Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

25 minutes ago, Fotegko said:

Ελεγα για συμπτωματα….και σημερα ειχα αιμα! Ημουν στη δουλεια και ξαφνικα νιωθω σαν να μου εχει ερθει περιοδος υγρασια..παω βλεπω αιμα παθαινω πανικο, νομιζω σβησαν ολα για λιγο και ετρεξα αμεσως για υπερηχο ενω ηταν να παω μεθαυριο.

Μου ειπε πως εχω διδυμα!! Μαλιστα επιασε και καρδιακο παλμο και στα δυο!Μου λεει δεν ειναι πολυ δυνατο να το ακουσουμε γιατι ειναι πολυ νωρις αλλα παιρνει χτυπο, φαινοταν στον υπερηχο!Μονο ειδε μια πολυ μικρη αποκολλησουλα μου λεει δεν ειναι ομως κατι ανησυχητικο.

Ανακουφιστηκα, ελπιζω να σταματησει και το αιμα τωρα….

Μπραβο σου ευχομαι να πανε ολα τελεια μεχρι τελους! Και σε μενα ειδε δει στην αρχή στον ιδιο σάκο δυο μαζι αλλα μετά το απέβαλε ο οργανισμός απο μονο του το ένα! 
πηρες άδεια καποιες μέρες ; 
σου έδωσε ουτροτζεστάν; Εγω εχω αρχίσει τα nuteral 15 μερες περιπου και μου ειπε να τα συνεχίσω προληπτικα ακόμα επειδη εκανα κι εμετο το σάββατο αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω ξανακάνει ευτυχώς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , souz13 είπε:

Μπραβο σου ευχομαι να πανε ολα τελεια μεχρι τελους! Και σε μενα ειδε δει στην αρχή στον ιδιο σάκο δυο μαζι αλλα μετά το απέβαλε ο οργανισμός απο μονο του το ένα! 
πηρες άδεια καποιες μέρες ; 
σου έδωσε ουτροτζεστάν; Εγω εχω αρχίσει τα nuteral 15 μερες περιπου και μου ειπε να τα συνεχίσω προληπτικα ακόμα επειδη εκανα κι εμετο το σάββατο αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω ξανακάνει ευτυχώς

Ναι θα κατσω καποιες μερες μου πε να ξεκουραστω! 
Εγω εκανα εξωσωματικη και εγινε εμβρυομεταφορα με 2 εμβρυα , που απο οτι φανηκε προχωρησαν και τα δυο! Ειδαμε δυο σακους και φυσιολογικο μεγεθος ακριβως για την εμβδομαδα που ειμαι. 
Μου ειπε να συνεχισω να παιρνω αυτα που παιρνω τωρα δλδ: 1 cyclogest 1 utrogestan 1 felicine και 1 salospir το πρωι και μετα το μεσημερι και το βραδυ απο 1 utrogestan!

Τωρα ειδα το αιμα σταματησε καπως και εχω καφε πολλα οταν σκουπιζομαι…Μακαρι να τελειωσουν και αυτα!Πονο δεν νιωθω καθολου, πιο πολυ ηταν η τρομαρα εκεινη τη στιγμη και μεχρι να δω οτι ειναι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Fotegko said:

Ναι θα κατσω καποιες μερες μου πε να ξεκουραστω! 
Εγω εκανα εξωσωματικη και εγινε εμβρυομεταφορα με 2 εμβρυα , που απο οτι φανηκε προχωρησαν και τα δυο! Ειδαμε δυο σακους και φυσιολογικο μεγεθος ακριβως για την εμβδομαδα που ειμαι. 
Μου ειπε να συνεχισω να παιρνω αυτα που παιρνω τωρα δλδ: 1 cyclogest 1 utrogestan 1 felicine και 1 salospir το πρωι και μετα το μεσημερι και το βραδυ απο 1 utrogestan!

Τωρα ειδα το αιμα σταματησε καπως και εχω καφε πολλα οταν σκουπιζομαι…Μακαρι να τελειωσουν και αυτα!Πονο δεν νιωθω καθολου, πιο πολυ ηταν η τρομαρα εκεινη τη στιγμη και μεχρι να δω οτι ειναι καλα!!

