Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ! Χτες κάναμε την αυχενική μας και βγήκαν όλα φυσιολογικά :) 

 μέχρι αύριο θα μου στείλουν και τα αποτελέσματα της αιματολογικής για να βγει το συνολικό αποτέλεσμα πιθανοτήτων ! 
έφυγε ένα άγχος κορίτσια ! Ελπίζω να ζήσετε σύντομα και εσείς αυτές όμορφες στιγμές οπως εμείς ! Ήταν όλο πολύ συγκινητικό ! 
φανταζομαι στη β επιπέδου θα χεστούμε από τη χαρά μας που θα είναι και πιο λεπτομερής …

μονο μου βρήκε ο γιατρός χαμηλό οπίσθιο τράχηλο αλλά δεν είναι κάτι το ανησυχητικό μου είπε καθώς στις επόμενες εβδομάδες τείνει να ανεβαίνει ! 
 

τωρα θα αρχίσω να το λεω και στον κύκλο μας ! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Fraoula<3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ! Χτες κάναμε την αυχενική μας και βγήκαν όλα φυσιολογικά :) 

 μέχρι αύριο θα μου στείλουν και τα αποτελέσματα της αιματολογικής για να βγει το συνολικό αποτέλεσμα πιθανοτήτων ! 
έφυγε ένα άγχος κορίτσια ! Ελπίζω να ζήσετε σύντομα και εσείς αυτές όμορφες στιγμές οπως εμείς ! Ήταν όλο πολύ συγκινητικό ! 
φανταζομαι στη β επιπέδου θα χεστούμε από τη χαρά μας που θα είναι και πιο λεπτομερής …

μονο μου βρήκε ο γιατρός χαμηλό οπίσθιο τράχηλο αλλά δεν είναι κάτι το ανησυχητικό μου είπε καθώς στις επόμενες εβδομάδες τείνει να ανεβαίνει ! 
 

τωρα θα αρχίσω να το λεω και στον κύκλο μας ! 

Τι όμορφα νέα!!!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!! Εύχομαι όλα έτσι θετικά να κυλήσουν!!! 

Εγώ σήμερα έκανα την αίματος και περιμένω τώρα την Τρίτη για την αυχενική!!! Μεγαλώνουν τα μικρακια μας!!!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια αύριο θα πάω για το δεύτερο υπέρηχο στην 9 εβδομάδα . Γνωρίζετε αν η εξέταση γίνεται πλέον από τον κόλπο η απτό η κοιλιά ;

Όταν ήμουν 10η εβδομάδα μου έκανε από την κοιλιά, παίζει ρόλο αν είσαι αδύνατη νομίζω ώστε να μπορεί να έχει καλή εικόνα. Είναι λίγο και θέμα γιατρού. Στην 8η κάναμε κολπικά, τώρα εσύ είσαι στο ενδιάμεσο.

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ! Χτες κάναμε την αυχενική μας και βγήκαν όλα φυσιολογικά :) 

 μέχρι αύριο θα μου στείλουν και τα αποτελέσματα της αιματολογικής για να βγει το συνολικό αποτέλεσμα πιθανοτήτων ! 
έφυγε ένα άγχος κορίτσια ! Ελπίζω να ζήσετε σύντομα και εσείς αυτές όμορφες στιγμές οπως εμείς ! Ήταν όλο πολύ συγκινητικό ! 
φανταζομαι στη β επιπέδου θα χεστούμε από τη χαρά μας που θα είναι και πιο λεπτομερής …

μονο μου βρήκε ο γιατρός χαμηλό οπίσθιο τράχηλο αλλά δεν είναι κάτι το ανησυχητικό μου είπε καθώς στις επόμενες εβδομάδες τείνει να ανεβαίνει ! 
 

τωρα θα αρχίσω να το λεω και στον κύκλο μας ! 

Κορίτσι μου τι τέλεια νέα !!! Μπράβο , φαντάζομαι θα ήταν πολύ όμορφη στιγμή !! Σας είπε αν υπάρχει κάποια ένδειξη για το φύλο του μωρού ;:wub:

Κι εγώ περιμένω την αυχενική ώστε να αρχίσω να το λέω σιγά σιγά !! Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας !!

@´Ισιδα εμένα μου έκανε κολπικά τον υπέρηχο . Να μας πεις τα νέα σου !!

Κορίτσια δυστυχώς οι εμετοί συνεχίζονται και νιώθω συνεχως εξαντλημένη .. Εσείς πως είστε ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πήγαμε σήμερα για τον δεύτερο υπέρηχο και όλα καλά ! Το σποράκι μεγαλώνει μια χαρά ! Κλείσαμε για 16 Δεκέμβρη τώρα την αυχενικη! Τελικά μου έκανε τον υπέρηχο από την κοιλιά . 
@superwoman και εγώ συνεχίζω καθημερινά και είμαι με ναυτία και εμετούς ! Και το γαμωτο της υπόθεσης είναι ότι παρόλο τους εμετούς έβαλα και 2,5 κιλά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια σήμερα μπήκα αισίως στην 13η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και εχθές έκανα αυχενική η οποία βγήκε πολύ καλή το μόνο που παρατήρησε είναι ότι είναι λίγο χαμηλά ο πλακούντας αλλά είναι νωρίς ακόμα και λογικά θα ανέβει μαζί με την μήτρα απλά να προσέχω να μην σηκώνω βάρος και να αποφύγουμε για λίγο ακόμα τις επαφές για να μην δω αίμα και τρομάξω.και είμαι σε αναμονή της pap-a .Η εμβρυολογος μου έδωσε Πητ 3 Ιουνίου. Αααα και κατά 90% έγινε το χατίρι του μπαμπά μας και μάλλον έχουμε ένα πολύ ζωηρό και υπερκινητικό κοριτσάκι!!:x

