Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , linaa είπε:

Βέβαια καλέ είναι ο προγεννητικός έλεγχος Κ είναι υποχρεωτικός για hiv για αντισώματα ιλαράς τοξόπλασματος ερυθράς κυταρομεγαλοιου για μεσογειακή αναιμία. Να ζητήσεις κνγια κυστική ίνωση αυτή δεν την βάζουν αν δεν την ζητήσεις αλλά εσύ να την ζητήσεις είναι απαραίτητη πλέον.

Κ πλέον να προσέχεις τι τρως όχι σαλάτες από έξω Κ κρέας από έξω . Όλα καλοψημενα Κ οι σαλάτες πλημενες με ξύδι μουλιασμενες για ένα 15 λεπτο για το τοξόπλασμα είναι αυτά .

 

Just now, Nanouka8900 είπε:

 

δεν ήξερα για την κυστική ίνωση!! μακάρι να μην έχω κάτι απ 'ολα αυτά..επίσης ο σάκος ξέχασα να γράψω ήτανε 21 εκατοστά για 7 εβδομάδων κ 6 ημέρες που είμαι..λέω θα συμβεί κάτι γιατρε??λέει όχι....απλά δεν ξέρω αν τα λένε έτσι για να τα πούνε ή κάθομαι κ αγχωνομαι εγω πολύ...λέει απλα θα πίνεις το βράδυ ένα utrogestan

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Nanouka8900 είπε:

 

δεν ήξερα για την κυστική ίνωση!! μακάρι να μην έχω κάτι απ 'ολα αυτά..επίσης ο σάκος ξέχασα να γράψω ήτανε 21 εκατοστά για 7 εβδομάδων κ 6 ημέρες που είμαι..λέω θα συμβεί κάτι γιατρε??λέει όχι....απλά δεν ξέρω αν τα λένε έτσι για να τα πούνε ή κάθομαι κ αγχωνομαι εγω πολύ...λέει απλα θα πίνεις το βράδυ ένα utrogestan

Με το καλό όλα. Μην αγχώνεσαι, κανένας γιατρός δεν παίρνει την ευθύνη να σου τα παρουσιάζει όλα καλά αν δεν είναι..από εξετάσεις από εδώ και πέρα άλλο τίποτα! 

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2024 at 8:35 ΜΜ, Nanouka8900 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!! εγώ τελικά είμαι 7 εβδομάδων κ 6 ημερών σχεδόν μπορεί και παραπάνω είπε ο γιατρός ..Άλλαξα τελικά γιατρό πήγα σε άλλον ιδιώτη , φώναζε κ αυτός γιατί τόσες χοριακές κ να με αγχώνουν έτσι στο νοσοκομείο αφού μετά το 14.000 δεν διπλασσιάζεται η χοριακή...Την Πέμπτη κάναμε υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα σχεδόν όλα καλά ..το μόνο που τον στενοχωρεί ήτανε ότι ο σάκος ήτανε λίγο μικρός και μ έδωσε  να πίνω utrogestan..το χει πάθει καμια???

μου γραψε κ ενα σωρο εξετάσεις (ομάδα αίματος κλπ)ακόμη και για hiv...τί να  πω πια δεν ξέρω....του είπα να μου γράψει αναρρωτική άδεια μου λέει είσαι καλά δεν έχεις λόγο..εγώ φοβάμαι πιο πολύ τις ιώσεις γιατί έχουμε ακόμη γαστρεντερίτιδες κλπ κλπ..Μακάρι να πάνε όλα καλά  γιατί ήμουν πού ήμπυν αγχώδης τώρα είμαι ακόμη πιο αγχωμένη.

Tώρα αν επιτρέπεται γιατί κ γω αγχώνομαι σας κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο ως την απόξεση???εσείς έχετε σαν περίοδο τώρα?

egv hmoyn s eidivth kai ekleisa se idivtiko nosokomeio gia aποξεση αλλα εκλεισα γι την τεταρτη που μα ςερχεται αλλα ειχα αιμοραγια γιατι εκοψα και την προγεστερονη και απεβαλλα αυτες τις μερες οποτε εχω ραντεβου σημερα για να δει αν εχω καποιο υπολειμα . τωρα για δημοσιο νομιζω αν εχεις γιατρο εκει μιλας με αυτον ή πας σαν επειγον και σε βλεπουν και πραττουν αναλογα το περιστατικο. ναι ξεκινησε σαν περιοδος οπου αυξηθηκε το αιμα κατα πολυ βαση το πως εχω εγω περιοδο με πολλους πονους και πιγματα μεγαλη ροη και τριτη μερα βγηκε ο σακος οπου τον ειδα και σοκαριστηκα . τωρα οσο περνανε οι μερες οι πονοι μειωθηκαν παραπ ολυ και εχω οπως εχω περιοδο στα φυσιολογικα 

