Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

παιδια αφηστε το

ο ΟΑΕΔ ηταν το θεμα

με παιδια ΑΜΕΑ θα το δεχονταν

με τη μανα ΑΜΕΑ δε το δεχονται

επρεπε να εχω καρτα ανεργιας η να ειμαι γραμμενη στον ΟΑΕΔ

οποτε παω το παιδακι μου απο βδομαδα και το γραφω σ αυτο που ειναι διπλα στο σπιτακι μου, και εχω και γνωστη δασκαλα και θα μου κανουνε και καλη τιμουλα....και ολα καλα

ο μικρος στο σπιτι....χιχιχι το μαναρακι μου

καλη σας νυχτα,σορρυ για το πρηξιμο, καλη τυχη και συγχαρητηρια σε οσες μπηκατε

φιλιαααααααααααααα

δΥΣΤΥΧΏς ΈΤΣΙ ΕΊΝΑΙ.

Του χρόνου καλλίτερη οργάνωση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παιδια αφηστε το

ο ΟΑΕΔ ηταν το θεμα

με παιδια ΑΜΕΑ θα το δεχονταν

με τη μανα ΑΜΕΑ δε το δεχονται

επρεπε να εχω καρτα ανεργιας η να ειμαι γραμμενη στον ΟΑΕΔ

οποτε παω το παιδακι μου απο βδομαδα και το γραφω σ αυτο που ειναι διπλα στο σπιτακι μου, και εχω και γνωστη δασκαλα και θα μου κανουνε και καλη τιμουλα....και ολα καλα

ο μικρος στο σπιτι....χιχιχι το μαναρακι μου

καλη σας νυχτα,σορρυ για το πρηξιμο, καλη τυχη και συγχαρητηρια σε οσες μπηκατε

φιλιαααααααααααααα

βρε θα σε πνιξω! τι καθεσαι και σκας τοτε? δεν ειπαμε παρτο αλλιως????;)


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και καλη επιτυχια! Βρε παιδια, βοηθηστε με να μαθω τουλαχιστον αν ειναι ολα ΟΚ! Θα μου βγει το ονομα στο τελος, ολο πισω απο το 12χρονο τρεχω! Σε ποιο καλο παιδι θα στειλω πμ τα στοιχεια μου να μου πει τι καναμε; Ειναι με τα στοιχεια της μαμας ή του παιδιου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και καλη επιτυχια! Βρε παιδια, βοηθηστε με να μαθω τουλαχιστον αν ειναι ολα ΟΚ! Θα μου βγει το ονομα στο τελος, ολο πισω απο το 12χρονο τρεχω! Σε ποιο καλο παιδι θα στειλω πμ τα στοιχεια μου να μου πει τι καναμε; Ειναι με τα στοιχεια της μαμας ή του παιδιου;

ελα βρε πες


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


τσεκαρουμε ολες τις απο πανω μας

τωρα αν εχουν αλλη επιλογη

πχ σε μενα ηταν πολλα μορια και 3η 4η η επιλογη τους

οποτε ειμαι σχετικα σιγουρη οτι ειναι αλλου πλεον

αν ειναι σε κοντινα μορια μαλλο χανουμε σχετικα το μπουσουλα

Link to comment
Share on other sites

-Να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποιος???????

Αν ο βρεφονηπιακός έχει δώσει 20 θέσεις στην εεταα είναι υποχρεωμένος να πάρει και τα 20 παιδάκια ε? Δεν μπορεί να πει σόρρυ δεν έχουμε άλλες θέσεις ας πούμε?

Γιατί κάτι τέτοιο μου είπαν στον Δημοτικό που έχουμε επιλέξει....


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση γιατι τα εχω παρει:

ζητησα βεβαιωση ενσημων απο το ικα κ μου εδωσαν "λογαριασμος ασφαλισμενου (με μη οριστικοποιημενες εγγραφες)" του β τριμηνου του 2010.

το εδωσα οπως ηταν (πρωτοτυπο) κ με απερριψαν γιατι λενε δεν ισχυει......ΤΙ δεν ισχυει;;;;;;;;;; εχω δικαιωμα για ενσταση, κ αν ναι τι σκ#@ πρεπει να τους δωσω τωρα;;;;;;;

πλιζ απαντηστε καποιος.............

παιδια ειναι επειγον............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...