Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, tin89 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από μένα..Εγώ μετά από έναν χρόνο ακριβώς που ξεκινήσαμε,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση στην ένατη εβδομάδα,ήρθε πάλι ο μήνας που ξεκινήσαμε προσπάθειες.Έχω πολύ άγχος και να σας πω την αλήθεια πριν από την καθυστέρηση ούτε σκέφτομαι να κάνω τεστ. Σκέφτομαι απλά ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος να μην σκέφτομαι όλο αυτό..Να μην μπαίνω σε φόρουμ κλπ…Επίσης εχθές ήταν  πρώτη φορά που σκέφτηκα ότι αν περάσει ένα εξάμηνο χωρίς σύλληψη μπορεί να επιχειρήσω μια εξωσωματική..πρόβλημα σύλληψης δεν είχα μέχρι ώρας από όσο φάνηκε αλλά αυτό το ψυχολογικό δεν παλεύεται..Καλή τύχη σε όλες!!!

Η αλήθεια ειναι οτι αυτον τον τροπο αναζητώ κι εγω.Οσο και να γεμισω το προγραμμα μεσα στη μερα μου,το μυαλο μου ειναι συνεχως εκει..Ειδικα τις μερες της αναμονης περιοδου !

Τωρα για την εξωσωματική θα σε καθοδηγησει ο γιατρός.Γιατι υποθέτω χρειάζονται εξετασεις και απο τους δυο σας! Εχεις κανει κάποιες εξετασεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Θεωρώ ότι το άγχος προκύπτει όταν υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μην μπορέσεις να εκμεταλλευτείς την μέρα του θετικού τεστ και τις γύρω από αυτή. Σίγουρα με το μέρα παρά μέρα στατιστικά θα πετύχεις κάποιες από τις "κρίσιμες", αλλά όταν η συχνότητα αυτή δεν είναι για οποιονδήποτε λόγο εφικτή, πιστεύω ότι είναι χρήσιμη μια βοήθεια, για να μην υπάρχει τουλάχιστον η αμφιβολία.

να σου πω την αλήθεια, αυτή τη φορά που είχα χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας και το τελευταίο το χρησιμοποίησα όταν οι δύο γραμμές ήταν ίδιου χρώματος.. αλλά μετά σκεφτόμουν "αν την επόμενη μέρα έδειχνε πιο έντονη γραμμή;" και το είχα αυτό ένα άγχος! Τώρα όποτε με τη δουλειά είναι εντός απλά θα ερχόμαστε σε επαφή! μόνο άγχος για την γόνιμη μέρα, ενώ ξεκάθαρα δεν είναι μόνο αυτός ο παράγοντας για να φέρουμε ένα πλασματάκι στον κόσμο ❤️ την άλλη φορά μας ήρθε (παρ' όλο που ήταν βιοχημική) από εκεί που δεν το περιμέναμε και ήμασταν χαλαροί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Guest25 είπε:

Η αλήθεια ειναι οτι αυτον τον τροπο αναζητώ κι εγω.Οσο και να γεμισω το προγραμμα μεσα στη μερα μου,το μυαλο μου ειναι συνεχως εκει..Ειδικα τις μερες της αναμονης περιοδου !

Τωρα για την εξωσωματική θα σε καθοδηγησει ο γιατρός.Γιατι υποθέτω χρειάζονται εξετασεις και απο τους δυο σας! Εχεις κανει κάποιες εξετασεις; 

Συνέλαβα στον τρίτο μήνα προσπαθειών….βιοχημική….μετά αναζητούσε πολύποδα…μια τον βλέπαμε μια όχι..εν τω μεταξύ κοβιντ…δυο κύκλοι χαμένοι…βγάζουμε τον πολύποδα 4 μήνες μετά την βιοχημική,αφήνω έναν κύκλο να περάσει κ τον επόμενο μένω έγκυος…παλινδρομη στην ένατη εβδομάδα…Μετά λέω στον γιατρό να ψαχτώ μ λέει όχι..κάνω τα πάντα από εξετάσεις,πήγα κ στο Έλενα στο τμήμα αποβολών κ όλα καλά…Και ενδοκρινολόγο κλπ..Μόνο ΑΜΗ δεν μ έχουν ζητήσει ποτε…Με επιμονή δικη μ κάνει κ ο άντρας μ κ βρίσκουμε υψηλό κατακερματισμό ,πάμε ουρολογο καλλιεργεια μικροβιο βιταμίνες και κιρσοκηλη..τώρα τελ το τρίμηνο των βιταμινών κ ήταν η πρώτη μας προσπάθεια μετά τον Σεπτεμβρη που είχα την απόξεση…Πρεπςι να επαναλάβει σπερμοδιαγραμμα ο ουρολόγος λέει όμως αφού είχαμε δυο συλλήψεις με την αντιβίωση π πήρε και τις βιταμίνες πάλι θα μείνω…Η αναμονή για το αν είναι το μεγάλο πρόβλημα…

