Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , souz13 είπε:

Μπραβο ολα καλα τοτε χαίρομαι! Και μενα μου ειπε ειναι νωρις για το φύλο!!!! Τα αποτελεσματα βγαινουν αμεσως της αυχενικης δηλαδη ;;;

Εξαρτάται το κέντρο ίσως. Εγώ την έκανα στο medimall και βγήκε αμέσως ευτυχώς! Γιατί θα ειχα πεθάνει απτην αγωνια μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μερικρς φορές πάντως φαίνεται κ το φύλο στην αυχενική. Όταν είναι αγορι φαίνεται πιο σίγουρα, όταν είναι κορίτσι δεν δίνουν σίγουρα αποτελέσματα. Στο πρώτο μου παιδάκι κατά 80% μου είχαν πει ότι είναι κορίτσι. Στο δεύτερο δεν είπαν με ποσοστά αλλά ότι μάλλον είναι αγόρι. Κ στα 2 έπεσαν μέσα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα στο πρωτο μεχρι τον 4ο μηνα μου ελεγαν οτι εχω κοριτσι 🤪

και τελικά αγόραρος!!

Τώρα εχω λιγο διαφορετική εγκυμοσύνη και θα ήθελα και ένα κοριτσάκι. Αλλα την αδυναμία που μου έχει ο γιος δεν την αλλάζω 😁

Άσχατο αλλα, έχει τύχει δυο φορές να φάω και να νιώθω τόσο έντονα πονοκέφαλο κ ενόχληση στο στομάχι, και με το που προκαλέσω εμετό να είμαι αλλος άνθρωπος. Επίσης δεν μου κανει αίσθηση να πιω καφέ. Ενώ έπινα 2 την ημερα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα! Με το καλό να έχουμε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και να είμαστε όλες υγιείς με υγιή μωρά!! 🙏🏻🙏🏻 Είμαι κι εγώ στο γκρουπ του Δεκέμβρη! Είμαι στην 9η βδομάδα και περιμένω διδυμάκια, πρώτη μου εγκυμοσύνη! ❤️❤️🙏🏻🙏🏻 Σήμερα κλείσαμε αυχενική για 21/6! Να δω πως θα αντέξω τόσες μέρες χωρίς να τα δω.. 

  • Καλή τύχη! 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Miss_Pineapple said:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα! Με το καλό να έχουμε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και να είμαστε όλες υγιείς με υγιή μωρά!! 🙏🏻🙏🏻 Είμαι κι εγώ στο γκρουπ του Δεκέμβρη! Είμαι στην 9η βδομάδα και περιμένω διδυμάκια, πρώτη μου εγκυμοσύνη! ❤️❤️🙏🏻🙏🏻 Σήμερα κλείσαμε αυχενική για 21/6! Να δω πως θα αντέξω τόσες μέρες χωρίς να τα δω.. 

ασεεεε και εγω στις 14 ιουνιου εχωδεν περνάνε οι μέρες ! Εγω αγωνια να παω μα δω οτι ειναι καλα το μπεμπέ 🥺🥺 σου ευχομαι τα καλύτερα! Εγω σημερα μπήκα στη 10 εβδομάδα !!

 

@Alexandrath εγώ επινα τουλαχιστον δυο το λιγότερο καφέδες και τωρα πινω εναν στη δουλεια και σχεδον δεν τον τελειώνω φαντάσου ποιος εγώ 🙄 αποφασισα οταν με ξαναπιάσει πονοκέφαλος να πιω ντεπον κατευθειαν γιατι αν το αφήσω παλι θα εχει την ιδια κατάληξη του εμετού…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μωράκια!!! Πως είμαστε;;!!

@Miss_Pineapple καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά τα μικράκια σου!! Διδυμάκιαααα κ συ 😍😍 Με το καλό κορίτσι μου!!

