Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

On 28/3/2024 at 11:51 ΠΜ, maraki1992 είπε:

Ευχαριστώ πολύ και μακάρι να βγω παρανοϊκή. Εγώ την έκανα από μόνη μου την χοριακη ,δεν μου τη ζήτησαν. Δεν είναι τρελό που δεν υπάρχει ο αναμενόμενος διπλασιασμος ,συν τη μικρη τιμη της χοριακης ? Βασικά είναι ελάχιστη αυξηση μέσα σε 5 ημέρες. Μπήκα σήμερα στην 7η εβδομάδα. 

Είδα ότι τελικά δεν είχε καλή έκβαση η ιστορία σου.

Νομίζω ότι μετά τις 1000 μονάδες δεν υπάρχει διπλασιασμός... Το αναφέρω σε περίπτωση που το δει και κάποια αλλη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα κορίτσια τί κάνετε?εγώ είμαι γύρω στην 10η εβδομάδα της κύησης μου , πήγα την προηγούμενη Πέμπτη για υπέρηχο, δόξα τω Θεώ ήτανε όλα καλά απλά υπέφερα από γαστρεντερίτιδα κ κάθομαι λίγο σπίτι να ξεκουραστώ.

στο σχολείο οι γονείς στενοχωρήθηκαν που μείνανε τα παιδιά χωρίς δασκάλα.... Την άλλη βδομάδα έχω την αυχενική κ όλο αγχώνομαι είναι μέσα το παιδί μου...διαβάζω κ ιστορίες κ όλο αγχώνομαι....

Θέλω να γυρίσω σχολείο γιατί ανάρρωσα πια ,αλλά ο γιατρός την Πέμπτη , έγραψε για 15μερες άδεια (δεν ξέρω αν γίνεται κιόλας γιατί έχω καταθέσει το χαρτί ).Φοβάμαι κ την γλωσσοφαγιά από γονείς κ δω μικρή κοινωνία που  μάθανε διάφοροι για την εγκυμοσύνη μου..

Τώρα σας ξαναστέλνω γιατί έκανα τον προγεννητικό μου έλεγχο δόξα τω θεώ βγήκανε όλα καλά  εκτός της CRP πού ήτανε 20 Μαρτίου 3,3  σήμερα 5,2.

αυτό με αγχώνει,......ευτυχώς τα λευκά αιμοσφαίρια, 7.90

έχω και κάποιες διάρροιες κ φοβάμαι μην έχω νόσο του κρόουν .

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nanouka8900 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια τί κάνετε?εγώ είμαι γύρω στην 10η εβδομάδα της κύησης μου , πήγα την προηγούμενη Πέμπτη για υπέρηχο, δόξα τω Θεώ ήτανε όλα καλά απλά υπέφερα από γαστρεντερίτιδα κ κάθομαι λίγο σπίτι να ξεκουραστώ.

στο σχολείο οι γονείς στενοχωρήθηκαν που μείνανε τα παιδιά χωρίς δασκάλα.... Την άλλη βδομάδα έχω την αυχενική κ όλο αγχώνομαι είναι μέσα το παιδί μου...διαβάζω κ ιστορίες κ όλο αγχώνομαι....

Θέλω να γυρίσω σχολείο γιατί ανάρρωσα πια ,αλλά ο γιατρός την Πέμπτη , έγραψε για 15μερες άδεια (δεν ξέρω αν γίνεται κιόλας γιατί έχω καταθέσει το χαρτί ).Φοβάμαι κ την γλωσσοφαγιά από γονείς κ δω μικρή κοινωνία που  μάθανε διάφοροι για την εγκυμοσύνη μου..

Τώρα σας ξαναστέλνω γιατί έκανα τον προγεννητικό μου έλεγχο δόξα τω θεώ βγήκανε όλα καλά  εκτός της CRP πού ήτανε 20 Μαρτίου 3,3  σήμερα 5,2.

αυτό με αγχώνει,......ευτυχώς τα λευκά αιμοσφαίρια, 7.90

έχω και κάποιες διάρροιες κ φοβάμαι μην έχω νόσο του κρόουν .

