Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Α τώρα που είπες μπάρες... πολύ ωραία επιλογή για γλυκό σνακ είναι να φτιάξεις είτε μπάρες είτε τρουφάκια με χουρμάδες σε συνδυασμό με ό,τι ξηρό καρπό θες, κακάο, φυστικοβούτυρο, καρύδα κτλ. Έχω φτιάξει μία φορά με κακάο, φουντούκια και καρύδα και έχω φτιάξει και με φυστικοβούτυρο. Είναι υπέροχα. Και τέλος υπάρχουν όλα τα γλυκά της sweet and balance στο super market που έχουν χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη για διαβητικούς. Εγώ τρώω αλλά σπάνια γιατί δεν αφήνει ο γιατρός ούτε υποκατάστατα ζάχαρης λογω ενδομητρίτιδας αλλά το σάκχαρο δεν το ανεβάζουν πολύ.

Ωραία ιδέα και αυτό! Καλό είναι να τα μαθαίνω σιγά σιγά γιατί ούτως η άλλος αύριο μεθαύριο τέτοια θέλω να δίνω στο παιδάκι μου ❤️❤️ έτσι θα κόψω και εγώ όλα του εμπορίου όπως και δεν τρώω σχεδόν ποτέ fast food.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επίσης κορίτσια σήμερα είχαμε υπέρηχο!! Τα μωρά είναι ευτυχώς καλά και τα δύο!!! Καλές μετρήσεις 8 εβδομάδων και 3 ημερών, σχεδόν 2 εκ. το καθένα!! Ακούσαμε και καρδούλες όλα σουπερ, είδαμε χεράκια, ποδαράκια, σπονδυλική στήλη.. Το ένα κιόλας κουνιόταν!!! ❤️❤️ Τρελαμένη είμαι!! Τώρα ο γιατρός μου είπε θα με δει σε 3 βδομάδες κατευθείαν για αυχενική.. Πώς θα αντέξω... 😔
Επίσης χθες ξεκίνησα πιλάτες και αισθάνθηκα τόσο καλά! Συνεργάζεται ο γιατρός με το Καποδιστριακό σε μια έρευνα που τρέχει με έγκυες από IVF και φυσική κατάσταση με μια ερευνήτρια μαία και καθηγήτρια φυσικής αγωγής και θα κάνω γυμναστική εκεί μέχρι να γεννήσω με το καλό.

  • Μου αρέσει 5
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Miss_Pineapple είπε:

Επίσης κορίτσια σήμερα είχαμε υπέρηχο!! Τα μωρά είναι ευτυχώς καλά και τα δύο!!! Καλές μετρήσεις 8 εβδομάδων και 3 ημερών, σχεδόν 2 εκ. το καθένα!! Ακούσαμε και καρδούλες όλα σουπερ, είδαμε χεράκια, ποδαράκια, σπονδυλική στήλη.. Το ένα κιόλας κουνιόταν!!! ❤️❤️ Τρελαμένη είμαι!! Τώρα ο γιατρός μου είπε θα με δει σε 3 βδομάδες κατευθείαν για αυχενική.. Πώς θα αντέξω... 😔
Επίσης χθες ξεκίνησα πιλάτες και αισθάνθηκα τόσο καλά! Συνεργάζεται ο γιατρός με το Καποδιστριακό σε μια έρευνα που τρέχει με έγκυες από IVF και φυσική κατάσταση με μια ερευνήτρια μαία και καθηγήτρια φυσικής αγωγής και θα κάνω γυμναστική εκεί μέχρι να γεννήσω με το καλό.

