Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

On 21/9/2023 at 11:06 ΜΜ, Κonstantina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Εγώ πήγα στις 16/9 για καρδιοτοκογράφημα και εξέταση  βιοφυσικού προφίλ (35+2) και είχα ήδη συσπάσεις. Σήμερα μπήκα στην 36η εβδομάδα και η μπέμπα ζυγίζει 2820. Έχει κατέβει πάρα πολύ είπε η γυναικολόγος και έχει αρχίσει η εξάλειψη τραχήλου. 
Μέσα στις επόμενες 4 ημέρες θα γεννήσω αν και ΠΗΤ είχα 19/10! Βιάζεται η μικρή μας! 🤱🏼 Την εξέταση για στρεπτόκοκκο την είχα κάνει 31/8 ( 33+1). 
Με το καλό σε όλες! 

Καλησπέρα !! Είχες καμια εξέλιξη ;; 🥰

Σαν ψέμα μου φαίνεται που θα αρχίσουμε να ακούμε για γεννητουρια! 

Με το καλό όλες μας με ασφάλεια και υγιή μωράκια ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Γεννήσαμε χθες (36+5)με φυσιολογικό τοκετό στη 13:00 στο ΙΑΣΩ ένα κοριτσάκι 3.010 γραμμάρια και 51 εκατοστά! Όλα πήγαν μια χαρά και για πρώτη εγκυμοσύνη η γέννα ήταν σύντομη είπε η γιατρός. Θα σας πω περισσότερα μόλις επιστρέψουμε σπίτι μας! 🙂

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 9
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κonstantina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Γεννήσαμε χθες (36+5)με φυσιολογικό τοκετό στη 13:00 στο ΙΑΣΩ ένα κοριτσάκι 3.010 γραμμάρια και 51 εκατοστά! Όλα πήγαν μια χαρά και για πρώτη εγκυμοσύνη η γέννα ήταν σύντομη είπε η γιατρός. Θα σας πω περισσότερα μόλις επιστρέψουμε σπίτι μας! 🙂

Πολλά πολλά συγχαρητήρια να σου ζήσει η μπέμπα σου!!

πρίν από 39 λεπτά , Nadiaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! 

Γεννησαμε !! Έσπασαν τα νερά στις 00.30 και γεννήθηκε η μπουμπου μας στις 05.00! Με το καλό σε όλες 🥰❤️😍

Να σου ζήσει η μπέμπα σου. Φαίνεται ότι τα κορίτσια θέλουν να βγουν πιο γρήγορα από τα αγόρια :) ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Κonstantina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Γεννήσαμε χθες (36+5)με φυσιολογικό τοκετό στη 13:00 στο ΙΑΣΩ ένα κοριτσάκι 3.010 γραμμάρια και 51 εκατοστά! Όλα πήγαν μια χαρά και για πρώτη εγκυμοσύνη η γέννα ήταν σύντομη είπε η γιατρός. Θα σας πω περισσότερα μόλις επιστρέψουμε σπίτι μας! 🙂

@Nadiaki να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Να είναι γερά τυχερά και να τα δείτε όπως επιθυμείτε!!! ❣️❣️❣️❣️ Καλή ανάρρωση και στις μανούλες! 🥰🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κonstantina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Γεννήσαμε χθες (36+5)με φυσιολογικό τοκετό στη 13:00 στο ΙΑΣΩ ένα κοριτσάκι 3.010 γραμμάρια και 51 εκατοστά! Όλα πήγαν μια χαρά και για πρώτη εγκυμοσύνη η γέννα ήταν σύντομη είπε η γιατρός. Θα σας πω περισσότερα μόλις επιστρέψουμε σπίτι μας! 🙂

 

3 ώρες πρίν, Nadiaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! 

Γεννησαμε !! Έσπασαν τα νερά στις 00.30 και γεννήθηκε η μπουμπου μας στις 05.00! Με το καλό σε όλες 🥰❤️😍

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας. Υγιή και καλότυχα να είναι!!! Καλή ανάρρωση να έχετε και με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας, και να ξεκινήσει η νέα σας ζωή που εύχομαι να είναι τόσο όμορφη όσο την έχετε ονειρευτεί 🎉🎉🌼🌼💕💕

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια συγχαρητήρια σε όσες γεννησατε και με το καλό στις υπόλοιπες!!! Εγώ είμαι 36+6 αύριο έχω ραντεβού με τη γιατρό και ανυπομονώ να δω τι θα μου πει 38 με 38+6 θα βάλουμε πρόκληση λόγω διαβήτη με ινσουλίνη και κάποιο θέμα στο νεφρό αλλά λέω μέχρι τότε μήπως έρθει ο μπέμπης από μόνος του δεν θέλω να μπω με πρόκληση βέβαια χλωμό το κόβω γιατί τον νιώθω ακόμα ψηλά αν και έχει γυρίσει από πολύ νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Κonstantina said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Γεννήσαμε χθες (36+5)με φυσιολογικό τοκετό στη 13:00 στο ΙΑΣΩ ένα κοριτσάκι 3.010 γραμμάρια και 51 εκατοστά! Όλα πήγαν μια χαρά και για πρώτη εγκυμοσύνη η γέννα ήταν σύντομη είπε η γιατρός. Θα σας πω περισσότερα μόλις επιστρέψουμε σπίτι μας! 🙂

Συγχαρητήρια να ζήσει, να είναι γερή και η μπέμπα και η μανούλα!! 🎉💞🌺🌷🌸

5 hours ago, Nadiaki said:

Καλημέρα κορίτσια !! 

