Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Υπομονή! Το καφέ δεν μας πειράζει μπορεί να είναι και για καλό!! Στην ίδια φάση είμαι και εγώ πονάω λες και θα κατέβει σήμερα. Το νευρικό μου σύστημα δεν είναι καλά😹 

Όσο δεν κατεβαίνει δεν χάνουμε τις ελπίδες μας!!! ♥️ 

Καφέ έχεις στο σκούπισμα ή γεμίζεις σερβιετα; 

στο σκούπισμα μόνο, δεν χρειάζομαι σερβιέτα! κι εκεί που είχα μια φυσιολογική υγρασία, τώρα τίποτα! από το μεσημέρι όλα μαχαίρι!😂 απλά κι εμφύτευση να είναι, αν κάνω το τεστ αύριο, αρνητικό θα βγει,οπότε θα αφήσω να με φάει η περιέργεια για κάποιες μέρες ακόμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , rodok είπε:

στο σκούπισμα μόνο, δεν χρειάζομαι σερβιέτα! κι εκεί που είχα μια φυσιολογική υγρασία, τώρα τίποτα! από το μεσημέρι όλα μαχαίρι!😂 απλά κι εμφύτευση να είναι, αν κάνω το τεστ αύριο, αρνητικό θα βγει,οπότε θα αφήσω να με φάει η περιέργεια για κάποιες μέρες ακόμη

Είναι μια τρέλα αυτές οι μέρες! Κάνε όσο μπορείς υπομονή, αν δεν κατέβει να κάνεις τεστ ή καλύτερα χοριακη♥️ 

Μακάρι να είναι για καλό!!😁

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Είναι μια τρέλα αυτές οι μέρες! Κάνε όσο μπορείς υπομονή, αν δεν κατέβει να κάνεις τεστ ή καλύτερα χοριακη♥️ 

Μακάρι να είναι για καλό!!😁

αχ άσε σκέτη παράνοια! όπως τα λες! Με βλέπω να βάζω το τεστ που αγόρασα μέσα στο αυτοκίνητο γιατί πρωινιάτικα σιγά μην κατέβω να το πάρω 😂😂
πραγματικά μακάρι να είναι κάτι καλό! ❤️ εσύ πότε (δεν) περιμένεις; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rodok είπε:

αχ άσε σκέτη παράνοια! όπως τα λες! Με βλέπω να βάζω το τεστ που αγόρασα μέσα στο αυτοκίνητο γιατί πρωινιάτικα σιγά μην κατέβω να το πάρω 😂😂
πραγματικά μακάρι να είναι κάτι καλό! ❤️ εσύ πότε (δεν) περιμένεις; 

Αχ δεν μπορώ χαχα🤣 

Εγώ 8/02, θα δούμε, αν και είχαμε φουλ επαφές δεν πιστεύω και πολύ ότι θα τα καταφέραμε, ειδικά με τους πόνους που έχω, πιο πιθανό μου φαίνεται να έρθει νωρίτερα !!🙄

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Αχ δεν μπορώ χαχα🤣 

Εγώ 8/02, θα δούμε, αν και είχαμε φουλ επαφές δεν πιστεύω και πολύ ότι θα τα καταφέραμε, ειδικά με τους πόνους που έχω, πιο πιθανό μου φαίνεται να έρθει νωρίτερα !!🙄

Αχ εύχομαι να μην έρθει και οι πόνοι να ήταν επειδή κάτι "μαγειρεύοταν" 😁😁 λίγες μερουλες ακόμη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι χάλια σήμερα... Σέρνομαι, πονάνε οι θηλέςκ γενικά το στήθος κ εχω φοβερή δυσπεψία ενώ δεν έχω φάει σχεδόν τίποτα... Όμως μου κόπηκε κ η ελπίδα γιατί με έχουν πιάσει πόνοι σαν της περιόδου. Κανονικά είναι να αδιαθετησω αύριο..... 