Όλα σούπερ μπράβο μπράβο ! Και στην αυχιενικη θα τα απολαύσεις τα μωράκια σου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Miss_Pineapple said:

Επίσης κορίτσια σήμερα είχαμε υπέρηχο!! Τα μωρά είναι ευτυχώς καλά και τα δύο!!! Καλές μετρήσεις 8 εβδομάδων και 3 ημερών, σχεδόν 2 εκ. το καθένα!! Ακούσαμε και καρδούλες όλα σουπερ, είδαμε χεράκια, ποδαράκια, σπονδυλική στήλη.. Το ένα κιόλας κουνιόταν!!! ❤️❤️ Τρελαμένη είμαι!! Τώρα ο γιατρός μου είπε θα με δει σε 3 βδομάδες κατευθείαν για αυχενική.. Πώς θα αντέξω... 😔
Επίσης χθες ξεκίνησα πιλάτες και αισθάνθηκα τόσο καλά! Συνεργάζεται ο γιατρός με το Καποδιστριακό σε μια έρευνα που τρέχει με έγκυες από IVF και φυσική κατάσταση με μια ερευνήτρια μαία και καθηγήτρια φυσικής αγωγής και θα κάνω γυμναστική εκεί μέχρι να γεννήσω με το καλό.

Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό και η αυχενική, είναι η 1η μεγάλη ανάσα. Πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για το πιλάτες. Σε ποια περιοχή είναι και πόσο κοστίζει;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, kateriiina25 said:

Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό και η αυχενική, είναι η 1η μεγάλη ανάσα. Πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για το πιλάτες. Σε ποια περιοχή είναι και πόσο κοστίζει;

Καλησπέρα σε όλες!!! 😊 Αχχχ ναι κι εγώ την αυχενική περιμένω να ηρεμήσω λίγο… ♥️♥️

Το πιλάτες δυστυχώς δεν είναι ανοιχτό προς το κοινό. 😞😞 Ο γιατρός μου τρέχει μια έρευνα με το τμήμα φυσιολογίας του Καποδιστριακού πανεπιστημίου Αθηνών όπου συμμετέχουν μόνο ασθενείς του που έμειναν έγκυες με IVF και τις αναλαμβάνει δωρεάν μια ερευνήτρια που έχει τελειώσει δυο σχολές μαιευτικής και φυσικής αγωγής και κάνει εξατομικευμένα προγράμματα γυμναστικής ανάλογα με τη φυσική κατάσταση της κάθε εγκύου. Κάθε μήνα πηγαίνω στην ιατρική σχολή για μετρησεις, κάποιες ασκήσεις τεστ και μου παίρνουν και αίμα. Τα μαθήματα είναι από το σπίτι μέσω teams/Viber και χρειάζεται απλό εξοπλισμο με λάστιχα, Ring, μπαλες κτλ. Εμένα με ξεκίνησε με 2 μέρες τη βδομάδα πιλάτες από 1 ώρα και 2 μέρες περπάτημα 30 λεπτών και θα το αυξήσουμε μέσα στις επόμενες βδομαδες. Γενικά αν και είναι εξ αποστάσεως είναι πολύ προσεκτική γιατί σε κάθε άσκηση αλλάζω την κάμερα για να τα βλέπει όλα, και μετράμε παλμούς συνεχώς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Stellab88 είπε:

Κοριτσια θελω την βοηθεια σας! Ειμαι 5+5 κ εδω και 3-4 μερες εχω μια μεταλλικη γευση στο στομα μου.. υπαρχει τιποτα που μπορει να βοηθησει;;;🙈

Καλημερα! Θα σε στεναχωρήσω αλλα εγω ειχα βρει μονο προσωρινες λυσεις. Οταν ετρωγα αγγουρακι για παράδειγμα εφευγε για λιγο αυτη η γεύση ή αν με καποια τσίχλα με γευση φρούτων. Μετα βεβαια επανερχόταν. 

