Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Χαρούλι είπε:

Έτσι ήμουν και εγώ σε ωορρηξια και 3 μέρες μετά την επαφή ξεκίνησαν αυτές οι ενοχλήσεις που λες μέχρι και που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Αν συνεχίζονται αυτά τα τραβηγματακια είναι πολύ καλό σημάδι. στο εύχομαι.❣️

Καλησπέρα 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση με την σειρά μου και εγώ τώρα.

Έκανα τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό αλλά μαζί με το τεστ της ωορρηξίας βγήκα θετική και στον κορονοιο 😒 τι κάνουμε τώρα? Πείτε μου τι θα κάνατε στην θέση μου?

 

 

Τι να κανεις,καλε? Σεξ. Τι σχεση εχει ο κοβιντ? Στη χειροτερη αν κανεις πυρετο να μη μπορεις να συλλαβεις. Εκτος κ αν ο αντρας σου δεν εχει κ ειναι κριμα να τον κολλησεις! Συνηθως αν οι αντρες νοσησουν απο οποιονδηποτε ιο που προκαλει πυρετο, θελουν 2-3 μηνες να επανελθει το σπερμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Elle12 είπε:

Τι να κανεις,καλε? Σεξ. Τι σχεση εχει ο κοβιντ? Στη χειροτερη αν κανεις πυρετο να μη μπορεις να συλλαβεις. Εκτος κ αν ο αντρας σου δεν εχει κ ειναι κριμα να τον κολλησεις! Συνηθως αν οι αντρες νοσησουν απο οποιονδηποτε ιο που προκαλει πυρετο, θελουν 2-3 μηνες να επανελθει το σπερμα

ευτυχως είχα ένα 12ωρο πυρετό και τέλος.

Λίγο βήχα έχω μόνο.

Η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου έκανε την Δευτέρα τεστ και βγήκε αρνητικός.

απλά σκέφτομαι ότι θα χάσουμε πάλι αυτόν τον μήνα 🥺


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Χαρούλι εγω η αλήθεια θα συνεχιζα κανονικα τις προσπάθειες.Αν ειναι να μενετε στο ίδιο σπιτι ουτως σι αλλως υι θα αλλαξει; Απ την άλλη ισως ειναι επδ ειμαι σε σύγχιση εγω και δεν θελω να χασω ουτε εναν κύκλο ! Αν δεν "καιγεσαι" τόσο πολυ το αφηνεις για τον επόμενο.

@Xristina_25 Μου έχουν τυχει αυτα τα συμπτώματα ακριβώς και να μην ειμαι εγκυος και ηταν τα ιδια και οταν ήμουν.Δεν μπορεις να ξεχωρισεις καθολου δυστυχώς. απλά Υπομονή!! 

@IOANNA28 η αλήθεια ειναι οτι την πρωτη μερα ειναι παντα δυσκολο..Οσο περνανε οι μέρες και τελειώνει η περίοδος αναπτερωνεται το ηθικο μου! 

@tin89 Ειχες καποιο νεότερο; Ηρθε τελικα; Θεωρεις ότι η βιταμίνη d βοηθαει; Φυλικο παίρνω.. ίσως ξεκινήσω και αυτην !Απ τη μια θελω να προσπαθήσω πολυ σωστα αυτη τη φορα,απ την αλλη φοβαμαι οτι θα ναι μεγαλύτερη η απογοητεύση μετά.Δεν ξερω αν με καταλαβαίνετε!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Guest25 είπε:

@Χαρούλι εγω η αλήθεια θα συνεχιζα κανονικα τις προσπάθειες.Αν ειναι να μενετε στο ίδιο σπιτι ουτως σι αλλως υι θα αλλαξει; Απ την άλλη ισως ειναι επδ ειμαι σε σύγχιση εγω και δεν θελω να χασω ουτε εναν κύκλο ! Αν δεν "καιγεσαι" τόσο πολυ το αφηνεις για τον επόμενο.

@Xristina_25 Μου έχουν τυχει αυτα τα συμπτώματα ακριβώς και να μην ειμαι εγκυος και ηταν τα ιδια και οταν ήμουν.Δεν μπορεις να ξεχωρισεις καθολου δυστυχώς. απλά Υπομονή!! 