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, rodok είπε:

να σου πω την αλήθεια, αυτή τη φορά που είχα χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας και το τελευταίο το χρησιμοποίησα όταν οι δύο γραμμές ήταν ίδιου χρώματος.. αλλά μετά σκεφτόμουν "αν την επόμενη μέρα έδειχνε πιο έντονη γραμμή;" και το είχα αυτό ένα άγχος! Τώρα όποτε με τη δουλειά είναι εντός απλά θα ερχόμαστε σε επαφή! μόνο άγχος για την γόνιμη μέρα, ενώ ξεκάθαρα δεν είναι μόνο αυτός ο παράγοντας για να φέρουμε ένα πλασματάκι στον κόσμο ❤️ την άλλη φορά μας ήρθε (παρ' όλο που ήταν βιοχημική) από εκεί που δεν το περιμέναμε και ήμασταν χαλαροί!

Σίγουρα είναι κάτι που πρέπει να συνυπάρχουν διάφοροι παράγοντες για να γίνει και το κάθε ζευγάρι επιλέγει τις πρακτικές και τα μέσα που το εξυπηρετούν και ταιριάζουν περισσότερο στον τρόπο ζωής του για να πετύχει αυτό για το οποίο προσπαθεί.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tin89 είπε:

Συνέλαβα στον τρίτο μήνα προσπαθειών….βιοχημική….μετά αναζητούσε πολύποδα…μια τον βλέπαμε μια όχι..εν τω μεταξύ κοβιντ…δυο κύκλοι χαμένοι…βγάζουμε τον πολύποδα 4 μήνες μετά την βιοχημική,αφήνω έναν κύκλο να περάσει κ τον επόμενο μένω έγκυος…παλινδρομη στην ένατη εβδομάδα…Μετά λέω στον γιατρό να ψαχτώ μ λέει όχι..κάνω τα πάντα από εξετάσεις,πήγα κ στο Έλενα στο τμήμα αποβολών κ όλα καλά…Και ενδοκρινολόγο κλπ..Μόνο ΑΜΗ δεν μ έχουν ζητήσει ποτε…Με επιμονή δικη μ κάνει κ ο άντρας μ κ βρίσκουμε υψηλό κατακερματισμό ,πάμε ουρολογο καλλιεργεια μικροβιο βιταμίνες και κιρσοκηλη..τώρα τελ το τρίμηνο των βιταμινών κ ήταν η πρώτη μας προσπάθεια μετά τον Σεπτεμβρη που είχα την απόξεση…Πρεπςι να επαναλάβει σπερμοδιαγραμμα ο ουρολόγος λέει όμως αφού είχαμε δυο συλλήψεις με την αντιβίωση π πήρε και τις βιταμίνες πάλι θα μείνω…Η αναμονή για το αν είναι το μεγάλο πρόβλημα…

Εφοσον πηρε τις βιταμίνες ενα καλύτερο σπερμα μπορει να δωσει κι ενα καλυτερο εμβρυο.Και να ηταν αυτος ο λογος.Μπορει κ οχι.Ειλικρινα δεν ξερω.Κι εμενα δεν μου εδωσε καμια εξήγηση για τη βιοχημικη ο γιατρος.Θελει απλως κάποια στιγμή να κανω μια σαλπιγγογραφια.Και οταν κλεισουμε ενα χρονο προσπαθειών θα δουμε και για αλλες μεθοδους.Κι εγω το ιδιο με εσενα σκέφτομαι.Μηπως ειναι καλη ιδεα η εξωσωματική να τελειωνει αυτο το αγχος και να μη χανουμε αλλο χρονο! 

