Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Καλημερα κορίτσια και Χρόνια Πολλά ! Εύχομαι υγεία και ευλογία στις οικογένειες σας και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας να γεμίσουν αγάπη τα σπίτια μας ! Καλά Χριστούγεννα ! 

Χρόνια πολλά! Καλά Χριστούγεννα με υγεία στις οικογένειες σας!!! Να περάσετε όμορφα!!!

  • Μου αρέσει 3

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια !! Χρόνια πολλά , ελπίζω να περάσατε όμορφα τα Χριστούγεννα !!

Έχω καιρό να σας γράψω γιατί ήμουν χαλια αυτό το διάστημα .. Είχα h1n1 και μόλις συνήλθα έπαθα μια μικρή αποκόλληση και είχα αιμορραγία .. Καταλαβαίνετε το σοκ ..

Εσεις πως είστε ; Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες . Να σας ρωτήσω ... Είμαι πλέον 16+4 , η κοιλιά έχει μεγαλώσει αρκετά λες κ βρίσκομαι στον έκτο μήνα (4η εγκυμοσύνη βλέπετε) 😄.... Μερικές φορές νιώθω πόνο από κάτω και την κοιλιά μου σαν να με βαραίνει , σαν να με τραβάει προς τα κάτω δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Ο γιατρός που με είδε πριν καμιά δεκαριά μέρες είπε όλα οκ τράχηλος κλπ... Νιώθει καμιά άλλη έτσι ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες μας ! 
 

9 ώρες πρίν, Margarita21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες . Να σας ρωτήσω ... Είμαι πλέον 16+4 , η κοιλιά έχει μεγαλώσει αρκετά λες κ βρίσκομαι στον έκτο μήνα (4η εγκυμοσύνη βλέπετε) 😄.... Μερικές φορές νιώθω πόνο από κάτω και την κοιλιά μου σαν να με βαραίνει , σαν να με τραβάει προς τα κάτω δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Ο γιατρός που με είδε πριν καμιά δεκαριά μέρες είπε όλα οκ τράχηλος κλπ... Νιώθει καμιά άλλη έτσι ;

Εγώ να σου πω κάτι τραβήγματα και πονάκια νιώθω αλλά είναι που χαλαρώνουν και τεντώνουν οι μυς μου είπε ο γιατρός και να μην ανησυχώ .. 

αλλα δεν είναι από κάτω είναι ανάμεσα στα κόκαλα της λεκάνης .. μήπως έχεις καμία σύσπαση ;; 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 12:18 ΜΜ, Margarita21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες . Να σας ρωτήσω ... Είμαι πλέον 16+4 , η κοιλιά έχει μεγαλώσει αρκετά λες κ βρίσκομαι στον έκτο μήνα (4η εγκυμοσύνη βλέπετε) 😄.... Μερικές φορές νιώθω πόνο από κάτω και την κοιλιά μου σαν να με βαραίνει , σαν να με τραβάει προς τα κάτω δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Ο γιατρός που με είδε πριν καμιά δεκαριά μέρες είπε όλα οκ τράχηλος κλπ... Νιώθει καμιά άλλη έτσι ;

Χρόνια πολλά! Καλή χρονιά κορίτσια! Και εμένα που είμαι στην τρίτη εγκυμοσύνη η κοιλιά είναι μεγάλη και αν κουραστω θα νιώσω και εγώ λίγα τραβήγματα ή ότι είναι πρησμένη και με πατάει την κύστη. 

Κορίτσια αρχίσατε να τα νιώθετε? Εγώ έχει μια βδομάδα περίπου που την νιώθω τη μπέμπα κάθε μέρα αλλά από λίγο.

On 29/12/2022 at 10:20 ΠΜ, Superwoman29 είπε:

Γεια σας κορίτσια !! Χρόνια πολλά , ελπίζω να περάσατε όμορφα τα Χριστούγεννα !!

Έχω καιρό να σας γράψω γιατί ήμουν χαλια αυτό το διάστημα .. Είχα h1n1 και μόλις συνήλθα έπαθα μια μικρή αποκόλληση και είχα αιμορραγία .. Καταλαβαίνετε το σοκ ..

