Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

On 7/2/2024 at 2:28 ΜΜ, Nadiaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Εύχομαι να είστε όλες καλά με τα κουτσουνελια σας !! Τι κάνετε πώς τα πάτε ; 

Εμείς μεγαλώνουμε γελάμε παίζουμε ! 

Να σας ρωτήσω , εσείς μέσα στη ημέρα πώς απασχολείτε τα μικρά σας; Εμείς λίγο ρηλαξ, λίγο γυμναστήριο , τραγουδάκια και βόλτες μέσα στο σπίτι κ έξω αν έχει καλό καιρό !! Αλλά δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να της κάνω ! 

Καλησπέρα!! Εμένα η μπέμπα λατρεύει τον ύπνο κ κοιμάται πολύ μέσα στη μέρα. Τις ώρες που είναι ξύπνια, την εχω στο ριλαξ όπου έχει διαφορα κρεμαστά παιχνιδάκια και ο  άντρας μου κρέμασε και δύο κουδουνιστρες σε ύψος που μπορεί να τις πιάνει άνετα. Της έχω πάρει κ ένα βιβλιαράκι αφής που κάνει θόρυβο (χρατς χρατς) και απασχολείται πολύ με αυτά. Βαριέται σχετικά εύκολα όμως, οπότε την βάζω μπρούμυτα κ προσπαθεί να γυρίσει, της τραγουδάω, ααα και ακολουθώ τη συμβουλή της παιδιάτρου, δηλ να της βάζω μια κουδουνιστρα σε έντονο χρώμα στο χεράκι της ώστε να καταλάβει ότι αν την κουνήσει ακούγεται θόρυβος. Ο,τι της δίνω στα χέρια βέβαια το βαζει στο στόμα, αλλά είναι λογικο... Αν είμαστε βόλτα, είναι το πιο ήσυχο πλάσμα του κόσμου 😂😂 Τρελαίνεται να κοιτάει γύρω γύρω, μέχρι που ξεχνάει να φάει! 

Τώρα προσπαθώ με πολύ κόπο να της μάθω το μπιμπερο ώστε να πίνει αντλημενο με τον μπαμπά της, μήπως κ καταφέρω κ γω να λείψω 1-2 ώρες. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά, χωρίς αποτέλεσμα. Εάν έχετε καμία συμβουλή ή κολπακι που έπιασε στα δικά σας μωρά, θα χαρώ να την δοκιμάσω (πιπίλα παίρνει εδώ κ 1,5 μήνα κανονικά).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/2/2024 at 4:33 ΜΜ, Ellimn είπε:

Καλησπέρα!! Εμένα η μπέμπα λατρεύει τον ύπνο κ κοιμάται πολύ μέσα στη μέρα. Τις ώρες που είναι ξύπνια, την εχω στο ριλαξ όπου έχει διαφορα κρεμαστά παιχνιδάκια και ο  άντρας μου κρέμασε και δύο κουδουνιστρες σε ύψος που μπορεί να τις πιάνει άνετα. Της έχω πάρει κ ένα βιβλιαράκι αφής που κάνει θόρυβο (χρατς χρατς) και απασχολείται πολύ με αυτά. Βαριέται σχετικά εύκολα όμως, οπότε την βάζω μπρούμυτα κ προσπαθεί να γυρίσει, της τραγουδάω, ααα και ακολουθώ τη συμβουλή της παιδιάτρου, δηλ να της βάζω μια κουδουνιστρα σε έντονο χρώμα στο χεράκι της ώστε να καταλάβει ότι αν την κουνήσει ακούγεται θόρυβος. Ο,τι της δίνω στα χέρια βέβαια το βαζει στο στόμα, αλλά είναι λογικο... Αν είμαστε βόλτα, είναι το πιο ήσυχο πλάσμα του κόσμου 😂😂 Τρελαίνεται να κοιτάει γύρω γύρω, μέχρι που ξεχνάει να φάει! 

Τώρα προσπαθώ με πολύ κόπο να της μάθω το μπιμπερο ώστε να πίνει αντλημενο με τον μπαμπά της, μήπως κ καταφέρω κ γω να λείψω 1-2 ώρες. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά, χωρίς αποτέλεσμα. Εάν έχετε καμία συμβουλή ή κολπακι που έπιασε στα δικά σας μωρά, θα χαρώ να την δοκιμάσω (πιπίλα παίρνει εδώ κ 1,5 μήνα κανονικά).

