Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θέλω να επιβεβαιώσω κάτι, έχω καταλάβει πως μπορώ π.χ. να διαλέξω ένα σταθμό που είναι στο δήμο Αθηναίων κι ένα στην Αγ. Παρασκευή παρόλο που ανήκουν σε διαφορετικούς δήμους, γιατί είναι στον ίδιο νομό. Σωστά; Και κάτι άλλο, μπορεί η μία δομή να ανήκει στην Α1.1 κατηγορία, η άλλη στην Α1.2 και μια τρίτη στην Α1.3 μιας και αναφέρονται στην ίδια ηλικιακή κατηγορία;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.......

Σε συζήτηση μου με ένα ευγενέστατο κύριο στην εεταα για τις αναπληρώτριες εκπ/κούς είπε πως θα κάνετε τα χαρτιά σας όπως πέρυσι δηλαδή ως άνεργες.

Έχει λογική.....γιατί η προκύρηξη βγήκε 2 Ιουλίου, που στις 21/6 απολύονται οι αναπλ. εκ/κοι της πρωτοβάθμιας κ στις 31/6 απολύονται οι αναπλ. εκ/κοι της δευτεροβάθμιας εκπ/σης...

'Αρα κάρτα εν ισχύ θα έχουν κ οι δυο κατηγορίες {ίσως έχουν θέμα της δευτεροβάθμιας αν δεν του έδωσαν γρήγορα τα χαρτιά πχ στις 1/7 κ δεν πήγαν να καταθέσουν για επίδομα}

Εξατομικευμένη προσέγγιση, το χαρτί δηλαδή, είναι υπόθεση 5 λεπτών στον οαεδ πας το ζητάς σου κάνει κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τα προσόντα σου κτλ κ στο δίνει επιτόπου.

Και φυσικά το χαρτί για το αν έχουμε λάβει τακτικά επιδόματα τα τελευταία δυο έτη πάλι υπόθεση 5 λεπτών είναι το ζητάς κ στο δίνουν επιτόπου.

Επίσης αν έχετε σύζυγο μακροχρόνια άνεργο, θέλει μια βεβαίωση από τον οαεδ ότι ο σύζυγος είναι τουλάχιστον 12 + μήνες άνεργος για να πάρετε τα έξτρα μόρια.

Όπως κ αν έχει σαν εργαζόμενες δεν γίνεται να κάνετε πια γιατί ζητάει την βεβαίωση εργοδότη με μεταγενέστερη ημερομηνία από την ημερομηνία της προκήρυξης. Άρα δεν γίνεται....

Αυτά από μένα όσον αφορά τον κλάδο μου ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

Έχω εκτυπώσει το εκκαθαριστικό του 2014 από το taxisnet. Γνωρίζετε αν πρέπει να είναι σε Α3; Το εκτύπωσα έγρωμο σε Α4. Και από ότι έχω καταλάβει θεωρείται πρωτότυπο και ΔΕΝ χρειάζεται επικύρωση από τα ΚΕΠ σωστά;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς όπως τα λέει το καλαμαράκι!τελείωσα σήμερα με τα χαρτιά αφού βέβαια μου απήντησαν άμεσα στο μειλ που τους έστειλα!

επομένως:αντίγραφο κάρτας ανεργίας,βεβαίωση εξατομικευμένης,βεβαίωση τακτικού επιδόματος,και επειδή η καρτα μου εκδόθηκε στις 2/7 τους δίνω και την αυτοδίκαιη λήξη της σύμβασης ώστε να θεωρηθεί έγκυρη η κάρτα από το σύστημα!

τα υπόλοιπα χαρτιά τα ξέρετε!

άντε καλή μας επιτυχία!και ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες!

καλαμαράκι,καλή αρχή και σε εσάς!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφού είναι στις τελευταίες σελίδες της πρόσκλησης των φορέων

σελίδα 31 κ μετά :D

απο εκει και κατω αναφερονται τι χαρτια χρειαζεσαι, η αιτηση που θα κανεις θα μπορεις να την βγαλεις απο αυριο, λεει οτι θα διατιθεται απο 25/7. Εχω καταλαβει κατι λαθος?

Δηλαδη θα μπεις στη eetaa θα τυπωσεις την αιτηση και θα την στειλεις μαζι με ολα τα αλλα δικαιολογητικα

Link to comment
Share on other sites

αναρτήθηκε η αίτηση για τους παιδικούς σταθμους

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/paideia/35319/eetaa-katevaste-tin-aitisi-gia-tous-paidikoys-stathmoys-espa

Κορίτσια κάτι δεν καταλαβαίνω. τι είναι το Β14[/b]

Β14 Αντίγραφο του εργοσήμου μαζί με την απόδειξη κατάθεσης της τράπεζας τελευταίου έτους προ της υποβολής της αίτησης, που να αποδεικνύει εργασία τουλάχιστον 5 μηνών.

Σε περίπτωση αυτασφάλισης ένσημα που να την αποδεικνύουν.

Δεν μου έδωσαν κατι απο την δουλειά.


6bwzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εκτυπωσα την αίτηση και διαπίστωσα οτι στο όνομα του ενός παιδιού δεν ξέρω τι να συμπληρώσω!;;ειναι αβαπτιστο,το έχουμε αποφασίσει το όνομα,αλλα ειναι σωστό να αναγράφεται;στο Α21 που ειχα κανει το συμπλήρωσα το όνομα και το πήρε το σύστημα!Αλλιως τι συμπληρώνω,το κλασσικό θηλυ;

Edit:στο πιστοποίητικο οικογένειακης κατάστασης στο όνομα του παιδιού αναγράφεται 'Ακο(τι σημαίνει άραγε;)

Επισης μια άλλη χαζή ερώτηση.η υπεύθυνη δήλωση οτι συνεχίζουμε το επάγγελμα και οι επικυρωσεις των αντιγράφων πρεπει να ειναι σε ημερομηνία απο αυριο 25/7 και μετα που ξεκινούν οι αιτήσεις η'θα μπορούσαν να είχαν επικυρωθεί και νωρίτερα;


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...