Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , rodok είπε:

Καλά ναι για το συγκεκριμένο τεστ οι απόψεις διίστανται είναι η αλήθεια! Θα πάω για χοριακη και ο,τι δείξει! Αφού υπάρχει η υπόνοια ας ξέρω όσο νωρίτερα γίνεται.. αλλά πραγματικά -μετα συγχωρήσεως- έχω χεστει πάνω μου από τρομάρα 😂

δεν θα ξεχάσω ποτέ που πήγα και έκανα χοριακή και με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν ότι ήμουν έγκυος.

Ημουν όρθια και με το που ακούω το έγκυος ένιωσα τα πόδια μου έτοιμα να κοπούν στα δύο.

πήγα να πέσω στο ίσωμα 😆 

Ποτε σκέφτεσαι να πας για χοριακή? 

 

πρίν από 48 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Εγώ τελικά αδιαθετησα....

δεν μπορώ να σου πω μην στεναχωριέσαι.

μπορω να σου πω όμως ότι θα ήμαστε παρέα εδω να τα λέμε για την επόμενη προσπάθεια 😉 

θα έρθει σίγουρα, αυτό να σκέφτεσαι μόνο.

 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Εγώ τελικά αδιαθετησα....

δεν πειράζει Ευδοκία και αυτό υγεία είναι! παμε για τον επομενο γυρο δυναμικα!! 

πρίν από 20 λεπτά , Χαρούλι είπε:

δεν θα ξεχάσω ποτέ που πήγα και έκανα χοριακή και με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν ότι ήμουν έγκυος.

Ημουν όρθια και με το που ακούω το έγκυος ένιωσα τα πόδια μου έτοιμα να κοπούν στα δύο.

πήγα να πέσω στο ίσωμα 😆 

Ποτε σκέφτεσαι να πας για χοριακή? 

 

Πήγα για χοριακη ευθυς αμεσως! στο τετραγωνο 5 διαγνωστικα εχω, να μην το εκμεταλλευτω; 

και μαλιστα πληρωσα λιγοτερα απο το τεστ και τις προηγουμενες φορες! 6 ευρω χοριακη εν ετει 2023 πρωτη φορα ακουω!

η αληθεια ειναι οτι πιστευω πως δεν ειμαι! ισως επειδη και στην βιοχημικη ειχα την χαρα για μια ωραια χοριακη και τελικα τιποτα... θα δειξε σε μια ωρα! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!! @Evdokia Pan κοριτσι μου εδώ είμαστε να προσπαθούμε όλες μαζί για το θετικό! Μάζεψε τα κομμάτια σου και ξεκινά δυναμικά στον επόμενο κύκλο!!!♥️♥️

@rodok άντε να έχουμε τα πρώτα θετικά νέα!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, ο Άγιος Συμεών να κάνει το θαύμα του!!♥️😁 

@Χαρούλι κάνε την μετακόμιση και πάμε στον επόμενο μήνα δυναμικά!!! Δεν τα παρατάμε!♥️😁

Εγώ κορίτσια ακόμα έχω ένα πόνο στην δεξιά μεριά δεν έχει σταματήσει καθόλου, ειδικά όταν πάω να κάτσω το νιώθω πιο έντονα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει, είναι και το στηθος μου βαρύ σήμερα! Περιμένω 😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! @Evdokia Pan κοριτσι μου εδώ είμαστε να προσπαθούμε όλες μαζί για το θετικό! Μάζεψε τα κομμάτια σου και ξεκινά δυναμικά στον επόμενο κύκλο!!!♥️♥️

@rodok άντε να έχουμε τα πρώτα θετικά νέα!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, ο Άγιος Συμεών να κάνει το θαύμα του!!♥️😁 

@Χαρούλι κάνε την μετακόμιση και πάμε στον επόμενο μήνα δυναμικά!!! Δεν τα παρατάμε!♥️😁

Εγώ κορίτσια ακόμα έχω ένα πόνο στην δεξιά μεριά δεν έχει σταματήσει καθόλου, ειδικά όταν πάω να κάτσω το νιώθω πιο έντονα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει, είναι και το στηθος μου βαρύ σήμερα! Περιμένω 😁