Εσεις πως είστε ; Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας ;;

Πώς είσαι τώρα? Σου είπε ο γιατρός ξάπλα να φανταστώ! Εμείς κάτι κολλήσαμε οικογενειακώς, ήρθαμε για τις γιορτές Σουηδία στους γονείς μου και από την πρώτη μέρα αρρώστησαν τα μικρά και μας κόλλησαν όλους, πολύ βήχα εδώ και δέκα μέρες, τρεις μέρες ο καθένας υψηλό πυρετό και εννοείται δεν τη γλύτωσα και εγώ, αύριο πρωί γυρνάμε, ευτυχώς τα έντονα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει.

  • Λυπημένη/-ος 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 11:20 ΠΜ, Superwoman29 είπε:

Γεια σας κορίτσια !! Χρόνια πολλά , ελπίζω να περάσατε όμορφα τα Χριστούγεννα !!

Έχω καιρό να σας γράψω γιατί ήμουν χαλια αυτό το διάστημα .. Είχα h1n1 και μόλις συνήλθα έπαθα μια μικρή αποκόλληση και είχα αιμορραγία .. Καταλαβαίνετε το σοκ ..

Εσεις πως είστε ; Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας ;;

Πως εισαι τωρα με την αιμορραγια? Σταματησε? Πηγες στο γιατρο?

On 29/12/2022 at 1:18 ΜΜ, Margarita21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες . Να σας ρωτήσω ... Είμαι πλέον 16+4 , η κοιλιά έχει μεγαλώσει αρκετά λες κ βρίσκομαι στον έκτο μήνα (4η εγκυμοσύνη βλέπετε) 😄.... Μερικές φορές νιώθω πόνο από κάτω και την κοιλιά μου σαν να με βαραίνει , σαν να με τραβάει προς τα κάτω δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Ο γιατρός που με είδε πριν καμιά δεκαριά μέρες είπε όλα οκ τράχηλος κλπ... Νιώθει καμιά άλλη έτσι ;

Εγω τωρα ειμαι 16+1 και εχει δυο μερες που νιωθω αυτο που περιγραφεις, σαν σφιξιμο, σαν τραβηγμα, χαμηλα μεταξυ μητρας και ουροδοχου κυστης..πονο δεν το λες, αλλα κατι σαν ενοχληση..σημερα ημουν καλυτερα, αν και εχω κουραστει περισσοτερο..ισως να φταιει και καμια αποτομη κινηση, τι να πω..

κι εμενα η κοιλια ειναι πιο μεγαλη και πιο στρογγυλη απο οτι στον γιο μου..


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakithΤώρα είμαι οκ αλλά μου έχει μείνει το άγχος μήπως ξανασυμβεί .. Ασε που νιώθω και σαν πόνους περιόδου πάλι και ανησυχω  ..
Ποσο είναι το αγοράκι σου ; :) 

@Μητσάκι91 Ωχ ταλαιπωρηθήκατε πολυ .. Ελπίζω τώρα να είστε οκ! Τουλάχιστον είδες τους γονείς σου 😀 Άσε και εγώ χαλια ήμουν και επειδή δεν μπορούμε να πάρουμε και  φάρμακα άργησα πολύ να συνέλθω .. 
 

Σε αλλά νέα με έχει πιάσει μια τρελή πεινα .. Από εκεί που δεν έτρωγα τίποτα λόγω εμετών , θέλω να φάω ο,τι υπάρχει .. 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά 

Είμαι η Μαρία, 29 ετών, έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και σήμερα μπαίνω στον 4ο μήνα (14η εβδομάδα)

