Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια όσες γεννησατε να σας ζήσουν γερά κ καλότυχα! Κ εγώ 36 βδομάδες κ 1 μέρα αύριο θα με δει πάλι ..έχει μαλακώσει ο τράχηλος κ μου είπε να προσέχω..ο γιατρός θέλει να φτάσουμε 38 βδομάδες αλλά υπάρχει περίπτωση να έρθει νωρίτερα θα δείξει έχω αγωνία αρκετά .. συσπάσεις δεν έχω καταλάβει ακόμα τουλάχιστον πόνο έχω κάτω χαμηλά αλλά είναι φυσιολογικό λέει έχω βαρύνει αρκετά στην κοιλιά γιατί ο μικρός είναι 3000 τώρα θα είναι παραπάνω είναι μεγάλος δύο βδομάδες μεγαλύτερος .. άντε να δούμε .. ανχος αγωνία πολυυυ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από μένα. Να σας ζήσουν τα μωράκια που ήρθαν στον κόσμο. Και με το καλό σε όσες έχουμε απομείνει χιχιχι. Εγώ είμαι 36+1 σήμερα. Έχω ραντεβού ξανά στις 19/10 δεν έχω κάποιο σύμπτωμα ακόμα. Παρά μόνο κάποιες συσπάσεις Braxton αρσια και που. Ο γιατρός είπε ότι θα πάρω όλες τις μέρες. Άρα τελευταία και κατά ιδρώμενη θα γεννήσω. Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια!! Υγιή, καλότυχα και καλή ανάρρωση σε εσάς τις ίδιες!

Εγώ αύριο έχω ραντεβού, θα είμαι 37+6. Ούτε εγώ έχω καταλάβει συσπασεις, ωστόσο νιώθω πονακια και αρκετό βάρος πλέον χαμηλά. Από χτες υποφέρω και λόγω της δυσκοιλιότητας και έχω βγάλει μια αιμορροΐδα (νομίζω δηλαδή ότι είναι αυτό) και έχω πεθάνει στον πόνο σήμερα!!! Οπότε ολόκληρη η κάτω περιοχή μου πλέον πονάει, μπροστά, πίσω, ένα δράμα...

Την ερχόμενη εβδομάδα θα μιλήσουμε για το θέμα της πρόκλησης, ανάλογα με το βάρος μου μωρού, την κατάσταση του πλακούντα κλπ. Την προηγούμενη εβδομάδα η μπέμπα ήταν 2900, θα δούμε αύριο πόσο έχει φτάσει, αν και πλέον την μετράει με πολύ δυσκολία γιατί έχει κατέβει πολύ χαμηλά στη λεκάνη. 

Θέλω να γεννήσω, δεν αντέχω άλλο, πλέον νιώθω πολύ μεγάλη δυσφορία σε καθημερινή βάση αλλά νιώθω ότι οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα.. Καλό μας κουράγιο σε όσες έχουμε απομείνει να περιμένουμε τα μωράκια μας να σκάσουν μύτη 🙏🙏

  • Δύναμη! 5
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την άλλη Παρασκευή γενναμε ο μικρός ξαναγύρισε τα πόδια κάτω έχει φτάσει 3700 είναι μεγάλο μωρό ..θα είμαι 37 κ 3 μέρες .. απλά θέλει προσοχή γιατί σπρώχνει με τα πόδια κ ο τράχηλος έχει κοντινει κ μαλακώσει μην μου σπάσει τα νερά αλλά κ πάλι καισαρική ότι κ να γίνει.. ένα ανχος το έχω αλλά σκέφτομαι την άλλη Παρασκευή θα τον έχω αγκαλιά 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Penny33 said:

Τελικά την άλλη Παρασκευή γενναμε ο μικρός ξαναγύρισε τα πόδια κάτω έχει φτάσει 3700 είναι μεγάλο μωρό ..θα είμαι 37 κ 3 μέρες .. απλά θέλει προσοχή γιατί σπρώχνει με τα πόδια κ ο τράχηλος έχει κοντινει κ μαλακώσει μην μου σπάσει τα νερά αλλά κ πάλι καισαρική ότι κ να γίνει.. ένα ανχος το έχω αλλά σκέφτομαι την άλλη Παρασκευή θα τον έχω αγκαλιά 

Με το καλόο λίγο έμεινεε υπομονή 

Εμεις τελικά Κυριακή μπαίνουμε εισαγωγή και Δευτέρα θα ξεκινήσουμε την πρόκληση δεν το πιστεύω πως πέρασε ο καιρός 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Penny33 είπε:

Τελικά την άλλη Παρασκευή γενναμε ο μικρός ξαναγύρισε τα πόδια κάτω έχει φτάσει 3700 είναι μεγάλο μωρό ..θα είμαι 37 κ 3 μέρες .. απλά θέλει προσοχή γιατί σπρώχνει με τα πόδια κ ο τράχηλος έχει κοντινει κ μαλακώσει μην μου σπάσει τα νερά αλλά κ πάλι καισαρική ότι κ να γίνει.. ένα ανχος το έχω αλλά σκέφτομαι την άλλη Παρασκευή θα τον έχω αγκαλιά 

