Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο ως σύμπτωμα ωορρηξίας, ούτε έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο. Πιθανότατα να μην σχετίζεται με όλη αυτή την διαδικασία. Μήπως σε πείραξε ενδεχομένως κάτι όπως φαγητό κλπ; Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι να μην σε εμποδίσει να κάνεις την προσπάθειά σου όπως θέλεις.

Κι εγώ αυτό εύχομαι ❤️ με την κολλητή μου που το συζήτησα, μου είπε πώς και σε αυτήν έχει τύχει κ είναι κάτι το φυσιολογικό! Καλή τύχη σε όλες μας ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, rodok είπε:

Κι εγώ αυτό εύχομαι ❤️ με την κολλητή μου που το συζήτησα, μου είπε πώς και σε αυτήν έχει τύχει κ είναι κάτι το φυσιολογικό! Καλή τύχη σε όλες μας ❤️

Καλησπέρα κορίτσι, πως είσαι σήμερα, είσαι καλύτερα; Υπήρξε κάποια εξέλιξή;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, πως είσαι σήμερα, είσαι καλύτερα; Υπήρξε κάποια εξέλιξή;

Μια χαρά είμαι! Ήταν αδιαθεσία της στιγμής, γιατί μετά στη δουλειά ήμουν μια χαρά! Τώρα σιγά σιγά μετράμε αντίστροφα πάλι για να (ΜΗΝ) έρθει η κυρία με τα κόκκινα! Εσύ πώς είσαι; ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rodok είπε:

Μια χαρά είμαι! Ήταν αδιαθεσία της στιγμής, γιατί μετά στη δουλειά ήμουν μια χαρά! Τώρα σιγά σιγά μετράμε αντίστροφα πάλι για να (ΜΗΝ) έρθει η κυρία με τα κόκκινα! Εσύ πώς είσαι; ❤️

Τα ίδια κι εγώ, στην αντίστροφη μέτρηση μέχρι τις επόμενες 5-7 μέρες περίπου. Από συμπτώματα μόνο μια σχετική ευαισθησία στο στήθος που ούτως ή άλλως έχω συνήθως σε αυτή τη φάση ενώ κάτω χαμηλά καμία ένδειξη ακόμη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Τα ίδια κι εγώ, στην αντίστροφη μέτρηση μέχρι τις επόμενες 5-7 μέρες περίπου. Από συμπτώματα μόνο μια σχετική ευαισθησία στο στήθος που ούτως ή άλλως έχω συνήθως σε αυτή τη φάση ενώ κάτω χαμηλά καμία ένδειξη ακόμη.

Ακόμη και αυτά είναι καλά σημάδια! Εύχομαι να μάθεις τα ευχάριστα σύντομα ❤️ 
Πάντως την προηγούμενη φορά δεν κρατιόμουν και τις τελευταίες πέντε μέρες είχα κάνει 2-3 ταινίες της one step 😂 τώρα θα προσπαθήσω να κρατηθώ με νύχια και με δόντια 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, rodok είπε:

Ακόμη και αυτά είναι καλά σημάδια! Εύχομαι να μάθεις τα ευχάριστα σύντομα ❤️ 
Πάντως την προηγούμενη φορά δεν κρατιόμουν και τις τελευταίες πέντε μέρες είχα κάνει 2-3 ταινίες της one step 😂 τώρα θα προσπαθήσω να κρατηθώ με νύχια και με δόντια 😂

Μακάρι! Εγώ σε αυτή την περίπτωση φροντίζω να μην υπάρχουν στο σπίτι για να μην μπαίνω σε πειρασμό. Εσύ τώρα πότε περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2023 at 12:27 ΜΜ, Χαρούλι είπε:

ακριβώς.

εντωμεταξύ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα δεν ξέρω τι παίχτηκε με το τεστ τώρα. γιατί λέει βρίσκει τις 2 γόνιμες ημέρες και εμένα μου βρήκε μια. τι λάθος έγινε δεν καταλαβαίνω 

Κι εμένα μια μου βρήκε αυτή τη φορά... Ας γίνει το θαύμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Μακάρι! Εγώ σε αυτή την περίπτωση φροντίζω να μην υπάρχουν στο σπίτι για να μην μπαίνω σε πειρασμό. Εσύ τώρα πότε περιμένεις;