Μετα την 15η εβδομαδα σταματησα να εχω τοσο έντονα αυτη τη γεύση. Τωρα ειμαι στην 18η και εμφανίζεται σπανια.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,

Ξεκίνησα διατροφή την Δευτέρα και μετρήσεις ζαχάρου, τα έχω παίξει. Μια είναι χαμηλά στο 60 ακόμα και μετά το απογευματινό και μετά εκτοξεύεται. Παράδειγμα, εχθές είχα ζάχαρο νηστείας 60 και μετά το πρωινό (5 κουταλιές δημητριακά και 1 κούπα γάλα) το ζάχαρο πήγε 173, 1 ώρα και 10 λεπτά μετά. Το κυριος γεύμα μου είχε κοτόπουλο στήθος και λαχανικά ψητά, κοιμήθηκα λίγο και μέτρησα ζάχαρο και ήταν 62 μετά από 1 και 10 λεπτά. Ένιωθα ότι ήθελα τόσο πολύ να φάω γλυκό και έφαγα 1 φρούτο να συνέλθω. Μετά έφαγα ένα τοστ ολικής με τυρί και γαλοπούλα βραστή και το κεφίρ και είχα ζάχαρο μετά από 1:30 ώρα 132. Δηλαδή τι φάση; Πως σκατα λειτουργεί; Νιώθω ότι πεινάω. Και νιώθω αδύναμη. Ξέρω ότι πρέπει να το κάνω για 3 μήνες. Αλλά έχω αγχωθει πάρα πολύ για το μωρό μου. Μπορεί να πάθει κάτι με τις αυξομειώσεις; 

Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας. Έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ! Νιώθω ότι το κάνω όλο λάθος και ότι το μυαλό μου είναι στο φαγητό και νιώθω τύψεις! 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Xristina96 said:

Κορίτσια καλημέρα,

Ξεκίνησα διατροφή την Δευτέρα και μετρήσεις ζαχάρου, τα έχω παίξει. Μια είναι χαμηλά στο 60 ακόμα και μετά το απογευματινό και μετά εκτοξεύεται. Παράδειγμα, εχθές είχα ζάχαρο νηστείας 60 και μετά το πρωινό (5 κουταλιές δημητριακά και 1 κούπα γάλα) το ζάχαρο πήγε 173, 1 ώρα και 10 λεπτά μετά. Το κυριος γεύμα μου είχε κοτόπουλο στήθος και λαχανικά ψητά, κοιμήθηκα λίγο και μέτρησα ζάχαρο και ήταν 62 μετά από 1 και 10 λεπτά. Ένιωθα ότι ήθελα τόσο πολύ να φάω γλυκό και έφαγα 1 φρούτο να συνέλθω. Μετά έφαγα ένα τοστ ολικής με τυρί και γαλοπούλα βραστή και το κεφίρ και είχα ζάχαρο μετά από 1:30 ώρα 132. Δηλαδή τι φάση; Πως σκατα λειτουργεί; Νιώθω ότι πεινάω. Και νιώθω αδύναμη. Ξέρω ότι πρέπει να το κάνω για 3 μήνες. Αλλά έχω αγχωθει πάρα πολύ για το μωρό μου. Μπορεί να πάθει κάτι με τις αυξομειώσεις; 

Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας. Έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ! Νιώθω ότι το κάνω όλο λάθος και ότι το μυαλό μου είναι στο φαγητό και νιώθω τύψεις! 

Καλημέρα! Σε παρακολουθεί κάποιος ενδοκρινολόγος? Φίλη μου που έχει θέμα με διαβήτη κύησης επισκέπτεται ενδοκρινολόγο και της έχει πρόγραμμα διατροφής 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Xristina96 said:

