Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ερώτηση:

Η μικρη μου ανήκει στην Α1.1 για ένα μήνα δυστυχως.

Το κακό ειναι οτι ο δημος μου εχει ελάχιστες θέσεις Α1.1 και κανένας παιδικος δεν εχει βγάλει Α1.1 θέσεις και Α2 μαζί.αυτο το λέω γιατι η μεγάλη θα δηλωθεί Α2.

Άπτον ΕΕΤΑΑ μου παν οτι θα δηλωθεί απαραίτητα Α1.1(ειναι αυστηροί με την ηλικία)αλλα να δηλώσω κοινούς σταθμούς και στις δυο για να πανε μαζί.

Αφού στην γειτονιά μου δεν εχει δηλώσει κανεις τους και τις δυο κατηγορίες,να αναγκαστώ να στείλω τα παιδιά πιο μακριά για να ειναι ντε και καλα μαζί;;;!!!

Ποιο το κέρδος κιόλας να πηγαίνουν στον ίδιο παιδικό,πέρα απο οτι θα βλέπονται και θα τα πηγαινοφερνουν παρέα;σιγά μην και γλίτωσε τα έξοδα σχολικού και για τις δυο!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Η μικρη μου ανήκει στην Α1.1 για ένα μήνα δυστυχως.

Το κακό ειναι οτι ο δημος μου εχει ελάχιστες θέσεις Α1.1 και κανένας παιδικος δεν εχει βγάλει Α1.1 θέσεις και Α2 μαζί.αυτο το λέω γιατι η μεγάλη θα δηλωθεί Α2.

Άπτον ΕΕΤΑΑ μου παν οτι θα δηλωθεί απαραίτητα Α1.1(ειναι αυστηροί με την ηλικία)αλλα να δηλώσω κοινούς σταθμούς και στις δυο για να πανε μαζί.

Αφού στην γειτονιά μου δεν εχει δηλώσει κανεις τους και τις δυο κατηγορίες,να αναγκαστώ να στείλω τα παιδιά πιο μακριά για να ειναι ντε και καλα μαζί;;;!!!

Ποιο το κέρδος κιόλας να πηγαίνουν στον ίδιο παιδικό,πέρα απο οτι θα βλέπονται και θα τα πηγαινοφερνουν παρέα;σιγά μην και γλίτωσε τα έξοδα σχολικού και για τις δυο!

Αχ αυτές οι κατηγορίες...εμένα η μεγάλη μου την πρώτη φορά που κάναμε τα χαρτιά, για μία μέρα μπήκε στην Α1.1. Είναι γεννημένη 31/03 και επειδή ο Σεπτέμβρης έχει 30 μέρες και όχι 31 δεν γινόταν 2,5 χρονών ακριβώς...είμασταν όμως τυχεροί και μπηκαμε...

Για τα έξοδα σχολικού δεν γνωρίζω, όμως εμείς 2 χρονιές που ήταν μαζί στον ίδιο παιδικό τους έκανε πολύ καλό. Είναι αχώριστες, πολύ δεμένες και αγαπημένες. Κάτι που για μένα ήταν πάρα πολύ σημαντικό...νομίζω κάποιες φορές αξίζει να ταλαιπωρηθούμε λίγο παραπάνω εμείς οι γονείς, αλλά να έχουμε σημαντικά αποτελέσματα για τα παιδιά μας!;)Προσωπική μου άποψη πάντα!

Εξαρτάται βέβαια και από άλλους παράγοντες, όπως τι διαφορά ηλικίας έχουν μεταξύ τους, αν στον παιδικό θα είναι όντως μαζί ή θα τα έχουν ξεχωριστά, τα έξοδα, αν είναι προτεραιότητά μας το δέσιμο των παιδιών μεταξύ τους κτλ...

Καλή επιτυχία!


Ny7xp3.pngqDFsp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

NepRp3.png Είμαι το ίδιο άτομο με την marilyn!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ κάποιες απορίες, και ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει. Είμαστε στην Α1.1.κατηγορία. Στην ηλικία θα γράψω την τωρινή μας ηλικία, ή αυτήν που θα είναι τον Σεπτέμβριο? Γιατί στην αίτηση λέει την ηλικία του Σεπτεμβρίου μόνο για την Α2 κατηγορία. Και ποιο πάνω διάβασα ότι το εκκαθαριστικό πρέπει να λέει πάνω δεξιά ΕΓΚΥΡΟ, αλλά το δικό μας δεν λέει κάτι τέτοιο. Τι γίνεται σ' αυτήν την περίπτωση? Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ κάποιες απορίες, και ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει. Είμαστε στην Α1.1.κατηγορία. Στην ηλικία θα γράψω την τωρινή μας ηλικία, ή αυτήν που θα είναι τον Σεπτέμβριο? Γιατί στην αίτηση λέει την ηλικία του Σεπτεμβρίου μόνο για την Α2 κατηγορία. Και ποιο πάνω διάβασα ότι το εκκαθαριστικό πρέπει να λέει πάνω δεξιά ΕΓΚΥΡΟ, αλλά το δικό μας δεν λέει κάτι τέτοιο. Τι γίνεται σ' αυτήν την περίπτωση? Ευχαριστώ πολύ.

