Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αν κ έχω χαμηλή ΑΜΗ , έμεινα έγκυος...η τελευταία μου περίοδος ήτανε 22/01. εκ τοτε έκανα τεστ βγήκανε θετικά κ την Παρασκευή 23/02/2024 έκανα χοριακη η οποία ήτανε 1353, μετά την Δευτέρα 26/2/2024 η χοριακή είχε παει 3948.  Σήμερα Παρασκευή πήγα στο γυναικολόγο να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. είδε μόνο σάκο έψαχνε για έμβρυο ίσως κάτι πολύ μικρό μου είπε, αλλά έμβρυο δεν είδε.

Αύριο μου είπε να κάνω κ άλλη χοριακή να δούμε αν ανεβαίνει..

Εσάς κορίτσια ποιά είναι η γνώμη σας???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Nanouka8900 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αν κ έχω χαμηλή ΑΜΗ , έμεινα έγκυος...η τελευταία μου περίοδος ήτανε 22/01. εκ τοτε έκανα τεστ βγήκανε θετικά κ την Παρασκευή 23/02/2024 έκανα χοριακη η οποία ήτανε 1353, μετά την Δευτέρα 26/2/2024 η χοριακή είχε παει 3948.  Σήμερα Παρασκευή πήγα στο γυναικολόγο να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. είδε μόνο σάκο έψαχνε για έμβρυο ίσως κάτι πολύ μικρό μου είπε, αλλά έμβρυο δεν είδε.

Αύριο μου είπε να κάνω κ άλλη χοριακή να δούμε αν ανεβαίνει..

Εσάς κορίτσια ποιά είναι η γνώμη σας???

Οι χοριακες σου ήταν άψογες.  Ο γιατρός είχε συνχρονο μηχάνημα ? Δηλαδη ενχρωμο κτλ. ? Καμία φορά αν το μηχάνημα είναι παλιό δεν φαίνετε το έμβρυο . Το έχω πάθει Κ εγώ γαιυτο σου λέω. Εγώ πηγα σε ένα μαιευτήριο Κ το είδαν το έμβρυο . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Nanouka8900 said:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αν κ έχω χαμηλή ΑΜΗ , έμεινα έγκυος...η τελευταία μου περίοδος ήτανε 22/01. εκ τοτε έκανα τεστ βγήκανε θετικά κ την Παρασκευή 23/02/2024 έκανα χοριακη η οποία ήτανε 1353, μετά την Δευτέρα 26/2/2024 η χοριακή είχε παει 3948.  Σήμερα Παρασκευή πήγα στο γυναικολόγο να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. είδε μόνο σάκο έψαχνε για έμβρυο ίσως κάτι πολύ μικρό μου είπε, αλλά έμβρυο δεν είδε.

Αύριο μου είπε να κάνω κ άλλη χοριακή να δούμε αν ανεβαίνει..

Εσάς κορίτσια ποιά είναι η γνώμη σας???

Έχει μεγάλη σημασία το μηχάνημα … εμένα με 4 χιλιάδες χοριακη τότε δεν είδε καν σακο όταν πήγα μετά το αποτέλεσμα της χοριακης την ίδια μέρα το μεσημέρι μ είπε α ναι εδώ είναι ο σάκος … στον άλλο γυναικολόγο μετά  από τρεις μερεσ δεν είδε έμβρυο και σε άλλο γυναικολόγο την ίδια μέρα είδαμε έμβρυο γενικά ένα μπάχαλο όποτε πολύ σωστά σου είπαν είναι σημαντικό να έχει πιο σύγχρονο μηχάνημα … σου εύχομαι τα καλύτερα ! Βρβαια κ αυτό που έκανα εγώ να χαλάσω τα λεφτά μου από γυναικολόγο σε γυναικολόγο δεν ήταν σωστό … αλλά είναι η αγωνία κλπ κλπ … καλα αποτελέσματα ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

Έχει μεγάλη σημασία το μηχάνημα … εμένα με 4 χιλιάδες χοριακη τότε δεν είδε καν σακο όταν πήγα μετά το αποτέλεσμα της χοριακης την ίδια μέρα το μεσημέρι μ είπε α ναι εδώ είναι ο σάκος … στον άλλο γυναικολόγο μετά  από τρεις μερεσ δεν είδε έμβρυο και σε άλλο γυναικολόγο την ίδια μέρα είδαμε έμβρυο γενικά ένα μπάχαλο όποτε πολύ σωστά σου είπαν είναι σημαντικό να έχει πιο σύγχρονο μηχάνημα … σου εύχομαι τα καλύτερα ! Βρβαια κ αυτό που έκανα εγώ να χαλάσω τα λεφτά μου από γυναικολόγο σε γυναικολόγο δεν ήταν σωστό … αλλά είναι η αγωνία κλπ κλπ … καλα αποτελέσματα ! 

