Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια!! 

Αντεε μια να κανει την αρχη κ να ακολουθησουμε ολες! Εμενα τελείωσαν οι γονιμες..Καναμε την προσπάθεια μας. Περιμενω 10-11/02! 

Ψαχνω κι εγω αν εχω συμπτώματα παρόμοια με τον Δεκέμβριο που ειχα τη βιοχημικη, για να καταλαβω αν εγινε συλληψη..αλλαα δεν..Ειναι πολυ ψυχοφθόρο αυτο! 

Βρε κορίτσια να σας πω κάτι αλλο; Δεν ξερω βεβαια αν ισχυει!!! Εγω συνηθως κανω ωορρηξια τη δεκατη μερα του κύκλου! Στον κύκλο που εμεινα εγκυος ειχα πει οτι δε θα κανω τεστ ωορρηξίας για να μην αγχωθω..ομως τη 14η δεν αντεξα κ εκανα κ ειχε βγει αχνο θετικο..κ εκανα καθε μερα (ευτυχως ειχα πολλα)μεχρι να κανω τεστ εγκυμοσύνης την 29η κ έβγαινε πάντα αχνο θετικο,απλως καθε μερα ολο κ λιγότερο!! 

Υπάρχει πιθανότητα το τεστ ωορρηξίας να ανιχνευει την χοριακη γοναδοτροπινη;;Αν ναι εκανα τωρα τη 14η κ βγηκε αρνητικο!!! 

Ελπιζω να μη σας μπερδεψα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 hours ago, Guest25 said:

Καλησπέρα κοριτσια!! 

Αντεε μια να κανει την αρχη κ να ακολουθησουμε ολες! Εμενα τελείωσαν οι γονιμες..Καναμε την προσπάθεια μας. Περιμενω 10-11/02! 

Ψαχνω κι εγω αν εχω συμπτώματα παρόμοια με τον Δεκέμβριο που ειχα τη βιοχημικη, για να καταλαβω αν εγινε συλληψη..αλλαα δεν..Ειναι πολυ ψυχοφθόρο αυτο! 

Βρε κορίτσια να σας πω κάτι αλλο; Δεν ξερω βεβαια αν ισχυει!!! Εγω συνηθως κανω ωορρηξια τη δεκατη μερα του κύκλου! Στον κύκλο που εμεινα εγκυος ειχα πει οτι δε θα κανω τεστ ωορρηξίας για να μην αγχωθω..ομως τη 14η δεν αντεξα κ εκανα κ ειχε βγει αχνο θετικο..κ εκανα καθε μερα (ευτυχως ειχα πολλα)μεχρι να κανω τεστ εγκυμοσύνης την 29η κ έβγαινε πάντα αχνο θετικο,απλως καθε μερα ολο κ λιγότερο!! 

Υπάρχει πιθανότητα το τεστ ωορρηξίας να ανιχνευει την χοριακη γοναδοτροπινη;;Αν ναι εκανα τωρα τη 14η κ βγηκε αρνητικο!!! 

Ελπιζω να μη σας μπερδεψα!!!! 

Δεν είμαι εντελώς σίγουρη αλλά νομίζω ότι όντως εντοπίζουν τη γοναδοτροπινη. Στη δική σου περίπτωση όμως μου φαίνεται πως δεν είναι πολύ εφικτό να δείχνει τη γοναδοτροπινη απο τη 14η μέρα τοποθετώντας ότι έχεις ωορρηξία στη 10η ... Πάντως υπάρχει η πιθανότητα εκείνο τον μήνα να είχες πολυ πιο νωρίς ώστε να ανιχνεύεται. . Μήπως τα συγκεκριμένα τεστ δεν ειναι και τόσο έγκυρα; 🤔

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2023 at 5:02 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Τις δύο προηγούμενες φορές που είχα μείνει έγκυος τα συμπτώματα μου είχαν ξεκινήσει την εβδομάδα που περίμενα περίοδο. Αίμα εμφύτευση κ υγρά δεν είχα σε καμία...

Τι να πω... μόνο ο Θεος ξέρει!

Σου εύχομαι αυτό το μήνα που πέρασες όλα τα υπόλοιπα, να έχεις κ ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!!!

