Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Εγώ πήρα σήμερα από το φαρμακείο ένα πρωιμηςανίχνευσης. Θα το κάνω το πρωί, αν κ περιμένω περίοδο την Δευτέρα... Μακάρι μέρα που ξημερώνει να είναι το αποτέλεσμα θετικό..... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, rodok είπε:

Ή σήμερα ή σε 4 μέρες... Γενικά όταν περιμένω περίοδο κάτω νιώθω πιο "ανοιχτή", ενώ τώρα ένα μόνιμο σφίξιμο και "σφικτή".. μακάρι να πάνε όλα καλά και να είναι αυτό που εύχομαι! Αλλά το τεστακι σκέτη απογοήτευση, δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή δεύτερη γραμμή 😂

Κ εγώ έκανα σήμερα είχα 3 θετικά τεστ με άχνη γραμμή η οποία όμως φαινόταν καθαρά .. όμως μόλις μ ήρθε περίοδος .. εύχομαι εσείς κορίτσια να είστε ❤️

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evdokia Pan είπε:

Εγώ πήρα σήμερα από το φαρμακείο ένα πρωιμηςανίχνευσης. Θα το κάνω το πρωί, αν κ περιμένω περίοδο την Δευτέρα... Μακάρι μέρα που ξημερώνει να είναι το αποτέλεσμα θετικό..... 

Θα περιμένουμε νέα σου!! Ελπίζω να δεις θετικό🥰

πρίν από 44 λεπτά , Eg93 είπε:

Κ εγώ έκανα σήμερα είχα 3 θετικά τεστ με άχνη γραμμή η οποία όμως φαινόταν καθαρά .. όμως μόλις μ ήρθε περίοδος .. εύχομαι εσείς κορίτσια να είστε ❤️

Κορίτσι μου αφού είχες τρία θετικά μήπως θα έπρεπε να κάνεις μια χοριακη;

Έχεις κανονική ροή; Συμβαίνει καμιά φορά να υπάρχει αίμα.. ♥️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Θα περιμένουμε νέα σου!! Ελπίζω να δεις θετικό🥰

Κορίτσι μου αφού είχες τρία θετικά μήπως θα έπρεπε να κάνεις μια χοριακη;

Έχεις κανονική ροή; Συμβαίνει καμιά φορά να υπάρχει αίμα.. ♥️

Γιατί πιστεύω ότι ήταν ελαττωματικά τα τεστ επειδή έκανα κ το clearblue αλλά εκείνο βγήκε αρνητικό ενώ τα αλλά ήταν μιας αλλης μάρκας ήταν ένα κουτί με 5 τεστ μαζί .. ναι κανονικό το βλέπω και ήρθε κ πολύ νωρίς στις 23 μέρες άρα είχε την 10η μέρα ωορρηξία την 11η την επαφή .. πάλι θα μπορούσε να είχε γίνει αλλά ισως δεν ήταν η ώρα του .. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Γιατί πιστεύω ότι ήταν ελαττωματικά τα τεστ επειδή έκανα κ το clearblue αλλά εκείνο βγήκε αρνητικό ενώ τα αλλά ήταν μιας αλλης μάρκας ήταν ένα κουτί με 5 τεστ μαζί .. ναι κανονικό το βλέπω και ήρθε κ πολύ νωρίς στις 23 μέρες άρα είχε την 10η μέρα ωορρηξία την 11η την επαφή .. πάλι θα μπορούσε να είχε γίνει αλλά ισως δεν ήταν η ώρα του .. 

Μην πέφτεις! Είμαστε εδώ για να πετύχουμε το στόχο μας και θα τα καταφέρουμε όλες μας♥️ 

Παιρνουμε ανασουλες και ξεκινάμε δυναμικά στον επόμενο κύκλο!!🥰😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Τι να πω μακάρι να είναι αυτό που θέλουμε!!🥰 Στο εύχομαι! Πότε θα πας στον γιατρό;;; 

Απλά επέμενα χθες γιατί έπαθα ότι περιγράφεις!😹 Θέλει λίγο υπομονή η κατάσταση (που να την βρεις να μου πεις🤣)

