Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Recommended Posts

Εσυ κοριτσακι μου κανεις οτι περναει απο το χερι σου. Θα ακους τον γιατρο σου κ θα το πας βημα βημα. Μερα με τη μερα. Η χοριακη σου ειναι μια χαρα.. αυξανεται. Κατι προχωραει. Ακομα κ ενα να μεινει ειναι επιτυχια. Ολα να σου πανε τελεια. Οτι χρειαστεις ειμαστε εδω ❤️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

Εγώ που έχω δίδυμα, από εξωσωματική, δεν είχα ιδιαίτερα υψηλές χοριακες. Στην πορεία μάλιστα έμαθα ότι τα εμβρυακια είχαν και 3 μέρες διαφορά, που σημαίνει ότι δεν είχε γίνει ταυτόχρονα η εμφύτευση. Ίσως παίζει και σε εσένα κάτι τέτοιο και για αυτό δεν ανεβαίνει πάρα πολύ η χοριακή σου. 

Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Κοπέλα μου σ ευχαριστώ πολύ . Και όλες σας ευχαριστώ πολύ γιατί μου δίνεται κουράγιο. Έχω βιώσει αρκετές αποβολες και πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω αυτό το σενάριο. 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , maraki1992 είπε:

Κοπέλα μου σ ευχαριστώ πολύ . Και όλες σας ευχαριστώ πολύ γιατί μου δίνεται κουράγιο. Έχω βιώσει αρκετές αποβολες και πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω αυτό το σενάριο. 

Όλα καλά θα πάνε! Έχεις καλές χοριακες. Κάνε και καλές σκέψεις, έτσι κι αλλιώς αυτή τη στιγμή δεν είναι κάτι στο χέρι σου! 

Να μας ενημερώσεις για τα ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Έχεις καλές χοριακες. Κάνε και καλές σκέψεις, έτσι κι αλλιώς αυτή τη στιγμή δεν είναι κάτι στο χέρι σου! 

Να μας ενημερώσεις για τα ευχάριστα!!!

Με προβληματίζει το γεγονός ότι σαν διδυμη κυηση οι χοριακες δεν έχουν υπερδιαπλασιασμο . Ούτε καν διολασιασμο σε 72 ωρες. Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νεότερα. Και πάλι χίλια ευχαριστώ!!!!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maraki1992 είπε:

Με προβληματίζει το γεγονός ότι σαν διδυμη κυηση οι χοριακες δεν έχουν υπερδιαπλασιασμο . Ούτε καν διολασιασμο σε 72 ωρες. Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νεότερα. Και πάλι χίλια ευχαριστώ!!!!

Και ομως μπορει να γινει.. Κ εγώ δεν πήρα ουτε διπλασιασμο, ουτε 75% αύξηση στις 72 ωρες.. Ξεκινησα κ εγώ με δυο το ενα σταμάτησε στις 7 βδομάδες νομιζω, πάντως ολα πηγανε καλά.. Αρα να είσαι αισιόδοξη κ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου 😊

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Tintin είπε:

Και ομως μπορει να γινει.. Κ εγώ δεν πήρα ουτε διπλασιασμο, ουτε 75% αύξηση στις 72 ωρες.. Ξεκινησα κ εγώ με δυο το ενα σταμάτησε στις 7 βδομάδες νομιζω, πάντως ολα πηγανε καλά.. Αρα να είσαι αισιόδοξη κ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου 😊

Μου δίνεις μεγάλη αισιοδοξία κορίτσι μου . Σ ευχαριστώ πολύ και μα χαίρεσαι την οικογένεια σου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2024 at 8:46 ΜΜ, Elle12 είπε:

Εσυ κοριτσακι μου κανεις οτι περναει απο το χερι σου. Θα ακους τον γιατρο σου κ θα το πας βημα βημα. Μερα με τη μερα. Η χοριακη σου ειναι μια χαρα.. αυξανεται. Κατι προχωραει. Ακομα κ ενα να μεινει ειναι επιτυχια. Ολα να σου πανε τελεια. Οτι χρειαστεις ειμαστε εδω ❤️

Σας είμαι ευγνώμων για όλη την υποστήριξη. Ειλικρινά χίλια ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, maraki1992 είπε:

Σας είμαι ευγνώμων για όλη την υποστήριξη. Ειλικρινά χίλια ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. ❤️ 

Μην ευχαριστεις. Ολες εχουμε βιωσει τα αγχη μας. Αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο αλλες πιο ευκολα αλλες πιο δυσκολα αλλα σιγουρα ολες καταλαβαινουμε. Στελνω ολη μου την αγαπη κ τη θετικη σκεψη κ περιμενω εναγωνιως ευχαριστα νεα σου απο βδομαδα 🥰

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Πριν δύο εβδομάδες έμαθα ότι είμαι έγκυος και δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό την τρίτη έχω ραντεβού. 

Τα συμπτώματα σταμάτησαν όμως... Όλες ξέρουμε τι σημαίνει αυτό... Υπάρχει όμως καμία με αισιόδοξη ιστορία;;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Πριν δύο εβδομάδες έμαθα ότι είμαι έγκυος και δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό την τρίτη έχω ραντεβού. 