δεν ρώτησα πάνω στην ταραχή μου! κάνει προγεννητικό έλεγχο όπωσ δηλώνει ο γυναικολόγος στα καρτελάκια του άρα λογικά θα χει σύγχρονο μηχάνημα! Υποθέσεις κάνω

Αύριο με το καλό λέτε να πάω να κάνω μια β χοριακή κ μετά να πάω σ άλλο γυναικολόγο μες στην εβδομάδα?

Γιατί αυτός που με εξέτασε σήμερα είπε πάλι θα με δει στις 19 Μαρτίου(μένω επαρχία και δεν είναι ο γυναικολόγος απ εδώ)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nanouka8900 είπε:

δεν ρώτησα πάνω στην ταραχή μου! κάνει προγεννητικό έλεγχο όπωσ δηλώνει ο γυναικολόγος στα καρτελάκια του άρα λογικά θα χει σύγχρονο μηχάνημα! Υποθέσεις κάνω

Αύριο με το καλό λέτε να πάω να κάνω μια β χοριακή κ μετά να πάω σ άλλο γυναικολόγο μες στην εβδομάδα?

Γιατί αυτός που με εξέτασε σήμερα είπε πάλι θα με δει στις 19 Μαρτίου(μένω επαρχία και δεν είναι ο γυναικολόγος απ εδώ)

Ναι χοριακη πρέπει να ξανακάνεις για να δεις τι γίνετε. Αν δεν είναι από εκεί ο γυναικολόγος σίγουρα τον προγεννητικό ελενχο θα τον κάνει άλλου οπότε το μηχάνημα θα είναι παλιό. Πήγαινε άλλου να σε δουν με χοριακη στα χέρια . Σε 19 μέρες είναι πολύ μακριά η βαλίτσα με αυτές τις χοριακες . Θα κοντεύεις για αυχενική . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

Ναι χοριακη πρέπει να ξανακάνεις για να δεις τι γίνετε. Αν δεν είναι από εκεί ο γυναικολόγος σίγουρα τον προγεννητικό ελενχο θα τον κάνει άλλου οπότε το μηχάνημα θα είναι παλιό. Πήγαινε άλλου να σε δουν με χοριακη στα χέρια . Σε 19 μέρες είναι πολύ μακριά η βαλίτσα με αυτές τις χοριακες . Θα κοντεύεις για αυχενική . 

H αλήθεια είναι έρχεται από ΑΘήνα ο γιατρός δεν ξέρω αν εδώ κάνει προγεννητικό έλεχο!( αν και στις κάρτες του το χει με έντονα γραμματα).μακάρι να ναι αυτό ...θα πάω να κάνω με το καλό χοριακή αύριο κ μετά θα βρω άλλον. Γιατί αυτός με απογοήτευσε λέει αν δεν δει καλή τιμή κ έμβρυο θα μ δώσει χάπια να αδιαθετήσω..Με χάλια διάθεση έφυγα από το ιατρείο του

Τί να πω δεν ξέρω, ότι θέλει ο Θεός... ίσως πάω και στα επείγοντα του μαιευτικού νοσοκομείου που έχουμε εδώ στο νησί, ή μην βιάζομαι με συμβουλευέτε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nanouka8900 είπε:

H αλήθεια είναι έρχεται από ΑΘήνα ο γιατρός δεν ξέρω αν εδώ κάνει προγεννητικό έλεχο!( αν και στις κάρτες του το χει με έντονα γραμματα).μακάρι να ναι αυτό ...θα πάω να κάνω με το καλό χοριακή αύριο κ μετά θα βρω άλλον. Γιατί αυτός με απογοήτευσε λέει αν δεν δει καλή τιμή κ έμβρυο θα μ δώσει χάπια να αδιαθετήσω..Με χάλια διάθεση έφυγα από το ιατρείο του

Τί να πω δεν ξέρω, ότι θέλει ο Θεός... ίσως πάω και στα επείγοντα του μαιευτικού νοσοκομείου που έχουμε εδώ στο νησί, ή μην βιάζομαι με συμβουλευέτε?

Μην ανχωνεσε . Αυτά τα μηχανήματα είναι ακριβά αποκλείετε να κάνει προγενετικο Κ στην Αθήνα Κ στην επαρχία Κ να έχει τέτοια μηχανήματα Κ εκεί . Πήγαινε κάνε την χοριακη σου αύριο Κ πήγαινε Κ άλλου. Μπορείς να πας Κ σε μαιευτήριο αν έχετε κοντά σας ιδιωτικό να ξεμπερδευεις . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nanouka8900 said:

δεν ρώτησα πάνω στην ταραχή μου! κάνει προγεννητικό έλεγχο όπωσ δηλώνει ο γυναικολόγος στα καρτελάκια του άρα λογικά θα χει σύγχρονο μηχάνημα! Υποθέσεις κάνω

Αύριο με το καλό λέτε να πάω να κάνω μια β χοριακή κ μετά να πάω σ άλλο γυναικολόγο μες στην εβδομάδα?