καλημέρα.

είχα την μικρή μου άρρωστη 2 μέρες πυρετό και εχθές μου έκανε εμετό. Ταλαιπωρηθηκε το γλυκουλι.

ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα.

εχθές στο σκούπισμα έβγαλα μια σταγόνα άσπρα υγρά με ροζ. περιμένω περίοδο αύριο.

νομίζω πρέπει να έχω κανένα μικροβιακι γιατί νιώθω ενόχληση από κάτω σαν να με πιάνει φαγούρα.

τι το πλένω τι πίνω νερά δεν γίνεται κάτι. πρέπει να πάω γυναικολόγο μάλλον θέλω αντιβίωση. δεν με θέλει σου λέω αυτόν τον μήνα 🥲


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Δεν είμαι εντελώς σίγουρη αλλά νομίζω ότι όντως εντοπίζουν τη γοναδοτροπινη. Στη δική σου περίπτωση όμως μου φαίνεται πως δεν είναι πολύ εφικτό να δείχνει τη γοναδοτροπινη απο τη 14η μέρα τοποθετώντας ότι έχεις ωορρηξία στη 10η ... Πάντως υπάρχει η πιθανότητα εκείνο τον μήνα να είχες πολυ πιο νωρίς ώστε να ανιχνεύεται. . Μήπως τα συγκεκριμένα τεστ δεν ειναι και τόσο έγκυρα; 🤔

Ναι αυτο σκεφτομαι..μηπως σε εκεινον τον κυκλο εκανα την 8η ας πουμε ωορρηξια! Επειδή προέκυψε σύλληψη δεν ξερω ποτε θα ερχοταν περιοδος για να υπολογισω κ ποτε εκανα ωορρηξια! Δεν ξερω αν ειναι εγκυρα..σε αυτον τον κυκλο μου εδειξε θετικο 2 μερες και μετά αρνητικα!! Φαίνεται να λειτουργούν σωστα! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Εγώ έχω εικόνα και αναλύσεις πολυκυστικων... Αλλά όχι πολύ "βαριάς μορφής" ... Η περίοδος μου είναι σχετικά σταθερή. Δεν έχω συχνά μεγάλες αποκλίσεις. Την ωορρηξία σίγουρα την πετυχαίνουμε και λόγω συχνότητας αλλά και λόγω σταθερότητας του κύκλου. Νομίζω πως το θέμα που προκύπτει είναι η ωριμότητα των ωαρίων. Συνεπώς νομίζω ειναι μονόδρομος η κλομιφαινη. Χωρίς βέβαια να μπορώ να πω και με σιγουριά αλλά... Θα σου πω πάντως την εμπειρία μου με αυτή! 

Εγώ κάθε μήνα νομίζω έχω συμπτώματα 😆 ... Ειναι λίγο απογοητευτικό στο τέλος επειδή έχεις ήδη αναπτύξει ελπίδες αλλά με τίποτα δεν πρέπει να μας πάρει απο κάτω... Κι αυτό που η κάθε γυναίκα το περνά διαφορετικά δεν μας βοηθά καθόλου! 😆

Εγώ από εκεί που δεν είχα τις ελπίδες μου με αυτά που νιώθω, αρχίζω και πονηρευομαι λίγο! Κάτω πόνος μηδέν, πού κ πού και τι υγρά, το στήθος πρησμένο και πονάει και πολλά νεύρα βρε παιδί μου, στο σημείο να παρακαλάω για κάποιο σημάδι να ξέρω τι είναι 😂 αλλά τελειώνουν οι μέρες και θα δείξει, πού θα πάει 

10 ώρες πρίν, Guest25 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!! 

Αντεε μια να κανει την αρχη κ να ακολουθησουμε ολες! Εμενα τελείωσαν οι γονιμες..Καναμε την προσπάθεια μας. Περιμενω 10-11/02! 

Ψαχνω κι εγω αν εχω συμπτώματα παρόμοια με τον Δεκέμβριο που ειχα τη βιοχημικη, για να καταλαβω αν εγινε συλληψη..αλλαα δεν..Ειναι πολυ ψυχοφθόρο αυτο! 

