Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

17 ώρες πρίν, rodok είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, και σε μένα ήρθε η κυρία με τα κόκκινα... Δεν πτοούμεθα όμως! 

 

12 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι . Καλώς την δέχτηκες κ εσυ .. μόλις τελειώσει δυναμικά 💪💪

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς είστε ;;😁 Εγώ σήμερα τελευταία μέρα περιόδου από ότι φαίνεται και ξεκινάμε τις προσπάθειες!! Δεν απογοητευομαστε και δεν τα παρατάμε !!♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Marianne είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς είστε ;;😁 Εγώ σήμερα τελευταία μέρα περιόδου από ότι φαίνεται και ξεκινάμε τις προσπάθειες!! Δεν απογοητευομαστε και δεν τα παρατάμε !!♥️

Καλησπέρα κορίτσι! Καλή επιτυχία στη νέα προσπάθεια. Μακάρι να φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μια από τα ίδια κι εγώ. Περιμένω από μέρα σε μέρα την ωορρηξία για να ριχτούμε και πάλι στον αγώνα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 9:50 ΜΜ, Eg93 είπε:

Κ εγώ έκανα σήμερα είχα 3 θετικά τεστ με άχνη γραμμή η οποία όμως φαινόταν καθαρά .. όμως μόλις μ ήρθε περίοδος .. εύχομαι εσείς κορίτσια να είστε ❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου..

Δεν ξέρω ποιας εταιρία πήρες...εγώ είχα πάρει τα predictor κ δυστηχως έχει συμβεί κ σε εμένα...5 παρακαλώ...κ τα 5 με γραμμή κ όμως περίοδος ...μετά κοίταξα το κουτί που είχα πάρει πολλά μαζί κ την είχαν όλα πάνω...πρέπει να ήταν ελλατωματικα...τι να πω....κ έλεγα μόνο σε εμένα έχει συμβεί...δεν είναι για να τα εμπιστεύεσαι τελικα...μόνο με το αίμα βλέπεις όντως.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Καλή επιτυχία στη νέα προσπάθεια. Μακάρι να φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μια από τα ίδια κι εγώ. Περιμένω από μέρα σε μέρα την ωορρηξία για να ριχτούμε και πάλι στον αγώνα

Καλή μας επιτυχία λοιπόν!!! Όσο μπορούμε χωρίς άγχος 🥰 Χρησιμοποιείς τεστ ωορρηξίας;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλή μας επιτυχία λοιπόν!!! Όσο μπορούμε χωρίς άγχος 🥰 Χρησιμοποιείς τεστ ωορρηξίας;;; 

Ναι. Παλιότερα όχι τόσο συχνά γιατί για κάποιους λόγους πολλές φορές δεν μπορούσε να γίνει η προσπάθεια όπως θα ήθελα, οπότε περισσότερο άγχος μου προκαλούσαν. Πλέον που αυτό άλλαξε σκοπεύω να κάνω πιο συστηματική χρήση και ελπίζω να βοηθηθώ. Άντε, να κάψουμε και καμιά θερμίδα από τις γιορτές! 😊😊

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ναι. Παλιότερα όχι τόσο συχνά γιατί για κάποιους λόγους πολλές φορές δεν μπορούσε να γίνει η προσπάθεια όπως θα ήθελα, οπότε περισσότερο άγχος μου προκαλούσαν. Πλέον που αυτό άλλαξε σκοπεύω να κάνω πιο συστηματική χρήση και ελπίζω να βοηθηθώ. Άντε, να κάψουμε και καμιά θερμίδα από τις γιορτές! 😊😊

Βουρ στο ψητό κορίτσια κ καλή επιτυχία σας εύχομαι !! 
εγω δεν είμαι σε μουντ .. σήμερα Πέμπτη μέρα περιόδου κ έχω ακόμα τους ίδιους πόνους .. την Τετάρτη έχω ραντεβού στον γιατρο .. εύχομαι να μην είναι τπτ σοβαρό ! 

3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..

Δεν ξέρω ποιας εταιρία πήρες...εγώ είχα πάρει τα predictor κ δυστηχως έχει συμβεί κ σε εμένα...5 παρακαλώ...κ τα 5 με γραμμή κ όμως περίοδος ...μετά κοίταξα το κουτί που είχα πάρει πολλά μαζί κ την είχαν όλα πάνω...πρέπει να ήταν ελλατωματικα...τι να πω....κ έλεγα μόνο σε εμένα έχει συμβεί...δεν είναι για να τα εμπιστεύεσαι τελικα...μόνο με το αίμα βλέπεις όντως.