Γιατί αυτός που με εξέτασε σήμερα είπε πάλι θα με δει στις 19 Μαρτίου(μένω επαρχία και δεν είναι ο γυναικολόγος απ εδώ)

Σου εύχομαι τα καλύτερα ! Φυσικά να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη !!! Πραγματικά σου εύχομαι τα καλύτερα !!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nanouka8900 είπε:

H αλήθεια είναι έρχεται από ΑΘήνα ο γιατρός δεν ξέρω αν εδώ κάνει προγεννητικό έλεχο!( αν και στις κάρτες του το χει με έντονα γραμματα).μακάρι να ναι αυτό ...θα πάω να κάνω με το καλό χοριακή αύριο κ μετά θα βρω άλλον. Γιατί αυτός με απογοήτευσε λέει αν δεν δει καλή τιμή κ έμβρυο θα μ δώσει χάπια να αδιαθετήσω..Με χάλια διάθεση έφυγα από το ιατρείο του

Τί να πω δεν ξέρω, ότι θέλει ο Θεός... ίσως πάω και στα επείγοντα του μαιευτικού νοσοκομείου που έχουμε εδώ στο νησί, ή μην βιάζομαι με συμβουλευέτε?

ποου πιθανο να φταιει το μηχανημα

θα κανεις αυριο την χοριακη κ αναλογα το αποτελεσμα θα δεις

θα ελεγα να πας κ στο νοσοκομειο αφου παρεις τα αποτελεσματα

να σε δει καποιος αλλος

ειναι κ η πρωτη εντυπωση με τους γιατρους,αν υπαρχουν επιλογες συνεχισε με καποιον αλλον.εγω θα ενιωθα καλυτερα προσωπικα

19μερες μετα ειναι πολυ ασχετως αποτελεσματος

Just now, vikib είπε:

ποου πιθανο να φταιει το μηχανημα

θα κανεις αυριο την χοριακη κ αναλογα το αποτελεσμα θα δεις

θα ελεγα να πας κ στο νοσοκομειο αφου παρεις τα αποτελεσματα

να σε δει καποιος αλλος

ειναι κ η πρωτη εντυπωση με τους γιατρους,αν υπαρχουν επιλογες συνεχισε με καποιον αλλον.εγω θα ενιωθα καλυτερα προσωπικα

19μερες μετα ειναι πολυ ασχετως αποτελεσματος

*πολυ

καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας κορίτσια!!το Σάββατο έτρεχα για χοριακή από 3.948 που την είχα αφήσει στισ 26/02 στισ 2/03 είχα 13250 κ σήμερα4/03 18.023

πήγα τελικά στο δημόσιο μαιευτήριο που έχουμε εδώ στο νησί σήμερα με 18.023 που είδανε, είδανε κ καρδούλα.(ΜΈΧΡΙ να δούνε με πιάσε η ταχυπαλμία μου , λέγανε να με κρατήσουν μέσα από τις 4.30 τώρα γύρισα σπίτι)

η καρδούλα βέβαια είχε 128 παλμούς ενώ θα έπρεπε 135.

κ ανησύχησε ο Γιατρός γιατί απλά ανέβηκε η χοριακή δεν διπλασσιάστηκε

το Σαββατοκυριακό μου ήτανε εφιαλτικό με πολύ τρέξιμο...άγχος...δεν ξέρω τί να κανω??μ είπε πάλι υπέρηχο την Τετάρτη στο νοσοκομείο και χοριακή αλλά δν θέλω να ξαναπάω.

έχω απογοητευτεί πολύ γτ αν πέσει μου είπε για απόξεση ο γιατρός...

έχετε να μ πείτε κάτι κορίτσια??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Nanouka8900 είπε:

Kαλησπέρα σας κορίτσια!!το Σάββατο έτρεχα για χοριακή από 3.948 που την είχα αφήσει στισ 26/02 στισ 2/03 είχα 13250 κ σήμερα4/03 18.023

πήγα τελικά στο δημόσιο μαιευτήριο που έχουμε εδώ στο νησί σήμερα με 18.023 που είδανε, είδανε κ καρδούλα.(ΜΈΧΡΙ να δούνε με πιάσε η ταχυπαλμία μου , λέγανε να με κρατήσουν μέσα από τις 4.30 τώρα γύρισα σπίτι)

η καρδούλα βέβαια είχε 128 παλμούς ενώ θα έπρεπε 135.