πρίν από 5 λεπτά , Guest25 είπε:

Εφοσον πηρε τις βιταμίνες ενα καλύτερο σπερμα μπορει να δωσει κι ενα καλυτερο εμβρυο.Και να ηταν αυτος ο λογος.Μπορει κ οχι.Ειλικρινα δεν ξερω.Κι εμενα δεν μου εδωσε καμια εξήγηση για τη βιοχημικη ο γιατρος.Θελει απλως κάποια στιγμή να κανω μια σαλπιγγογραφια.Και οταν κλεισουμε ενα χρονο προσπαθειών θα δουμε και για αλλες μεθοδους.Κι εγω το ιδιο με εσενα σκέφτομαι.Μηπως ειναι καλη ιδεα η εξωσωματική να τελειωνει αυτο το αγχος και να μη χανουμε αλλο χρονο! 

Τωρα εισαι σε αναμονή περιοδου κι εσυ; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Guest25 είπε:

Εφοσον πηρε τις βιταμίνες ενα καλύτερο σπερμα μπορει να δωσει κι ενα καλυτερο εμβρυο.Και να ηταν αυτος ο λογος.Μπορει κ οχι.Ειλικρινα δεν ξερω.Κι εμενα δεν μου εδωσε καμια εξήγηση για τη βιοχημικη ο γιατρος.Θελει απλως κάποια στιγμή να κανω μια σαλπιγγογραφια.Και οταν κλεισουμε ενα χρονο προσπαθειών θα δουμε και για αλλες μεθοδους.Κι εγω το ιδιο με εσενα σκέφτομαι.Μηπως ειναι καλη ιδεα η εξωσωματική να τελειωνει αυτο το αγχος και να μη χανουμε αλλο χρονο! 

 

Ναι,περιμένω σε μια εβδομάδα…αφού είχα κάνει τεστ ωορρηξιας…εγώ πάντως όταν τα χρησιμοποίησα πρώτη φορά έμεινα κ έγκυος…

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! 😁 Μετά την παλινδρόμη ο γιατρός μου, μου είπε να παίρνω felicine. Σας τα έχουν προτείνει και εσάς;; 

ειναι πολυ σημαντικο να ξεκινανε ολες οι γυναικες φιλισιν οταν ξεκινανε προσπαθειες,ασχετως παλινδρομων

κ τις δυο φορες επαιρνα, οπως κ σε ολο το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! 😁 Μετά την παλινδρόμη ο γιατρός μου, μου είπε να παίρνω felicine. Σας τα έχουν προτείνει και εσάς;; 

Καλησπερα !  :-)

Ναι κι εμενα το ιδιο μου εδωσε η γιατρος μετα την βιοχημικη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω filicine από πέρυσι τον Σεπτέμβριο που έμεινα για πρωτη φορά έγκυος κ παλλινδρομησε.  Είχα άλλη μια παλλινδρομη τον Μάρτη. Τα filicine  δεν τα εχω σταματήσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια,

Εγώ αδιαθετησα σημερα στις 26 ημερες.Ενταξει δεν ειχαμε προσπαθησει πολυ μετα τη βιοχημικη αλλα αν ηταν να γίνει κ μια επαφη θα εφτανε! Υπηρχε μια μικρη ελπιδα, αλλα προσπαθω να το ξεχασω και να περίμενω απλως να τελειώσει η περιοδος για να αρχίσουμε παλι τις προσπάθειες μας!! Δυστυχώς οσο και να θελω να σκεφτω κι αλλα πραγματα μες στη μερα μου ειναι τοσο δυσκολο....Ειναι ψυχοφθόρο, αλλα δεν μπορεί να το καταλάβει οποιος δεν το ζει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή!!!!Εμάς ήταν η πρώτη προσπάθεια μετά από τρεις μήνες από την απόξεση.Περιμένω αύριο…σπυράκια παντού χαμός…ελπίζω να έρθει στην ώρα της για να προχωρήσουμε στον επόμενο μήνα..το κακό είναι ότι επειδή έχω άλλες δυο φορές μείνει έγκυος είχα εντελώς διαφορετικά συμπτώματα κ τώρα δεν βλέπω τίποτα άρα την περιμένω οπωσδήποτε..Από επαφές είχαμε πάει πολύ καλά…σκέφτομαι να πάρω βιταμίνες..παίρνω ήδη d3 Kai filicine…Έπαιρνα κάποιες pregnal….αλλά κουράστηκα από τόσο καιρό π τις έπινα και τις σταμάτησα…