@IOANNA28 η αλήθεια ειναι οτι την πρωτη μερα ειναι παντα δυσκολο..Οσο περνανε οι μέρες και τελειώνει η περίοδος αναπτερωνεται το ηθικο μου! 

@tin89 Ειχες καποιο νεότερο; Ηρθε τελικα; Θεωρεις ότι η βιταμίνη d βοηθαει; Φυλικο παίρνω.. ίσως ξεκινήσω και αυτην !Απ τη μια θελω να προσπαθήσω πολυ σωστα αυτη τη φορα,απ την αλλη φοβαμαι οτι θα ναι μεγαλύτερη η απογοητεύση μετά.Δεν ξερω αν με καταλαβαίνετε!!! 

αχ αυτό σκέφτομαι ότι θα χάσουμε πάλι μέρες και ούτε εγώ το θέλω. 

Εσεις προσπάθειες καιρό?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Χαρούλι είπε:

αχ αυτό σκέφτομαι ότι θα χάσουμε πάλι μέρες και ούτε εγώ το θέλω. 

Εσεις προσπάθειες καιρό?

Προσπαθω 5 μηνες.Τους πρωτους 3 ειχα υψηλο θυροειδη και ανεβασμένη προλακτινη και δεν το γνωριζα.Τα ρυθμισα.Μετα απο 2 μήνες εμεινα εγκυος και κατεληξε σε βιοχημικη.Περασε ενας κυκλος και ξεκινάω προσπάθειες τωρα! Εσυ;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Guest25 είπε:

Προσπαθω 5 μηνες.Τους πρωτους 3 ειχα υψηλο θυροειδη και ανεβασμένη προλακτινη και δεν το γνωριζα.Τα ρυθμισα.Μετα απο 2 μήνες εμεινα εγκυος και κατεληξε σε βιοχημικη.Περασε ενας κυκλος και ξεκινάω προσπάθειες τωρα! Εσυ;;; 

Εμείς προσπαθούμε για το δεύτερο τώρα. 

έχουμε μια κορούλα σε 6 μήνες θα γίνει 5 χρονων.

αλλά αργήσαμε πολύ για την μικρή μας. σχεδόν δύο χρόνια ελεύθερες επαφές. και αργήσαμε γιατί δεν είχα σταθερό κύκλο. Βέβαια δεν το έψαχνα τότε. Ειχαμε τις επαφές μας και μέχρι εκεί. Σιγά σιγά ξεκίνησα να το ψάχνω πιο πολύ.

μέχρι που ήρθε στην ζωή μας. τώρα όμως είναι η ώρα και για αδερφάκι.

μην σου πω νιώθω πάλι ότι το άφησα κάπως. 

έχω θέμα και εγώ με τον θυρεοειδή.

και το 20 είχα και εγώ μια αποβολή.

Θα πας δυναμικά τώρα και θα γίνει το καλό.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Guest25 είπε:

 

Οοο σε ευχαριστώ πολυυυ ελπίζω να πετύχει αν όχι δεν πειράζει πάμε για το επόμενο 😊

Σχετικά με την ερώτηση σου.. Θα έκανα σαν να μην υπάρχει ο κορωνοιος.. 🤪

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Χαρούλι είπε:

Εμείς προσπαθούμε για το δεύτερο τώρα. 

έχουμε μια κορούλα σε 6 μήνες θα γίνει 5 χρονων.

αλλά αργήσαμε πολύ για την μικρή μας. σχεδόν δύο χρόνια ελεύθερες επαφές. και αργήσαμε γιατί δεν είχα σταθερό κύκλο. Βέβαια δεν το έψαχνα τότε. Ειχαμε τις επαφές μας και μέχρι εκεί. Σιγά σιγά ξεκίνησα να το ψάχνω πιο πολύ.

μέχρι που ήρθε στην ζωή μας. τώρα όμως είναι η ώρα και για αδερφάκι.

μην σου πω νιώθω πάλι ότι το άφησα κάπως. 

έχω θέμα και εγώ με τον θυρεοειδή.

