Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Κοριτσια  μου να σας ρωτησω, γυμναστική στα μωρακια για να μάθουν να κάθονται κάνετε; εμάς δεν εχει γυρίσει ακόμη κ την κάνω καθε πρωί ασκήσεις αλλα ειναι τεμπελα κ δεν πολυθελει.. Για να καθησει μας είπε ν την βάζουμε στον καναπε με μαξιλάρια κάτω απ τα χέρια κ να κουναμε παιχνίδια για να σηκώνει το κεφάλι της ( αν δεν καθησει σωστά μας είπε πως δεν θα μπορέσει ν φαει τροφες ακομη) .. Αύριο θα ξεκινήσουμε κανονικές επισκέψεις στον κοφτο παιδίατρο κ θα τον ρωτησω αν συμφωνεί αλλα είπα ν ρωτησω κ εδω τι κάνετε εσείς..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Ψάρι ε; μόλις μου προστέθηκε ένα ακόμη βάρος χαχαχαχα

Άστα να πανε, κοιτούσα να της πάρω σαλιαρες και μου λέει η μαμά μου μήπως έχει και για σας αυτά τα ολοσωμα;; μη νομίζεις ότι εσυ θα τη γλιτώσεις 🤣

Nα την ακούς τη μανούλα.. εμείς τους πήραμε τελικά κάτι ολόσωμες σαλιάρες, σαν αδιάβροχα που δένουν πίσω φαντάσου γιατί δεν την πάλευα άλλο να τους αλλάζω ρούχα 5 φορές τη μέρα.. το θέμα είναι ότι τώρα οι γουλιες είναι πορτοκαλί από το καρότο, αυτά πλέον δεν λερώνονται, αλλά εγώ έχω χαλάσει ήδη 3 μπλούζες. Σήμερα σκεφτόμουν μήπως υπάρχει και για εμένα κάτι ολόσωμο να φοράω..

πρίν από 3 λεπτά , Tintin είπε:

Κοριτσια  μου να σας ρωτησω, γυμναστική στα μωρακια για να μάθουν να κάθονται κάνετε; εμάς δεν εχει γυρίσει ακόμη κ την κάνω καθε πρωί ασκήσεις αλλα ειναι τεμπελα κ δεν πολυθελει.. Για να καθησει μας είπε ν την βάζουμε στον καναπε με μαξιλάρια κάτω απ τα χέρια κ να κουναμε παιχνίδια για να σηκώνει το κεφάλι της ( αν δεν καθησει σωστά μας είπε πως δεν θα μπορέσει ν φαει τροφες ακομη) .. Αύριο θα ξεκινήσουμε κανονικές επισκέψεις στον κοφτο παιδίατρο κ θα τον ρωτησω αν συμφωνεί αλλα είπα ν ρωτησω κ εδω τι κάνετε εσείς..

Κι εμείς αυτο που λες κάνουμε, τα βάζουμε στον καναπέ δλδ να κάτσουν ή τα κρατάω εγώ λίγη ώρα καθιστά.. κι εμένα η μικρή είναι τεμπέλικο λίγο και κάθεται σαν τον αστερία μονίμως, αλλά ο μικρός που είναι πιο κινητικός, τώρα έχει αρχίσει και μισογυρναει.. επίσης τα βάζω λίγη ώρα και στα καρεκλακια που έχουμε πάρει για το τάισμα. Καμία φορά, άμα τα στήσουμε εμείς, κάθονται και για λίγο μόνα τους.Γενικά όμως έχω καταλάβει ότι όταν είναι έτοιμα τα κάνουν αυτά που πρέπει..

Εμείς ξεκινήσαμε τροφές και ας μην κάθονται ακόμα. Μας είχε πει η παιδίατρος ότι θα ξεκινούσαν όταν θα κράταγαν καλά το κεφάλι τους όρθιο και αφού το κρατάνε μας ξεκίνησε.. το ότι δεν κάθονται μόνα τους δεν την προβλημάτισε ιδιαίτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , LeneL είπε:

Nα την ακούς τη μανούλα.. εμείς τους πήραμε τελικά κάτι ολόσωμες σαλιάρες, σαν αδιάβροχα που δένουν πίσω φαντάσου γιατί δεν την πάλευα άλλο να τους αλλάζω ρούχα 5 φορές τη μέρα.. το θέμα είναι ότι τώρα οι γουλιες είναι πορτοκαλί από το καρότο, αυτά πλέον δεν λερώνονται, αλλά εγώ έχω χαλάσει ήδη 3 μπλούζες. Σήμερα σκεφτόμουν μήπως υπάρχει και για εμένα κάτι ολόσωμο να φοράω..