κ ανησύχησε ο Γιατρός γιατί απλά ανέβηκε η χοριακή δεν διπλασσιάστηκε

το Σαββατοκυριακό μου ήτανε εφιαλτικό με πολύ τρέξιμο...άγχος...δεν ξέρω τί να κανω??μ είπε πάλι υπέρηχο την Τετάρτη στο νοσοκομείο και χοριακή αλλά δν θέλω να ξαναπάω.

έχω απογοητευτεί πολύ γτ αν πέσει μου είπε για απόξεση ο γιατρός...

έχετε να μ πείτε κάτι κορίτσια??

Απτήν στιγμή που ακούσατε καρδούλα δεν κοιτάς πάλι την χοριακη. Η χοριακη μετά τις 10000 δεν διπλασιάζεται ακριβώς. Όσο για τους παλμούς στην αρχή πρέπει να είναι πάνω από 120 Κ όσο περνάνε οι εβδομάδες να αυξάνονται. Οπότε είσαι μια χαρά. Από ότι κατάλαβα βρίσκεσε σε όχι μεγάλο νησί όπως Κρήτη να φανταστώ? 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μένω Μυτιλήνη από το Σάββατο(η ειδικευόμενη με παλάβωσε)...μέχρι σήμερα να λέει να με κρατήσει μέσα(άλλα είχε καταλάβει ότι μπορεί να ήτανε εξωμήτριο.....κ για αυτό ν με κάνανε εισαγωγή. ευτυχώς ήρθε ο γιατρός ο επιμελητής !! οι καρδιακοί του παλμοι 117  γραφει FHR

Έχω τρελαθεί από το σάββατο

λάθος πριν έγραψα τους παλμούς του παιδιού

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nanouka8900 είπε:

Ακριβώς μένω Μυτιλήνη από το Σάββατο(η ειδικευόμενη με παλάβωσε)...μέχρι σήμερα να λέει να με κρατήσει μέσα(άλλα είχε καταλάβει ότι μπορεί να ήτανε εξωμήτριο.....κ για αυτό ν με κάνανε εισαγωγή. ευτυχώς ήρθε ο γιατρός ο επιμελητής !! οι καρδιακοί του παλμοι 117  γραφει FHR

Έχω τρελαθεί από το σάββατο

λάθος πριν έγραψα τους παλμούς του παιδιού

Μην τρελενεσε στην αρχή όλα είναι ρευστά Κ τίποτα στο χέρι μας. Επειδή ξέρω από νοσοκομεία σε τέτοια νησιά μην σε ανχωνουν οι περισσότεροι είναι πολύ νέοι Κ δεν έχουν Κ εξοπλισμό για να σε κατατοπισουν είναι λίγο στα χαμένα τα νοσοκομεία στην επαρχεία γενικά . Φυσικά Κ πρέπει να πας πάλι την Τετάρτη. Ο υπέρηχος είναι ο μόνος τρόπος για να ακούς τι γίνετε εκεί μέσα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι κ στο νοσοκομειο τα μηχανηματα δ ειναι κ τα πιο καινουρια

πραγματι η χοριακη πλεον δ θα διπλασιαζεται.ειναι πολυ σημαντικο που ακουσατε καρδια.αναγκαστικα θα πρεπει να κανεις αυτα που ειπαν.θα ειναι κ μια παρακολουθηση οτι ολα πανε καλα

απλα καλυτερα να σε βλεπει κ καποιος γιατρος με μεγαλυτερη εμπειρια

δ εννοω οτι δ ειναι καλοι οι ειδικευομενοι.κ γω κυριως απο εμπειρια σε επαρχιακο νοσοκομειο εχω,κ εμεινα ευχαροστημενη κ πιστευω οτι βλεπουν πολλα.αλλα νομιζω σε αγχωνουν παραπανω απο οσο χρειαζεται

οι γιατροι δ υπολογιζουν κ τα συναισθηματα των ασθενων-εγκυων

παντα υπαρχει το αγχος κ η αβεβαιοτητα σε μια εγκυμοσυνη

δ μπορεις να κανεις κ πολλα

υπομονη κ ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρός έλεγε ότι λυπήθηκε πού δεν διπλασσιαστηκε η χοριακή! ευχομαι μην με κρατήσουν μέσα την Τεταρτη γιατί λέει αν πέσει πάμε για απόξεση....αυτό όλα ρευστά στην αρχή

Πάρα πλύ άγχοσ δεν ξέρω γιατί έτσι! άλλα έλεγε η ειδικευόμενη να με κρατήσει (γιατί το Σάββατο έβλεπε εξωμήτριο) δεν ξέρω με κουράσανε πολύ εδώ πέρα

Τουλάχιστον ο υπέρηχος λίγο τους ακύρωσε...μακάρι να πάνε όλα καλά! τουλάχιστον εδώ μου δίνετε λίγο boost

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...