Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια ερωτηση γιατι τα εχω παρει:

ζητησα βεβαιωση ενσημων απο το ικα κ μου εδωσαν "λογαριασμος ασφαλισμενου (με μη οριστικοποιημενες εγγραφες)" του β τριμηνου του 2010.

το εδωσα οπως ηταν (πρωτοτυπο) κ με απερριψαν γιατι λενε δεν ισχυει......ΤΙ δεν ισχυει;;;;;;;;;; εχω δικαιωμα για ενσταση, κ αν ναι τι σκ#@ πρεπει να τους δωσω τωρα;;;;;;;

πλιζ απαντηστε καποιος.............

παιδια ειναι επειγον............

και γω το ιδιο εκανα... δεν με εβγαλαν οφφ... δεν καταλαβαινω γιατι δεν το δεχτηκαν απο σενα


Parents are the last people on earth who ought to have children

Link to comment
Share on other sites

Xαρά στο κουράγιο σας που κάθεστε και κοιτάτε ποιους σταθμούς δηλώσανε οι άλλες. Εγώ και βαριέμαι και προτιμώ να διατηρήσω τις φρούδες ελπίδες μου για μια βδομάδα ακόμη. ;)

Αngelmama δε πιστεύω να έχεις ΕΣΥ αμφιβολίες; Μπαίνεις παιδάκι μου!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια ερωτηση γιατι τα εχω παρει:

ζητησα βεβαιωση ενσημων απο το ικα κ μου εδωσαν "λογαριασμος ασφαλισμενου (με μη οριστικοποιημενες εγγραφες)" του β τριμηνου του 2010.

το εδωσα οπως ηταν (πρωτοτυπο) κ με απερριψαν γιατι λενε δεν ισχυει......ΤΙ δεν ισχυει;;;;;;;;;; εχω δικαιωμα για ενσταση, κ αν ναι τι σκ#@ πρεπει να τους δωσω τωρα;;;;;;;

πλιζ απαντηστε καποιος.............

παιδια ειναι επειγον............

Λογικά κατι παιζει με το ΙΚΑ αφου το λεει και πανω μη οριστοκοποιημένες εγγραφες...τωρα τι σημάινει αυτο για το ικα δεν γνωριζω

αλλα προφανώς για αυτο δεν το δέχτηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ελένη, θα σε δείρω! Μπες και βρες τ' όνομά σου!

μαρη δεν ειμαι σπιτι μου λεμε και σημερα που καταφερα να μπω στο λινκ που δωσατε, κατεβασαμε το αρχειο αλλα την τυχη μου μεσα, δεν το ανοιγει μιας και δεν εχει περαστει το acrobat!!!

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι που εισαι καλε? Μαλλον δε σε προλαβα!!!

Βρε κοριτσια οποια ξερει ας βοηθησει!!!!!

με δηλωθεν εισοδημα 1343 και 2 παιδια συν ανεργια ποσα μορια βγαζω????

171,33 αν εχεις απλα δελτιο ,181,33 αν παιρνεις και επιδομα


Link to comment
Share on other sites

νταφακι δεν ξερω....λογικα κανεις ενσταση, ρωτας και ΙΚΑ.

ειανι καπνευκολο τελικα το ψαχτηρι, αν ειναι βεβαια πολλοι σε κοντινα μορια, οχι, εγω που ειχα λιγα ξεμπερδεψα ειδα οτι δεν μπαινουμε πουθενα και γεια... θα κοιταξω βεβαια και στα τελικα ακι βλεπουμε, βγαινουν και οι επιλαχουσες με καποια σειρα μετα?


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση γιατι τα εχω παρει:

ζητησα βεβαιωση ενσημων απο το ικα κ μου εδωσαν "λογαριασμος ασφαλισμενου (με μη οριστικοποιημενες εγγραφες)" του β τριμηνου του 2010.

το εδωσα οπως ηταν (πρωτοτυπο) κ με απερριψαν γιατι λενε δεν ισχυει......ΤΙ δεν ισχυει;;;;;;;;;; εχω δικαιωμα για ενσταση, κ αν ναι τι σκ#@ πρεπει να τους δωσω τωρα;;;;;;;

πλιζ απαντηστε καποιος.............

παιδια ειναι επειγον............

το κοίταξα και εγώ τώρα, αυτό ακριβώς τους έδωσα και εγώ με περίοδο από 1/2010 έως τέλος. Και το έχουν λάβει ως σωστό. Σφραγίδα - υπογραφή είχε έτσι?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε καλά δεν γίνονται αυτα...μετρησα για την πρώτη μου επιλογή που είχε 33 θέσεις κ την 33η θέση την καταλαμβάνει η κουμπάρα μου έλεος δηλαδή!:lol::lol::lol: Κ βασικά δεν βγαίνει άκρη έτσι τουλάχιστον στον Πειραια που είναι πολλοιιιιι σταθμοι κ πολλέεεεες αιτήσεις!


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

fistikaki να σε φιλησω κοριτσι!

οποτε εχω δικαιωμα σε ενσταση ουφφφφ μαλλον επεσα σε βλητο ελεγκτη.....:-(

χιλια ευχαριστω!!!:)

angel ζητησα β τριμηνου κ μου εδωσαν β τριμηνου, οχι ολου του ετους...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ σφραγιδα υπογραφη κ προσκομισα το πρωτοτυπο ως ειχε......ειναι απιστευτοι.........

kalamaraki στο ΙΚΑ ζητησα βεβαιωση ενσημων.......ειναι αδυνατον να παιζει κατι με τις μη οριστικοποιημενες (κατω εγραφε οριστικοποιημενες ολες)

Link to comment
Share on other sites

νταφακι δεν ξερω....λογικα κανεις ενσταση, ρωτας και ΙΚΑ.

ειανι καπνευκολο τελικα το ψαχτηρι, αν ειναι βεβαια πολλοι σε κοντινα μορια, οχι, εγω που ειχα λιγα ξεμπερδεψα ειδα οτι δεν μπαινουμε πουθενα και γεια... θα κοιταξω βεβαια και στα τελικα ακι βλεπουμε, βγαινουν και οι επιλαχουσες με καποια σειρα μετα?

ρε galat σου δουλεψε δηλ το ψαχτηρι? τι σκ@τ@ κανω λαθος?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...