Ενώ όλες τις μέρες είχα μια ωραία αισιοδοξία τώρα έχω απογοητευτεί εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, rodok είπε:

το μόνο που μπορεί να έχεις είναι μωράκι, αν κάνεις τις τυπικές εξετάσεις κάθε χρόνο! 😁😁 ακόμη και κάτι άλλο να είναι, όλα φτιάχνονται! 

Μωρε φτιάχνεται. 

απλά από τον Δεκέμβρη δεν μπορώ να σου περιγράψω πως με έχει πάει.. 

δεν θέλω να πάρω άλλες αντιβιωσεις 😵💫

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Μια μέρα υπομονή θα έλεγα εγώ, αν δεν αντέχεις αύριο το πρωί καλύτερα!!! Ή χοριακη για έγκυρο αποτέλεσμα. Μακάρι να έχεις θετικά νέα!!♥️

Εμένα αυτή την στιγμή με έχουν πιάσει κάτι πόνοι όπως όταν θα αδιαθετησω και υποτίθεται έχω 6 μέρες ακόμα. Δεν μπορώ να καταλάβω, ίσως είναι κάποια ανωμαλία στον κύκλο 🙄 αναμένω και Σάββατο θα πάω στον γιατρό μου για άλλο θέμα και έτσι θα κάνω κ μια κουβέντα μαζί του! 

 

Θα περιμένουμε νέα σου και μακάρι να είναι θετικά!!! Εγώ έχω τα one step  στο σπίτι τις ταινίες, είναι πολύ οικονομικά! Για τέτοιες περιπτώσεις είναι ότι πρέπει χαχαχα 😹

Ε μα ναι.

παίρνεις εκεί καμιά 10αρια να έχεις να κάνεις.

λες να μην αντέξω μέχρι την Δευτέρα? 🤣

4 ώρες πρίν, rodok είπε:

στο σκούπισμα μόνο, δεν χρειάζομαι σερβιέτα! κι εκεί που είχα μια φυσιολογική υγρασία, τώρα τίποτα! από το μεσημέρι όλα μαχαίρι!😂 απλά κι εμφύτευση να είναι, αν κάνω το τεστ αύριο, αρνητικό θα βγει,οπότε θα αφήσω να με φάει η περιέργεια για κάποιες μέρες 

στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρώτα θετικό αχνό τεστ και την επόμενη μέρα υγρά καφέ ροζ.

στην δεύτερη εγκυμοσυνη που δεν προχώρησε την ίδια μέρα που έκανα το τεστ και βγήκε πάλι αχνο είχα και αυτά τα υγρά.

πότε δεν περιμένεις θυμησε μου.

 

1 hour ago, Evdokia Pan είπε:

Εγώ είμαι χάλια σήμερα... Σέρνομαι, πονάνε οι θηλέςκ γενικά το στήθος κ εχω φοβερή δυσπεψία ενώ δεν έχω φάει σχεδόν τίποτα... Όμως μου κόπηκε κ η ελπίδα γιατί με έχουν πιάσει πόνοι σαν της περιόδου. Κανονικά είναι να αδιαθετησω αύριο..... 

Ενώ όλες τις μέρες είχα μια ωραία αισιοδοξία τώρα έχω απογοητευτεί εντελώς!

μην σε παίρνει από κάτω.

οι πόνοι περιόδου είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης..

και εγώ γύρισα από την δουλειά σέρνοντας πονάει η μέση μου και τα πόδια μου 

θα φάω ένα σουβλάκι τώρα για να συνέλθω 😅

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... #not? Εγώ έκανα ένα τεστ πρωί πρωί... αρνητικό! (Βέβαια ήταν του Χαρμάνη με 2,5 ευρώ, οπότε κατηγορώ τον εαυτό μου πως φταίει το τεστ). Κατά τα άλλα σέρνομαι κι έχω απίστευτη τάση για εμετό (φοβάμαι μην είναι κ της φαντασίας μου!) Κι έχω πόνο αριστερά κυρίως χαμηλά στην κοιλιά κ μια αίσθηση ότι θα αδιαθετησω. Περίμενα χθες- σήμερα... Μαυρη- μαυρίλα γενικά...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

Μωρε φτιάχνεται. 