 

Σοβαρά; Κ εγώ πίστευα ότι μόνο σε εμένα έτυχε .. δεν ξέρω τι πήρα κάτι άσχετα από το σούπερ μάρκετ ούτε θυμάμαι πως λέγονται τα πέταξα κιόλας από τα νεύρα μου 😂

ξανα δεν κάνω τπτ μόνο αν έχω καθυστέρηση !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eg93 είπε:

Βουρ στο ψητό κορίτσια κ καλή επιτυχία σας εύχομαι !! 
εγω δεν είμαι σε μουντ .. σήμερα Πέμπτη μέρα περιόδου κ έχω ακόμα τους ίδιους πόνους .. την Τετάρτη έχω ραντεβού στον γιατρο .. εύχομαι να μην είναι τπτ σοβαρό ! 

Σοβαρά; Κ εγώ πίστευα ότι μόνο σε εμένα έτυχε .. δεν ξέρω τι πήρα κάτι άσχετα από το σούπερ μάρκετ ούτε θυμάμαι πως λέγονται τα πέταξα κιόλας από τα νεύρα μου 😂

ξανα δεν κάνω τπτ μόνο αν έχω καθυστέρηση !

Σε καταλαβαίνω, είναι πολλά τα ups και τα downs σε αυτή την διαδικασία, σωματικά και ψυχολογικά. Είναι απόλυτα λογικό και κατανοητό να έχουμε και τις κακές μας. Εύχομαι οι ενοχλήσεις που έχεις να μην είναι τίποτα απολύτως και σύντομα με ανανεωμένη διάθεση να συνεχίσεις την προσπάθεια σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Ναι. Παλιότερα όχι τόσο συχνά γιατί για κάποιους λόγους πολλές φορές δεν μπορούσε να γίνει η προσπάθεια όπως θα ήθελα, οπότε περισσότερο άγχος μου προκαλούσαν. Πλέον που αυτό άλλαξε σκοπεύω να κάνω πιο συστηματική χρήση και ελπίζω να βοηθηθώ. Άντε, να κάψουμε και καμιά θερμίδα από τις γιορτές! 😊😊

Καλέ δεν το είχα σκεφτεί έτσι!!🤣 Εμείς επειδή έχω άστατο κύκλο γενικά, προσπαθούμε να κάνουμε όσο πιο συχνά γίνεται! Τεστ δεν έχω χρησιμοποιήσει, το σκεφτόμουν όμως 🥰

19 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Βουρ στο ψητό κορίτσια κ καλή επιτυχία σας εύχομαι !! 
εγω δεν είμαι σε μουντ .. σήμερα Πέμπτη μέρα περιόδου κ έχω ακόμα τους ίδιους πόνους .. την Τετάρτη έχω ραντεβού στον γιατρο .. εύχομαι να μην είναι τπτ σοβαρό ! 

Σοβαρά; Κ εγώ πίστευα ότι μόνο σε εμένα έτυχε .. δεν ξέρω τι πήρα κάτι άσχετα από το σούπερ μάρκετ ούτε θυμάμαι πως λέγονται τα πέταξα κιόλας από τα νεύρα μου 😂

ξανα δεν κάνω τπτ μόνο αν έχω καθυστέρηση !

Να πας και μην αγχώνεσαι!! Μπορεί να μην είναι και τίποτα, να μας ενημερώσεις!♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τα τεστ οωρρηξιας είναι μια πολύ καλή λύση για προγραμματισμένες επαφές αν κάποιος είναι σε συστηματικές προσπάθειες αρκεί να μην σε αγχωνουν.  Εγώ την πρώτη εγκυμοσύνη την πέτυχα χάρη σε αυτά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Περιμένω κι εγώ περίοδο σε λιγες μερες, αν και ιδανικα θα ήθελα να μην ερθει.Απλως επειδη τον προηγούμενο μηνα ειχα βιοχημικη εγκυμοσυνη δεν προσπαθησαμε συστηματικα λογω διαθεσης, οποτε δεν ειναι πολλες οι πιθανότητες. Βιαζομαι λοιπον να ερθει, να τελειωσει, ωστε να ξανα αρχίσουμε!!Νομιζω οτι θα με βοηθήσει και ψυχολογικα να μιλησω με κοριτσια που βρισκονται επίσης σε διαδικασια προσπαθειας.Μονο εμείς μπορούμε να καταλάβουμε η μια την αλλη !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Marianne είπε:

Καλέ δεν το είχα σκεφτεί έτσι!!🤣 Εμείς επειδή έχω άστατο κύκλο γενικά, προσπαθούμε να κάνουμε όσο πιο συχνά γίνεται! Τεστ δεν έχω χρησιμοποιήσει, το σκεφτόμουν όμως 🥰

Να πας και μην αγχώνεσαι!! Μπορεί να μην είναι και τίποτα, να μας ενημερώσεις!♥️

Στην αρχή έτσι το σκεφτόμουν αλλά τις περισσότερες φορές δεν καταφέρναμε ικανοποιητικό αριθμό επαφών, είτε λόγω συνθηκών καθημερινότητας, είτε λόγω έλλειψης διάθεσης κλπ. οπότε χρειαζόμαστε μια βοήθεια. Βέβαια με αυτόν τον τρόπο, γίνεται λίγο τυποποιημένη η όλη διαδικασία αλλά τι να κάνουμε;

πρίν από 39 λεπτά , Guest25 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!

