Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Κοπέλες μου σας χαιρετώ. Βρίσκομαι κι εγώ στην ίδια θέση μαζί σας και βρίσκω παρηγοριά θα έλεγα στις ιστορίες σας. .. Τώρα βρίσκομαι στην 21η μέρα του κύκλου μου κι έχω πόνους περιόδου (κράμπες) αλλά όχι συχνούς. Λέτε να είναι σύμπτωματα περιόδου ή εμφύτευση; ... Ο κύκλος μου συνήθως ειναι 28 μέρες... Προσπαθούμε εδώ και 10 μήνες και εχω ψιλοαπογοητευτει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/1/2023 at 12:05 ΠΜ, Evdokia Pan είπε:

Κι εμένα μια μου βρήκε αυτή τη φορά... Ας γίνει το θαύμα!!!

μακάρι. στο εύχομαι. πότε δεν περιμένεις?  εγώ το βλέπω χλωμό για αυτόν τον μήνα με αυτά που τράβηξα 😬

3 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Κοπέλες μου σας χαιρετώ. Βρίσκομαι κι εγώ στην ίδια θέση μαζί σας και βρίσκω παρηγοριά θα έλεγα στις ιστορίες σας. .. Τώρα βρίσκομαι στην 21η μέρα του κύκλου μου κι έχω πόνους περιόδου (κράμπες) αλλά όχι συχνούς. Λέτε να είναι σύμπτωματα περιόδου ή εμφύτευση; ... Ο κύκλος μου συνήθως ειναι 28 μέρες... Προσπαθούμε εδώ και 10 μήνες και εχω ψιλοαπογοητευτει!

στην πρώτη και στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα πονάκια από την ωορρηξία και μετά και μέχρι την εμφύτευση. είναι ένα καλό σημάδι.

σε καταλαβαίνω απόλυτα.

δεν μπορώ να σου πω να μην σε παίρνει από κάτω. το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ζήσε αυτές τις όμορφες στιγμές με τον σύντροφο σου. θα έρθει σίγουρα και θα έρθει για να σας φέρει ευτυχία.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

μακάρι. στο εύχομαι. πότε δεν περιμένεις?  εγώ το βλέπω χλωμό για αυτόν τον μήνα με αυτά που τράβηξα 😬

Περιμένω να δω ένα ωραιότατο θετικό τεστ εγκυμοσύνης στις 3/2!

Εγώ σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα... κι ας μη  το περιμένεις!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Περιμένω να δω ένα ωραιότατο θετικό τεστ εγκυμοσύνης στις 3/2!

Εγώ σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα... κι ας μη  το περιμένεις!!!

Α μαζί ήμαστε με βάση το τεστ ωορρηξίας 1/2 περιμένω. 

έχεις κανένα περίεργο σύμπτωμα.?

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

Α μαζί ήμαστε με βάση το τεστ ωορρηξίας 1/2 περιμένω. 

έχεις κανένα περίεργο σύμπτωμα.?

Κάτι τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά..  Μπορεί να είναι κ ιδέα μου...

Νομίζω είναι νωρίς ακόμα.  Η εμφύτευση γίνεται περίπου 6 μέρες μετά την γονιμοποίηση.

Εσύ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Κάτι τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά..  Μπορεί να είναι κ ιδέα μου...

Νομίζω είναι νωρίς ακόμα.  Η εμφύτευση γίνεται περίπου 6 μέρες μετά την γονιμοποίηση.

Εσύ?

ναι η εμφύτευση γίνεται μετά από 6 με 8 μέρες έως και την μέρα που περιμένεις περίοδο. εγώ τις ημέρες που περίμενα περίοδο είχα καφέ ροζ υγρά. πολύ λίγα. 

τώρα σε αυτή την φάση δεν έχω κάτι ιδιαίτερο προχθές έκανα εμετό. δεν πιστεύω ότι είναι κάποιο σημάδι εγκυμοσύνης μάλλον κρύωμα και εχθές είχα ανακατοσουρες, λίγα πονακια σαν ωορρηξίας και λίγα λευκά υγρά.

άσε αυτός ο μήνας με πέθανε όλα τα πέρασα μαζεμένα.