Αρνητική χοριακη όπως το ήξερα.. πριν πάω πάλι είχα σταγόνες αίματος.. μάλλον κατεβαίνει η περίοδος... Υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευση και να δείξει αργότερα; 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , rodok είπε:

Αρνητική χοριακη όπως το ήξερα.. πριν πάω πάλι είχα σταγόνες αίματος.. μάλλον κατεβαίνει η περίοδος... Υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευση και να δείξει αργότερα; 

Πότε περιμένεις ;; 

Αν έχεις περιθώριο και δεν έχει κατέβει θα σου έλεγα να επαναλάβεις την Δευτέρα!! ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marianne είπε:

Πότε περιμένεις ;; 

Αν έχεις περιθώριο και δεν έχει κατέβει θα σου έλεγα να επαναλάβεις την Δευτέρα!! ♥️

κανονικα ναι εχω περιθωριο μεχρι τη Δευτερα - Τριτη... ο μικροβιολογος βεβαια ειπε οτι ειναι κατω απο 0,100... τι να πω... ισως ενα θαυμα ή ηταν κ αυτη βιοχημικη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , rodok είπε:

Αρνητική χοριακη όπως το ήξερα.. πριν πάω πάλι είχα σταγόνες αίματος.. μάλλον κατεβαίνει η περίοδος... Υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευση και να δείξει αργότερα; 

πιστεύω και εμφύτευση να είναι κάτι θα έδειχνε η χοριακή. θα δεις πως θα πάει σήμερα.

αν δεν σου έρθουν από Δευτέρα ξανά κάνε χοριακή.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Χαρούλι είπε:

πιστεύω και εμφύτευση να είναι κάτι θα έδειχνε η χοριακή. θα δεις πως θα πάει σήμερα.

αν δεν σου έρθουν από Δευτέρα ξανά κάνε χοριακή.

Πάντως το μαθημα μου το πηρα... μονο χοριακη και γιατρο απο εδω και περα! 
τουλαχιστον ξερω οτι εχω πλεον 28αρη κυκλο και 14η μερα ωορρηξια.. ρολοι!

η μαμα μου μου ειπε να μην στεναχωριεμαι, να μην το σκεφτομαι και θα ερθει ξαφνικα! κατι θα ξερει.. προς το παρον, λεω να παω ενα διαλειμμα απο το αθλημα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! @Evdokia Pan κοριτσι μου εδώ είμαστε να προσπαθούμε όλες μαζί για το θετικό! Μάζεψε τα κομμάτια σου και ξεκινά δυναμικά στον επόμενο κύκλο!!!♥️♥️

@rodok άντε να έχουμε τα πρώτα θετικά νέα!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, ο Άγιος Συμεών να κάνει το θαύμα του!!♥️😁 

@Χαρούλι κάνε την μετακόμιση και πάμε στον επόμενο μήνα δυναμικά!!! Δεν τα παρατάμε!♥️😁

Εγώ κορίτσια ακόμα έχω ένα πόνο στην δεξιά μεριά δεν έχει σταματήσει καθόλου, ειδικά όταν πάω να κάτσω το νιώθω πιο έντονα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει, είναι και το στηθος μου βαρύ σήμερα! Περιμένω 😁

Ποτε δεν περιμένεις πες μου.

συγνώμη ήμαστε πολλές και δεν θυμάμαι 😌

πρίν από 11 λεπτά , rodok είπε:

Πάντως το μαθημα μου το πηρα... μονο χοριακη και γιατρο απο εδω και περα! 
τουλαχιστον ξερω οτι εχω πλεον 28αρη κυκλο και 14η μερα ωορρηξια.. ρολοι!

η μαμα μου μου ειπε να μην στεναχωριεμαι, να μην το σκεφτομαι και θα ερθει ξαφνικα! κατι θα ξερει.. προς το παρον, λεω να παω ενα διαλειμμα απο το αθλημα

άσε εγώ που περίμενα βάση του τεστ και δεν μου ήρθε τότε που έπρεπε? 