@mama16 και σε μένα από την αυχενική μου είχαν πει πως μάλλον είναι αγόρια.. κ στα δυο μέσα είχαν πέσει..

@Alexandrath μια από τα ίδια και εγώ.. καφέ, μήτε να τον δω.. εγώ που έπινα 2-3 την ημέρα αλλιώς ήμουν μέσα στα νεύρα.. Με χαμομήλια τη βγάζω!! 😜 Το ίδιο και το τσιγάρο.. το μυρίζω και γυρνάει το στομάχι μου.. 

@souz13 νομίζω οτι το ντεπόν δεν απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη.. δε χρειάζεται να υποφέρεις κιόλας.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@roulas40 ναι ναι αυτο θα κανω αν μου ξανατυχει!!! Γιατι ετσι θα πηγαινει και δεν θανμου αρέσει!!!!προχθες ηπια παναντολ γιατι δεν είχα ντεπόν αλλα προτιμάνε ντεπόν να παίρνω !!!!

και εγω θα αρχίσω τα τσάγια σιγα σιγα 🤣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Σήμερα πήγα για υπέρηχο όλα τέλεια ησύχασα λιγάκι απλώς κι εγώ περιμένω την αυχενική ηρεμήσω λιγάκι!! Λοιπόν εσείς πίνετε καφέ σας αφήνει ο γιατρός σας;; και κάτι ακόμα που με απασχολεί το ζάχαρο , νηστείας είχα 97 και μου έβαλε να ξανά κάνω εξετάσεις και αγχώνομαι λιγάκι γιατί είναι τσιμπημένο , έχετε καμία ιδέα γι’αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Σμαραγδένια said:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Σήμερα πήγα για υπέρηχο όλα τέλεια ησύχασα λιγάκι απλώς κι εγώ περιμένω την αυχενική ηρεμήσω λιγάκι!! Λοιπόν εσείς πίνετε καφέ σας αφήνει ο γιατρός σας;; και κάτι ακόμα που με απασχολεί το ζάχαρο , νηστείας είχα 97 και μου έβαλε να ξανά κάνω εξετάσεις και αγχώνομαι λιγάκι γιατί είναι τσιμπημένο , έχετε καμία ιδέα γι’αυτο;;;

Καλημεραα μπραβο ολο τελεια ! Ακουσατε καρδούλα;;;; Ποτε εχεις αυχενικη ειπαμε; Ργω 14 δε περνανε οι μέρες!!!!εμενα με αφηνει 2!!! Κανονικους! Εγω μετα βιας πινω εναν το πρωι δεν τον τελειωνω δλδ φαντασου επινε το λιγοτερο δυο εγω με 3!!!!! Εγω εχω διαβητη νεανικο τυπου 1! Οποτε κανω ινσουλινη και προσεχα παραπανω απο πριν, εμενα φαντασου με εχει να το φτανω εως 140 , δυσκολο αλλα προσπαθω…

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια!! @souz13 ναι ακούσαμε ξανά , είδαμε ότι έχουν σχηματιστεί χεράκια και ποδαράκια , εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους για όλες μας!!! Ένα φρεντο εσπρέσο θέλω να το χτυπήσω αλήθεια είναι αλλά κι εμένα μου λέει για κανονικό αλλά μόνο ένα , έδενα 2;;τέλεια τέλεια!!! Αχ κοπέλα μου σκέψου το μωράκι σου και θα τα πας περίφημα , σίγουρα είναι δύσκολο αλλά όπως είπες προσπάθεια και αυτό μετράει!!! Μου ξανά έβαλε εξετάσεις να κάνω να δούμε πως πάει , είχα νηστείας 97 την ανησυχεί λιγάκι και εάν ξανά βγει τσιμπημένο να πάω σε διατροφολόγο και ανησυχώ αλλά θα το αντιμετωπίσουμε!!! Κάνω ενέσεις θρομβοφιλιας κάθε πρωί και με έχει αγχώσει και αυτό τώρα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...