Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

1 hour ago, rodok είπε:

Αν δεν έχεις επιβεβαιωμένη ωορρηξία το έκανες πολύ νωρίς! Επίσης λένε 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και όχι πριν την αναμενόμενη περίοδο. Δλδ αν εσύ περιμένεις στις 6/2 η καθυστέρηση σου θα ήταν στις 7/2 δλδ θα μπορούσες να το κάνεις στις 1/2 και μετά. Αλλά πάντα ένα αρνητικό τεστ πριν την καθυστέρηση δεν λέει τίποτα. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες. Μόνο μια χοριακη θα δείξει σωστά αποτελέσματα στην προκειμένη περίπτωση! 

Επίσης είσαι μαζί μου, και στην περίοδο και στον κύκλο! Κι εγώ. 7/1 αδιαθετησα και 20-21 πρέπει να ήταν η γόνιμη μου 😅 κάπου 4-5/2 (δεν) περιμένω μάλλον 

Πω πω κορίτσι μ σου εύχομαι να δεις ένα θετικό αποτέλεμα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, rodok είπε:

Αν δεν έχεις επιβεβαιωμένη ωορρηξία το έκανες πολύ νωρίς! Επίσης λένε 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και όχι πριν την αναμενόμενη περίοδο. Δλδ αν εσύ περιμένεις στις 6/2 η καθυστέρηση σου θα ήταν στις 7/2 δλδ θα μπορούσες να το κάνεις στις 1/2 και μετά. Αλλά πάντα ένα αρνητικό τεστ πριν την καθυστέρηση δεν λέει τίποτα. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες. Μόνο μια χοριακη θα δείξει σωστά αποτελέσματα στην προκειμένη περίπτωση! 

Επίσης είσαι μαζί μου, και στην περίοδο και στον κύκλο! Κι εγώ. 7/1 αδιαθετησα και 20-21 πρέπει να ήταν η γόνιμη μου 😅 κάπου 4-5/2 (δεν) περιμένω μάλλον 

Έχω και ένα first step εδώ 😂

2 ώρες πρίν, rodok είπε:

Αν δεν έχεις επιβεβαιωμένη ωορρηξία το έκανες πολύ νωρίς! Επίσης λένε 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και όχι πριν την αναμενόμενη περίοδο. Δλδ αν εσύ περιμένεις στις 6/2 η καθυστέρηση σου θα ήταν στις 7/2 δλδ θα μπορούσες να το κάνεις στις 1/2 και μετά. Αλλά πάντα ένα αρνητικό τεστ πριν την καθυστέρηση δεν λέει τίποτα. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες. Μόνο μια χοριακη θα δείξει σωστά αποτελέσματα στην προκειμένη περίπτωση! 

Επίσης είσαι μαζί μου, και στην περίοδο και στον κύκλο! Κι εγώ. 7/1 αδιαθετησα και 20-21 πρέπει να ήταν η γόνιμη μου 😅 κάπου 4-5/2 (δεν) περιμένω μάλλον 

Έχω και ένα first step εδώ 😂

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Mpoukou είπε:

Έχω και ένα first step εδώ 😂

Έχω και ένα first step εδώ 😂

Πού; Πάντως εγώ που είχα κάνει τον προηγούμενο της one step έβγαινε μια άχνη γραμμή συνέχεια και ήταν γραμμή εξάτμισης! Καλύτερα τα γνωστά ή ακόμη καλύτερα χοριακη σε μια ώρα μαθαίνεις τα αποτελέσματα και είναι έγκυρα 

πρίν από 6 λεπτά , rodok είπε:

Πού; Πάντως εγώ που είχα κάνει τον προηγούμενο της one step έβγαινε μια άχνη γραμμή συνέχεια και ήταν γραμμή εξάτμισης! Καλύτερα τα γνωστά ή ακόμη καλύτερα χοριακη σε μια ώρα μαθαίνεις τα αποτελέσματα και είναι έγκυρα 

Επίσης στην πέμπτη βδομάδα+  ο υπέρηχος ανιχνεύει τον σάκο κι έτσι αποκλείουμε και την εκτροπή κύηση 

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2023 at 2:33 ΜΜ, tin89 είπε:

Μα και να πήγαινα για χοριακη μέχρι την ενατη εβδομάδα που κι εμένα παλινδρόμησε δεν συνεχίζουμε να κάνουμε χ οριακές άρα λέω ααααασε…Είχα και βιοχημική κ περίμενα να δω αν θα αδιαθετήσω μετά πέρασε η μια εβδομάδα τώρα κλείνω σιγά σιγά τη δεύτερη..ότι θέλει ας φέρει..Ωστόσο θα πω ότι κι εγώ μετά την παλινδρομη πήγα στο τμήμα αποβολών του Έλενα (σας το συστήνω ανεπιφύλακτα άμεσο ραντεβού και ενδελεχείς εξετάσεις και δωρεάν)..ψαχτήκαμε γενικά και βρέθηκε θέμα στο σπερμα (αυτή η εξέταση έγινε σε εξειδικευμένο εργαστήριο) το οποίο κ αντιμετωπίζουμε..Θέμα σύλληψης δεν έχουμε..σε οχτώ μήνες έχω συλλάβει τρεις φορές…μωρό 0 όμως άρα είναι το ίδιο πράγμα..Πάντως κορίτσια γενικά το λέω μην πετάτε τς λεφτά σας γτ υπάρχουν δημόσιες δομές που μπορούμε να ξεψαχνιστούμε δωρεάν και καλά φυσικά…Σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας…

Είχα και γω βιοχημική ακριβως πριν την παλινδρομη. Ρώτησα τον γιατρό μου αν θα πρέπει να κάνουμε έλεγχο στο σπέρμα, και μου απάντησε πως όχι, από τη στιγμή που συλλαμβάνω αμεσως. Ναι αλλά καμία από τις δύο εγκυμοσύνες δεν προχώρησε... Έλεγχο σπέρματος στο Έλενα κάνατε; Η σας παρέπεμψαν κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ellimn είπε:

Είχα και γω βιοχημική ακριβως πριν την παλινδρομη. Ρώτησα τον γιατρό μου αν θα πρέπει να κάνουμε έλεγχο στο σπέρμα, και μου απάντησε πως όχι, από τη στιγμή που συλλαμβάνω αμεσως. Ναι αλλά καμία από τις δύο εγκυμοσύνες δεν προχώρησε... Έλεγχο σπέρματος στο Έλενα κάνατε; Η σας παρέπεμψαν κάπου αλλού;

Εγώ έχω δύο παλλινδρομες στην 7η εβδομάδα. Και τις δυο με καλό σχηματισμό κ καρδιακό παλμό. 

Στην περίπτωση μου δεν βρήκαν τίποτα. Μου είπαν την επόμενη φορά θα πάρω προληπτικά αντιληπτική αγωγή. 

Η βιοχημική έχει να κάνει καθαρά με χρωμοσωμικες ανωμαλίες στο έμβρυο. Η παλλινδρομη είναι άλλη υπόθεση κ μπορεί να ευθύνονται κ άλλοι παράγοντες πέρα των χρωμοσωμικων ανωμαλιών.

Καλό μήνα με θετικά τεστ!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! πώς είστε; 

Εμένα είναι περίπου η 5η - 6η μέρα που νιώθω το στήθος μου βαρύ και μέρα με τη μέρα πονάει και είναι περίεργο γενικά! 😂

(Δεν) περιμένω την κυρία με τα κόκκινα από αύριο, το αργότερο τη Δευτέρα! Πιστεύετε αν κάνω αύριο ένα predictor early, υπάρχει περίπτωση να δείξει κάτι; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , rodok είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! πώς είστε; 

Εμένα είναι περίπου η 5η - 6η μέρα που νιώθω το στήθος μου βαρύ και μέρα με τη μέρα πονάει και είναι περίεργο γενικά! 😂

(Δεν) περιμένω την κυρία με τα κόκκινα από αύριο, το αργότερο τη Δευτέρα! Πιστεύετε αν κάνω αύριο ένα predictor early, υπάρχει περίπτωση να δείξει κάτι; 

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εγώ εκτός από κάτι πονακια και πολλά υγρά στο εσώρουχο δεν έχω τίποτα άλλο🤪 έχω μέρες ακόμα η αλήθεια είναι... 

Πιθανότατα να έδειχνε κάτι αλλά για σίγουρα αποτελέσματα και για να αποφύγεις ένα ψευδώς αρνητικό εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή ακόμα!♥️ Καλή επιτυχία!!😁

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , rodok είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! πώς είστε; 

Εμένα είναι περίπου η 5η - 6η μέρα που νιώθω το στήθος μου βαρύ και μέρα με τη μέρα πονάει και είναι περίεργο γενικά! 😂

(Δεν) περιμένω την κυρία με τα κόκκινα από αύριο, το αργότερο τη Δευτέρα! Πιστεύετε αν κάνω αύριο ένα predictor early, υπάρχει περίπτωση να δείξει κάτι; 

εγώ περίμενα εχθές με βάση το θετικό τεστ ωορρηξίας έκανα ένα τεστ όχι με τα πρωινά και βγήκε αρνητικό. Ακομα δεν έχει έρθει. τι να πω.