Βρε κορίτσια να σας πω κάτι αλλο; Δεν ξερω βεβαια αν ισχυει!!! Εγω συνηθως κανω ωορρηξια τη δεκατη μερα του κύκλου! Στον κύκλο που εμεινα εγκυος ειχα πει οτι δε θα κανω τεστ ωορρηξίας για να μην αγχωθω..ομως τη 14η δεν αντεξα κ εκανα κ ειχε βγει αχνο θετικο..κ εκανα καθε μερα (ευτυχως ειχα πολλα)μεχρι να κανω τεστ εγκυμοσύνης την 29η κ έβγαινε πάντα αχνο θετικο,απλως καθε μερα ολο κ λιγότερο!! 

Υπάρχει πιθανότητα το τεστ ωορρηξίας να ανιχνευει την χοριακη γοναδοτροπινη;;Αν ναι εκανα τωρα τη 14η κ βγηκε αρνητικο!!! 

Ελπιζω να μη σας μπερδεψα!!!! 

Δεν μπορεί να ανιχνεύσει την χοριακη, αλλά λένε στην εγκυμοσύνη έχουμε υψηλή προγεστερόνη και αυτή είναι που μπορεί να ευθύνεται για ένα ψευδές τεστ ωορρηξίας.. γτ στην ουσία μπερδεύονται οι ορμόνες να το πω, αλλά δεν ισχύει πάντα κάτι τέτοιο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

30 minutes ago, rodok said:

Εγώ από εκεί που δεν είχα τις ελπίδες μου με αυτά που νιώθω, αρχίζω και πονηρευομαι λίγο! Κάτω πόνος μηδέν, πού κ πού και τι υγρά, το στήθος πρησμένο και πονάει και πολλά νεύρα βρε παιδί μου, στο σημείο να παρακαλάω για κάποιο σημάδι να ξέρω τι είναι 😂 αλλά τελειώνουν οι μέρες και θα δείξει, πού θα πάει 

Δεν μπορεί να ανιχνεύσει την χοριακη, αλλά λένε στην εγκυμοσύνη έχουμε υψηλή προγεστερόνη και αυτή είναι που μπορεί να ευθύνεται για ένα ψευδές τεστ ωορρηξίας.. γτ στην ουσία μπερδεύονται οι ορμόνες να το πω, αλλά δεν ισχύει πάντα κάτι τέτοιο!

Εγώ έχω μπερδευτεί πολύ.. αν και δεν έχω κάποια ιδιαίτερη καθυστέρηση έχω υπερβολική κούραση και υπνηλία, έντονο πόνο στο στήθος, λιγο ζαλάδες και μικρή τάση για εμετό... Και οι πόνοι πάνε και έρχονται...δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν τα υπόλοιπα συμπτώματα ήταν το ίδια έντονα και σε άλλους κυκλους... πάνω που λέω τώρα θα ξεκινήσει η περίοδος φεύγει αυτό το αίσθημα και μου μένει η κούραση και η ζαλάδα... Έχω και τεστ σπίτι αλλά φοβάμαι να το κάνω. Σκέφτομαι ότι χαμένο θα πάει πάλι!

7 minutes ago, Alice20 said:

Εγώ έχω μπερδευτεί πολύ.. αν και δεν έχω κάποια ιδιαίτερη καθυστέρηση έχω υπερβολική κούραση και υπνηλία, έντονο πόνο στο στήθος, λιγο ζαλάδες και μικρή τάση για εμετό... Και οι πόνοι πάνε και έρχονται...δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν τα υπόλοιπα συμπτώματα ήταν το ίδια έντονα και σε άλλους κυκλους... πάνω που λέω τώρα θα ξεκινήσει η περίοδος φεύγει αυτό το αίσθημα και μου μένει η κούραση και η ζαλάδα... Έχω και τεστ σπίτι αλλά φοβάμαι να το κάνω. Σκέφτομαι ότι χαμένο θα πάει πάλι!