Κι εμείς αυτο που λες κάνουμε, τα βάζουμε στον καναπέ δλδ να κάτσουν ή τα κρατάω εγώ λίγη ώρα καθιστά.. κι εμένα η μικρή είναι τεμπέλικο λίγο και κάθεται σαν τον αστερία μονίμως, αλλά ο μικρός που είναι πιο κινητικός, τώρα έχει αρχίσει και μισογυρναει.. επίσης τα βάζω λίγη ώρα και στα καρεκλακια που έχουμε πάρει για το τάισμα. Καμία φορά, άμα τα στήσουμε εμείς, κάθονται και για λίγο μόνα τους.Γενικά όμως έχω καταλάβει ότι όταν είναι έτοιμα τα κάνουν αυτά που πρέπει..

Εμείς ξεκινήσαμε τροφές και ας μην κάθονται ακόμα. Μας είχε πει η παιδίατρος ότι θα ξεκινούσαν όταν θα κράταγαν καλά το κεφάλι τους όρθιο και αφού το κρατάνε μας ξεκίνησε.. το ότι δεν κάθονται μόνα τους δεν την προβλημάτισε ιδιαίτερα.

Ντιβες απο μικρές οι σκατουλες.. Το κεφάλι της το κρατάει καλά πιστεύω.. Ο αλλος ο γιατρός ειναι της ιδίας αποψης με σένα.. Το καθε παιδι οταν ειναι ετοιμο θα γυρίσει, καθίσει κλπ κλπ.. Και για μπρουμυτα  που δεν θέλει να κάθεται η μικρή μου είπε να μην την πιεζω, οσο θέλει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Tintin είπε:

Ντιβες απο μικρές οι σκατουλες.. Το κεφάλι της το κρατάει καλά πιστεύω.. Ο αλλος ο γιατρός ειναι της ιδίας αποψης με σένα.. Το καθε παιδι οταν ειναι ετοιμο θα γυρίσει, καθίσει κλπ κλπ.. Και για μπρουμυτα  που δεν θέλει να κάθεται η μικρή μου είπε να μην την πιεζω, οσο θέλει.. 

Όντως, πολύ ντίβες! Τη μικρή την έχω τεσταρει ότι κάνει σχεδόν ότι και ο μπέμπης και μπρούμυτα κάθεται καλύτερα από αυτόν δλδ.. αλλά δεν πολύ θέλει...δωσ της αγκαλιά και χουζουρι και παρ'της την ψυχη..  αν τη στήσω εγώ κάθεται πιο πολύ ώρα καθιστή από το μπέμπη γιατί κεντραρει καλύτερα. Ο μικρός θέλει να τα βλέπει όλα και γυρνάει συνέχεια το κεφάλι του γύρω γύρω και δε μπορεί να ισορροπήσει καλά. Δύο παιδιά, ίδια κοιλιά, ίδιο γονίδιο, ίδια ώρα σχεδόν γεννημένα και όμως είναι τόσο διαφορετικά.. φαντάσου τώρα κάθε παιδί πόσο μπορεί να διαφέρει με ένα οποιοδήποτε άλλο της ίδια ηλικίας.. και η μικρούλα σου, αφού κρατάει το κεφαλάκι της μια χαρά πάει.. θα τα κάνει όλα στην ώρα της!!!

Απλά θα ξυπνήσουν ένα πρωί και θα κάθονται!

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Για σας κορίτσια μου. Μόλις γυρισαμε απ τον παιδίατρο κ μας βρήκε πολυ καλά.. Το κεφάλι μας το κραταμε πολυ καλά κ σε 10 μερες αρχιζουμε το φρούτο.. Ρώτησα για την γυμναστική κ μου είπε πως δεν ειναι απαραίτητη οσο θέλει το παιδί,να μην την πιεζω, για το κάθισμα μου είπε τα ιδια  ακριβώς... Του ανεφερα πως δεν εχει γυρίσει ακόμη αλλα προσπαθεί και μου είπε κοφτα πως οταν θέλει αυτη θα γυρίσει κ οχι οταν θέλουμε εμεις.. Στην απορία μου τώρα, τα βαζετε στο καρεκλακι φαγητού για να φάνε;; τι πιατακι-κουταλι σας βολεψε; επισης με τι κάνετε πολτό τις τροφές; ( εχω πολυκοφτη αλλα σκέφτομαι μήπως να παρω ράβδο) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω συστήσει τόσες φορές τον ατμομάγειρα 2 σε 1 της Ph***** Av*** που σε λίγο θα νομίζουν ότι παίρνω ποσοστά!!! Κι όμως, μιλάμε για τεράστια εξοικονόμηση χρόνου. Έχεις φαγητό σε 20 λεπτά χωρίς να κάνεις τίποτα, και μετά γυρίζεις ανάποδα και πολτοποιείς! Κι αν το φαγητό δε θέλει μαγείρεμα, λειτουργεί μόνο για πολτοποίηση. Το πήρα στις διακοπές, στην πεθερά μου, στη μαμά μου, παντού!