Κανονικα δεν θα έπρεπε να μου έρθουν εχθές? 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Marianne είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εγώ εκτός από κάτι πονακια και πολλά υγρά στο εσώρουχο δεν έχω τίποτα άλλο🤪 έχω μέρες ακόμα η αλήθεια είναι... 

Πιθανότατα να έδειχνε κάτι αλλά για σίγουρα αποτελέσματα και για να αποφύγεις ένα ψευδώς αρνητικό εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή ακόμα!♥️ Καλή επιτυχία!!😁

μωρέ να είμαι και να μην με δείξει, εντάξει θα το δεχτώ γιατί θα φανεί στη συνέχεια! 😂 Ψευδώς θετικό να μην δείξει μόνο! εγώ την παρασκευή, μια εβδομάδα μετά την "ύποπτη" επαφή είχα κάτι σουβλιές για λίγο και μετά από την Κυριακή πόνο στο στήθος που μέρα με τη μέρα απλώνεται ο πόνος και "σκληραίνουν" κάπως. 
Η αλήθεια είναι πώς είμαι και κρυομένη και το ντεπόν δεν με πιάνει και το παίρνω με μεγάλη φειδώ... μόνο το comtrex με βοηθάει αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις που έχουμε την υποψία δεν ξέρω τι γίνεται! 😒

πρίν από 30 λεπτά , Χαρούλι είπε:

εγώ περίμενα εχθές με βάση το θετικό τεστ ωορρηξίας έκανα ένα τεστ όχι με τα πρωινά και βγήκε αρνητικό. Ακομα δεν έχει έρθει. τι να πω.

Κανονικα δεν θα έπρεπε να μου έρθουν εχθές? 

καλά το ιδανικό είναι να έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία, αλλά είμαστε άνθρωποι και όχι μηχανές! 😜 αν αργεί και δεν έχεις κανένα σημάδι, καλύτερα χοριακή. Στα φαρμακεία περίπου 10 ευρώ έχει το τεστ και 15 η χοριακή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, rodok είπε:

μωρέ να είμαι και να μην με δείξει, εντάξει θα το δεχτώ γιατί θα φανεί στη συνέχεια! 😂 Ψευδώς θετικό να μην δείξει μόνο! εγώ την παρασκευή, μια εβδομάδα μετά την "ύποπτη" επαφή είχα κάτι σουβλιές για λίγο και μετά από την Κυριακή πόνο στο στήθος που μέρα με τη μέρα απλώνεται ο πόνος και "σκληραίνουν" κάπως. 
Η αλήθεια είναι πώς είμαι και κρυομένη και το ντεπόν δεν με πιάνει και το παίρνω με μεγάλη φειδώ... μόνο το comtrex με βοηθάει αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις που έχουμε την υποψία δεν ξέρω τι γίνεται! 😒

καλά το ιδανικό είναι να έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία, αλλά είμαστε άνθρωποι και όχι μηχανές! 😜 αν αργεί και δεν έχεις κανένα σημάδι, καλύτερα χοριακή. Στα φαρμακεία περίπου 10 ευρώ έχει το τεστ και 15 η χοριακή

Σωστα λες αν δεν έρθει μέχρι αύριο θα πάω από Δευτέρα. Να μην έχω τίποτα άλλο φοβάμαι 😬


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Χαρούλι είπε:

Σωστα λες αν δεν έρθει μέχρι αύριο θα πάω από Δευτέρα. Να μην έχω τίποτα άλλο φοβάμαι 😬

το μόνο που μπορεί να έχεις είναι μωράκι, αν κάνεις τις τυπικές εξετάσεις κάθε χρόνο! 😁😁 ακόμη και κάτι άλλο να είναι, όλα φτιάχνονται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rodok είπε:

μωρέ να είμαι και να μην με δείξει, εντάξει θα το δεχτώ γιατί θα φανεί στη συνέχεια! 😂 Ψευδώς θετικό να μην δείξει μόνο! εγώ την παρασκευή, μια εβδομάδα μετά την "ύποπτη" επαφή είχα κάτι σουβλιές για λίγο και μετά από την Κυριακή πόνο στο στήθος που μέρα με τη μέρα απλώνεται ο πόνος και "σκληραίνουν" κάπως. 
Η αλήθεια είναι πώς είμαι και κρυομένη και το ντεπόν δεν με πιάνει και το παίρνω με μεγάλη φειδώ... μόνο το comtrex με βοηθάει αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις που έχουμε την υποψία δεν ξέρω τι γίνεται! 😒