Θα αναγραψεις την ηλικία που θα εχει το Σεπτέμβρη,ανεξάρτητου κατηγορίας!

Θάναι 10μηνων:0 έτη και 10 μήνες πχ η' 2 ετών και 7 μηνες.

Με το εκκαθαριστικό,επειδη την εχω πάθει και εγω μια άλλη φορά που το τύπωσα δεν έγραφε τίποτα και 2 μέρες μετα που το ξανατυπωσα έγραφε το έγκυρο πάνω δεξιά,ενω και στα δυο ειχε την σφραγίδα του υπουργείου κάτω δεξιά!

Ξανατυπωσετο!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπαρχει καμια τριτεκνη πολυτεκνη που θα κανει αιτηση;δεν καταλαβα αν πρεπει να εκτυπωσουμε χαρτι για το επιδομα παιδιων.πισω που γραφει τι χαρτια καταθετουμε εχει ενα που λεει,για να υπολογισθει επιδομα τριτεκνιας,πολυτεκνιας.στο εισοδημα το εγραψα κ στο εκκαθαριστικο παλι φαινεται.βεβαιωση λεει απο τον αρμοδιο φορεα.θα παρω τη δευτερα πριν τα στειλω αλλα ειπα μηπως γνωριζει καποια απο εσας.


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επιβεβαιώσω κάτι, έχω καταλάβει πως μπορώ π.χ. να διαλέξω ένα σταθμό που είναι στο δήμο Αθηναίων κι ένα στην Αγ. Παρασκευή παρόλο που ανήκουν σε διαφορετικούς δήμους, γιατί είναι στον ίδιο νομό. Σωστά; Και κάτι άλλο, μπορεί η μία δομή να ανήκει στην Α1.1 κατηγορία, η άλλη στην Α1.2 και μια τρίτη στην Α1.3 μιας και αναφέρονται στην ίδια ηλικιακή κατηγορία;

Επαναφέρω τα ερωτήματά μου, γιατί με την ΕΕΤΑΑ άκρη δεν έβγαλα. Με παρέπεμψαν στην προκήρυξη και την αίτηση. Με ενδιαφέρουν σταθμοί διαφορετικών δήμων και διαφορετικών κατηγοριών και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να μην ακυρωθεί η αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να δηλώσεις από διαφορετικούς δήμους του ίδιου νομού. Με τις κατηγορίες θυμάμαι κάποτε περιορισμό. Τυπικά αν το παιδί σου τον Σεπτέμβρη θα είναι 18 μηνών έως 2,5 ετών θα βάλεις την κατηγορία Α 1.3

Υπόψιν πως οι μικρές κατηγορίες έχουν και λίγες θέσεις.

Με βάση αυτό:

Στην «Αίτηση Συμμετοχής – Δήλωσή» τους, οι μητέρες έχουν δικαίωμα δήλωσης έως και τέσσερις (4)

εναλλακτικών επιλογών Δομών, με σειρά προτεραιότητας, για εγγραφή του τέκνου τους σε Δομές της

προτίμησής τους και έως δύο (2) εναλλακτικές επιλογές ΚΔΑΠ / ΚΔΑΠ - ΜΕΑ.

Που είναι και ο μόνος περιορισμός περί δομών, αν το παιδί σου είναι μέσα και στις 3 κατηγορίες, δεν βρίσκω τον λόγο να μη τις δηλώσεις.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση! Οπότε στην αίτηση βάζω Χ σε πάνω από μια υποκατηγορίες; Στις Α1.1 και Α1.2 ανήκουν οι δομές που με ενδιαφέρουν. Θα προσπαθήσω να μιλήσω και τηλεφωνικά τη Δευτέρα, γιατί στα e-mails όλο με παραπέμπουν στην προκήρυξη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαμαδες απογοητευτηκα πολυ κατηγορια Α1.1 περσυ θεσεις 96 φετος 35 δηλαδη ποιο παιδακι θα πρωτοπερασει.... τι κατανια ειναι αυτη; εμεις που δεν εχουμε καμια βοηθεια πεθερικα μαμαδες κτλ πως θα δουλεψουμε εαν τυχει και βρουμε δουλεια με το μικροσκοπιο για να καλυψουμε τις υποχρεωσεις μας.... ;-(


Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...