Για το κουτάλι τώρα, αρκεί να είναι ένα μαλακό σιλικόνης. Και το πιατακι με βόλεψε να έχει βεντούζα από κάτω, για να μην εκσφενδονιζεται. Γενικά δε χρειάζονται πολλά, εγώ δύο πήρα.

Από σαλιαρες είναι σωτήριες αυτές οι σιλικόνης που στο κάτω μέρος τους έχουν χώρο για να μαζεύεται εκεί ο,τι τροφή πέφτει από το στόμα ή το κουτάλι.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Για σας κορίτσια μου. Μόλις γυρισαμε απ τον παιδίατρο κ μας βρήκε πολυ καλά.. Το κεφάλι μας το κραταμε πολυ καλά κ σε 10 μερες αρχιζουμε το φρούτο.. Ρώτησα για την γυμναστική κ μου είπε πως δεν ειναι απαραίτητη οσο θέλει το παιδί,να μην την πιεζω, για το κάθισμα μου είπε τα ιδια  ακριβώς... Του ανεφερα πως δεν εχει γυρίσει ακόμη αλλα προσπαθεί και μου είπε κοφτα πως οταν θέλει αυτη θα γυρίσει κ οχι οταν θέλουμε εμεις.. Στην απορία μου τώρα, τα βαζετε στο καρεκλακι φαγητού για να φάνε;; τι πιατακι-κουταλι σας βολεψε; επισης με τι κάνετε πολτό τις τροφές; ( εχω πολυκοφτη αλλα σκέφτομαι μήπως να παρω ράβδο) 

Κι εγώ όπως τα είπε η Melie, απλά εγώ είμαι με την κατσαρόλα για την ώρα.. ο πολυκόφτης δεν ξέρω αν θα σε βολεύει, ειδικά στην αρχή που είναι πολύ μικρές οι ποσότητες, νομίζω ότι το περισσότερο θα μένει στις λάμες .. εγώ είχα ήδη ραβδομπλεντερ και με έχει βολέψει αρκετά.. θα το δεις στην πράξη όμως κι εσύ τι σου κάνει. Σου είπε να ξεκινήσεις από φρούτα τελικά, ε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LeneL είπε:

Κι εγώ όπως τα είπε η Melie, απλά εγώ είμαι με την κατσαρόλα για την ώρα.. ο πολυκόφτης δεν ξέρω αν θα σε βολεύει, ειδικά στην αρχή που είναι πολύ μικρές οι ποσότητες, νομίζω ότι το περισσότερο θα μένει στις λάμες .. εγώ είχα ήδη ραβδομπλεντερ και με έχει βολέψει αρκετά.. θα το δεις στην πράξη όμως κι εσύ τι σου κάνει. Σου είπε να ξεκινήσεις από φρούτα τελικά, ε;

 Αρα καλυτερα να παρω ράβδο.. Ναι μου είπε 5 μερες μήλο κ μετα να προσθεσω αχλάδι. Απο εκει και πέρα ενα φρούτο καινούριο καθε φορα για 5 μερες για να δούμε αν υπάρξει αλλεργία.. Ποσότητες δεν γράφει ομως το χαρτί που μου εδωσε.. Λογικά εννοεί ενα ολόκληρο φρούτο ε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Tintin είπε:

 Αρα καλυτερα να παρω ράβδο.. Ναι μου είπε 5 μερες μήλο κ μετα να προσθεσω αχλάδι. Απο εκει και πέρα ενα φρούτο καινούριο καθε φορα για 5 μερες για να δούμε αν υπάρξει αλλεργία.. Ποσότητες δεν γράφει ομως το χαρτί που μου εδωσε.. Λογικά εννοεί ενα ολόκληρο φρούτο ε;