καλά το ιδανικό είναι να έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία, αλλά είμαστε άνθρωποι και όχι μηχανές! 😜 αν αργεί και δεν έχεις κανένα σημάδι, καλύτερα χοριακή. Στα φαρμακεία περίπου 10 ευρώ έχει το τεστ και 15 η χοριακή

Μια μέρα υπομονή θα έλεγα εγώ, αν δεν αντέχεις αύριο το πρωί καλύτερα!!! Ή χοριακη για έγκυρο αποτέλεσμα. Μακάρι να έχεις θετικά νέα!!♥️

Εμένα αυτή την στιγμή με έχουν πιάσει κάτι πόνοι όπως όταν θα αδιαθετησω και υποτίθεται έχω 6 μέρες ακόμα. Δεν μπορώ να καταλάβω, ίσως είναι κάποια ανωμαλία στον κύκλο 🙄 αναμένω και Σάββατο θα πάω στον γιατρό μου για άλλο θέμα και έτσι θα κάνω κ μια κουβέντα μαζί του! 

 

2 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

Σωστα λες αν δεν έρθει μέχρι αύριο θα πάω από Δευτέρα. Να μην έχω τίποτα άλλο φοβάμαι 😬

Θα περιμένουμε νέα σου και μακάρι να είναι θετικά!!! Εγώ έχω τα one step  στο σπίτι τις ταινίες, είναι πολύ οικονομικά! Για τέτοιες περιπτώσεις είναι ότι πρέπει χαχαχα 😹

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Marianne είπε:

Μια μέρα υπομονή θα έλεγα εγώ, αν δεν αντέχεις αύριο το πρωί καλύτερα!!! Ή χοριακη για έγκυρο αποτέλεσμα. Μακάρι να έχεις θετικά νέα!!♥️

Εμένα αυτή την στιγμή με έχουν πιάσει κάτι πόνοι όπως όταν θα αδιαθετησω και υποτίθεται έχω 6 μέρες ακόμα. Δεν μπορώ να καταλάβω, ίσως είναι κάποια ανωμαλία στον κύκλο 🙄 αναμένω και Σάββατο θα πάω στον γιατρό μου για άλλο θέμα και έτσι θα κάνω κ μια κουβέντα μαζί του! 

 

Θα περιμένουμε νέα σου και μακάρι να είναι θετικά!!! Εγώ έχω τα one step  στο σπίτι τις ταινίες, είναι πολύ οικονομικά! Για τέτοιες περιπτώσεις είναι ότι πρέπει χαχαχα 😹

αχ άσε πήρα το τεστ για να το κάνω με τα πρωινά αύριο και τώρα το μεσημέρι είδα πάαααρα πολύ λίγα καφέ στα υγρά μου και έχω κάτι ελαφριά πονάκια σαν της περιόδου και στεναχωρήθηκα... αν είναι περίοδος, τότε έρχεται 3-4 μέρες νωρίτερα και δεν ταιριάζει με τις γόνιμες.. να είναι καμία εμφύτευση; και οι πόνοι που μοιάζουν με περίοδο;; αχ απογοήτευση βλέπω κι αυτόν τον μήνα! 😒

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , rodok είπε:

αχ άσε πήρα το τεστ για να το κάνω με τα πρωινά αύριο και τώρα το μεσημέρι είδα πάαααρα πολύ λίγα καφέ στα υγρά μου και έχω κάτι ελαφριά πονάκια σαν της περιόδου και στεναχωρήθηκα... αν είναι περίοδος, τότε έρχεται 3-4 μέρες νωρίτερα και δεν ταιριάζει με τις γόνιμες.. να είναι καμία εμφύτευση; και οι πόνοι που μοιάζουν με περίοδο;; αχ απογοήτευση βλέπω κι αυτόν τον μήνα! 😒

Υπομονή! Το καφέ δεν μας πειράζει μπορεί να είναι και για καλό!! Στην ίδια φάση είμαι και εγώ πονάω λες και θα κατέβει σήμερα. Το νευρικό μου σύστημα δεν είναι καλά😹 

Όσο δεν κατεβαίνει δεν χάνουμε τις ελπίδες μας!!! ♥️ 

Καφέ έχεις στο σκούπισμα ή γεμίζεις σερβιετα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...