απλά από τον Δεκέμβρη δεν μπορώ να σου περιγράψω πως με έχει πάει.. 

δεν θέλω να πάρω άλλες αντιβιωσεις 😵💫

Ε μα ναι.

παίρνεις εκεί καμιά 10αρια να έχεις να κάνεις.

λες να μην αντέξω μέχρι την Δευτέρα? 🤣

στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρώτα θετικό αχνό τεστ και την επόμενη μέρα υγρά καφέ ροζ.

στην δεύτερη εγκυμοσυνη που δεν προχώρησε την ίδια μέρα που έκανα το τεστ και βγήκε πάλι αχνο είχα και αυτά τα υγρά.

πότε δεν περιμένεις θυμησε μου.

 

μην σε παίρνει από κάτω.

οι πόνοι περιόδου είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης..

και εγώ γύρισα από την δουλειά σέρνοντας πονάει η μέση μου και τα πόδια μου 

θα φάω ένα σουβλάκι τώρα για να συνέλθω 😅

Χαρουλι δεν περιμένω σήμερα το πολύ Δευτέρα! Λέω να κρατηθώ κ να το κάνω αύριο ή την Δευτέρα το τεστ για πιο έγκυρα αποτελέσματα! Προς το παρόν κάτω κανένα σημάδι περιόδου κ πάνω το στήθος τα ίδια χαλια 😁😁😁 κ χθες είχα κάτι πονακια πριν κοιμηθώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , rodok είπε:

Χαρουλι δεν περιμένω σήμερα το πολύ Δευτέρα! Λέω να κρατηθώ κ να το κάνω αύριο ή την Δευτέρα το τεστ για πιο έγκυρα αποτελέσματα! Προς το παρόν κάτω κανένα σημάδι περιόδου κ πάνω το στήθος τα ίδια χαλια 😁😁😁 κ χθες είχα κάτι πονακια πριν κοιμηθώ 

Καλημερα 

μου ήρθε πρωί πρωί η κυρία να με ξυπνήσει 😏

δεν πειράζει. Θέλω να πάω να κάνω ένα τεστ παπ και έναν έλεγχο σε ενδοκρινολογο. τώρα έχω και μετακόμιση αυτόν τον καιρό. οπότε θα είμαι πιο χαλαρή να κάνω και την μετακόμιση ,να μην έχω το άγχος.

αν μπορείς να κρατηθεις θα είναι καλύτερα για ένα πιο σωστό αποτέλεσμα.

Μακαρι να δεις θετικό αποτέλεσμα σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 🥰


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , rodok είπε:

Χαρουλι δεν περιμένω σήμερα το πολύ Δευτέρα! Λέω να κρατηθώ κ να το κάνω αύριο ή την Δευτέρα το τεστ για πιο έγκυρα αποτελέσματα! Προς το παρόν κάτω κανένα σημάδι περιόδου κ πάνω το στήθος τα ίδια χαλια 😁😁😁 κ χθες είχα κάτι πονακια πριν κοιμηθώ 

ειπα οτι δεν θα το κανω; δεν αντεξα! ειπα σημερα του Αγιου Συμεων, Συμεων λενε και τον αγαπημενο μου μαθητη... το αφησα στο τριλεπτο γυρναω... βλεπω αχνη ροζ γραμμη! οταν την φωτογραφιζω δεν ειναι τοσο εντονη και νομιζω οτι τρελαινομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evdokia Pan είπε:

Καλημέρα.... #not? Εγώ έκανα ένα τεστ πρωί πρωί... αρνητικό! (Βέβαια ήταν του Χαρμάνη με 2,5 ευρώ, οπότε κατηγορώ τον εαυτό μου πως φταίει το τεστ). Κατά τα άλλα σέρνομαι κι έχω απίστευτη τάση για εμετό (φοβάμαι μην είναι κ της φαντασίας μου!) Κι έχω πόνο αριστερά κυρίως χαμηλά στην κοιλιά κ μια αίσθηση ότι θα αδιαθετησω. Περίμενα χθες- σήμερα... Μαυρη- μαυρίλα γενικά...