Πάντως έχεις μέρες ακόμα και αφού δεν έρχεται αυτό είναι θετικό έχει δίκιο και η @IOANNA28 😊

 

Ναι πήγα χθες, πιο πολύ για τους πόνους ανησύχησε μήπως είναι καμιά κύστη ή κατι άλλο, αλλά ήταν όλα πεντακάθαρα! Είδε ένα ωραίο παχύ ενδομήτριο, το ωχροσωμάτιο και κάπου μου είπε ότι ίσως υπάρχει μια υπόνοια σάκου αλλά είναι πολύ νωρίς για να μου πει με βεβαιότητα! Μου είπε τη Δευτέρα να πάω για χοριακή και συμφωνήσαμε να πάω, αφού έχω καθυστέρηση! Χάρηκα πιο πολύ γιατί είμαι υγιής κορίτσια μου, και όλα τα άλλα έρχονται!

10 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Γιατί πιστεύω ότι ήταν ελαττωματικά τα τεστ επειδή έκανα κ το clearblue αλλά εκείνο βγήκε αρνητικό ενώ τα αλλά ήταν μιας αλλης μάρκας ήταν ένα κουτί με 5 τεστ μαζί .. ναι κανονικό το βλέπω και ήρθε κ πολύ νωρίς στις 23 μέρες άρα είχε την 10η μέρα ωορρηξία την 11η την επαφή .. πάλι θα μπορούσε να είχε γίνει αλλά ισως δεν ήταν η ώρα του .. 

Δες πώς θα είναι αυτή η περίοδος σου και παρακολούθησε το... για να σου ήρθε περίοδος σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, μπορεί να μην είχες ωορρηξία λόγω άγχους, ή ακόμη καλύτερα να είναι αίμα εμφύτευσης, αρκεί να είναι λίγο! ο,τι και να είναι, το αντιμετωπίζουμε και τα καλύτερα έρχονται!!

12 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Εγώ πήρα σήμερα από το φαρμακείο ένα πρωιμηςανίχνευσης. Θα το κάνω το πρωί, αν κ περιμένω περίοδο την Δευτέρα... Μακάρι μέρα που ξημερώνει να είναι το αποτέλεσμα θετικό..... 

Εύχομαι να δεις ενα έγκυρο και ωραιότατο θετικό! ❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rodok είπε:

Ναι πήγα χθες, πιο πολύ για τους πόνους ανησύχησε μήπως είναι καμιά κύστη ή κατι άλλο, αλλά ήταν όλα πεντακάθαρα! Είδε ένα ωραίο παχύ ενδομήτριο, το ωχροσωμάτιο και κάπου μου είπε ότι ίσως υπάρχει μια υπόνοια σάκου αλλά είναι πολύ νωρίς για να μου πει με βεβαιότητα! Μου είπε τη Δευτέρα να πάω για χοριακή και συμφωνήσαμε να πάω, αφού έχω καθυστέρηση! Χάρηκα πιο πολύ γιατί είμαι υγιής κορίτσια μου, και όλα τα άλλα έρχονται!

Δες πώς θα είναι αυτή η περίοδος σου και παρακολούθησε το... για να σου ήρθε περίοδος σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, μπορεί να μην είχες ωορρηξία λόγω άγχους, ή ακόμη καλύτερα να είναι αίμα εμφύτευσης, αρκεί να είναι λίγο! ο,τι και να είναι, το αντιμετωπίζουμε και τα καλύτερα έρχονται!!

Εύχομαι να δεις ενα έγκυρο και ωραιότατο θετικό! ❤️❤️

Αλλά έχουμε θετικά νέα!! Μακάρι η χοριακη να είναι θετική κοπέλα μου!!♥️ 

Καλημέρα και χρόνια πολλά!🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rodok είπε:

Ναι πήγα χθες, πιο πολύ για τους πόνους ανησύχησε μήπως είναι καμιά κύστη ή κατι άλλο, αλλά ήταν όλα πεντακάθαρα! Είδε ένα ωραίο παχύ ενδομήτριο, το ωχροσωμάτιο και κάπου μου είπε ότι ίσως υπάρχει μια υπόνοια σάκου αλλά είναι πολύ νωρίς για να μου πει με βεβαιότητα! Μου είπε τη Δευτέρα να πάω για χοριακή και συμφωνήσαμε να πάω, αφού έχω καθυστέρηση! Χάρηκα πιο πολύ γιατί είμαι υγιής κορίτσια μου, και όλα τα άλλα έρχονται!