Εσύ δεν είχες παρόμοια συμπτώματα σε άλλους κυκλους;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Alice20 είπε:

Εγώ έχω μπερδευτεί πολύ.. αν και δεν έχω κάποια ιδιαίτερη καθυστέρηση έχω υπερβολική κούραση και υπνηλία, έντονο πόνο στο στήθος, λιγο ζαλάδες και μικρή τάση για εμετό... Και οι πόνοι πάνε και έρχονται...δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν τα υπόλοιπα συμπτώματα ήταν το ίδια έντονα και σε άλλους κυκλους... πάνω που λέω τώρα θα ξεκινήσει η περίοδος φεύγει αυτό το αίσθημα και μου μένει η κούραση και η ζαλάδα... Έχω και τεστ σπίτι αλλά φοβάμαι να το κάνω. Σκέφτομαι ότι χαμένο θα πάει πάλι!

Εσύ δεν είχες παρόμοια συμπτώματα σε άλλους κυκλους;

Μετά τη βιοχημική καταλαβαίνω πότε μου έρχεται περίοδος, συνήθως πονάει κάτω χαμηλά δυο μέρες πρίν έρθει, γενικά με πεθαίνει η μέση μου και το στήθος μου άντε να πονάει για καμιά μέρα! τώρα από την κυριακή αναγούλες, αλλά τρώω και βλακείες ταυτόχρονα. Γενικά δεν θέλω να σηκωθώ από το κρεβάτι, σήμερα σηκώθηκα με τα χίλια ζόρια, κάνω καφέ, πίνω τον μισό και μετά έντονη τάση για εμετό, μέχρι που πήγα και ησύχασα. Τάσεις για εμετό έχω και όταν περιμένω κάποιες φορές... αλλά τόσα νεύρα, ποτέ. Όταν έρχεται περίοδος απλα δεν έχω όρεξη να μιλήσω! 😂 Περιμένω την Παρασκεύη το αργότερο τη Δευτέρα την κυρία με τα κόκκινα (μακάρι να μην έρθει δηλαδή). Αυτό που με κάνει εντύπωση είναι το στήθος, ποτέ δεν με έχει πονέσει σχεδόν μια βδομάδα πριν την περίοδο, αλλά ο πόνος είναι ο κλασικός!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, rodok said:

Μετά τη βιοχημική καταλαβαίνω πότε μου έρχεται περίοδος, συνήθως πονάει κάτω χαμηλά δυο μέρες πρίν έρθει, γενικά με πεθαίνει η μέση μου και το στήθος μου άντε να πονάει για καμιά μέρα! τώρα από την κυριακή αναγούλες, αλλά τρώω και βλακείες ταυτόχρονα. Γενικά δεν θέλω να σηκωθώ από το κρεβάτι, σήμερα σηκώθηκα με τα χίλια ζόρια, κάνω καφέ, πίνω τον μισό και μετά έντονη τάση για εμετό, μέχρι που πήγα και ησύχασα. Τάσεις για εμετό έχω και όταν περιμένω κάποιες φορές... αλλά τόσα νεύρα, ποτέ. Όταν έρχεται περίοδος απλα δεν έχω όρεξη να μιλήσω! 😂 Περιμένω την Παρασκεύη το αργότερο τη Δευτέρα την κυρία με τα κόκκινα (μακάρι να μην έρθει δηλαδή). Αυτό που με κάνει εντύπωση είναι το στήθος, ποτέ δεν με έχει πονέσει σχεδόν μια βδομάδα πριν την περίοδο, αλλά ο πόνος είναι ο κλασικός!

Εύχομαι να μην δεις τελικά και να είσαι εγκυουλα... Αυτές οι 2 εβδομάδες αναμονής δεν περνάνε με τίποτα... Και όχι μόνο αυτό αλλά μας κάνει και κάτι περίεργα η περίοδος και δεν έρχεται ακριβώς άρα  περιμένεις σίγουρα και λίγες μέρες έξτρα 😆

5 hours ago, Χαρούλι said:

καλημέρα.

είχα την μικρή μου άρρωστη 2 μέρες πυρετό και εχθές μου έκανε εμετό. Ταλαιπωρηθηκε το γλυκουλι.

ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα.

εχθές στο σκούπισμα έβγαλα μια σταγόνα άσπρα υγρά με ροζ. περιμένω περίοδο αύριο.