Σε καταλαβαίνω το εζησα το νοεβριο οταν ειδα κοκκινο αιμα και μετα απο λιγες μέρες καφέ !!! Εμένα βεβαια δεν ειχε καλη κατάληξη!!!! Σου ευχομαι να ειναι περαστικα και να πάνε ολα καλα με τα μωράκια σου !! 
εγω παιρνω τωρα τα nuteral το βράδυ και το σαλοσπιρ και φιλισιν το μεσημέρι!!!!

Link to comment
Share on other sites

@Σμαραγδένια άρχισαν οι εμετοί;; Πωωωω.. Κουράγιο.. 

@Fotegko διδυμακια;;!! Τέλεια!! Με το καλό κορίτσι μου!! Μην σε ανησυχεί η αποκόλληση, θέλει απλά λίγο παραπάνω προσοχή.. θα ξεκουραστείς κ θα είναι όλα οκ!!

Κορίτσια εγώ σήμερα πήγα στον καινούριο γιατρο!! Τον βρήκα εξαιρετικο κ νομίζω πως θα συνεννοηθούμε άψογα!! Αν κ λίγο αυστηρός, είναι νέος κ με όρεξη κ μου εξήγησε τα πάντα λες κ δεν είχα ιδέα!! 

Μαζι με όλα τα άλλα βασικά φάρμακα (σιδηρο, φιλικό κλπ) μου έδωσε κ salospir.. μου είπε λόγω του ιστορικού μου.. με είδε κ κολπικά για να μετρήσει τράχηλο, πάλι λόγω του ιστορικού μου..Ευτυχώς τον βρήκε εξαιρετικό!!

Αυχενική θα κάνω μάλλον 15/6.. 

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, roulas40 said:

@Σμαραγδένια άρχισαν οι εμετοί;; Πωωωω.. Κουράγιο.. 

@Fotegko διδυμακια;;!! Τέλεια!! Με το καλό κορίτσι μου!! Μην σε ανησυχεί η αποκόλληση, θέλει απλά λίγο παραπάνω προσοχή.. θα ξεκουραστείς κ θα είναι όλα οκ!!

Κορίτσια εγώ σήμερα πήγα στον καινούριο γιατρο!! Τον βρήκα εξαιρετικο κ νομίζω πως θα συνεννοηθούμε άψογα!! Αν κ λίγο αυστηρός, είναι νέος κ με όρεξη κ μου εξήγησε τα πάντα λες κ δεν είχα ιδέα!! 

Μαζι με όλα τα άλλα βασικά φάρμακα (σιδηρο, φιλικό κλπ) μου έδωσε κ salospir.. μου είπε λόγω του ιστορικού μου.. με είδε κ κολπικά για να μετρήσει τράχηλο, πάλι λόγω του ιστορικού μου..Ευτυχώς τον βρήκε εξαιρετικό!!

Αυχενική θα κάνω μάλλον 15/6.. 

 

Μπραβο τελεια!!!!! Και μενα λογω ιστορικου μπυ το εδωσε!! Ακουσατε καρδουλα; Μαζι για αυχενική εγώ 14/6

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , souz13 είπε:

Μπραβο τελεια!!!!! Και μενα λογω ιστορικου μπυ το εδωσε!! Ακουσατε καρδουλα; Μαζι για αυχενική εγώ 14/6

Είχαμε ακούσει καρδούλα ήδη από τις 6+1!! Σε άλλη γιατρό!! Ακούσαμε κ σήμερα!! 

Μαζί αυχενική, ε;;!! Τέλεια!! Πόσων εβδομάδων θα είσαι τότε;;!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ λόγω ιστορικού έπαιρνα προληπτικά στην δεύτερη εγκυμοσύνη salospir  αλλά τώρα στην τρίτη όταν πήγα 5 εβδομάδων δεν μου τα ξεκίνησε γιατί μου είπε ότι πρέπει πρώτα να ακούσουμε καρδούλα. Εσείς ξεκινήσατε εφόσον την ακούσατε ή απ' την αρχή? 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, roulas40 said:

Είχαμε ακούσει καρδούλα ήδη από τις 6+1!! Σε άλλη γιατρό!! Ακούσαμε κ σήμερα!! 

Μαζί αυχενική, ε;;!! Τέλεια!! Πόσων εβδομάδων θα είσαι τότε;;!!