Δες πώς θα είναι αυτή η περίοδος σου και παρακολούθησε το... για να σου ήρθε περίοδος σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, μπορεί να μην είχες ωορρηξία λόγω άγχους, ή ακόμη καλύτερα να είναι αίμα εμφύτευσης, αρκεί να είναι λίγο! ο,τι και να είναι, το αντιμετωπίζουμε και τα καλύτερα έρχονται!!

Εύχομαι να δεις ενα έγκυρο και ωραιότατο θετικό! ❤️❤️

Πολύ θετική εξέλιξή και το.ότι πρωτίστως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.και το ότι υπάρχουν βάσιμες ελπίδες για κάτι πολύ θετικό. Μακάρι την Δευτέρα να επιβεβαιωθούν!

12 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Γιατί πιστεύω ότι ήταν ελαττωματικά τα τεστ επειδή έκανα κ το clearblue αλλά εκείνο βγήκε αρνητικό ενώ τα αλλά ήταν μιας αλλης μάρκας ήταν ένα κουτί με 5 τεστ μαζί .. ναι κανονικό το βλέπω και ήρθε κ πολύ νωρίς στις 23 μέρες άρα είχε την 10η μέρα ωορρηξία την 11η την επαφή .. πάλι θα μπορούσε να είχε γίνει αλλά ισως δεν ήταν η ώρα του .. 

Πάμε δυναμικά και με αισιοδοξία για τον επόμενο κύκλο και όλα θα γίνουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rodok είπε:

Ναι πήγα χθες, πιο πολύ για τους πόνους ανησύχησε μήπως είναι καμιά κύστη ή κατι άλλο, αλλά ήταν όλα πεντακάθαρα! Είδε ένα ωραίο παχύ ενδομήτριο, το ωχροσωμάτιο και κάπου μου είπε ότι ίσως υπάρχει μια υπόνοια σάκου αλλά είναι πολύ νωρίς για να μου πει με βεβαιότητα! Μου είπε τη Δευτέρα να πάω για χοριακή και συμφωνήσαμε να πάω, αφού έχω καθυστέρηση! Χάρηκα πιο πολύ γιατί είμαι υγιής κορίτσια μου, και όλα τα άλλα έρχονται!

Δες πώς θα είναι αυτή η περίοδος σου και παρακολούθησε το... για να σου ήρθε περίοδος σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, μπορεί να μην είχες ωορρηξία λόγω άγχους, ή ακόμη καλύτερα να είναι αίμα εμφύτευσης, αρκεί να είναι λίγο! ο,τι και να είναι, το αντιμετωπίζουμε και τα καλύτερα έρχονται!!

Εύχομαι να δεις ενα έγκυρο και ωραιότατο θετικό! ❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μ μακάρι να βγουν θετικά τα αποτελέσματα σου ❤️❤️

Εχθές ήταν λίγο το αίμα αλλά σήμερα είναι πολύ .. δεν ξέρω τι συνέβη πάντως θα κλείσω σίγουρα ένα ραντεβού σε γυναικολόγο γιατί αυτοί οι πόνοι δεν ήταν νορμαλ .. έχει τύχει πολλές φορές πάντως να μ έρθει κ στις 23,24,25 μέρες όμως συνήθως έρχεται από 25-29 παρά πάνω πολύ σπάνια να κάνει .. ισως να ήταν όλα κ από το άγχος μου .. 