Γεννησαμε !! Έσπασαν τα νερά στις 00.30 και γεννήθηκε η μπουμπου μας στις 05.00! Με το καλό σε όλες 🥰❤️😍

Να ζήσει η μπουμπού και να είστε όλοι γεροί! 💝💐🌹🪻🌼🎉

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ωωω να σας ζήσουν κορίτσια @Konstantina και @Nadiaki! Έφτασαν τα πρώτα μωράκια!! ❤️ Καλή αρχή στη νέα σας ζωή 😊

Καλή συνέχεια σε εμάς τις υπόλοιπες!! Δύσκολη και περίεργη η αναμονή, γλυκόπικρη θα έλεγα! Εγώ μετράω 9 μέρες για την πρόκληση, αν δεν έρθει από μόνη της μέχρι τότε!! 38+3 σημερα

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 3
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες! 37+1 σήμερα, είχαμε γιατρό, μας είπε ότι η Μπέμπα είναι 3 κιλά και αρκετά κάτω.. τον προβλημάτισα όταν του είπα ότι έχω πόνους από κάτω κ δυνατές σε διάρκεια συσπάσεις, τις είδε άλλωστε και στο καρδιοτοκογραφο, ήθελε να με δει κολπικά, αλλά επειδή με είδε κ πριν δυο βδομαδες αρνήθηκα.. φοβάμαι μήπως με την εξέταση με πιάσουν πόνοι Γτ πιστεύω πως αντέχω λίγο ακόμα.. του είπα αν μέχρι 13 Οκτώβρη δεν έχω γεννήσει θα πάμε με πρόκληση.. όποτε μετράμε αντίστροφα 🥰

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Κonstantina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Γεννήσαμε χθες (36+5)με φυσιολογικό τοκετό στη 13:00 στο ΙΑΣΩ ένα κοριτσάκι 3.010 γραμμάρια και 51 εκατοστά! Όλα πήγαν μια χαρά και για πρώτη εγκυμοσύνη η γέννα ήταν σύντομη είπε η γιατρός. Θα σας πω περισσότερα μόλις επιστρέψουμε σπίτι μας! 🙂

 

19 ώρες πρίν, Nadiaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! 

Γεννησαμε !! Έσπασαν τα νερά στις 00.30 και γεννήθηκε η μπουμπου μας στις 05.00! Με το καλό σε όλες 🥰❤️😍

Συγχαρητήρια κορίτσια!!! Να σας ζήσουν οι κορακλες να είναι καλότυχα!!!

Με το καλό και στις υπόλοιπες, μέρες μετράμε πια....και ώρες μη πω 😂❤️

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Athene είπε:

Ωωω να σας ζήσουν κορίτσια @Konstantina και @Nadiaki! Έφτασαν τα πρώτα μωράκια!! ❤️ Καλή αρχή στη νέα σας ζωή 😊

Καλή συνέχεια σε εμάς τις υπόλοιπες!! Δύσκολη και περίεργη η αναμονή, γλυκόπικρη θα έλεγα! Εγώ μετράω 9 μέρες για την πρόκληση, αν δεν έρθει από μόνη της μέχρι τότε!! 38+3 σημερα

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ με εσένα 38 και 5 σήμερα και περιμένω εάν ο μικρός άρχοντας θελήσει να βγει από την κοιλίτσα αλλά καλοπερνάει εκεί μέσα :) Με ένα πόνο σου εύχομαι

20 ώρες πρίν, Νατασα1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 37+1 σήμερα, είχαμε γιατρό, μας είπε ότι η Μπέμπα είναι 3 κιλά και αρκετά κάτω.. τον προβλημάτισα όταν του είπα ότι έχω πόνους από κάτω κ δυνατές σε διάρκεια συσπάσεις, τις είδε άλλωστε και στο καρδιοτοκογραφο, ήθελε να με δει κολπικά, αλλά επειδή με είδε κ πριν δυο βδομαδες αρνήθηκα.. φοβάμαι μήπως με την εξέταση με πιάσουν πόνοι Γτ πιστεύω πως αντέχω λίγο ακόμα.. του είπα αν μέχρι 13 Οκτώβρη δεν έχω γεννήσει θα πάμε με πρόκληση.. όποτε μετράμε αντίστροφα 🥰

Εγώ αύριο θα πάω στον ιατρό, εάν δεν έχω καμιά έκπληξη νωρίτερα, μήπως ο μικρός έχει κατέβει προς τα κάτω (38 συν 5 σήμερα). 

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2023 at 4:01 ΜΜ, EvgeniaCher είπε:

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ με εσένα 38 και 5 σήμερα και περιμένω εάν ο μικρός άρχοντας θελήσει να βγει από την κοιλίτσα αλλά καλοπερνάει εκεί μέσα :) Με ένα πόνο σου εύχομαι

Εγώ αύριο θα πάω στον ιατρό, εάν δεν έχω καμιά έκπληξη νωρίτερα, μήπως ο μικρός έχει κατέβει προς τα κάτω (38 συν 5 σήμερα). 

Τι έγινε τελικά κοριτσι μου; Κατέβηκε η έχει βολευτεί εκεί ψηλά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...