Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Έχω ξεκινήσει κ εγώ τα τεστ από την αρχή της εβδομάδας. Βάση εφαρμογής θα είχα οωρρηξια σήμερα, αλλά στα τεστ δεν βγήκε καν άχνη γραμμή χθες.... σαν να μην ανεβαίνει καθόλου η ορμόνη... 

Ελπίζω να μην έχει γίνει Η οωρρηξια κ την έχασα... 

Έχω απογοητευτεί γενικά....

Ποτε τα κανεις τα τεστ? Ετσι ημουν κ γω. Δεν εβλεπα γραμμη ή ηταν φουλ αχνη και παθαινα τρελα κ ελεγα δε κανω ωορρηξια. Και ξαφνικα μια μερα στα σκαει η σκουρα γραμμη απο το πουθενα! Μην αγχωνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Evdokia Pan είπε:

Έχω ξεκινήσει κ εγώ τα τεστ από την αρχή της εβδομάδας. Βάση εφαρμογής θα είχα οωρρηξια σήμερα, αλλά στα τεστ δεν βγήκε καν άχνη γραμμή χθες.... σαν να μην ανεβαίνει καθόλου η ορμόνη... 

Ελπίζω να μην έχει γίνει Η οωρρηξια κ την έχασα... 

Έχω απογοητευτεί γενικά....

ποια τεστ κάνεις?  και ο κύκλος σου ποσες μέρες είναι? 

εγώ πήρα αυτή την φορά clearblue.

εχθές βγήκε θετικό και σήμερα περίμενα ότι θα βγει πάλι θετικό αλλά βγήκε αρνητικό 🤷‍♀️

9 ώρες πρίν, Xristina_25 είπε:

Κατάλαβα 🤷🏽‍♀️🥺

άσε αν ήξερα για τα τεστ νωρίτερα θα τα είχα δοκιμάσει. αλλά πλέον πιστεύω ότι έρχεται στην ζωή μας όταν είναι η κατάλληλη στιγμή.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

ποια τεστ κάνεις?  και ο κύκλος σου ποσες μέρες είναι? 

εγώ πήρα αυτή την φορά clearblue.

εχθές βγήκε θετικό και σήμερα περίμενα ότι θα βγει πάλι θετικό αλλά βγήκε αρνητικό 🤷‍♀️

άσε αν ήξερα για τα τεστ νωρίτερα θα τα είχα δοκιμάσει. αλλά πλέον πιστεύω ότι έρχεται στην ζωή μας όταν είναι η κατάλληλη στιγμή.

Ισχύει ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου σκάσει ακόμα και τελευταία στιγμή 🤗

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Xristina_25 είπε:

Ισχύει ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου σκάσει ακόμα και τελευταία στιγμή 🤗

ακριβώς.

εντωμεταξύ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα δεν ξέρω τι παίχτηκε με το τεστ τώρα. γιατί λέει βρίσκει τις 2 γόνιμες ημέρες και εμένα μου βρήκε μια. τι λάθος έγινε δεν καταλαβαίνω 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Χαρούλι είπε:

ακριβώς.

εντωμεταξύ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα δεν ξέρω τι παίχτηκε με το τεστ τώρα. γιατί λέει βρίσκει τις 2 γόνιμες ημέρες και εμένα μου βρήκε μια. τι λάθος έγινε δεν καταλαβαίνω 

πολλες κοπελες κανουν δυο τεστ την ημερα

καμια φορα η διαρκεια που ειναι ανεβασμενη η ορμονη ειναι μικρη κ ετσι μπορει να μην δειξει πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Χαρούλι είπε:

ακριβώς.

