Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια ερώτηση σχετικα με την κακη ποιότητα του σπέρματος.Ο άντρας μου έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια,όπως μας είπε η ανδρολογος.Πριν 3χρονια που είχε κανει σπερμοδιαγραμμα,ήταν κακό,απλά δεν είχαμε πάει σε ανδρολογο και μας είχε πει τότε ο γυναικολόγος,πως έχει ολιγοσπερμια.Παρολα αυτά κάναμε ένα κοριτσάκι και έχω στο ιστορικό μια μηδενική χοριακη,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση.

      Όταν ένας άντρας εχει τερατοσπερμια,μπορεί να κανει υγιή έμβρυα με μικρογονιμοποιηση?Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είχε πριν τρία χρόνια η αν προέκυψε τώρα.Οσες είχατε τέτοιο θέμα,πως το χειριστηκατε?Είδατε κάποια βελτίωση?Απ' όσο μας είπε η ανδρολογος,δεν πρόκειται να κάνουν κάτι ουσιαστικό ούτε οι βιταμίνες,ούτε η εγχείρηση στη

      ν κιρσοκήλη.Μας είπε πως  είναι πολύ κακό το σπέρμα και είμαστε τυχεροί που έχουμε κάνει παιδι..

      Κορίτσι μου εγώ απλά θα σου πω πως ο συζυγος μου ειχε βάσει σπερμοδιαγραμματος ολιγοασθενοτερατοσπερμια με dfi αρχικά 28% σε δημόσιο βέβαια νοσοκομειο, με ουρολόγο (ο οποίος βέβαια έκανε την εξωσωματικη με τον γυνσικολογο) να μας διαβεβαιώνει ότι παιδι θα κάνουμε μόνο με εξωσωματική και τελικά συνελαβα φυσιολογικά και μάλιστα 2 φορές!!!

      Η αλήθεια βέβαια είναι ότι πήρε και βιταμίνες και μπορεί να τον βοήθησε και η αντιβίωση που πήρε για κάνα δίμηνο λόγω ενδομητριτιδας που είχα!!

      Οπότε όλα είναι πιθανά!!!!Πόσο μάλλον με εξωσωματική!!!

Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων


Faith13

Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , domna1 είπε:

Για την ηλικία σου είναι πολύ καλή η ΑΜΗ σου. Γιατί λέει η προγεστερονη μου είναι πάνω από 1 ήδη και δεν θέλει να χάσουμε το παράθυρο εμφυτευσης. Δεν τα ξέρω κι εγώ καλά. Ας κάνω εμβρυα πρώτα και βλεπουμε 

Όλα θα πάνε κατεευχην.στην τελική μας αξίζει μετά από την ταλαιπωρία με τον ζηκο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 537
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Έχω την εντύπωση ότι δεν άνοιξε ακόμα η μονάδα 

Είσαι έτοιμη για αύριο??🙏🙏

Έτοιμη ναι! Λιγότερο άγχος επειδή το έχω ξαναπεράσει. Μόνο πας θα πάει, αν θα είναι εντάξει τα ωαρια, αν θα έχουμε εμβρυα. Όλα τέτοια σκέφτομαι τωρα

Just now, domna1 είπε:

Έτοιμη ναι! Λιγότερο άγχος επειδή το έχω ξαναπεράσει. Μόνο πας θα πάει, αν θα είναι εντάξει τα ωαρια, αν θα έχουμε εμβρυα. Όλα τέτοια σκέφτομαι τωρα

Εχτε χρόνια κορίτσια που προσπαθείτε? Εγώ 4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, domna1 said:

Έτοιμη ναι! Λιγότερο άγχος επειδή το έχω ξαναπεράσει. Μόνο πας θα πάει, αν θα είναι εντάξει τα ωαρια, αν θα έχουμε εμβρυα. Όλα τέτοια σκέφτομαι τωρα

Εχτε χρόνια κορίτσια που προσπαθείτε? Εγώ 4

 

1 hour ago, domna1 said:

Έτοιμη ναι! Λιγότερο άγχος επειδή το έχω ξαναπεράσει. Μόνο πας θα πάει, αν θα είναι εντάξει τα ωαρια, αν θα έχουμε εμβρυα. Όλα τέτοια σκέφτομαι τωρα

Εχτε χρόνια κορίτσια που προσπαθείτε? Εγώ 4

Εύχομαι να πάνε όλα καλα κορίτσι μου. Και εγώ τα ίδια άγχη έχω. Και για την διαδικασία και για το αν θα έχω εμβρυα. Εγώ 4,5 προσπαθώ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Faith13 είπε:

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλα κορίτσι μου. Και εγώ τα ίδια άγχη έχω. Και για την διαδικασία και για το αν θα έχω εμβρυα. Εγώ 4,5 προσπαθώ. 

Καλημέρα κορίτσια.. εμένα είναι η πρώτη μου προσπάθεια..για κακή μου τύχη εκεί που τόσα χρόνια δεν μας έβρισκαν τπτ κ ειμασταν υγιέστατοι . ξαφνικά βούλωσαν κ οι 2 σάλπιγγες..έτσι μέσα σε ένα χρόνο.κ είπα να δοκιμάσω γτ δεν έχω άλλη επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vikukoureli said:

Καλημέρα κορίτσια.. εμένα είναι η πρώτη μου προσπάθεια..για κακή μου τύχη εκεί που τόσα χρόνια δεν μας έβρισκαν τπτ κ ειμασταν υγιέστατοι . ξαφνικά βούλωσαν κ οι 2 σάλπιγγες..έτσι μέσα σε ένα χρόνο.κ είπα να δοκιμάσω γτ δεν έχω άλλη επιλογή..