και το 20 είχα και εγώ μια αποβολή.

Θα πας δυναμικά τώρα και θα γίνει το καλό.

Νομιζω οτι σε αυτα τα πράγματα δεν υπάρχουν κανονες. Ποτε ειναι αργα και ποτε νωρις! Και καλυτερα που δεν πιεστηκατε για το πρωτο..Οταν το έχεις τόσο στο μυαλο σου, οπως εγω,μονο αγχος δημιουργει και στο τελος δεν έρχονται τα επιθυμητά αποτελέσματα. 

Θα προσπαθησεις στοχευμενα ; Με τεστ ωορρηξίας;; Εγω ακομη το σκεφτομαι

νομιζω οτι μου δημιουργούν αγχος! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αμα θέλετε να μάθετε πάνω κάτω πότε έχετε ωορρηξία γιατί δεν κατεβάζετε μια εφαρμογή που έχει στο Google play; βάζεις την πρώτη μέρα της περιόδου σου και σύμφωνα με αυτό υπολογίζει τις γονιμες μέρες.. Εγώ έτσι κάνω και με έχει σώσει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guest25 είπε:

Νομιζω οτι σε αυτα τα πράγματα δεν υπάρχουν κανονες. Ποτε ειναι αργα και ποτε νωρις! Και καλυτερα που δεν πιεστηκατε για το πρωτο..Οταν το έχεις τόσο στο μυαλο σου, οπως εγω,μονο αγχος δημιουργει και στο τελος δεν έρχονται τα επιθυμητά αποτελέσματα. 

Θα προσπαθησεις στοχευμενα ; Με τεστ ωορρηξίας;; Εγω ακομη το σκεφτομαι

νομιζω οτι μου δημιουργούν αγχος! 

Εχεις ένα δίκιο. 

ναι πήρα τεστ ωορρηξίας γιατί ήμουν σίγουρη ότι δεν θα έπεφτα μέσα στην ωορρηξία αλλιώς. 

αν είσαι 100% σίγουρη μην πάρεις.

εγώ πιστεύω ότι βοηθάνε.

στην πρώτη εγκυμοσύνη έπιασα με την πρώτη χρήση.

στο θέμα άγχους σε νιώθω.

είμαι ένα μόνιμο άγχος στα πάντα. 

1 hour ago, Xristina_25 είπε:

Κορίτσια αμα θέλετε να μάθετε πάνω κάτω πότε έχετε ωορρηξία γιατί δεν κατεβάζετε μια εφαρμογή που έχει στο Google play; βάζεις την πρώτη μέρα της περιόδου σου και σύμφωνα με αυτό υπολογίζει τις γονιμες μέρες.. Εγώ έτσι κάνω και με έχει σώσει 

το έχω το ημερολόγιο χρόνια τώρα. δεν πέφτει πάντα μέσα σε εμένα γιατί δεν έχω στάνταρ κύκλο.😏 πριν την εγκυμοσύνη ο κύκλος μου ήταν από 30-35 και τώρα 26-29

Μονο με τα τεστ θα είμαι πιο σίγουρη.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εμενα η εφαρμογη εχανε παντα μερες. Μονο με τα τεστ ωορρηξιας βρηκα ακρη. Μαλιστα εμεινα εγκυος τον μηνα που ενω νομιζα ειχα ωορρηξια την 17η μερα εκανα τελικα την 23η! Αν δεν εκανα τεστ θα την ειχα χασει!!!

Δεν χρειαζεται αγχος. Αν μαθετε να χρησιμοποιειτε τα τεστακια παει μονο του το πραγμα.. σας ευχομαι καλα αποτελεσματα συντομα!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Guest25 είπε:

@Χαρούλι εγω η αλήθεια θα συνεχιζα κανονικα τις προσπάθειες.Αν ειναι να μενετε στο ίδιο σπιτι ουτως σι αλλως υι θα αλλαξει; Απ την άλλη ισως ειναι επδ ειμαι σε σύγχιση εγω και δεν θελω να χασω ουτε εναν κύκλο ! Αν δεν "καιγεσαι" τόσο πολυ το αφηνεις για τον επόμενο.