νομίζω πρέπει να έχω κανένα μικροβιακι γιατί νιώθω ενόχληση από κάτω σαν να με πιάνει φαγούρα.

τι το πλένω τι πίνω νερά δεν γίνεται κάτι. πρέπει να πάω γυναικολόγο μάλλον θέλω αντιβίωση. δεν με θέλει σου λέω αυτόν τον μήνα 🥲

Πριν πας κατευθείαν αντιβίωση δοκίμασε να το αντιμετωπίσεις με ενδοκολπικα προβιοτικα. Εμένα με βοήθησαν πολύ με τους μύκητες... Εκτός κι αν σου μυρίζει ψαρίλα, αυτό θα θέλει αντιβίωση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Alice20 είπε:

Εύχομαι να μην δεις τελικά και να είσαι εγκυουλα... Αυτές οι 2 εβδομάδες αναμονής δεν περνάνε με τίποτα... Και όχι μόνο αυτό αλλά μας κάνει και κάτι περίεργα η περίοδος και δεν έρχεται ακριβώς άρα  περιμένεις σίγουρα και λίγες μέρες έξτρα 😆

Πριν πας κατευθείαν αντιβίωση δοκίμασε να το αντιμετωπίσεις με ενδοκολπικα προβιοτικα. Εμένα με βοήθησαν πολύ με τους μύκητες... Εκτός κι αν σου μυρίζει ψαρίλα, αυτό θα θέλει αντιβίωση 

Άσε αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα, ειναι μια σκέτη παράνοια! Από την μια είναι καλό να περιμένεις κάτι, και όχι να έρθει μια εγκυμοσύνη ουρανοκατεβατα... Χοντρικά ας πω έμειναν πέντε μέρες και τρελαίνομαι στην ιδέα 😂 θέλω πολύ να δω εν θετικό τεστ, από την άλλη δεν θέλω να κάνω γιατί φοβάμαι και λίγο την απογοήτευση... Απλά θέλω να το ξέρω με έναν "μαγικό" τρόπο. Εύχομαι δύο γραμμές σε όλες μας και να δημιουργήσουμε νέα θεματική ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Alice20 είπε:

Εύχομαι να μην δεις τελικά και να είσαι εγκυουλα... Αυτές οι 2 εβδομάδες αναμονής δεν περνάνε με τίποτα... Και όχι μόνο αυτό αλλά μας κάνει και κάτι περίεργα η περίοδος και δεν έρχεται ακριβώς άρα  περιμένεις σίγουρα και λίγες μέρες έξτρα 😆

Πριν πας κατευθείαν αντιβίωση δοκίμασε να το αντιμετωπίσεις με ενδοκολπικα προβιοτικα. Εμένα με βοήθησαν πολύ με τους μύκητες... Εκτός κι αν σου μυρίζει ψαρίλα, αυτό θα θέλει αντιβίωση 

Όχι δεν μου μυρίζει κάτι. θα περιμένω έτσι κι αλλιώς να μου έρθει η περίοδος να καθαρίσω και μετά να πάω στον γιατρό. σκέφτομαι επειδή φοράω σερβιετακι γιατί περιμένω μήπως με ενοχλεί και αυτό.

Παντως διάβαζα για τα προβιοτικα που λες και λένε ότι βοηθάνε. θα το δω 

Σευχαριστω πολύ 😉

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια είμαι νέα στ φόρουμ τα φώτα σας παρακαλώ τελευταία περίοδος 8/1/23 επαφές19- 23-24/1 περιμένω περίοδο 6/2 κύκλος 29 μέρες. Έκανα χθες ένα τεστ το self clear 7 μέρες πριν την περίοδο αλλά ήταν αρνητικό από συμπτώματα πονάκια αριστερά δεξιά κ πόνος στις θηλές τίποτα άλλο. Κανονικά τώρα έπρεπε να έχω συμπτώματα περίοδο αφού πεθαίνω στους πόνους πριν την περίοδο. Σήμερα είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο. Κάποια γνώμη η βοήθεια; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mpoukou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι νέα στ φόρουμ τα φώτα σας παρακαλώ τελευταία περίοδος 8/1/23 επαφές19- 23-24/1 περιμένω περίοδο 6/2 κύκλος 29 μέρες. Έκανα χθες ένα τεστ το self clear 7 μέρες πριν την περίοδο αλλά ήταν αρνητικό από συμπτώματα πονάκια αριστερά δεξιά κ πόνος στις θηλές τίποτα άλλο. Κανονικά τώρα έπρεπε να έχω συμπτώματα περίοδο αφού πεθαίνω στους πόνους πριν την περίοδο. Σήμερα είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο. Κάποια γνώμη η βοήθεια; 