Γενικά θα έλεγα ότι είμαι από τις τυχερές έχω μια εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα από την αρχή το μόνο που με ταλαιπωρεί είναι η συχνοουρια και η απέχθεια σε κρέατα που είναι τηγανητά λιπαρά με σάλτσες και τέτοια από την άλλη μπορώ να ζήσω με πορτοκάλια, μανταρίνια, ανανά και καρότα . Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει βάρος αντίθετα είμαι -3 κιλακια γιατί την εγκυμοσύνη την ξεκίνησα σε μια περίοδο που είχα βάλει βάρος.απλος έχει αρχίσει και πετάει η κοιλίτσα μου και με ενοχλεί οτιδήποτε με πιέζει.

Αυταααα ουφ τα είπα μαζεμένα :razz:

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια σήμερα μπήκα αισίως στην 13η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και εχθές έκανα αυχενική η οποία βγήκε πολύ καλή το μόνο που παρατήρησε είναι ότι είναι λίγο χαμηλά ο πλακούντας αλλά είναι νωρίς ακόμα και λογικά θα ανέβει μαζί με την μήτρα απλά να προσέχω να μην σηκώνω βάρος και να αποφύγουμε για λίγο ακόμα τις επαφές για να μην δω αίμα και τρομάξω.και είμαι σε αναμονή της pap-a .Η εμβρυολογος μου έδωσε Πητ 3 Ιουνίου. Αααα και κατά 90% έγινε το χατίρι του μπαμπά μας και μάλλον έχουμε ένα πολύ ζωηρό και υπερκινητικό κοριτσάκι!!:x

Γενικά θα έλεγα ότι είμαι από τις τυχερές έχω μια εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα από την αρχή το μόνο που με ταλαιπωρεί είναι η συχνοουρια και η απέχθεια σε κρέατα που είναι τηγανητά λιπαρά με σάλτσες και τέτοια από την άλλη μπορώ να ζήσω με πορτοκάλια, μανταρίνια, ανανά και καρότα . Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει βάρος αντίθετα είμαι -3 κιλακια γιατί την εγκυμοσύνη την ξεκίνησα σε μια περίοδο που είχα βάλει βάρος.απλος έχει αρχίσει και πετάει η κοιλίτσα μου και με ενοχλεί οτιδήποτε με πιέζει.

Αυταααα ουφ τα είπα μαζεμένα :razz:

 

Τι ωραία τα νέα σου!!! Με το καλό το κοριτσάκι σας λοιπόν!!! Να ξεκουράζεσαι για να ανέβει ο πλακούντας σιγά σιγά!!! Τι καλά που σας είπε φύλο, εγώ δεν ξέρω αν θα φανεί, 12κ2 θα είμαι, γερό να είναι βέβαια γιατί έχω πολύ άγχος !!!!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2022 at 1:02 ΜΜ, Superwoman29 είπε:

Κορίτσι μου τι τέλεια νέα !!! Μπράβο , φαντάζομαι θα ήταν πολύ όμορφη στιγμή !! Σας είπε αν υπάρχει κάποια ένδειξη για το φύλο του μωρού ;:wub:

Κι εγώ περιμένω την αυχενική ώστε να αρχίσω να το λέω σιγά σιγά !! Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας !!

@´Ισιδα εμένα μου έκανε κολπικά τον υπέρηχο . Να μας πεις τα νέα σου !!

Κορίτσια δυστυχώς οι εμετοί συνεχίζονται και νιώθω συνεχως εξαντλημένη .. Εσείς πως είστε ;

Μας είπε να μας κάνει εκτίμηση αλλά δε θέλαμε … θα το μάθουμε κατευθείαν στον 5ο είπαμε :) 

 

13 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια σήμερα μπήκα αισίως στην 13η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και εχθές έκανα αυχενική η οποία βγήκε πολύ καλή το μόνο που παρατήρησε είναι ότι είναι λίγο χαμηλά ο πλακούντας αλλά είναι νωρίς ακόμα και λογικά θα ανέβει μαζί με την μήτρα απλά να προσέχω να μην σηκώνω βάρος και να αποφύγουμε για λίγο ακόμα τις επαφές για να μην δω αίμα και τρομάξω.και είμαι σε αναμονή της pap-a .Η εμβρυολογος μου έδωσε Πητ 3 Ιουνίου. Αααα και κατά 90% έγινε το χατίρι του μπαμπά μας και μάλλον έχουμε ένα πολύ ζωηρό και υπερκινητικό κοριτσάκι!!:x

Γενικά θα έλεγα ότι είμαι από τις τυχερές έχω μια εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα από την αρχή το μόνο που με ταλαιπωρεί είναι η συχνοουρια και η απέχθεια σε κρέατα που είναι τηγανητά λιπαρά με σάλτσες και τέτοια από την άλλη μπορώ να ζήσω με πορτοκάλια, μανταρίνια, ανανά και καρότα . Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει βάρος αντίθετα είμαι -3 κιλακια γιατί την εγκυμοσύνη την ξεκίνησα σε μια περίοδο που είχα βάλει βάρος.απλος έχει αρχίσει και πετάει η κοιλίτσα μου και με ενοχλεί οτιδήποτε με πιέζει.