εντωμεταξύ καθομαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα δεν ξέρω τι παίχτηκε με το τεστ τώρα. γιατί λέει βρίσκει τις 2 γόνιμες ημέρες και εμένα μου βρήκε μια. τι λάθος έγινε δεν καταλαβαίνω 

Μήπως έπρεπε να το κάνεις πιο νωρίς για να βρει και την άλλη; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ποτε τα κανεις τα τεστ? Ετσι ημουν κ γω. Δεν εβλεπα γραμμη ή ηταν φουλ αχνη και παθαινα τρελα κ ελεγα δε κανω ωορρηξια. Και ξαφνικα μια μερα στα σκαει η σκουρα γραμμη απο το πουθενα! Μην αγχωνεσαι!!!

Κάθε μεσημέρι τα κάνω.

Κύκλος 27 ημερών. 

Τα clear blue παίρνω.

Μακάρι να είναι μπροστά η οωρρηξια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Κάθε μεσημέρι τα κάνω.

Κύκλος 27 ημερών. 

Τα clear blue παίρνω.

Μακάρι να είναι μπροστά η οωρρηξια. 

Ίσως να μην ταυτίζεται η ημερομηνία με αυτή που υπολογίζεις ημερολογιακά, συμβαίνει συχνά. Πολύ πιθανόν να υπάρχει κάποια διαφορά και να δεις το θετικό τις αμέσως προσεχείς μέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Έχω ξεκινήσει κ εγώ τα τεστ από την αρχή της εβδομάδας. Βάση εφαρμογής θα είχα οωρρηξια σήμερα, αλλά στα τεστ δεν βγήκε καν άχνη γραμμή χθες.... σαν να μην ανεβαίνει καθόλου η ορμόνη... 

Ελπίζω να μην έχει γίνει Η οωρρηξια κ την έχασα... 

Έχω απογοητευτεί γενικά....

Ναι κατι τέτοια γινόντουσαν και σε εμενα..μου εβγαιναν ολα αχνα..κανενα εντονο ! Και γιαυτο αγχωνομουν ακομη περισσότερο..ακομη και το μηνα που εμεινα παλι δεν ειχα καλα τεστ! Να μην εκανα ουτε τοτε ωορρηξια δεν γίνεται..εκτος αν δεν έκανα καλη ωορρηξια κ γιαυτο κατεληξε βιοχημικη; Δεν νομίζω να ισχυει αυτο!!! Μου ειπε η γιατρός οτι μονο αγχος μου δημιουργούν..και αφου εχω κυκλο 24 ημερων να προσπαθω 8η με 16η σιγουρα!Αυταα..Δεν ξερω τι θα κάνω σε αυτον τον κυκλο !! Ακομη το σκέφτομαι! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

ακριβώς.

εντωμεταξύ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα δεν ξέρω τι παίχτηκε με το τεστ τώρα. γιατί λέει βρίσκει τις 2 γόνιμες ημέρες και εμένα μου βρήκε μια. τι λάθος έγινε δεν καταλαβαίνω 

Εμένα στην προσπάθεια του καλοκαιριού π έμεινα έγκυος έβγαινε τρεις μέρες η φατσούλα γελαστή…τον προηγούμενο μήνα π τα ξαναρχισα βγήκε μόνο μια και αγχώθηκα παρά πολύ…αλλά μάλλον συμβαίνει..τι να πω…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

 

Εμείς ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες τον Σεπτέμβριο.  Στην αρχή ήμουν χαλαρή, το άφησα στην τύχη... 

Πίστευα ότι μέσα στις γιορτές τα είχαμε καταφέρει κ όταν μου ήρθε περίοδος.... στεναχωρήθηκα πάρα πολύ, οπότε σε αυτόν τον κύκλο άρχισα πάλι τα τεστ... Αλλά δεν βλέπω κ αυτό να βοηθάει....

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες τον Σεπτέμβριο.  Στην αρχή ήμουν χαλαρή, το άφησα στην τύχη... 

Πίστευα ότι μέσα στις γιορτές τα είχαμε καταφέρει κ όταν μου ήρθε περίοδος.... στεναχωρήθηκα πάρα πολύ, οπότε σε αυτόν τον κύκλο άρχισα πάλι τα τεστ... Αλλά δεν βλέπω κ αυτό να βοηθάει....