Τα συμπτώματα σταμάτησαν όμως... Όλες ξέρουμε τι σημαίνει αυτό... Υπάρχει όμως καμία με αισιόδοξη ιστορία;;

Καλησπέρα! Πόσο έντονα συμπτώματα είχες δλδ και σταμάτησαν; Γενικά στην εγκυμοσύνη τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται δεν είναι σταθερά. Κάποιες μέρες έχεις, κάποιες άλλες όχι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Πριν δύο εβδομάδες έμαθα ότι είμαι έγκυος και δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό την τρίτη έχω ραντεβού. 

Τα συμπτώματα σταμάτησαν όμως... Όλες ξέρουμε τι σημαίνει αυτό... Υπάρχει όμως καμία με αισιόδοξη ιστορία;;

Τι σημαίνει αυτό καλέ ? Τίποτα..κι εμένα στην αρχή το στήθος μου είχε πρηστεί πολύ και ποναγε ..μετά σταμάτησε...απλά είναι πιο μεγάλο τώρα..δεν έγινε κάτι όλα καλά πάνε...έτσι είναι αυτά τα συμπτώματα όπως είπε κι η κοπέλα από πάνω..με το καλό εύχομαι!

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Πόσο έντονα συμπτώματα είχες δλδ και σταμάτησαν; Γενικά στην εγκυμοσύνη τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται δεν είναι σταθερά. Κάποιες μέρες έχεις, κάποιες άλλες όχι.. 

 

22 ώρες πρίν, Mommy10875 είπε:

Τι σημαίνει αυτό καλέ ? Τίποτα..κι εμένα στην αρχή το στήθος μου είχε πρηστεί πολύ και ποναγε ..μετά σταμάτησε...απλά είναι πιο μεγάλο τώρα..δεν έγινε κάτι όλα καλά πάνε...έτσι είναι αυτά τα συμπτώματα όπως είπε κι η κοπέλα από πάνω..με το καλό εύχομαι!

Καλησπέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πονούσε στην αρχή το στήθος μου παρα πολύ και είχα έντονη αναγουλα, μετά τίποτα λες και δεν ήμουν έγκυος. Σήμερα με ξαναποναει. Θα δούμε...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2024 at 4:20 ΜΜ, Tintin είπε:

Και ομως μπορει να γινει.. Κ εγώ δεν πήρα ουτε διπλασιασμο, ουτε 75% αύξηση στις 72 ωρες.. Ξεκινησα κ εγώ με δυο το ενα σταμάτησε στις 7 βδομάδες νομιζω, πάντως ολα πηγανε καλά.. Αρα να είσαι αισιόδοξη κ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου 😊

Καλημέρα κοριτσια. Επανέρχομαι με νεότερα. Χθες έκανα υπέρηχο που ακούσαμε μια καρδούλα. Θα πάω αύριο ξανά και ίσως να ακούσουμε και την άλλη. Η χοριακη παραμένει εξαιρετικα χαμηλη . 4.600 ήταν την παρασκευή και 6.300 χθες. Έγινε σε άλλο εργαστήριο. Φοβάμαι ότι τα πράγματα δεν θα έχουν καλή εξέλιξη βάση χοριακης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, maraki1992 είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Επανέρχομαι με νεότερα. Χθες έκανα υπέρηχο που ακούσαμε μια καρδούλα. Θα πάω αύριο ξανά και ίσως να ακούσουμε και την άλλη. Η χοριακη παραμένει εξαιρετικα χαμηλη . 4.600 ήταν την παρασκευή και 6.300 χθες. Έγινε σε άλλο εργαστήριο. Φοβάμαι ότι τα πράγματα δεν θα έχουν καλή εξέλιξη βάση χοριακης

Μα γιατι να μην πάνε καλά; το οτι ακουσατε καρδουλα ειναι πολυ θετικό.. Νομιζω πως πλεον σταματανε οι χοριακες κ θα σε παρακολουθούν μεσω υπερηχου αν δεν κάνω λάθος.. Και θα το ξαναπω συγχαρητήρια είσαι εγκυος!! 😊😊😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Tintin είπε:

Μα γιατι να μην πάνε καλά; το οτι ακουσατε καρδουλα ειναι πολυ θετικό.. Νομιζω πως πλεον σταματανε οι χοριακες κ θα σε παρακολουθούν μεσω υπερηχου αν δεν κάνω λάθος.. Και θα το ξαναπω συγχαρητήρια είσαι εγκυος!! 😊😊😊

Ευχαριστώ πολύ και μακάρι να βγω παρανοϊκή. Εγώ την έκανα από μόνη μου την χοριακη ,δεν μου τη ζήτησαν. Δεν είναι τρελό που δεν υπάρχει ο αναμενόμενος διπλασιασμος ,συν τη μικρη τιμη της χοριακης ? Βασικά είναι ελάχιστη αυξηση μέσα σε 5 ημέρες. Μπήκα σήμερα στην 7η εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...