Καλε χαλαρωσε!!! 🤣

Στην εγκυμοσυνη αυξανονται τα λευκα. Διαρροιες μπορει να σε πειραζει κατι. Εμενα μου εκανε ο σιδηρος πχ κ τον εκοψα. Μην τρελαινεσαι. Απολαυσε το σπορακι σου ❤️

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nanouka8900 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια τί κάνετε?εγώ είμαι γύρω στην 10η εβδομάδα της κύησης μου , πήγα την προηγούμενη Πέμπτη για υπέρηχο, δόξα τω Θεώ ήτανε όλα καλά απλά υπέφερα από γαστρεντερίτιδα κ κάθομαι λίγο σπίτι να ξεκουραστώ.

στο σχολείο οι γονείς στενοχωρήθηκαν που μείνανε τα παιδιά χωρίς δασκάλα.... Την άλλη βδομάδα έχω την αυχενική κ όλο αγχώνομαι είναι μέσα το παιδί μου...διαβάζω κ ιστορίες κ όλο αγχώνομαι....

Θέλω να γυρίσω σχολείο γιατί ανάρρωσα πια ,αλλά ο γιατρός την Πέμπτη , έγραψε για 15μερες άδεια (δεν ξέρω αν γίνεται κιόλας γιατί έχω καταθέσει το χαρτί ).Φοβάμαι κ την γλωσσοφαγιά από γονείς κ δω μικρή κοινωνία που  μάθανε διάφοροι για την εγκυμοσύνη μου..

Τώρα σας ξαναστέλνω γιατί έκανα τον προγεννητικό μου έλεγχο δόξα τω θεώ βγήκανε όλα καλά  εκτός της CRP πού ήτανε 20 Μαρτίου 3,3  σήμερα 5,2.

αυτό με αγχώνει,......ευτυχώς τα λευκά αιμοσφαίρια, 7.90

έχω και κάποιες διάρροιες κ φοβάμαι μην έχω νόσο του κρόουν .

Όντως χαλάρωσε . Οι διάρροιες είναι Κ της εγκυμοσύνης όπως οι εμετοί . Η crp αντιβαίνει από διάφορες λοιμώξεις οπότε μάλλον θα σου δώσει αντιβίωση για να σε καλύψει για όλα . Όσο για την γλωσσοφαγιά το μόνο που θα σχολιάσω είσαι σίγουρα εκπαιδευτικός? ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 30/3/2024 at 11:19 ΠΜ, Nels είπε:

Πρέπει να μιλήσεις με το εμβρυολογικο σου, σε μένα το κάνανε και σε 1 βλαστοκυστη που ήταν ήδη παγωμένη και την ξαναπαγωσανε μετά και ήταν μια χαρά μου είπανε. Αλλά υπάρχει και ο κίνδυνος με το ξεπαγωμα και ξανά πάγωμα και πάλι ξεπαγωμα για την εμβρυομεταφορα να υπάρξει βλάβη. Εμένα πάντως μου είχαν πει ότι αν η βλαστοκυστη είναι γερή δε θα επηρρεαστεί.

Μου είπε ο παντος ότι καλύτερα να τις ξεπαγωσουμε να κάνουμε προεμφυτευτικο και την επόμενη μέρα που θα έχουμε το αποτελσμα να βάλουμε οποια/ εςς είναι υγειης . Όμως την επόμενη μέρα θα θεωρείται 6ης μέρας? Και επίσης πως τις συντηρούν 24 ώρες μέχρι την ετ ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/4/2024 at 9:00 ΜΜ, maraki1992 είπε:

Μου είπε ο παντος ότι καλύτερα να τις ξεπαγωσουμε να κάνουμε προεμφυτευτικο και την επόμενη μέρα που θα έχουμε το αποτελσμα να βάλουμε οποια/ εςς είναι υγειης . Όμως την επόμενη μέρα θα θεωρείται 6ης μέρας? Και επίσης πως τις συντηρούν 24 ώρες μέχρι την ετ ?

Προφανώς το γενεσις έχει δικό του εργαστήριο προεμφυτευτικου και τα βγάζουν άμεσα τα αποτελέσματα. Και 6ης μέρας βλαστοκυστες εμφυτεύονται ανάλογα με το στάδιο στο οποίο βρίσκονται, αν πχ οι βλαστοκυστες σου είναι 4 (ή λιγοτερο)χχ την 5η μέρα τοτε πιθανόν την 6η μερα να εξελιχθούν σε 5χχ ή 6χχ οποτε να μην υπάρχει θέμα στην ετ, σίγουρα στο εργαστήριο θα ξέρουν καλύτερα να στο εξηγήσουν για να μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...