 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

ναι η εμφύτευση γίνεται μετά από 6 με 8 μέρες έως και την μέρα που περιμένεις περίοδο. εγώ τις ημέρες που περίμενα περίοδο είχα καφέ ροζ υγρά. πολύ λίγα. 

τώρα σε αυτή την φάση δεν έχω κάτι ιδιαίτερο προχθές έκανα εμετό. δεν πιστεύω ότι είναι κάποιο σημάδι εγκυμοσύνης μάλλον κρύωμα και εχθές είχα ανακατοσουρες, λίγα πονακια σαν ωορρηξίας και λίγα λευκά υγρά.

άσε αυτός ο μήνας με πέθανε όλα τα πέρασα μαζεμένα.

 

Τις δύο προηγούμενες φορές που είχα μείνει έγκυος τα συμπτώματα μου είχαν ξεκινήσει την εβδομάδα που περίμενα περίοδο. Αίμα εμφύτευση κ υγρά δεν είχα σε καμία...

Τι να πω... μόνο ο Θεος ξέρει!

Σου εύχομαι αυτό το μήνα που πέρασες όλα τα υπόλοιπα, να έχεις κ ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια δεν ξέρω αν με θυμάστε.. Τέλος πάντων μετά από αρκετές μέρες έκανα το τεστ σήμερα, σαν υποτίθεται ότι περιμένω αύριο περίοδο.. Και βγήκε μια αχνή μπλε γραμμούλα και μια κανονική μπλε.. Πιστεύετε ότι είναι θετικό; 😁

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xristina_25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δεν ξέρω αν με θυμάστε.. Τέλος πάντων μετά από αρκετές μέρες έκανα το τεστ σήμερα, σαν υποτίθεται ότι περιμένω αύριο περίοδο.. Και βγήκε μια αχνή μπλε γραμμούλα και μια κανονική μπλε.. Πιστεύετε ότι είναι θετικό; 😁

Φυσικά και μπορεί..γιατί όχι;…εγώ έχω έντεκα  μέρες καθυστέρηση και έχω καταφέρει να μην πάω για χοριακή…για να δούμε…σου εύχομαι να είσαι…

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tin89 είπε:

Φυσικά και μπορεί..γιατί όχι;…εγώ έχω έντεκα  μέρες καθυστέρηση και έχω καταφέρει να μην πάω για χοριακή…για να δούμε…σου εύχομαι να είσαι…

Αχουυυ.. Ελπίζω.. Και για σένα βέβαια 😌😌

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια! 

Παρακολουθώ τοσες ημερες! Ευχομαι και για τις δυο να ναι θετικο το αποτέλεσμα! Καλύτερα χοριακες απο Δευτερα!!! 

Εγω βρισκομαι στις γονιμες μερες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κλείσει γιατρό την Παρασκευή…δεν έχω χειρότερη εξέταση από τη χοριακη…κ μετά από δυο ατυχίες δεν περνάω ούτε έξω από το μικροβιολογικό…είχα περάσει φοβερό άγχος τις ώρες αναμονής..τώρα απολύτως τίποτα γτ κ τότε π η χοριακη ανέβαινε σούπερ κ είχα άγχος φοβερό τι κατάφερα….παλινδρόμησε…τώρα είμαι πολύ ζεν..

αν είναι να είμαι θα μ το πει, αν όχι πάλι θα μ το πει…😀

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Guest25 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! 

Παρακολουθώ τοσες ημερες! Ευχομαι και για τις δυο να ναι θετικο το αποτέλεσμα! Καλύτερα χοριακες απο Δευτερα!!! 

Εγω βρισκομαι στις γονιμες μερες! 

Και γω είχα χτες θετικό τεστ ωορρηξίας οπότε ξεκινάει σιγά σιγά η αντίστροφη μέτρηση... Καλή μας επιτυχία!!

17 ώρες πρίν, tin89 είπε:

Εγώ έχω κλείσει γιατρό την Παρασκευή…δεν έχω χειρότερη εξέταση από τη χοριακη…κ μετά από δυο ατυχίες δεν περνάω ούτε έξω από το μικροβιολογικό…είχα περάσει φοβερό άγχος τις ώρες αναμονής..τώρα απολύτως τίποτα γτ κ τότε π η χοριακη ανέβαινε σούπερ κ είχα άγχος φοβερό τι κατάφερα….παλινδρόμησε…τώρα είμαι πολύ ζεν..