Κορίτσια καλημέρα,

Ξεκίνησα διατροφή την Δευτέρα και μετρήσεις ζαχάρου, τα έχω παίξει. Μια είναι χαμηλά στο 60 ακόμα και μετά το απογευματινό και μετά εκτοξεύεται. Παράδειγμα, εχθές είχα ζάχαρο νηστείας 60 και μετά το πρωινό (5 κουταλιές δημητριακά και 1 κούπα γάλα) το ζάχαρο πήγε 173, 1 ώρα και 10 λεπτά μετά. Το κυριος γεύμα μου είχε κοτόπουλο στήθος και λαχανικά ψητά, κοιμήθηκα λίγο και μέτρησα ζάχαρο και ήταν 62 μετά από 1 και 10 λεπτά. Ένιωθα ότι ήθελα τόσο πολύ να φάω γλυκό και έφαγα 1 φρούτο να συνέλθω. Μετά έφαγα ένα τοστ ολικής με τυρί και γαλοπούλα βραστή και το κεφίρ και είχα ζάχαρο μετά από 1:30 ώρα 132. Δηλαδή τι φάση; Πως σκατα λειτουργεί; Νιώθω ότι πεινάω. Και νιώθω αδύναμη. Ξέρω ότι πρέπει να το κάνω για 3 μήνες. Αλλά έχω αγχωθει πάρα πολύ για το μωρό μου. Μπορεί να πάθει κάτι με τις αυξομειώσεις; 

Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας. Έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ! Νιώθω ότι το κάνω όλο λάθος και ότι το μυαλό μου είναι στο φαγητό και νιώθω τύψεις! 

Καλημέρα Χριστινάκι! Διατροφή δεν σου έδωσαν με πρόγραμμα να ξέρεις τι τρως και πότε; Είναι πολύ σημαντικό να τρως στις σωστές ώρες. Εγώ έβαζα ξυπνητήρια για να τρώω φαντάσου. Το κάθε 2-3 ώρες αλλά με σωστά σνακ και γεύματα θα σε βοηθήσει να μην πεινάς.

Παρατηρώ σε αυτά που έγραψες ότι στο πρωινό σου πχ αν είχες επιλέξει κάτι άλλο από δημητριακά που ανεβάζουν πολύ το ζάχαρο, θα μπορούσες να έχεις φάει περισσότερο σε ποσότητα και να είσαι πιο χορτάτη αλλά και να μην φτάσει στο 173. Ενδιάμεσα από πρωινό και γεύμα έφαγες κάτι; Στο γεύμα σου επίσης βλέπω ότι δεν είχες ούτε λίγο υδατάνθρακα γι αυτό μετά από μία ώρα ήταν ακόμα στο 62. Πρέπει να έχεις ρυζάκι, πατάτα, μαύρο ψωμί, κινόα, κάτι τέτοιο τέλος πάντων αλλά σε μετρημένη ποσότητα. Έτσι θα σε κρατήσει και παραπάνω ώρα. Με σκέτο κρέας και σαλάτα είναι λογικό να πεινάς. Μετά έφαγες και φρουτάκι και τοστ, φουλ στον υδατάνθρακα δηλαδή. Το 132 βέβαια δεν ήταν κακό αλλά σκέψου ότι πήγε εκεί από μόλις 60 άρα δεν ήταν μικρή η αυξομείωση. 

Θέλει πρόγραμμα η συγκεκριμένη διατροφή αλλιώς δεν βγαίνει εύκολα 3 μήνες. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα Χριστινάκι! Διατροφή δεν σου έδωσαν με πρόγραμμα να ξέρεις τι τρως και πότε; Είναι πολύ σημαντικό να τρως στις σωστές ώρες. Εγώ έβαζα ξυπνητήρια για να τρώω φαντάσου. Το κάθε 2-3 ώρες αλλά με σωστά σνακ και γεύματα θα σε βοηθήσει να μην πεινάς.

Παρατηρώ σε αυτά που έγραψες ότι στο πρωινό σου πχ αν είχες επιλέξει κάτι άλλο από δημητριακά που ανεβάζουν πολύ το ζάχαρο, θα μπορούσες να έχεις φάει περισσότερο σε ποσότητα και να είσαι πιο χορτάτη αλλά και να μην φτάσει στο 173. Ενδιάμεσα από πρωινό και γεύμα έφαγες κάτι; Στο γεύμα σου επίσης βλέπω ότι δεν είχες ούτε λίγο υδατάνθρακα γι αυτό μετά από μία ώρα ήταν ακόμα στο 62. Πρέπει να έχεις ρυζάκι, πατάτα, μαύρο ψωμί, κινόα, κάτι τέτοιο τέλος πάντων αλλά σε μετρημένη ποσότητα. Έτσι θα σε κρατήσει και παραπάνω ώρα. Με σκέτο κρέας και σαλάτα είναι λογικό να πεινάς. Μετά έφαγες και φρουτάκι και τοστ, φουλ στον υδατάνθρακα δηλαδή. Το 132 βέβαια δεν ήταν κακό αλλά σκέψου ότι πήγε εκεί από μόλις 60 άρα δεν ήταν μικρή η αυξομείωση. 