Καλημέρα ! Κ εμένα τα βάζει όλα στο στόμα και αν δε μπορεί γιατί είναι κρεμασμένα πχ στο γυμναστήριο εκνευρίζεται!!  Εμένα πήρε μπουκάλι στους 2,5 μήνες γιατί δεν μπορούσαμε να θηλάσουμε οπότε αντλούσα ! Εγώ ξεκίνησα με το μπιμπερο nuk nature sense  κ έτρωγε με αυτό καιρό αλλά μετά δεν το ήθελε και το άλλαξα ! Βέβαια το έπιασε με τη μια! Το έχεις δοκιμάσει ; Επίσης μήπως παίζει ρόλο η θερμοκρασία που της το δίνεις ; Δεν ξέρω μπορεί να λέω κ χαζομάρες ! Εύχομαι να το πιάσει και να μπορείς και εσύ να αποδεσμευτεις λίγο οπότε το χρειάζεσαι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2024 at 10:15 ΠΜ, Nadiaki είπε:

Καλημέρα ! Κ εμένα τα βάζει όλα στο στόμα και αν δε μπορεί γιατί είναι κρεμασμένα πχ στο γυμναστήριο εκνευρίζεται!!  Εμένα πήρε μπουκάλι στους 2,5 μήνες γιατί δεν μπορούσαμε να θηλάσουμε οπότε αντλούσα ! Εγώ ξεκίνησα με το μπιμπερο nuk nature sense  κ έτρωγε με αυτό καιρό αλλά μετά δεν το ήθελε και το άλλαξα ! Βέβαια το έπιασε με τη μια! Το έχεις δοκιμάσει ; Επίσης μήπως παίζει ρόλο η θερμοκρασία που της το δίνεις ; Δεν ξέρω μπορεί να λέω κ χαζομάρες ! Εύχομαι να το πιάσει και να μπορείς και εσύ να αποδεσμευτεις λίγο οπότε το χρειάζεσαι! 

Δοκίμασα της Tomee tippee που είναι και η πιπίλα της (και η μόνη που δέχτηκε), και άρχισε να το παίρνει, χωρίς να κλαίει τουλάχιστον. Πίνει πολύ μικρή ποσότητα (με το ζόρι 20-30ml) αλλά τουλάχιστον είναι μια αρχή. Για τη θερμοκρασία πήρα θερμαντήρα και ο άντρας μου επειδή αγχώνεται πολύ για όταν θα λείπω, πήρε θερμόμετρο και μέτρησε τη θερμοκρασία του γάλακτος μόλις είχα αντλήσει ώστε να πετύχει ακριβώς την ίδια 😂😂. Πιστεύω με λίγη επιμονή θα τα καταφέρουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας!!! Τελευταία περίοδος 13/01! Λογικά 6+1 σήμερα… Προς το παρόν η ΠΗΤ 20/10! Με το καλό σε όλες μας! Από συμπτώματα προς το παρόν σχεδόν τίποτα… αναμένουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2024 at 4:45 ΜΜ, DimitraGAP είπε:

Καλησπέρα σας!!! Τελευταία περίοδος 13/01! Λογικά 6+1 σήμερα… Προς το παρόν η ΠΗΤ 20/10! Με το καλό σε όλες μας! Από συμπτώματα προς το παρόν σχεδόν τίποτα… αναμένουμε!

Καλησπέρα ! Με το καλό να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη κύησης!! Μπορείς να δεις και την αντίστοιχη ομάδα για τον Οκτώβριο 2024 !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια.Κι εμείς αγαπανε τον υπνο και κοιμόμαστε πολυ καλα ειδικά το απογευμα και το βραδυ.

Πολυ τυχερη ειμαι σε αυτο!!!☺️

Σημερα σκεφτόμουν,  οσο μπαινει η άνοιξη τι φαρμακα πρεπει να έχουμε μαζι μας στη βολτα... ;Για τσιμπήματα κλπ.Το εχει συζητήσει καποια με τον παιδίατρο;

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2024 at 10:48 ΠΜ, anna.k είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Κι εμείς αγαπανε τον υπνο και κοιμόμαστε πολυ καλα ειδικά το απογευμα και το βραδυ.

Πολυ τυχερη ειμαι σε αυτο!!!☺️

Σημερα σκεφτόμουν,  οσο μπαινει η άνοιξη τι φαρμακα πρεπει να έχουμε μαζι μας στη βολτα... ;Για τσιμπήματα κλπ.Το εχει συζητήσει καποια με τον παιδίατρο;

Καλησπέρα !! Ούτε εγώ το έχω συζητήσει αλλά θα το κάνω τώρα στο εμβόλιο μας ! Θέλω να ρωτήσω και για αντηλιακό αν πρέπει να της βάζω στα μουτρακια αν και δεν ξέρω από ποτέ επιτρέπεται! 

Έχει ξεκινήσει καμιά στερεές ; 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμεις θα ξεκινήσουμε στερεές σε λιγες μερες που κλεινει τον 6ο. 

Τελικα ρώτησες τον γιατρο?

On 9/3/2024 at 12:24 ΜΜ, Nadiaki είπε:

Καλησπέρα !! Ούτε εγώ το έχω συζητήσει αλλά θα το κάνω τώρα στο εμβόλιο μας ! Θέλω να ρωτήσω και για αντηλιακό αν πρέπει να της βάζω στα μουτρακια αν και δεν ξέρω από ποτέ επιτρέπεται! 

Έχει ξεκινήσει καμιά στερεές ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...