Αυταααα ουφ τα είπα μαζεμένα :razz:

 

Έχουμε την ίδια ΠΗΤ και χαμηλό πλακούντα με ακριβώς τις ίδιες οδηγίες και την απέχθεια στα κρέατα … η διαφορα είναι ότι εγώ έχω  συμπτώματα τύπου εμετούς και ναυτίες  .. 

ευχομαι το καλύτερο για όλες !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Έχουμε την ίδια ΠΗΤ και χαμηλό πλακούντα με ακριβώς τις ίδιες οδηγίες και την απέχθεια στα κρέατα … η διαφορα είναι ότι εγώ έχω  συμπτώματα τύπου εμετούς και ναυτίες  .. 

ευχομαι το καλύτερο για όλες !!!!

Τέλειαααα πολλά τα κοινά μας θα τα λέμε.. Έτσι κι αλλιώς έχουμε δρόμο ακόμα μπροστά μας:P( εμένα προς το παρόν μου φαίνεται αιώνας)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Αθανασια2345 είπε:

Τέλειαααα πολλά τα κοινά μας θα τα λέμε.. Έτσι κι αλλιώς έχουμε δρόμο ακόμα μπροστά μας:P( εμένα προς το παρόν μου φαίνεται αιώνας)

Εγώ θέλω να σταματήσουν τα συμπτώματα δεν αντέχω άλλο ! Έχω και πολύ αϋπνία δεν ξέρω αν το έχει και καμία άλλη … παίζει να κοιμάμαι 4 ώρες τη μερα … σηκώνομαι με ναυτία και μετά ξυπνάω τέλος 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Εγώ θέλω να σταματήσουν τα συμπτώματα δεν αντέχω άλλο ! Έχω και πολύ αϋπνία δεν ξέρω αν το έχει και καμία άλλη … παίζει να κοιμάμαι 4 ώρες τη μερα … σηκώνομαι με ναυτία και μετά ξυπνάω τέλος 

Και εγώ έχω θέμα με τον ύπνο στην αρχή είχα υπνηλία όπου με άφηνες κοιμόμουν μετά μέχρι πριν λίγες μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ πρίν τις 4-5 τώρα κοιμάμαι το βράδυ αλλά ξυπνάω με τις κότες...Δεν ξέρω πόσες αλλαγές θα υπάρξουν ακόμα :confused:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Εγώ θέλω να σταματήσουν τα συμπτώματα δεν αντέχω άλλο ! Έχω και πολύ αϋπνία δεν ξέρω αν το έχει και καμία άλλη … παίζει να κοιμάμαι 4 ώρες τη μερα … σηκώνομαι με ναυτία και μετά ξυπνάω τέλος 

Και εγώ κορίτσια πολύ αϋπνία και ώρες ώρες καταλαβαίνω ότι είμαι και πολύ αγχωμενη και δεν μπορώ να κοιμηθώ! Έχω και τα μικρά μου με τις ιώσεις που με κρατάνε και αυτά ξύπνια... Κοιμάμαι 4-5 ώρες την ημέρα 

  • Λυπημένη/-ος 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια και νιώθω είμαστε ακόμη στην αρχή ! Αυτό με την αϋπνία δεν το ειχα ξανακούσει και όλες οι γνωστές μου έπασχαν από υπνηλία και εγώ το μάτι  γαρίδα … ενέργεια δεν έχω πολύ αλλά σε κάθε περίπτωση δεν μπορώ να κοιμηθώ …

@Μητσάκι91λες όντως να φταίει το άγχος ; 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Αχ κορίτσια και νιώθω είμαστε ακόμη στην αρχή ! Αυτό με την αϋπνία δεν το ειχα ξανακούσει και όλες οι γνωστές μου έπασχαν από υπνηλία και εγώ το μάτι  γαρίδα … ενέργεια δεν έχω πολύ αλλά σε κάθε περίπτωση δεν μπορώ να κοιμηθώ …

@Μητσάκι91λες όντως να φταίει το άγχος ; 

 

Δε νομίζω ότι είναι μόνο το άγχος. Εγώ σε κάθε εγκυμοσύνη έχω αϋπνίες, το πρωί προς το μεσημέρι κλείνουν τα μάτια μου αλλά για μισή με μία ώρα και το βράδυ δεν μπορώ εύκολα να κοιμηθώ. Μου χαλάει και τον ύπνο το κατούρημα.

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...