόμα ναυτίες ..οι εμετοί μειώθηκαν ..υπάρχουν μερες που δεν έχω καθόλου και μερες που έχω 3 .. δεν ξέρω ποτε θα φύγουν και αν … απλά είναι σαν να ειμαι άρρωστη τόσο καιρό ..

Γενικά είμαι πολύ δραστήριος άνθρωπος και θέλω να είμαι συνέχεια έξω , να κάνω γυμναστική ,να βλέπω κόσμο, να ευχαριστιέμαι το φαγητό μου .. ε τώρα δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα γι’ αυτό και τα ‘χω πάρει τόσο βαριά…

ελπιζω σε καλύτερες μερες και παίρνω  θάρρος που θα κανουμε  ενα πλασματάκι .. ας είναι καλά και υγιές και σε λίγους μήνες να γνωριστούμε  ! Ευτυχώς κορίτσια θα γεννήσουμε καλοκαίρι και θα ειναι ανοιχτός ο καιρός ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...