Φαντάζομαι ότι ισχύει ότι και με τα λαχανικά, όσο φάει το παιδί. Μπορεί δλδ να λιώσω ένα ολόκληρο καρότο και να φάνε 1-2 κουταλιές.. δεν πιστεύω δλδ ότι μόλις ξεκινήσετε θα το φάει ολόκληρο, αλλά τι να σου πω.. λιωστο όλο για να είσαι σίγουρη και σιγά σιγά βλέπεις. Εμάς η παιδίατρος μας έχει πει να μην τα πιέσουμε καθόλου, να τρώνε όσο θέλουν και να συμπληρώνουμε το γεύμα με γάλα.. έχουμε πετάξει αρκετά καρότα και κολοκυθάκια αλλά τι να κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , LeneL είπε:

Φαντάζομαι ότι ισχύει ότι και με τα λαχανικά, όσο φάει το παιδί. Μπορεί δλδ να λιώσω ένα ολόκληρο καρότο και να φάνε 1-2 κουταλιές.. δεν πιστεύω δλδ ότι μόλις ξεκινήσετε θα το φάει ολόκληρο, αλλά τι να σου πω.. λιωστο όλο για να είσαι σίγουρη και σιγά σιγά βλέπεις. Εμάς η παιδίατρος μας έχει πει να μην τα πιέσουμε καθόλου, να τρώνε όσο θέλουν και να συμπληρώνουμε το γεύμα με γάλα.. έχουμε πετάξει αρκετά καρότα και κολοκυθάκια αλλά τι να κάνεις..

Εμένα μου είπε να μην περιμένω να φάει καν.. Οι πρώτες μερες ειναι για να αρχίσει να μαθαίνει την διαδικασια, απο τον 6ο κ μετα περιμένουμε να τρώνε μια ποσότητα.. Γενικά ειναι της αποψης να μην πιεζουμε γτ θα το πάρει αρνητικά κ δεν θα θέλει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/12/2023 at 6:21 ΜΜ, Tintin είπε:

Κοριτσια  μου να σας ρωτησω, γυμναστική στα μωρακια για να μάθουν να κάθονται κάνετε; εμάς δεν εχει γυρίσει ακόμη κ την κάνω καθε πρωί ασκήσεις αλλα ειναι τεμπελα κ δεν πολυθελει.. Για να καθησει μας είπε ν την βάζουμε στον καναπε με μαξιλάρια κάτω απ τα χέρια κ να κουναμε παιχνίδια για να σηκώνει το κεφάλι της ( αν δεν καθησει σωστά μας είπε πως δεν θα μπορέσει ν φαει τροφες ακομη) .. Αύριο θα ξεκινήσουμε κανονικές επισκέψεις στον κοφτο παιδίατρο κ θα τον ρωτησω αν συμφωνεί αλλα είπα ν ρωτησω κ εδω τι κάνετε εσείς..

Εμείς δεν κάνουμε καμία γυμναστική και γυρίζει από 3 μηνών. Και τα δυο παιδιά το ίδιο. Τώρα για το αν πρέπει να στέκονται στον πωπο τους για να φάνε, είναι λίγο σχετικό. Αρκεί να μην χύνονται στην καρέκλα. Δηλαδή σκεψου ο γιος μου ξεκίνησε στέρεες 6 μηνών και κανονικά στον πωπο του έκατσε 9 μηνών, ενώ γύριζε μπρούμυτα από 3 μηνών. 🤷‍♀️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εμεις είχαμε γιατρό προχθές . Η μικρή όπως το περίμενα δεν πήρε σχεδόν καθόλου βάρος, ούτε 200 γρ. Η γιατρός δεν ανησύχησε ιδιαίτερα, μου είπε ότι συμβαίνει καμία φορά. Δεν θέλει να δώσουμε φόρμουλα αφού μέχρι τωρα είμαστε μόνο με μητρικό και τέλος του μήνα που θα είναι 5, 5 ξεκινάμε στέρεες. Λαχανικά. 

Μου έγραψε και εξετάσεις για ουρολοιμωξη γιατί συνήθως η κρυφή ευθύνεται για μη πρόσληψη βάρους. Να δω πως θα τα καταφέρω με το σακουλάκι και τα τσισα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά, έχω σκάσει. 

Σήμερα της έδωσα να γλυψει λίγο μήλο. Παιδιά κόντεψε να μου φάει και το δάχτυλο, έλιωσα στο γέλιο. Τι πλάκα που έχουν . 