Μου είχε δοθεί ΠΗΤ 7/7 αλλά με την αυχενική άλλαξε σε 3/7 που σημαίνει ότι μάλλον Ιούνιο θα γεννήσω. Είμαι σε πιο προχωρημένη εβδομάδα από τα κορίτσια της ομάδας Μανουλες Ιουλίου και γράφω εδώ γιατί εδώ και λίγες μέρες έχω μικρά πονακια στην κοιλιά, σε περιοχή που δεν είναι ούτε το στομάχι ούτε το έντερο. Τα πονακια αυτά εμφανίζονται όταν φτερνιζομαι, ή όταν αλλάζω στάση στο κρεβάτι. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αλλά δεν είναι και τόσο έντονοι οι πόνοι. Μεθαύριο έχω ραντεβού για την εξέταση της κυστικής ινωσης και θα τα πω στη γυναικολογο, αλλά θα ήθελα και μια εμπειρία

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια και καλη χρονια! Γραφω πρωτη φορα στο φορουμ! Ειμαι εγκυος σε διδυμα,πρωτη εγκυμοσυνη,16w1d και πητ 19/6,αλλα λογικα θα γεννησω νωριτερα! Μεχρι στιγμης ολα πηγαινουν καλα! Ευχομαι και σε εσας να πανε καλα οι εγκυμοσυνες σας και για οσες προσπαθουν να τα καταφερουν φετος!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@elenakith Ναι ακριβώς αυτά που περιγράφεις...ναι λάθος λέξη ο πόνος....ενόχληση είναι πιο σωστός χαρακτηρισμός. Δεν το νιώθω όλη μέρα αλλά συνήθως όταν είμαι στη δουλειά και κάθομαι ώρα στο γραφείο καθιστή όταν σηκώνομαι νιώθω αυτό. 

 

@mariaalexiou Έχω ακριβώς τα ίδια πονάκια κ εμένα είναι κράμπες. Παίρνω μαγνήσιο αρκετό και τις παλεύω. 

 

Το μωρό δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει ακόμη, τώρα είμαι 17+2 . Εδώ και λίγες μέρες νιώθω κάτι γαργαλήματα αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρη αν είναι το μωρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2023 at 12:20 ΜΜ, Μητσάκι91 είπε:

Χρόνια πολλά! Καλή χρονιά κορίτσια! Και εμένα που είμαι στην τρίτη εγκυμοσύνη η κοιλιά είναι μεγάλη και αν κουραστω θα νιώσω και εγώ λίγα τραβήγματα ή ότι είναι πρησμένη και με πατάει την κύστη. 

Κορίτσια αρχίσατε να τα νιώθετε? Εγώ έχει μια βδομάδα περίπου που την νιώθω τη μπέμπα κάθε μέρα αλλά από λίγο.

Πώς είσαι τώρα? Σου είπε ο γιατρός ξάπλα να φανταστώ! Εμείς κάτι κολλήσαμε οικογενειακώς, ήρθαμε για τις γιορτές Σουηδία στους γονείς μου και από την πρώτη μέρα αρρώστησαν τα μικρά και μας κόλλησαν όλους, πολύ βήχα εδώ και δέκα μέρες, τρεις μέρες ο καθένας υψηλό πυρετό και εννοείται δεν τη γλύτωσα και εγώ, αύριο πρωί γυρνάμε, ευτυχώς τα έντονα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει.

Χρόνια πολλά κορίτσια !! Και καλή χρόνια ! Αυτή η χρόνια θα είναι η χρόνια μας !!

εγω είμαι 15 εβδομάδα και ακόμη δεν καταλαβαίνω τίποτα από την Μπέμπα , ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη βέβαια και διάβασα ότι συνήθως στην πρώτη αργείς να καταλάβεις το μωρό ! 

On 3/1/2023 at 9:15 ΠΜ, Superwoman29 είπε:

@elenakithΤώρα είμαι οκ αλλά μου έχει μείνει το άγχος μήπως ξανασυμβεί .. Ασε που νιώθω και σαν πόνους περιόδου πάλι και ανησυχω  ..
Ποσο είναι το αγοράκι σου ; :) 

@Μητσάκι91 Ωχ ταλαιπωρηθήκατε πολυ .. Ελπίζω τώρα να είστε οκ! Τουλάχιστον είδες τους γονείς σου 😀 Άσε και εγώ χαλια ήμουν και επειδή δεν μπορούμε να πάρουμε και  φάρμακα άργησα πολύ να συνέλθω .. 
 