εγώ έχω ένα για παν ενδεχόμενο, να μην τρέχω τελευταία στιγμή στο φαρμακείο γιατί είναι και πανάκριβα συγκριτικά με το ίντερνετ. Σε 10-11 μέρες περιμένω περίπου! Πάντως από την Πέμπη είχα πονάκια αριστερά και το βράδυ κατέβηκαν τα υγρά της ωορρηξίας, Παρασκευή οκ, Σάββατο κόπηκαν για λίγο τα υγρά και από χθες το απόγευμα ξανά τα ίδια! Συγγώμη για την λεπτομέρεια, αλλά έχει τύχει σε κάποια; 😂 Συνήθως αυτα τα υγρά που είναι σαν ασπράδι αυγού δεν τα έχουμε για 2-3 μέρες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, rodok είπε:

εγώ έχω ένα για παν ενδεχόμενο, να μην τρέχω τελευταία στιγμή στο φαρμακείο γιατί είναι και πανάκριβα συγκριτικά με το ίντερνετ. Σε 10-11 μέρες περιμένω περίπου! Πάντως από την Πέμπη είχα πονάκια αριστερά και το βράδυ κατέβηκαν τα υγρά της ωορρηξίας, Παρασκευή οκ, Σάββατο κόπηκαν για λίγο τα υγρά και από χθες το απόγευμα ξανά τα ίδια! Συγγώμη για την λεπτομέρεια, αλλά έχει τύχει σε κάποια; 😂 Συνήθως αυτα τα υγρά που είναι σαν ασπράδι αυγού δεν τα έχουμε για 2-3 μέρες; 

Ναι, συνήθως τόσο διαρκούν και σε μένα, το πολύ μέχρι την επομένη της ωορρηξίας και δεν μου έχει τύχει να ξαναεμφανιστούν μέσα στο υπόλοιπο του κύκλου. Μπορεί όμως να είναι κάτι που να συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Ναι, συνήθως τόσο διαρκούν και σε μένα, το πολύ μέχρι την επομένη της ωορρηξίας και δεν μου έχει τύχει να ξαναεμφανιστούν μέσα στο υπόλοιπο του κύκλου. Μπορεί όμως να είναι κάτι που να συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις.

Ωραία, γιατί τώρα ξεκινάμε να παρατηρούμε τα φυσιολογικά και να μας φαίνονται περίεργα! 😂 Σήμερα στο μάθημα μου έρχεται μια κάψα σαν να ανέβαζα δέκατα, οπότε κατάλαβα ότι έγινε η ωορρηξία σίγουρα τις προηγούμενες μέρες που είμαστε μέσα 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, rodok είπε:

Ωραία, γιατί τώρα ξεκινάμε να παρατηρούμε τα φυσιολογικά και να μας φαίνονται περίεργα! 😂 Σήμερα στο μάθημα μου έρχεται μια κάψα σαν να ανέβαζα δέκατα, οπότε κατάλαβα ότι έγινε η ωορρηξία σίγουρα τις προηγούμενες μέρες που είμαστε μέσα 🥰

Ωραία, οπότε αν πέτυχες εκείνες τις μέρες όσον αφορά τις επαφές, είναι πολύ καλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ωραία, οπότε αν πέτυχες εκείνες τις μέρες όσον αφορά τις επαφές, είναι πολύ καλά τα πράγματα.

Μακάρι... Απλά δεν θέλω να ενθουσιάζομαι σε περίπτωση απογοήτευσης, όπως κάθε κοπέλα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , rodok είπε:

Μακάρι... Απλά δεν θέλω να ενθουσιάζομαι σε περίπτωση απογοήτευσης, όπως κάθε κοπέλα...

Μια συγκρατημένη αισιοδοξία θεωρώ ότι χρειάζεται, κυρίως για λόγους ψυχολογίας, όχι υπερβολικά πράγματα. Ποτέ δεν είναι κάτι δεδομένο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Μια συγκρατημένη αισιοδοξία θεωρώ ότι χρειάζεται, κυρίως για λόγους ψυχολογίας, όχι υπερβολικά πράγματα. Ποτέ δεν είναι κάτι δεδομένο.

Συμφωνώ! για τις "πρωτάρες" βέβαια σαν κι εμένα είναι δύσκολο! Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμη τα φόρουμς και υπάρχει η αλληλοϋποστήριξη! ❤️ είναι σημαντικό και σπάνιο στις μέρες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , rodok είπε:

Συμφωνώ! για τις "πρωτάρες" βέβαια σαν κι εμένα είναι δύσκολο! Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμη τα φόρουμς και υπάρχει η αλληλοϋποστήριξη! ❤️ είναι σημαντικό και σπάνιο στις μέρες μας! 

Σίγουρα είναι σημαντική βοήθεια και υποστήριξη όταν υπάρχει αγωνία, απογοήτευση κλπ. αλλά ακόμη και η χαρά όταν μοιράζεται, γίνεται μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...