Περιμένω κι εγώ περίοδο σε λιγες μερες, αν και ιδανικα θα ήθελα να μην ερθει.Απλως επειδη τον προηγούμενο μηνα ειχα βιοχημικη εγκυμοσυνη δεν προσπαθησαμε συστηματικα λογω διαθεσης, οποτε δεν ειναι πολλες οι πιθανότητες. Βιαζομαι λοιπον να ερθει, να τελειωσει, ωστε να ξανα αρχίσουμε!!Νομιζω οτι θα με βοηθήσει και ψυχολογικα να μιλησω με κοριτσια που βρισκονται επίσης σε διαδικασια προσπαθειας.Μονο εμείς μπορούμε να καταλάβουμε η μια την αλλη !

Με το καλό να ξαναρχίσετε και αυτή την φορά όλα να πάνε τέλεια και να πετύχετε γρήγορα το επιθυμητό αποτέλεσμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα τεστ ωορρηξίας απ τους 5 μηνες που προσπαθουσαμε, στον τελευταίο που εγινε συλληψη, ηταν ο μοναδικος που δεν τα χρησιμοποιησα. Μου ειπε η γιατρος απο ποια μερα του κύκλου μεχρι ποια να εχω επαφες, τουλαχιστον μερα παρα μερα..και να μην τα χρησιμοποιω γιατι δημιουργουν αγχος το οποιο ανεβαζει την προλακτινη, κατι που εμποδίζει στη συλληψη! Τωρα τι να πω..ισως ειναι και θεμα τυχης..Επισης αν δεν υπαρχει σταθερός κυκλος τοτε ειναι απαραιτητα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Guest25 είπε:

Οσον αφορα τα τεστ ωορρηξίας απ τους 5 μηνες που προσπαθουσαμε, στον τελευταίο που εγινε συλληψη, ηταν ο μοναδικος που δεν τα χρησιμοποιησα. Μου ειπε η γιατρος απο ποια μερα του κύκλου μεχρι ποια να εχω επαφες, τουλαχιστον μερα παρα μερα..και να μην τα χρησιμοποιω γιατι δημιουργουν αγχος το οποιο ανεβαζει την προλακτινη, κατι που εμποδίζει στη συλληψη! Τωρα τι να πω..ισως ειναι και θεμα τυχης..Επισης αν δεν υπαρχει σταθερός κυκλος τοτε ειναι απαραιτητα! 

Θεωρώ ότι το άγχος προκύπτει όταν υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μην μπορέσεις να εκμεταλλευτείς την μέρα του θετικού τεστ και τις γύρω από αυτή. Σίγουρα με το μέρα παρά μέρα στατιστικά θα πετύχεις κάποιες από τις "κρίσιμες", αλλά όταν η συχνότητα αυτή δεν είναι για οποιονδήποτε λόγο εφικτή, πιστεύω ότι είναι χρήσιμη μια βοήθεια, για να μην υπάρχει τουλάχιστον η αμφιβολία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Θεωρώ ότι το άγχος προκύπτει όταν υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μην μπορέσεις να εκμεταλλευτείς την μέρα του θετικού τεστ και τις γύρω από αυτή. Σίγουρα με το μέρα παρά μέρα στατιστικά θα πετύχεις κάποιες από τις "κρίσιμες", αλλά όταν η συχνότητα αυτή δεν είναι για οποιονδήποτε λόγο εφικτή, πιστεύω ότι είναι χρήσιμη μια βοήθεια, για να μην υπάρχει τουλάχιστον η αμφιβολία.

Ναι συμφωνώ..! Εγώ αγχος εχω μονιμως.χαχαχαχ..ειτε κανω τεστ ειτε οχι.Πιστευω οτι απλως ετυχε !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από μένα..Εγώ μετά από έναν χρόνο ακριβώς που ξεκινήσαμε,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση στην ένατη εβδομάδα,ήρθε πάλι ο μήνας που ξεκινήσαμε προσπάθειες.Έχω πολύ άγχος και να σας πω την αλήθεια πριν από την καθυστέρηση ούτε σκέφτομαι να κάνω τεστ. Σκέφτομαι απλά ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος να μην σκέφτομαι όλο αυτό..Να μην μπαίνω σε φόρουμ κλπ…Επίσης εχθές ήταν  πρώτη φορά που σκέφτηκα ότι αν περάσει ένα εξάμηνο χωρίς σύλληψη μπορεί να επιχειρήσω μια εξωσωματική..πρόβλημα σύλληψης δεν είχα μέχρι ώρας από όσο φάνηκε αλλά αυτό το ψυχολογικό δεν παλεύεται..Καλή τύχη σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...