Καλησπέρα κορίτσι! Σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου και σύντομα ένα θετικό τεστ!!! Βιάστηκες όμως πολύ για το τεστ.. αν πχ έγινε γονιμοποίηση στις 24 ακόμα παίζει να μην έχει γίνει εμφύτευση... Αλλά και στις προηγούμενες επαφές να έγινε κατι είναι πολύ νωρίς για να έχει ανέβει η χοριακή ή για οποιοδήποτε σύμπτωμα... υπομονή μέχρι την καθυστέρηση!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , LeneL είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου και σύντομα ένα θετικό τεστ!!! Βιάστηκες όμως πολύ για το τεστ.. αν πχ έγινε γονιμοποίηση στις 24 ακόμα παίζει να μην έχει γίνει εμφύτευση... Αλλά και στις προηγούμενες επαφές να έγινε κατι είναι πολύ νωρίς για να έχει ανέβει η χοριακή ή για οποιοδήποτε σύμπτωμα... υπομονή μέχρι την καθυστέρηση!

Καλησπέρα και σε σένα ποτέ λες να κάνω ένα τεστ ξανά εφόσον περιμένω περίοδο στις 6/2 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mpoukou είπε:

Καλησπέρα και σε σένα ποτέ λες να κάνω ένα τεστ ξανά εφόσον περιμένω περίοδο στις 6/2 

Αν έχεις υπομονή καλό θα ήταν να περιμένεις να έχεις εστω και 1-2 μέρες καθυστέρηση... Βέβαια υπάρχουν κάποια τεστ που λένε ότι ανιχνεύουν νωρίτερα αλλά δεν ξέρω πόσο σίγουρα είναι. Σε κάθε περίπτωση πάντως το καλύτερο θα είναι να κάνεις μια εξέταση χοριακης. Αυτή δεν κάνει ποτέ λάθος! Και την αιματολογική όμως εκεί γύρω στις μέρες τις περιόδου για να έχει προλάβει να ανέβει η χοριακή 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpoukou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι νέα στ φόρουμ τα φώτα σας παρακαλώ τελευταία περίοδος 8/1/23 επαφές19- 23-24/1 περιμένω περίοδο 6/2 κύκλος 29 μέρες. Έκανα χθες ένα τεστ το self clear 7 μέρες πριν την περίοδο αλλά ήταν αρνητικό από συμπτώματα πονάκια αριστερά δεξιά κ πόνος στις θηλές τίποτα άλλο. Κανονικά τώρα έπρεπε να έχω συμπτώματα περίοδο αφού πεθαίνω στους πόνους πριν την περίοδο. Σήμερα είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο. Κάποια γνώμη η βοήθεια; 

Αν δεν έχεις επιβεβαιωμένη ωορρηξία το έκανες πολύ νωρίς! Επίσης λένε 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και όχι πριν την αναμενόμενη περίοδο. Δλδ αν εσύ περιμένεις στις 6/2 η καθυστέρηση σου θα ήταν στις 7/2 δλδ θα μπορούσες να το κάνεις στις 1/2 και μετά. Αλλά πάντα ένα αρνητικό τεστ πριν την καθυστέρηση δεν λέει τίποτα. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες. Μόνο μια χοριακη θα δείξει σωστά αποτελέσματα στην προκειμένη περίπτωση! 

Επίσης είσαι μαζί μου, και στην περίοδο και στον κύκλο! Κι εγώ. 7/1 αδιαθετησα και 20-21 πρέπει να ήταν η γόνιμη μου 😅 κάπου 4-5/2 (δεν) περιμένω μάλλον 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...