με μπέρδεψε αυτός ο μήνας. είχα θετικό την 12η ημέρα και μου ήρθε περίοδος 28η ημέρα. Οποτε δεν ισχύει για μένα η 14η ημέρα.

μπέρδεμα.

να κάνεις το διάλειμμα σου. χρειάζεται. μάζεψε δυνάμεις και όταν θα είσαι έτοιμη ξεκινάς και πάλι.

Πιστευω πολύ ότι θα έρθει την κατάλληλη στιγμή. και θα έρθει για όλες μας 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , rodok είπε:

Πάντως το μαθημα μου το πηρα... μονο χοριακη και γιατρο απο εδω και περα! 
τουλαχιστον ξερω οτι εχω πλεον 28αρη κυκλο και 14η μερα ωορρηξια.. ρολοι!

η μαμα μου μου ειπε να μην στεναχωριεμαι, να μην το σκεφτομαι και θα ερθει ξαφνικα! κατι θα ξερει.. προς το παρον, λεω να παω ενα διαλειμμα απο το αθλημα

Πάρε τον χρόνο σου, όλες χρειαζόμαστε τα διαλείμματα μας, είναι αρκετά ψυχοφθόρο όλο αυτό♥️ 

Σου κατέβηκε τελικά;

πρίν από 26 λεπτά , Χαρούλι είπε:

Ποτε δεν περιμένεις πες μου.

συγνώμη ήμαστε πολλές και δεν θυμάμαι 😌

άσε εγώ που περίμενα βάση του τεστ και δεν μου ήρθε τότε που έπρεπε? 

με μπέρδεψε αυτός ο μήνας. είχα θετικό την 12η ημέρα και μου ήρθε περίοδος 28η ημέρα. Οποτε δεν ισχύει για μένα η 14η ημέρα.

μπέρδεμα.

να κάνεις το διάλειμμα σου. χρειάζεται. μάζεψε δυνάμεις και όταν θα είσαι έτοιμη ξεκινάς και πάλι.

Πιστευω πολύ ότι θα έρθει την κατάλληλη στιγμή. και θα έρθει για όλες μας 

8/02... Με καίει να κάνω τεστ αλλά ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς 🙄

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Marianne είπε:

Πάρε τον χρόνο σου, όλες χρειαζόμαστε τα διαλείμματα μας, είναι αρκετά ψυχοφθόρο όλο αυτό♥️ 

Σου κατέβηκε τελικά;

8/02... Με καίει να κάνω τεστ αλλά ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς 🙄

Όχι Μαριάννα τίποτα ακόμη..δεν νιώθω κιόλας να κατεβαίνει,λες κ το αίμα που είδα είναι κάποιου αλλου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Πάρε τον χρόνο σου, όλες χρειαζόμαστε τα διαλείμματα μας, είναι αρκετά ψυχοφθόρο όλο αυτό♥️ 

Σου κατέβηκε τελικά;

8/02... Με καίει να κάνω τεστ αλλά ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς 🙄

ναι είναι νωρίς.

κουράγιο θα περάσουν οι μέρες.. προσπάθησε να κάνεις κάτι να ξεχνιέσαι κάπως. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rodok είπε:

Όχι Μαριάννα τίποτα ακόμη..δεν νιώθω κιόλας να κατεβαίνει,λες κ το αίμα που είδα είναι κάποιου αλλου

Αυτά τα κόλπα μας κάνει και τρελαινόμαστε περισσότερο!🙄

2 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

ναι είναι νωρίς.

κουράγιο θα περάσουν οι μέρες.. προσπάθησε να κάνεις κάτι να ξεχνιέσαι κάπως. 

Όσο μπορώ! Αν και ο κύκλος μου είναι άστατος, 35 ή 40 ή μπορεί να έρθει και στις 30. Εξαρτάται😹 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Αυτά τα κόλπα μας κάνει και τρελαινόμαστε περισσότερο!🙄

Όσο μπορώ! Αν και ο κύκλος μου είναι άστατος, 35 ή 40 ή μπορεί να έρθει και στις 30. Εξαρτάται😹 

τι κόλπα σπασιμο νεύρων ειναι αυτο! τίποτα και μετα απο 8 ωρες... πολυ περιεργο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...