παντως νομίζω πως δεν θα το επιχειρήσω ξανά τώρα στα σύντομα γιατί απογοητευτικά με τα τεστ π τα είδα θετικά είχα χαρεί πολύ κ μετά ήρθε περίοδος .. εύχομαι όλες να πετύχετε τον στόχο αν όχι αυτό το μήνα τον επόμενο σίγουρα .. ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Eg93 είπε:

Μπράβο κορίτσι μ μακάρι να βγουν θετικά τα αποτελέσματα σου ❤️❤️

Εχθές ήταν λίγο το αίμα αλλά σήμερα είναι πολύ .. δεν ξέρω τι συνέβη πάντως θα κλείσω σίγουρα ένα ραντεβού σε γυναικολόγο γιατί αυτοί οι πόνοι δεν ήταν νορμαλ .. έχει τύχει πολλές φορές πάντως να μ έρθει κ στις 23,24,25 μέρες όμως συνήθως έρχεται από 25-29 παρά πάνω πολύ σπάνια να κάνει .. ισως να ήταν όλα κ από το άγχος μου .. 

παντως νομίζω πως δεν θα το επιχειρήσω ξανά τώρα στα σύντομα γιατί απογοητευτικά με τα τεστ π τα είδα θετικά είχα χαρεί πολύ κ μετά ήρθε περίοδος .. εύχομαι όλες να πετύχετε τον στόχο αν όχι αυτό το μήνα τον επόμενο σίγουρα .. ❤️❤️

Ναι προς το παρόν περιμένω και την άλλη υποψήφια ημερομηνία περιόδου και θα δείξει! Προς το πάρον έχω ανάμεικτα συναισθήματα, μια πιστεύω ότι δεν θα έρθει η περίοδος, μια πιστεύω ότι θα έρθει και τσάμπα ενθουσιάζομαι 😂
Ντάξει σημασία τώρα έχει ότι καθαρίζεις και παραμένεις υγιής! 
Αχ, η αλήθεια είναι ότι αυτό με τα τεστ είναι βάναυσο στην ψυχολογία μας.. και επειδή ήταν διακοπές, είχαμε περισσότερο ελεύθερο χρόνο για να το σκεφτόμαστε και να μας βασανίζει! 
Όλα έρχονται από εκεί που δεν το περιμένουμε! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Eg93 είπε:

Μπράβο κορίτσι μ μακάρι να βγουν θετικά τα αποτελέσματα σου ❤️❤️

Εχθές ήταν λίγο το αίμα αλλά σήμερα είναι πολύ .. δεν ξέρω τι συνέβη πάντως θα κλείσω σίγουρα ένα ραντεβού σε γυναικολόγο γιατί αυτοί οι πόνοι δεν ήταν νορμαλ .. έχει τύχει πολλές φορές πάντως να μ έρθει κ στις 23,24,25 μέρες όμως συνήθως έρχεται από 25-29 παρά πάνω πολύ σπάνια να κάνει .. ισως να ήταν όλα κ από το άγχος μου .. 

παντως νομίζω πως δεν θα το επιχειρήσω ξανά τώρα στα σύντομα γιατί απογοητευτικά με τα τεστ π τα είδα θετικά είχα χαρεί πολύ κ μετά ήρθε περίοδος .. εύχομαι όλες να πετύχετε τον στόχο αν όχι αυτό το μήνα τον επόμενο σίγουρα .. ❤️❤️

Είναι δύσκολη αυτή η εναλλαγή συναισθημάτων κάθε μήνα και δεν είναι κακό να παίρνουμε λίγο χρόνο αν τον χρειαζόμαστε. Θέλει ψυχική και σωματική δύναμη όλο αυτό αλλά η επιβράβευση θα έρθει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΟ... Ήλπιζα πολύ... 

Είναι πάντα δύσκολο αυτό το συναίσθημα. Περίμενε σε κάθε περίπτωση να δεις αν θα επιβεβαιωθεί και πρακτικά, ειδικά αν είσαι πριν την αναμενόμενη ημερομηνία. Πάντως ότι κι αν γίνει, ο επόμενος κύκλος και η δυνατότητα για μια νέα προσπάθεια είναι κοντά και εύχομαι να είναι απόλυτα πετυχημένη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, rodok είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, και σε μένα ήρθε η κυρία με τα κόκκινα... Δεν πτοούμεθα όμως! 

Καλησπέρα κορίτσι . Καλώς την δέχτηκες κ εσυ .. μόλις τελειώσει δυναμικά 💪💪

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...