12 εβδομάδες θα ειμαι τοτε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Ακούω συνέχεια για salospir που ακριβώς βοηθάει;;εγώ έχω κληρονομική θρομβοφιλια και κάνω κάθε μέρα ενέσεις inohep στην κοιλιά για να αποφύγουμε θρομβώσεις και για εμένα και για το έμβρυο , με αγχώνει σε μεγάλο βαθμό αυτό το κομμάτι γιατί φοβάμαι την αποβολή , πέρυσι δεν το ήξερα γι’αυτο έγινε ότι έγινε τώρα ελπίζουμε να πάνε όλα καλά!!! Σήμερα ευτυχώς ξύπνησα και έχω αναγούλες μόνο ελπίζω να μην έρθει και ο εμετός!!! Να έχετε μια όμορφα μέρα!! 

Η αυχενική πρέπει να γίνει μέχρι 3ο μήνα εάν γνωρίζω καλά; 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Σμαραγδένια said:

Καλημέρα κορίτσια!! Ακούω συνέχεια για salospir που ακριβώς βοηθάει;;εγώ έχω κληρονομική θρομβοφιλια και κάνω κάθε μέρα ενέσεις inohep στην κοιλιά για να αποφύγουμε θρομβώσεις και για εμένα και για το έμβρυο , με αγχώνει σε μεγάλο βαθμό αυτό το κομμάτι γιατί φοβάμαι την αποβολή , πέρυσι δεν το ήξερα γι’αυτο έγινε ότι έγινε τώρα ελπίζουμε να πάνε όλα καλά!!! Σήμερα ευτυχώς ξύπνησα και έχω αναγούλες μόνο ελπίζω να μην έρθει και ο εμετός!!! Να έχετε μια όμορφα μέρα!! 

Η αυχενική πρέπει να γίνει μέχρι 3ο μήνα εάν γνωρίζω καλά; 

Ναι ναι απο την 11 εβδομάδα απο οτι θυμαμαι! Εμενα μου ειπε οτι ειναι σαν ασπιρίνη και λογω του ιστορικου θα το παίρνω καιρό ακόμα!!!! 
νοιωθεις σαν αναγούλα ή σου έρχεται εμετός;;; Μηπως πρεπει να αρχίσεις τα χαπάκια αυτα τα nuteral και σου ειναι πολυ εντονα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@souz13 Φοβάμαι να μην επιβαρύνω το στομάχι μου με αυτά τα χάπια αλλά από την αλλη είναι για αυτό τον λόγο , σήμερα  δεν έχω κάνει εμετό αλλά φτάνω σε σημείο να πηγαίνω τουαλέτα τρέχοντας , ήρθε η ώρα να τα πάρω μάλλον!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!! Κ εγώ στην παρέα σας!!! 2ο παιδάκι (3ων ο μεγάλος 😁) τελευταία περίοδος 16/3 με κύκλο 33 ημέρες!

Δεν ξέρω ποσο ακριβώς είμαι.. δεν μου έχει δώσει ακριβή ημερομηνία! Είχα μέρες με

αναγούλες κ δυο φορές εμετό, στηθος μια ποναει μια οχι.. και κούραση.. πολυ κούραση! 12/6 εχω κλεισει αυχενική! 
Σήμερα έχω πάλι ραντεβού στο γιατρό! Πιο αγχωμενη για καποιο λογο στο 2ο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες @Alexandrath!! Να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη κ με το καλό να κρατήσεις το μικρακι σου αγκαλιά!!

Στα πρώτα παιδιά, έχουμε άγνοια νομίζω!! Γι'αυτό κ στα επόμενα έχουμε περισσότερο άγχος!! 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alexandrath είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!!!! Κ εγώ στην παρέα σας!!! 2ο παιδάκι (3ων ο μεγάλος 😁) τελευταία περίοδος 16/3 με κύκλο 33 ημέρες!

Δεν ξέρω ποσο ακριβώς είμαι.. δεν μου έχει δώσει ακριβή ημερομηνία! Είχα μέρες με

αναγούλες κ δυο φορές εμετό, στηθος μια ποναει μια οχι.. και κούραση.. πολυ κούραση! 12/6 εχω κλεισει αυχενική! 
Σήμερα έχω πάλι ραντεβού στο γιατρό! Πιο αγχωμενη για καποιο λογο στο 2ο. 

Καλησπέρα κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου..!!! Νομίζω είμαστε μαζί εμείς και εγώ τελευταία περίοδο 16/3 είχα. 

Σήμερα είμαι 10 εβδομάδων ακριβώς εγώ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...