Θέλει πρόγραμμα η συγκεκριμένη διατροφή αλλιώς δεν βγαίνει εύκολα 3 μήνες. 

Το ξέρω, τι να πω. Να βρω άλλον διατροφολόγο ή να του δώσω χρόνο;

Όχι δεν έχω συγκεκριμένες ώρες. Έχω διάφορα άλλα δεν μου γραφει αναλυτικά. Λέει σαλάτα με μια κουταλιά λάδι και ότι λαχανικά θέλω. 

 

πρίν από 41 λεπτά , dec-e είπε:

Καλημέρα! Σε παρακολουθεί κάποιος ενδοκρινολόγος? Φίλη μου που έχει θέμα με διαβήτη κύησης επισκέπτεται ενδοκρινολόγο και της έχει πρόγραμμα διατροφής 

Εννοείται πως έχω ενδοκρινολόγο, έχω θυροειδή ούτως η άλλως είναι και διαβητολογος. 

Τώρα μίλησα μαζί της και μου είπε να κάνουμε αλλαγές. 

Τα ανεβάζουν τα δημητριακά άρα γιατί μου τα έβαλε; Ναι τρώω πολύ λίγο και νιώθω ότι πεινάω, χθες με πόνεσε η κοιλιά μου από την πείνα. 

Κατερίνα, μπορείς να μου προτείνεις την δικιά σου διατροφολόγο; Και εάν μπορείς να με ενημερώσεις με το κόστος; 

Επίσης, μετράς συνέχεια το ζάχαρο; Και πόσες ώρες μετά; 

Του έστειλα τις μετρήσεις και είπε ότι θα μου αλλάξει το πρόγραμμα. Το απογευματινό και το πρωινό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Xristina96 said:

Το ξέρω, τι να πω. Να βρω άλλον διατροφολόγο ή να του δώσω χρόνο;

Όχι δεν έχω συγκεκριμένες ώρες. Έχω διάφορα άλλα δεν μου γραφει αναλυτικά. Λέει σαλάτα με μια κουταλιά λάδι και ότι λαχανικά θέλω. 

 

Εννοείται πως έχω ενδοκρινολόγο, έχω θυροειδή ούτως η άλλως είναι και διαβητολογος. 

Τώρα μίλησα μαζί της και μου είπε να κάνουμε αλλαγές. 

Τα ανεβάζουν τα δημητριακά άρα γιατί μου τα έβαλε; Ναι τρώω πολύ λίγο και νιώθω ότι πεινάω, χθες με πόνεσε η κοιλιά μου από την πείνα. 

Κατερίνα, μπορείς να μου προτείνεις την δικιά σου διατροφολόγο; Και εάν μπορείς να με ενημερώσεις με το κόστος; 

Επίσης, μετράς συνέχεια το ζάχαρο; Και πόσες ώρες μετά; 

Του έστειλα τις μετρήσεις και είπε ότι θα μου αλλάξει το πρόγραμμα. Το απογευματινό και το πρωινό.

Σου στέλνω πμ


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Xristina96 είπε:

Το ξέρω, τι να πω. Να βρω άλλον διατροφολόγο ή να του δώσω χρόνο;

Όχι δεν έχω συγκεκριμένες ώρες. Έχω διάφορα άλλα δεν μου γραφει αναλυτικά. Λέει σαλάτα με μια κουταλιά λάδι και ότι λαχανικά θέλω. 