Σε αλλά νέα με έχει πιάσει μια τρελή πεινα .. Από εκεί που δεν έτρωγα τίποτα λόγω εμετών , θέλω να φάω ο,τι υπάρχει .. 

 

Καλώς ξαναρθες!! Όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα . Και εγώ νιώθω κάποιες μέρες κάποια πονακια σαν περιόδου , όμως παρατήρησα ότι τα νιώθω συνήθως όταν έχω κουραστεί . Επίσης με το που κουράζομαι με πιάνει και τρελλος πονοκέφαλος !

On 29/12/2022 at 11:07 ΜΜ, Fraoulitsa1 είπε:

Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες μας ! 
 

Εγώ να σου πω κάτι τραβήγματα και πονάκια νιώθω αλλά είναι που χαλαρώνουν και τεντώνουν οι μυς μου είπε ο γιατρός και να μην ανησυχώ .. 

αλλα δεν είναι από κάτω είναι ανάμεσα στα κόκαλα της λεκάνης .. μήπως έχεις καμία σύσπαση ;; 
 

Ναι και εμένα μεγαλώνει η κοιλιτσα  μου αλλά όχι πολύ … περισσότερο εγώ άνοιξα στην περιφέρεια, στον ποπό και στα μπούτια παρά στην κοιλια! 
δηλαδη δεν φαίνομαι έγκυος ακόμη αλλά χοντρουλα πλέον :)

On 3/1/2023 at 11:12 ΠΜ, mariaalexiou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά 

Είμαι η Μαρία, 29 ετών, έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και σήμερα μπαίνω στον 4ο μήνα (14η εβδομάδα)

Μου είχε δοθεί ΠΗΤ 7/7 αλλά με την αυχενική άλλαξε σε 3/7 που σημαίνει ότι μάλλον Ιούνιο θα γεννήσω. Είμαι σε πιο προχωρημένη εβδομάδα από τα κορίτσια της ομάδας Μανουλες Ιουλίου και γράφω εδώ γιατί εδώ και λίγες μέρες έχω μικρά πονακια στην κοιλιά, σε περιοχή που δεν είναι ούτε το στομάχι ούτε το έντερο. Τα πονακια αυτά εμφανίζονται όταν φτερνιζομαι, ή όταν αλλάζω στάση στο κρεβάτι. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αλλά δεν είναι και τόσο έντονοι οι πόνοι. Μεθαύριο έχω ραντεβού για την εξέταση της κυστικής ινωσης και θα τα πω στη γυναικολογο, αλλά θα ήθελα και μια εμπειρία

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες 

Μαρία και εγώ όταν φτερνίζομαι κάποιες φορές εμφανίζω πονακια η και κάποιες μέρες απλά όταν μετακινούμε και αλλάζω θέση . Η αλήθεια είναι ότι δεν ρώτησα το γιατρό γιατί δεν ανησύχησα , θεωρώ ότι είναι τα πονακια επειδή μεγαλώνει η μήτρα μας και γενικά μετατοπίζονται σιγά σιγά τα εσωτερικά όργανα μας , όποτε είναι φυσιολογικό να έχουμε μικρά πονακια κ ενοχλήσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!! 

Γράφω και εγώ πρώτη φορά στο φόρουμ... Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι ,17+4 εβδομάδων,ΠΗΤ 13/6. Ακόμα δεν την έχω νιώσει την κυρία και το περιμένω πώς και πώς! Με το καλό τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω απορια ολες οσες περιμενετε κοριτσακι υποφερετε με

εμετους οπως εγω; 17+1 σημερα και συνεχιζω..μολις τρωω κατι θελω να το βγαλω! Και δεν μιλαω για σαλτσες καυτερα κλπ! Μου συμβαινει για παραδειγμα και με σκετο ρυζι..το στομαχι μου δεν αντεχει τιποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...