αν είναι να είμαι θα μ το πει, αν όχι πάλι θα μ το πει…😀

Πόσο σε νιωθω με τις χοριακες. Έχω τραβήξει τέτοιο άγχος που δεν ξέρω πως θα καταφέρω την επόμενη φορά να πάω. Μόνο που το σκέφτομαι μου κόβεται η ανάσα.. Ακριβώς έτσι και εγώ είχα πολύ καλές αυξήσεις αλλά σταμάτησε η καρδούλα την 9η εβδομάδα... Βέβαια τώρα επειδή οι εξετάσεις θρομβοφιλιας έδειξαν κάτι περίεργα, και περιμένω μέσα στην εβδομάδα να βγουν και οι υπόλοιπες, μάλλον θα χρειαστώ αντιπηκτικες. Άρα είναι μονόδρομος το να κάνω χοριακη νωρίς και να μην περιμένω. Ιδανικά θα ήθελα να περιμένω καμία εβδομάδα καθυστέρησης, να κάνω αυτή τη ρημαδα τη χοριακη και να είναι μεγάλη αρκετά για να ηρεμήσω και να γλιτώσω αυτό το άγχος των κάθε δύο ημερών μέχρι να ανέβει επαρκώς.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellimn είπε:

Και γω είχα χτες θετικό τεστ ωορρηξίας οπότε ξεκινάει σιγά σιγά η αντίστροφη μέτρηση... Καλή μας επιτυχία!!

Πόσο σε νιωθω με τις χοριακες. Έχω τραβήξει τέτοιο άγχος που δεν ξέρω πως θα καταφέρω την επόμενη φορά να πάω. Μόνο που το σκέφτομαι μου κόβεται η ανάσα.. Ακριβώς έτσι και εγώ είχα πολύ καλές αυξήσεις αλλά σταμάτησε η καρδούλα την 9η εβδομάδα... Βέβαια τώρα επειδή οι εξετάσεις θρομβοφιλιας έδειξαν κάτι περίεργα, και περιμένω μέσα στην εβδομάδα να βγουν και οι υπόλοιπες, μάλλον θα χρειαστώ αντιπηκτικες. Άρα είναι μονόδρομος το να κάνω χοριακη νωρίς και να μην περιμένω. Ιδανικά θα ήθελα να περιμένω καμία εβδομάδα καθυστέρησης, να κάνω αυτή τη ρημαδα τη χοριακη και να είναι μεγάλη αρκετά για να ηρεμήσω και να γλιτώσω αυτό το άγχος των κάθε δύο ημερών μέχρι να ανέβει επαρκώς.

Μα και να πήγαινα για χοριακη μέχρι την ενατη εβδομάδα που κι εμένα παλινδρόμησε δεν συνεχίζουμε να κάνουμε χ οριακές άρα λέω ααααασε…Είχα και βιοχημική κ περίμενα να δω αν θα αδιαθετήσω μετά πέρασε η μια εβδομάδα τώρα κλείνω σιγά σιγά τη δεύτερη..ότι θέλει ας φέρει..Ωστόσο θα πω ότι κι εγώ μετά την παλινδρομη πήγα στο τμήμα αποβολών του Έλενα (σας το συστήνω ανεπιφύλακτα άμεσο ραντεβού και ενδελεχείς εξετάσεις και δωρεάν)..ψαχτήκαμε γενικά και βρέθηκε θέμα στο σπερμα (αυτή η εξέταση έγινε σε εξειδικευμένο εργαστήριο) το οποίο κ αντιμετωπίζουμε..Θέμα σύλληψης δεν έχουμε..σε οχτώ μήνες έχω συλλάβει τρεις φορές…μωρό 0 όμως άρα είναι το ίδιο πράγμα..Πάντως κορίτσια γενικά το λέω μην πετάτε τς λεφτά σας γτ υπάρχουν δημόσιες δομές που μπορούμε να ξεψαχνιστούμε δωρεάν και καλά φυσικά…Σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...