@LeneL εγώ σκέφτηκα να φοράω καμία παλιά μπλούζα όταν την ταιζω. Να έχω κάνα 2 δηλαδή για αυτή τη δουλειά  εκτός μετά αν φοράμε αδιάβροχο😂

 

  • Καλή τύχη! 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εμεις είχαμε γιατρό προχθές . Η μικρή όπως το περίμενα δεν πήρε σχεδόν καθόλου βάρος, ούτε 200 γρ. Η γιατρός δεν ανησύχησε ιδιαίτερα, μου είπε ότι συμβαίνει καμία φορά. Δεν θέλει να δώσουμε φόρμουλα αφού μέχρι τωρα είμαστε μόνο με μητρικό και τέλος του μήνα που θα είναι 5, 5 ξεκινάμε στέρεες. Λαχανικά. 

Μου έγραψε και εξετάσεις για ουρολοιμωξη γιατί συνήθως η κρυφή ευθύνεται για μη πρόσληψη βάρους. Να δω πως θα τα καταφέρω με το σακουλάκι και τα τσισα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά, έχω σκάσει. 

Σήμερα της έδωσα να γλυψει λίγο μήλο. Παιδιά κόντεψε να μου φάει και το δάχτυλο, έλιωσα στο γέλιο. Τι πλάκα που έχουν . 

@LeneL εγώ σκέφτηκα να φοράω καμία παλιά μπλούζα όταν την ταιζω. Να έχω κάνα 2 δηλαδή για αυτή τη δουλειά  εκτός μετά αν φοράμε αδιάβροχο😂

 

Ειναι λίγο ζορι το σακουλακι αλλα θα τα καταφέρει μια χαρά η μαμά .. Ελεύθερη ούρηση σε ουροσυλλεκτη ενηλίκων σας είπε να δοκιμασετε; ειναι πιο αξιόπιστη μέθοδος κ σε μας ο νέος παιδιατρος αυτον τον τρόπο προτεινει, απλά πρέπει ν περιμένεις με το βλεμμα κολλημενο  εκει.. Να πάνε ολα καλά κ να ειναι αρνητική ευχομαι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εμεις είχαμε γιατρό προχθές . Η μικρή όπως το περίμενα δεν πήρε σχεδόν καθόλου βάρος, ούτε 200 γρ. Η γιατρός δεν ανησύχησε ιδιαίτερα, μου είπε ότι συμβαίνει καμία φορά. Δεν θέλει να δώσουμε φόρμουλα αφού μέχρι τωρα είμαστε μόνο με μητρικό και τέλος του μήνα που θα είναι 5, 5 ξεκινάμε στέρεες. Λαχανικά. 

Μου έγραψε και εξετάσεις για ουρολοιμωξη γιατί συνήθως η κρυφή ευθύνεται για μη πρόσληψη βάρους. Να δω πως θα τα καταφέρω με το σακουλάκι και τα τσισα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά, έχω σκάσει. 

Σήμερα της έδωσα να γλυψει λίγο μήλο. Παιδιά κόντεψε να μου φάει και το δάχτυλο, έλιωσα στο γέλιο. Τι πλάκα που έχουν . 

@LeneL εγώ σκέφτηκα να φοράω καμία παλιά μπλούζα όταν την ταιζω. Να έχω κάνα 2 δηλαδή για αυτή τη δουλειά  εκτός μετά αν φοράμε αδιάβροχο😂

 

Ξεκίνα με την παλιά μπλούζα να δεις πως θα πάει και αν είναι κάνουμε μια μαζική παραγγελία για αδιάβροχα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 1:17 ΠΜ, Tintin είπε:

Ειναι λίγο ζορι το σακουλακι αλλα θα τα καταφέρει μια χαρά η μαμά .. Ελεύθερη ούρηση σε ουροσυλλεκτη ενηλίκων σας είπε να δοκιμασετε; ειναι πιο αξιόπιστη μέθοδος κ σε μας ο νέος παιδιατρος αυτον τον τρόπο προτεινει, απλά πρέπει ν περιμένεις με το βλεμμα κολλημενο  εκει.. Να πάνε ολα καλά κ να ειναι αρνητική ευχομαι.. 

Κι εμάς ελεύθερη ούρηση μας είπε. Ντάξει κάτσαμε 4 ώρες μέχρι να τα καταφέρουμε. Άπειροι ουροσυλλέκτες και εννοείται μας κατουρησε αρκετές φορές.

Κι εμείς πήγαμε χθες και μας είπε ότι αυτό με την κρυφή ουρολοίμωξη το έλεγαν παλιά και δεν ισχύει πια. Τη ρώτησα γιατί σκέφτηκα μήπως ευθύνεται που το παιδί είναι στην 4η εκατοστιαία θέση, αλλά μας είπε όχι. Βέβαια η φανερή ουρολοίμωξη είπε ότι ευθύνεται για στασιμότητα βάρους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...