Να ξερες ποσο σε νιωθω. Ποσο τα εχω νιωσει στο πετσι μου ολα αυτα. Καθε μηνα να βλεπω αρνητικο τεστ και αιμα και να λεω οχι παλι... ακομα ενας μηνας χαμενος...

Δεν ξερω τον ιατρικο φακελο του καθενος αλλα αν ειστε υγιεις ή με κατι που φτιαχνει, θα σου πω αυτο που μου λεγε ο γιατρος μου και ας με νευριαζε.. "Ειναι θεμα χρονου" ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πρωτύτερα κορίτσια μου, μετά από μια βιοχημική τον προηγμένο μηνα αποφασίσαμε να κάνουμε την προσπάθεια μας. Τώρα ο καλός μου γυρίζει από τη δουλειά το βράδυ και είναι οι γόνιμες μου μέρες (λογικά αύριο). Αποφάσισα να μην πάρω τα τεστακια, εξάλλου το σώμα μου μου δίνει πολλά σημάδια ότι είναι η μέρα. Έχω ενθουσιαστεί, γιατί ταίριαξαν οι μέρες δουλειάς με την ωορρηξια 😂Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σήμερα έκανα εμετό.. υπάρχει περίπτωση να είναι σύμπτωμα ωορρηξίας ή αγχώθηκα και δεν το κατάλαβα; Σκέφτηκα μια στο εκατομμύριο μήπως είμαι έγκυος από την προηγούμενη φορά αλλά μου ήρθε κανονικοτατη περίοδος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Να ξερες ποσο σε νιωθω. Ποσο τα εχω νιωσει στο πετσι μου ολα αυτα. Καθε μηνα να βλεπω αρνητικο τεστ και αιμα και να λεω οχι παλι... ακομα ενας μηνας χαμενος...

Δεν ξερω τον ιατρικο φακελο του καθενος αλλα αν ειστε υγιεις ή με κατι που φτιαχνει, θα σου πω αυτο που μου λεγε ο γιατρος μου και ας με νευριαζε.. "Ειναι θεμα χρονου" ❤️

Έχω χάσει δύο σε λιγότερο από 8 μήνες... Κ απάντηση δεν έχω πάρει στο γιατί... Από εξετάσεις έχουμε γινει φύλλο κ φτερό... κανένα εύρημα...

Η υπομονή μου έχει εξαντληθεί πραγματικά...

Έχω προσπαθήσει πάρα πολύ κ ψυχολογικά κ βιολογικά...

Δεν την παλεύω άλλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, rodok είπε:

Όπως είπα και πρωτύτερα κορίτσια μου, μετά από μια βιοχημική τον προηγμένο μηνα αποφασίσαμε να κάνουμε την προσπάθεια μας. Τώρα ο καλός μου γυρίζει από τη δουλειά το βράδυ και είναι οι γόνιμες μου μέρες (λογικά αύριο). Αποφάσισα να μην πάρω τα τεστακια, εξάλλου το σώμα μου μου δίνει πολλά σημάδια ότι είναι η μέρα. Έχω ενθουσιαστεί, γιατί ταίριαξαν οι μέρες δουλειάς με την ωορρηξια 😂Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σήμερα έκανα εμετό.. υπάρχει περίπτωση να είναι σύμπτωμα ωορρηξίας ή αγχώθηκα και δεν το κατάλαβα; Σκέφτηκα μια στο εκατομμύριο μήπως είμαι έγκυος από την προηγούμενη φορά αλλά μου ήρθε κανονικοτατη περίοδος 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο ως σύμπτωμα ωορρηξίας, ούτε έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο. Πιθανότατα να μην σχετίζεται με όλη αυτή την διαδικασία. Μήπως σε πείραξε ενδεχομένως κάτι όπως φαγητό κλπ; Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι να μην σε εμποδίσει να κάνεις την προσπάθειά σου όπως θέλεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...