Γυρνάνε ακόμα σε αυτές τις εβδομάδες; αχ Παναγία μου, παντού διαβάζω ότι δεν έχουν χώρο όταν είναι τόσο μεγάλα και είχα επαναπαυτει. Νέο level άγχους ξεκλείδωσε στο κεφάλι μου 😂😂 

Με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σου, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 🙏🙏

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ellimn είπε:

Γυρνάνε ακόμα σε αυτές τις εβδομάδες; αχ Παναγία μου, παντού διαβάζω ότι δεν έχουν χώρο όταν είναι τόσο μεγάλα και είχα επαναπαυτει. Νέο level άγχους ξεκλείδωσε στο κεφάλι μου 😂😂 

Με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σου, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 🙏🙏

Ευχαριστώ πολύ κ όμως γυρνάνε απίστευτο ... αμήν να πάνε όλα καλά για όλες όσες περιμένουμε να γεννησουμε να είναι γερά 🙏

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα,

γεννησαμε το πρωί ένα αγοράκι!!! (έκπληξη αφού δεν ξέραμε το φύλο μέχρι τέλους). 3370 κιλά και 51 ύψος. Είναι κουκλιτσος και είναι πολύ καλά. 
Η καισαρική μου φάνηκε πολύ απλή υπόθεση. Ακόμα δεν έχω πονέσει στην τομή βέβαια. Πράγμα που είναι καλό…όταν πονέσω μάλλον θα αρχίσει να δυσκολεύει αλλά βλέπουμε…επίσης νόμιζα πως θα κλαίω από συγκινηση όταν τον δω κ μετά αλλά τελικά όχι. Με έπιασαν πολλά πολλά γέλια και χαρά 

Just now, SofiDim είπε:

Γεια σας κ από εμένα,

γεννησαμε το πρωί ένα αγοράκι!!! (έκπληξη αφού δεν ξέραμε το φύλο μέχρι τέλους). 3370 κιλά και 51 ύψος. Είναι κουκλιτσος και είναι πολύ καλά. 
Η καισαρική μου φάνηκε πολύ απλή υπόθεση. Ακόμα δεν έχω πονέσει στην τομή βέβαια. Πράγμα που είναι καλό…όταν πονέσω μάλλον θα αρχίσει να δυσκολεύει αλλά βλέπουμε…επίσης νόμιζα πως θα κλαίω από συγκινηση όταν τον δω κ μετά αλλά τελικά όχι. Με έπιασαν πολλά πολλά γέλια και χαρά 

Καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!!!!

 

  • Λουλούδια 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , SofiDim είπε:

Γεια σας κ από εμένα,

γεννησαμε το πρωί ένα αγοράκι!!! (έκπληξη αφού δεν ξέραμε το φύλο μέχρι τέλους). 3370 κιλά και 51 ύψος. Είναι κουκλιτσος και είναι πολύ καλά. 
Η καισαρική μου φάνηκε πολύ απλή υπόθεση. Ακόμα δεν έχω πονέσει στην τομή βέβαια. Πράγμα που είναι καλό…όταν πονέσω μάλλον θα αρχίσει να δυσκολεύει αλλά βλέπουμε…επίσης νόμιζα πως θα κλαίω από συγκινηση όταν τον δω κ μετά αλλά τελικά όχι. Με έπιασαν πολλά πολλά γέλια και χαρά 

Καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!!!!

 

Να σας ζήσει ο κούκλος ! Να έχει υγεία και ευτυχία στη ζωή του !! Καλή ανάρρωση στη μανούλα 🥰🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Και μεις γεννήσαμε σήμερα νωρίς το μεσημέρι.. ήταν να πάω για πρόκληση αλλά τελικά η Μπέμπα αποφάσισε να μας πιάσουν οι πόνοι στις πέντε τα χαράματα! Πήγαμε στην κλινική με 4 διαστολή και ευτυχώς είχαμε έναν όμορφο τοκετό! Είχα την τύχη να την βγάλω από μέσα μου αφού με πέντε σπρωξιές βγήκε μέχρι την κοιλιτσα! Μετά την τράβηξα εγώ και την κράτησα αγκαλιτσα! ❣️ αυτή τη φορά συγκινήθηκα τόσο πολύ! 3.300 η μπουμπου μας και πολύ πολύ κλαψιάρα! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Νατασα1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Και μεις γεννήσαμε σήμερα νωρίς το μεσημέρι.. ήταν να πάω για πρόκληση αλλά τελικά η Μπέμπα αποφάσισε να μας πιάσουν οι πόνοι στις πέντε τα χαράματα! Πήγαμε στην κλινική με 4 διαστολή και ευτυχώς είχαμε έναν όμορφο τοκετό! Είχα την τύχη να την βγάλω από μέσα μου αφού με πέντε σπρωξιές βγήκε μέχρι την κοιλιτσα! Μετά την τράβηξα εγώ και την κράτησα αγκαλιτσα! ❣️ αυτή τη φορά συγκινήθηκα τόσο πολύ! 3.300 η μπουμπου μας και πολύ πολύ κλαψιάρα! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰🥰

Να σας ζήσει η μπουμπου!! Γερή και καλότυχη να είναι ❤️🥰❤️ τι όμορφο συναίσθημα αυτό που έζησες ! Μακάρι σε επόμενο τοκετό να μπορέσω να το κάνω ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, SofiDim said:

Γεια σας κ από εμένα,

γεννησαμε το πρωί ένα αγοράκι!!! (έκπληξη αφού δεν ξέραμε το φύλο μέχρι τέλους). 3370 κιλά και 51 ύψος. Είναι κουκλιτσος και είναι πολύ καλά. 
Η καισαρική μου φάνηκε πολύ απλή υπόθεση. Ακόμα δεν έχω πονέσει στην τομή βέβαια. Πράγμα που είναι καλό…όταν πονέσω μάλλον θα αρχίσει να δυσκολεύει αλλά βλέπουμε…επίσης νόμιζα πως θα κλαίω από συγκινηση όταν τον δω κ μετά αλλά τελικά όχι. Με έπιασαν πολλά πολλά γέλια και χαρά 

Καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!!!!

 

 

12 hours ago, Νατασα1992 said:

Καλησπέρα σε όλες! Και μεις γεννήσαμε σήμερα νωρίς το μεσημέρι.. ήταν να πάω για πρόκληση αλλά τελικά η Μπέμπα αποφάσισε να μας πιάσουν οι πόνοι στις πέντε τα χαράματα! Πήγαμε στην κλινική με 4 διαστολή και ευτυχώς είχαμε έναν όμορφο τοκετό! Είχα την τύχη να την βγάλω από μέσα μου αφού με πέντε σπρωξιές βγήκε μέχρι την κοιλιτσα! Μετά την τράβηξα εγώ και την κράτησα αγκαλιτσα! ❣️ αυτή τη φορά συγκινήθηκα τόσο πολύ! 3.300 η μπουμπου μας και πολύ πολύ κλαψιάρα! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰🥰

Τι ευχάριστα νέα!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια και είναι είστε γεροί όλοι! 🩵🩷🌺🪻🏵️🌼💐🎉

Ωραία εμπειρία να τραβήξεις το μωρό σου! Μακάρι και μεις όταν έρθει η ευλογημένη ώρα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Νατασα1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Και μεις γεννήσαμε σήμερα νωρίς το μεσημέρι.. ήταν να πάω για πρόκληση αλλά τελικά η Μπέμπα αποφάσισε να μας πιάσουν οι πόνοι στις πέντε τα χαράματα! Πήγαμε στην κλινική με 4 διαστολή και ευτυχώς είχαμε έναν όμορφο τοκετό! Είχα την τύχη να την βγάλω από μέσα μου αφού με πέντε σπρωξιές βγήκε μέχρι την κοιλιτσα! Μετά την τράβηξα εγώ και την κράτησα αγκαλιτσα! ❣️ αυτή τη φορά συγκινήθηκα τόσο πολύ! 3.300 η μπουμπου μας και πολύ πολύ κλαψιάρα! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰🥰

 

20 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Γεια σας κ από εμένα,

γεννησαμε το πρωί ένα αγοράκι!!! (έκπληξη αφού δεν ξέραμε το φύλο μέχρι τέλους). 3370 κιλά και 51 ύψος. Είναι κουκλιτσος και είναι πολύ καλά. 
Η καισαρική μου φάνηκε πολύ απλή υπόθεση. Ακόμα δεν έχω πονέσει στην τομή βέβαια. Πράγμα που είναι καλό…όταν πονέσω μάλλον θα αρχίσει να δυσκολεύει αλλά βλέπουμε…επίσης νόμιζα πως θα κλαίω από συγκινηση όταν τον δω κ μετά αλλά τελικά όχι. Με έπιασαν πολλά πολλά γέλια και χαρά 

Καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!!!!

 

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας καλότυχα να είναι!

εμένα λίγες ώρες έμειναν να κρατηθώ ξάπλα, το βράδυ μπαίνουμε μαιευτήριο για πρόκληση, που λέει ο λόγος πρόκληση έτοιμη είναι να βγεί ωρυομενη!!!

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2023 at 6:36 PM, SofiDim said:

Γεια σας κ από εμένα,

γεννησαμε το πρωί ένα αγοράκι!!! (έκπληξη αφού δεν ξέραμε το φύλο μέχρι τέλους). 3370 κιλά και 51 ύψος. Είναι κουκλιτσος και είναι πολύ καλά. 
Η καισαρική μου φάνηκε πολύ απλή υπόθεση. Ακόμα δεν έχω πονέσει στην τομή βέβαια. Πράγμα που είναι καλό…όταν πονέσω μάλλον θα αρχίσει να δυσκολεύει αλλά βλέπουμε…επίσης νόμιζα πως θα κλαίω από συγκινηση όταν τον δω κ μετά αλλά τελικά όχι. Με έπιασαν πολλά πολλά γέλια και χαρά 

Καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!!!!

 

Να σας ζήσει ο μπέμπης 🎊🎊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...