@Xristina_25 Μου έχουν τυχει αυτα τα συμπτώματα ακριβώς και να μην ειμαι εγκυος και ηταν τα ιδια και οταν ήμουν.Δεν μπορεις να ξεχωρισεις καθολου δυστυχώς. απλά Υπομονή!! 

@IOANNA28 η αλήθεια ειναι οτι την πρωτη μερα ειναι παντα δυσκολο..Οσο περνανε οι μέρες και τελειώνει η περίοδος αναπτερωνεται το ηθικο μου! 

@tin89 Ειχες καποιο νεότερο; Ηρθε τελικα; Θεωρεις ότι η βιταμίνη d βοηθαει; Φυλικο παίρνω.. ίσως ξεκινήσω και αυτην !Απ τη μια θελω να προσπαθήσω πολυ σωστα αυτη τη φορα,απ την αλλη φοβαμαι οτι θα ναι μεγαλύτερη η απογοητεύση μετά.Δεν ξερω αν με καταλαβαίνετε!!! 

Έτσι συμβαίνει συνήθως. Όσο πλησιάζει ο καιρός για το ξεκίνημα μιας νέας προσπάθειας, η ψυχολογία βελτιώνεται και η όρεξη μεγαλώνει για τις μέρες που ακολουθούν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Guest25 ακόμα τίποτα..είχα δέκατα την προηγούμενη εβδομάδα και κανένα άλλο σύμπτωμα…όμως επειδή την έχω πατήσει δυο φορές δεν έχω σκοπό να κάνω τεστ ούτε χοριακη..αν είναι να είμαι έγκυος θα φανεί..θα αφήσω να περάσουν οι μέρες μη τυχόν αδιαθετήσω και βλέπω αργότερα…η ενδοκρινολόγος μ είπε πριν τρεις μήνες: Θα σ πω τι έκανα σε μια πελάτισσα και εκεί που απέβαλλε δυο τρεις φορές με αυτό το κοκτέιλ,τα κατάφερε.Μπορεί να ισχύει μπορεί κ όχι.Ακριβή λόγια της γιατρού.Της έδινε λοιπόν d3 ,μαγνήσιο και ασβέστιο που τα είχε ελαφρώς κάτω.Το ίδιο έκανε κ σε μένα..ένα μήνα τα πήρα όλα μετά δεν μ άρεσε καθόλου το ασβέστιο κλπ κ συνέχισα επισταμένα filicine και d3…Δεν έχω καθόλου άγχος γτ στην παλινδρομη με τέτοιο άγχος π πέρασα δεν βγήκε κ κάτι..Αυτό π ήταν να συμβεί συνέβη..Το ίδιο και τώρα,αν τυχόν είμαι!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Χαρούλι είπε:

Εχεις ένα δίκιο. 

ναι πήρα τεστ ωορρηξίας γιατί ήμουν σίγουρη ότι δεν θα έπεφτα μέσα στην ωορρηξία αλλιώς. 

αν είσαι 100% σίγουρη μην πάρεις.

εγώ πιστεύω ότι βοηθάνε.

στην πρώτη εγκυμοσύνη έπιασα με την πρώτη χρήση.

στο θέμα άγχους σε νιώθω.

είμαι ένα μόνιμο άγχος στα πάντα. 

το έχω το ημερολόγιο χρόνια τώρα. δεν πέφτει πάντα μέσα σε εμένα γιατί δεν έχω στάνταρ κύκλο.😏 πριν την εγκυμοσύνη ο κύκλος μου ήταν από 30-35 και τώρα 26-29

Μονο με τα τεστ θα είμαι πιο σίγουρη.

Κατάλαβα 🤷🏽‍♀️🥺

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει κ εγώ τα τεστ από την αρχή της εβδομάδας. Βάση εφαρμογής θα είχα οωρρηξια σήμερα, αλλά στα τεστ δεν βγήκε καν άχνη γραμμή χθες.... σαν να μην ανεβαίνει καθόλου η ορμόνη... 

Ελπίζω να μην έχει γίνει Η οωρρηξια κ την έχασα... 

Έχω απογοητευτεί γενικά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...