Και εμένα η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής είναι. Αλλά σύνολο παλεύουμε 4,5 χρόνια. Δεν μας έχουν βρει ακόμα κάτι. Πέρα από χαμηλή ΑΜΗ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Faith13 είπε:

Και εμένα η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής είναι. Αλλά σύνολο παλεύουμε 4,5 χρόνια. Δεν μας έχουν βρει ακόμα κάτι. Πέρα από χαμηλή ΑΜΗ 

Εμείς 8 χρόνια...😔...όλα αυτά τα χρόνια κάθε 6-8 μήνες πήγαινα γυναικολόγο μήπως βρεθεί κάτι..και όταν μου έλεγε όλα καλά στεναχωριομουν.. πρώτη φορά βλέπω ασθενή να θέλει κάτι να του βρουν μου έλεγε...ας μου βρεις έλεγα να το λύσω.με αγωγή.με χειρουργική επέμβαση.το όλα καλά με τρέλανε όλα αυτά τα χρόνια..μέχρι που βούλωσαν οι σάλπιγγες στα 40 μου ...δεν έκλειναν νωρίτερα 🤣

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vikukoureli said:

Εμείς 8 χρόνια...😔...όλα αυτά τα χρόνια κάθε 6-8 μήνες πήγαινα γυναικολόγο μήπως βρεθεί κάτι..και όταν μου έλεγε όλα καλά στεναχωριομουν.. πρώτη φορά βλέπω ασθενή να θέλει κάτι να του βρουν μου έλεγε...ας μου βρεις έλεγα να το λύσω.με αγωγή.με χειρουργική επέμβαση.το όλα καλά με τρέλανε όλα αυτά τα χρόνια..μέχρι που βούλωσαν οι σάλπιγγες στα 40 μου ...δεν έκλειναν νωρίτερα 🤣

Μακάρι να δούμε όλες μας ένα θετικό αποτέλεσμα. Αρκετά έχουμε ταλαιπωρηθεί. @domna1 όταν τελειώσεις με το καλό, περιμένουμε τα νέα σου 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Κάναμε την ωοληψια, μου πήραν 13 ωαρια. Μου είπαν θα δούνε ποσα απ αυτά ειναι ώριμα και καλής ποιότητας, γιατί απ ότι κατάλαβα δεν θα είναι όλα (και την πρώτη φορά από τα 14 τα 10 ήταν ωριμα) . Θα τα γονιμοποιησουν και αύριο θα μας πάρουν να μας πουν πόσα γονιμοποιηθηκαν για αρχή. Βέβαια κρατάω μικρό καλάθι γιατί γενικά είμαι απαισιόδοξη και ήδη έχω αγχωθει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, domna1 said:

Κορίτσια καλησπέρα. Κάναμε την ωοληψια, μου πήραν 13 ωαρια. Μου είπαν θα δούνε ποσα απ αυτά ειναι ώριμα και καλής ποιότητας, γιατί απ ότι κατάλαβα δεν θα είναι όλα (και την πρώτη φορά από τα 14 τα 10 ήταν ωριμα) . Θα τα γονιμοποιησουν και αύριο θα μας πάρουν να μας πουν πόσα γονιμοποιηθηκαν για αρχή. Βέβαια κρατάω μικρό καλάθι γιατί γενικά είμαι απαισιόδοξη και ήδη έχω αγχωθει

A μπραβοοοο. Όλα καλά θα πάνε. Σου πήραν αρκετά. Εύχομαι να έχετε πολλά εμβρυακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, domna1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Κάναμε την ωοληψια, μου πήραν 13 ωαρια. Μου είπαν θα δούνε ποσα απ αυτά ειναι ώριμα και καλής ποιότητας, γιατί απ ότι κατάλαβα δεν θα είναι όλα (και την πρώτη φορά από τα 14 τα 10 ήταν ωριμα) . Θα τα γονιμοποιησουν και αύριο θα μας πάρουν να μας πουν πόσα γονιμοποιηθηκαν για αρχή. Βέβαια κρατάω μικρό καλάθι γιατί γενικά είμαι απαισιόδοξη και ήδη έχω αγχωθει

Συγχαρητήρια..όλα καλά θα πάνε..τον σταυρό σου κ όσο μπορείς πιο θετικη σκέψη.♥️

πρίν από 28 λεπτά , Faith13 είπε:

Εγώ έχω αγχωθει γιατί δεν έχω πολλά ωαρια. Θα δουμε😔

Πόσα σου έχουν πει ότι έχεις...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vikukoureli είπε:

Συγχαρητήρια..όλα καλά θα πάνε..τον σταυρό σου κ όσο μπορείς πιο θετικη σκέψη.♥️

Πόσα σου έχουν πει 

2 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Εγώ έχω αγχωθει γιατί δεν έχω πολλά ωαρια. Θα δουμε😔

Έκανες υπέρηχο?μην σκας αν είναι πολλά, και 2 να έχεις αν γίνουν εμβρυα δεν σε πειράζει. Πόσα είδαν?

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vikukoureli said:

Συγχαρητήρια..όλα καλά θα πάνε..τον σταυρό σου κ όσο μπορείς πιο θετικη σκέψη.♥️

Πόσα σου έχουν πει ότι έχεις...

8 με 9. Αλλά απο αυτά πόσα θα είναι καλά?? Αυτό παίζει ρόλο 😏

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...