 

Εννοείται πως έχω ενδοκρινολόγο, έχω θυροειδή ούτως η άλλως είναι και διαβητολογος. 

Τώρα μίλησα μαζί της και μου είπε να κάνουμε αλλαγές. 

Τα ανεβάζουν τα δημητριακά άρα γιατί μου τα έβαλε; Ναι τρώω πολύ λίγο και νιώθω ότι πεινάω, χθες με πόνεσε η κοιλιά μου από την πείνα. 

Κατερίνα, μπορείς να μου προτείνεις την δικιά σου διατροφολόγο; Και εάν μπορείς να με ενημερώσεις με το κόστος; 

Επίσης, μετράς συνέχεια το ζάχαρο; Και πόσες ώρες μετά; 

Του έστειλα τις μετρήσεις και είπε ότι θα μου αλλάξει το πρόγραμμα. Το απογευματινό και το πρωινό.

Έχω και την ίδια με την Κατερίνα 

Είναι εξαιρετική ! Εμενα πχ βρωμη και δημητριακά δεν μου έχει καθόλου , Αντε μια φορά το μήνα για πρωινό 30γρ βρωμη γάλα κ ένα φρούτο, στην εγκυμοσύνη μου είπε τα δημητριακά ανεβάζουν πολύ το σάκχαρο ειδικά πρωί! Θα στα πει και η Κατερίνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , silvy22 είπε:

Έχω και την ίδια με την Κατερίνα 

Είναι εξαιρετική ! Εμενα πχ βρωμη και δημητριακά δεν μου έχει καθόλου , Αντε μια φορά το μήνα για πρωινό 30γρ βρωμη γάλα κ ένα φρούτο, στην εγκυμοσύνη μου είπε τα δημητριακά ανεβάζουν πολύ το σάκχαρο ειδικά πρωί! Θα στα πει και η Κατερίνα 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Το ξέρω, τι να πω. Να βρω άλλον διατροφολόγο ή να του δώσω χρόνο;

Όχι δεν έχω συγκεκριμένες ώρες. Έχω διάφορα άλλα δεν μου γραφει αναλυτικά. Λέει σαλάτα με μια κουταλιά λάδι και ότι λαχανικά θέλω. 

 

Εννοείται πως έχω ενδοκρινολόγο, έχω θυροειδή ούτως η άλλως είναι και διαβητολογος. 

Τώρα μίλησα μαζί της και μου είπε να κάνουμε αλλαγές. 

Τα ανεβάζουν τα δημητριακά άρα γιατί μου τα έβαλε; Ναι τρώω πολύ λίγο και νιώθω ότι πεινάω, χθες με πόνεσε η κοιλιά μου από την πείνα. 

Κατερίνα, μπορείς να μου προτείνεις την δικιά σου διατροφολόγο; Και εάν μπορείς να με ενημερώσεις με το κόστος; 

Επίσης, μετράς συνέχεια το ζάχαρο; Και πόσες ώρες μετά; 

Του έστειλα τις μετρήσεις και είπε ότι θα μου αλλάξει το πρόγραμμα. Το απογευματινό και το πρωινό.

Οι συμβουλές της Κατερίνας και της Silvys είναι οι καλυτερες.. Θα σου πουν ακριβώς τι να κάνεις!! Και σε εμένα τα δημητριακά ανεβασαν πολυ χωρίς φυσικά να σε χορταίνουν και μου είπε η διατροφολόγος (είναι η ίδια με των κοριτσιών! ) ότι δεν τα τρώμε!! Το ίδιο και τη βρωμη.. Εγώ εμένα πολλες ώρες νηστικη το βράδυ και έτσι πεινουσα πολυ.. Δεν πρεπει πανω απο 8-9 ώρες.. Και πάντα να τρως υδατάνθρακα για να είναι ευχαριστημενο το μωράκι σου!! Αν πεινας να τρως αγγουράκια ή ξηρους καρπους!! Και εγώ ακόμα προσπαθω να τα βρω.. Και έχω πολλους μήνες μπροστά μου!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...