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Guest25 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια,

Εγώ αδιαθετησα σημερα στις 26 ημερες.Ενταξει δεν ειχαμε προσπαθησει πολυ μετα τη βιοχημικη αλλα αν ηταν να γίνει κ μια επαφη θα εφτανε! Υπηρχε μια μικρη ελπιδα, αλλα προσπαθω να το ξεχασω και να περίμενω απλως να τελειώσει η περιοδος για να αρχίσουμε παλι τις προσπάθειες μας!! Δυστυχώς οσο και να θελω να σκεφτω κι αλλα πραγματα μες στη μερα μου ειναι τοσο δυσκολο....Ειναι ψυχοφθόρο, αλλα δεν μπορεί να το καταλάβει οποιος δεν το ζει!

Είναι πράγματι δύσκολο να ξεφύγει το μυαλό όταν υπάρχει τέτοια ένταση συναισθημάτων αλλά πρέπει να το προσπαθούμε για να επηρεάζεται όσο το δυνατόν λιγότερο η καθημερινότητά μας και η σχέση μας. Το τέλος ενός κύκλου σε αυτή την περίπτωση είναι η αρχή ενός νέου. Εύχομαι στον νέο κύκλο προσπάθειας να πάνε όλα όπως τα περιμένετε και να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα.                                                                                                                           

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά, είμαι καινούρια εδώ και πρώτη φορά ρωτάω κάτι.. 

Θέλω τα φώτα σας γτ έχω αγχωθεί λίγο κάπως.. Με τον άντρα μου είχαμε επαφές τη 12η μέρα του κύκλου μου(28 ημερών) και μετά από 2 3 μέρες έκανα ωορρηξία.. Οι πόνοι ήταν αρκετά δυνατοί και έχει εδώ και 2 3 μέρες που νιώθω κάτι σαν τσιμπηματακια και κάτι σαν να με τραβάει.. Και το στήθος μου από τότε που έκανα ωορρηξία δεν έχει σταματήσει να με πονάει.. Εντωμεταξύ έχω και πολυκυστικες αλλά σε πιο ήπια μορφή...Πιστεύετε ότι είναι κάποιο δείγμα σύλληψης; 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Xristina_25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά, είμαι καινούρια εδώ και πρώτη φορά ρωτάω κάτι.. 

Θέλω τα φώτα σας γτ έχω αγχωθεί λίγο κάπως.. Με τον άντρα μου είχαμε επαφές τη 12η μέρα του κύκλου μου(28 ημερών) και μετά από 2 3 μέρες έκανα ωορρηξία.. Οι πόνοι ήταν αρκετά δυνατοί και έχει εδώ και 2 3 μέρες που νιώθω κάτι σαν τσιμπηματακια και κάτι σαν να με τραβάει.. Και το στήθος μου από τότε που έκανα ωορρηξία δεν έχει σταματήσει να με πονάει.. Εντωμεταξύ έχω και πολυκυστικες αλλά σε πιο ήπια μορφή...Πιστεύετε ότι είναι κάποιο δείγμα σύλληψης; 

Έτσι ήμουν και εγώ σε ωορρηξια και 3 μέρες μετά την επαφή ξεκίνησαν αυτές οι ενοχλήσεις που λες μέχρι και που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Αν συνεχίζονται αυτά τα τραβηγματακια είναι πολύ καλό σημάδι. στο εύχομαι.❣️

Καλησπέρα 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση με την σειρά μου και εγώ τώρα.

Έκανα τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό αλλά μαζί με το τεστ της ωορρηξίας βγήκα θετική και στον κορονοιο 😒 τι κάνουμε τώρα? Πείτε μου τι θα κάνατε στην θέση μου?

 

 

  • Ευχαριστώ 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...