Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ο σεραφινακος μαλλον κοιμηθηκε

τεσπα

δεν πειραζει για μενα

θα τον παρουν εκει που θελω και με καλη εκπτωση

σας ευχομαι τα καλυτερα σε ολους/ολες

αλλα για το γαμωτο ας μου πει καποιος ρε παιδια

με κοψανε επειδη δε δουλευω???

να ξερω δηλαδη

θα μας τρελλάνεις ρε Στέλλα.....

το εχουμε πει χιλιάδες φορες,

ειναι για ολες τις μαμάδες που εργάζονται κ μη

κατά προτεραιοτητα ομως για τις εργαζόμενες κ μετά για τις άνεργες...

να και τι λεει στην εγκύκλιο

Προσκαλεί

Τις Γυναίκες, που είναι

 μητέρες βρεφών, νηπίων και παιδιών ή / και

 μητέρες νηπίων, παιδιών, εφήβων και ατόμων με Αναπηρία,

και επιθυμούν να εγγράψουν τα τέκνα τους σε Δομές παροχής φροντίδας και φιλοξενίας, ώστε να διευκολυνθούν να εναρμονίσουν τους απαιτητικούς και αντικρουόμενους ρόλους τους μεταξύ οικογενειακής και επαγγελματικής ζωής.

Οι μητέρες που θα ενταχθούν στη εν λόγω πράξη, θα πρέπει να πληρούν τις κάτωθι προϋποθέσεις:

α) να εργάζονται στην Ελλάδα ως μισθωτές ή αυτοαπασχολούμενες ή αυτοαπασχολούμενες στον πρωτογενή τομέα, ή

β) να συμμετέχουν σε Ενεργητικές Πολιτικές Απασχόλησης (ΕΠΑ: Πρόγραμμα Νέων Θέσεων Εργασίας, Πρόγραμμα Νέων Ελεύθερων Επαγγελματιών, Πρόγραμμα Απόκτησης Εργασιακής Εμπειρίας – Stage, Πρόγραμμα Συνεχιζόμενης Επαγγελματικής Κατάρτισης) ή

γ) να είναι άνεργες, οι οποίες διαθέτουν Δελτίο Ανεργίας σε ισχύ και αντίγραφο βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του Ο.Α.Ε.Δ. ή

δ) να είναι άνεργες και να λαμβάνουν ή να έχουν λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον Ο.Α.Ε.Δ. οποιαδήποτε χρονική περίοδο κατά τους τελευταίους 24 μήνες προ της δημοσίευσης της παρούσας Πρόσκλησης.

ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ: ΟΙ ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ, ΤΩΝ Ν.Π.Δ.Δ. ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΚΑΙ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΩΝ Ο.Τ.Α. (αʼ και βʼ βαθμού).

Σημειώνεται ότι από το σύνολο των ανωτέρω (α-δ) προϋποθέσεων εξαιρούνται οι υποψήφιες μητέρες με παιδιά ΑΜΕΑ, οι οποίες έχουν το δικαίωμα υποβολής αίτησης για τα ΑΜΕΑ τέκνα τους ανεξαρτήτως εργασιακής, κοινωνικοοικονομικής ή άλλης κατάστασης αλλά μόνο σε Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρία (ΚΔΑΠ-ΜΕΑ), καθώς και στα Τμήματα ΑΜΕΑ των Βρεφονηπιακών Σταθμών Ολοκληρωμένης Φροντίδας.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ, το γραφει ξεκαθαρα στην εγκυκλιο ειανι ειδικη κατηγορία οι αναπηρια, και μαλιστα απο 37% και πανω, δεν καταλαβαινω ολα τα δικαιολογητικα τα ειχεα, μηπως παραπεσε καποιο? κανε ενσταση

αν η ενσταση σημαινει ολα τα χαρτια απ την αρχη ουτε και προκειται

σιγα μην τα ξανακανω

αμα ψαξουν και δουν τι λειπει να το παω ευχαριστως

πλακα με κανετε? κανω τοσο αγωνα για να γλυτωσει τα λεφτακια η πεθερα???

η γνωστη πεθερα???? αντε και πολυ ασχοληθηκα

Link to comment
Share on other sites

102,06 μόρια, Κερνώ σαμπάνιες!! :P Αντε τωρα να κοιμηθώ,,, θα βλεπω τα μορια να με κινάγανε :eek:

Δώσε λίγα και σε μένα καλό μου! Εγώ 27,7, τόσα περίμενα, δε μπορούσανε να δώσουν λίιιιιιιιγα παραπάνω; :tongue:

Καλό βράδυ κοπελιές! :D


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ δεν ξερω αν ειπα βλακεια. σορρυ απλα επειδη το ζητουσαν σαν δικαιολογητικο ειπα μην σε κοψαν απ αυτο. γιατι ξερω κοπελες που δεν δουλεψαν ποτε στη ζωη τους και φυσικα παλι θα καθονται σπιτι κι ομως βγαλαν καρτελα στον οαεδ ταχα μου ανεργες και μαζεψαν και ενα καρο μορια:mad:


Link to comment
Share on other sites

Σνιφ εγω κοριτσια ειμαι μαλλον εξω, ειδικα για το μωρουλι. Που παω ο καραμητρος με τα φτωχα μου 42,48 μορια? Μιλαμε οι περισσοτεροι απο 80 και πανω

Ναι, για βρέφη ειδικά δύσκολα κοπελιά, έχει λίγες θέσεις. Εμείς για τους παιδικούς ακόμα ελπίζουμε... :rolleyes:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

αρα επρεπε να εχω καρτα ανεργιας???? αυτο καταλαβαινω

Λογικά επειδή υπάγεσαι σε δυο κατηγοριες ναι....

και της αναπηριάς και της ανέργου

ισως να ειναι αυτό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παιδια αφηστε το

ο ΟΑΕΔ ηταν το θεμα

με παιδια ΑΜΕΑ θα το δεχονταν

με τη μανα ΑΜΕΑ δε το δεχονται

επρεπε να εχω καρτα ανεργιας η να ειμαι γραμμενη στον ΟΑΕΔ

οποτε παω το παιδακι μου απο βδομαδα και το γραφω σ αυτο που ειναι διπλα στο σπιτακι μου, και εχω και γνωστη δασκαλα και θα μου κανουνε και καλη τιμουλα....και ολα καλα

ο μικρος στο σπιτι....χιχιχι το μαναρακι μου

καλη σας νυχτα,σορρυ για το πρηξιμο, καλη τυχη και συγχαρητηρια σε οσες μπηκατε

φιλιαααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για βρέφη ειδικά δύσκολα κοπελιά, έχει λίγες θέσεις. Εμείς για τους παιδικούς ακόμα ελπίζουμε... :rolleyes:

ας ελπισω λιγο κι εγω για το μεγαλο. συγκρατημενα παντα... αλλα θα μου πεις δωρον αδωρο. που να σκαω την πεντακοσσαρα για το μπεμπε????


Link to comment
Share on other sites

πατε στο ονομα σας

πιαστε το νουμερακι της πρωτης σας επιλογης

ctr+c ctr+v στο παραθυρακι ευρεσης

εμφανιζονται κιεζικοι χαρακτηρες!

με αυτους αρχιζεις και ψαχνεις ολο το κειμενο και κοιτας ποσες ειναι παραπανω

Ωραίο καλε το κολπο!!!!!!!:D:D:D Κοιταμε πόσες είναι πάνω από μας με πρώτη επιλογή τον ίδιο σταθμό ή ασχετου της σειράς που τον έχουν επιλέξει?


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...