Όχι μην κατηγορείς τον εαυτό σου.

Ειναι λογικό να έχεις αγωνία, και αυτά τα συμπτώματα είναι που μας τρελαίνουν και μας κάνουν να το σκεφτόμαστε πιο έντονα.

δεν μπορούμε να τα ξεχωρίσουμε πάντα από αυτά της περιόδου

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ακούσει αυτό το τεστ. τι ευαισθησία έχει?

πρίν από 14 λεπτά , rodok είπε:

ειπα οτι δεν θα το κανω; δεν αντεξα! ειπα σημερα του Αγιου Συμεων, Συμεων λενε και τον αγαπημενο μου μαθητη... το αφησα στο τριλεπτο γυρναω... βλεπω αχνη ροζ γραμμη! οταν την φωτογραφιζω δεν ειναι τοσο εντονη και νομιζω οτι τρελαινομαι 

αχ αλήθεια? Μπορεις να το ανεβάσεις να σου πω?

πιο έκανες?

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Χαρούλι είπε:

Όχι μην κατηγορείς τον εαυτό σου.

Ειναι λογικό να έχεις αγωνία, και αυτά τα συμπτώματα είναι που μας τρελαίνουν και μας κάνουν να το σκεφτόμαστε πιο έντονα.

δεν μπορούμε να τα ξεχωρίσουμε πάντα από αυτά της περιόδου

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ακούσει αυτό το τεστ. τι ευαισθησία έχει?

αχ αλήθεια? Μπορεις να το ανεβάσεις να σου πω?

πιο έκανες?

Έκανα predictor early. Το άφησα τρία λεπτά όπως λέει, γυρνάω και βλέπω μέσα στον χρόνο που πρέπει μια άχνη ροζ γραμμή!!  Τώρα βέβαια επδ δεν φαίνεται στον φακό νιώθω ότι είναι της φαντασίας μου, αλλά δεν γίνεται. Είχα της one step κι ξέρω πως είναι η γραμμή εξάτμισης 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rodok είπε:

Έκανα predictor early. Το άφησα τρία λεπτά όπως λέει, γυρνάω και βλέπω μέσα στον χρόνο που πρέπει μια άχνη ροζ γραμμή!!  Τώρα βέβαια επδ δεν φαίνεται στον φακό νιώθω ότι είναι της φαντασίας μου, αλλά δεν γίνεται. Είχα της one step κι ξέρω πως είναι η γραμμή εξάτμισης 

το πιστεύω αυτό ότι το βλέπεις και δεν φαίνεται στον φακό μου έχει τύχει. αν είναι πήγαινε αύριο για χοριακή. 

αν και να σου πω ότι δεν το εμπιστεύομαι το συγκεκριμένο τεστ. από προσωπική μου χρήση.

κάνε μια χοριακή για 100% αποτέλεσμα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Χαρούλι είπε:

το πιστεύω αυτό ότι το βλέπεις και δεν φαίνεται στον φακό μου έχει τύχει. αν είναι πήγαινε αύριο για χοριακή. 

αν και να σου πω ότι δεν το εμπιστεύομαι το συγκεκριμένο τεστ. από προσωπική μου χρήση.

κάνε μια χοριακή για 100% αποτέλεσμα.

Καλά ναι για το συγκεκριμένο τεστ οι απόψεις διίστανται είναι η αλήθεια! Θα πάω για χοριακη και ο,τι δείξει! Αφού υπάρχει η υπόνοια ας ξέρω όσο νωρίτερα γίνεται.. αλλά πραγματικά -μετα συγχωρήσεως- έχω χεστει πάνω μου από τρομάρα 😂

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...