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2024 at 10:22 ΜΜ, linaa είπε:

Ναι χοριακη πρέπει να ξανακάνεις για να δεις τι γίνετε. Αν δεν είναι από εκεί ο γυναικολόγος σίγουρα τον προγεννητικό ελενχο θα τον κάνει άλλου οπότε το μηχάνημα θα είναι παλιό. Πήγαινε άλλου να σε δουν με χοριακη στα χέρια . Σε 19 μέρες είναι πολύ μακριά η βαλίτσα με αυτές τις χοριακες . Θα κοντεύεις για αυχενική . 

Γειά σας κορίτσια. Θέλω τη βοήθεια σας αν ξέρει κάποια. Στις 27/2 έκανα ετ 2 βλαστικυστεων. Στις 7/3 την πρώτη χοριακη που ήταν 48. Μετά από 4 μέρες πήγε 214. Μετά από 3 μέρες 846 . Και η επόμενη Μετά από 5 μέρες 2.707. Κάναμε υπέρηχο χθες,αμέσως μετά τη χοριακη. Είδαμε 2 σάκους. Δεν είναι ανησυχητική η αύξηση της χοριακης για διδυμα ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , maraki1992 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Θέλω τη βοήθεια σας αν ξέρει κάποια. Στις 27/2 έκανα ετ 2 βλαστικυστεων. Στις 7/3 την πρώτη χοριακη που ήταν 48. Μετά από 4 μέρες πήγε 214. Μετά από 3 μέρες 846 . Και η επόμενη Μετά από 5 μέρες 2.707. Κάναμε υπέρηχο χθες,αμέσως μετά τη χοριακη. Είδαμε 2 σάκους. Δεν είναι ανησυχητική η αύξηση της χοριακης για διδυμα ? 

Πολύ πιθανό το ένα απτά δύο  να μην προχωρήσει . Θα δείξει στον επόμενο υπέρηχο που θα κάνεις αν κάποιος από τους σάκους έμεινε πίσω σε ανάπτυξη. Υπομονή λοιπόν σίγουρα πάντως το ένα πάει καλά γι'αυτό Κ η χοριακη σου ανεβαίνει πολύ καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Πολύ πιθανό το ένα απτά δύο  να μην προχωρήσει . Θα δείξει στον επόμενο υπέρηχο που θα κάνεις αν κάποιος από τους σάκους έμεινε πίσω σε ανάπτυξη. Υπομονή λοιπόν σίγουρα πάντως το ένα πάει καλά γι'αυτό Κ η χοριακη σου ανεβαίνει πολύ καλά 

Μακάρι να είναι αυτό το αληθινό σενάριο. Φοβάμαι και για τα 2 γιατί έχω ιστορικό αποβολων 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , maraki1992 είπε:

Μακάρι να είναι αυτό το αληθινό σενάριο. Φοβάμαι και για τα 2 γιατί έχω ιστορικό αποβολων 

Μην φοβάσαι η χοριακη σου πάει καλά οπότε κάποιο απτά δύο σίγουρα πάει καλά. Έχεις βρει την αιτία των αποβολών ? Η απλά χρωμοσωμικες ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Μην φοβάσαι η χοριακη σου πάει καλά οπότε κάποιο απτά δύο σίγουρα πάει καλά. Έχεις βρει την αιτία των αποβολών ? Η απλά χρωμοσωμικες ? 

Δεν έχω βρει την αιτία.  Δεν έχω κάνει καρυοτυπο σε κανένα δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , maraki1992 είπε:

Δεν έχω βρει την αιτία.  Δεν έχω κάνει καρυοτυπο σε κανένα δυστυχώς 

Δεν πειράζει έτσι Κ αλλιώς είναι λίγο τύχη . Πιστεύω ότι για να πιάσουν Κ τα δύο έμβρυα έτσι εύκολα κάποιο σίγουρα είναι υγιές . 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2024 at 3:20 ΜΜ, dimi123 είπε:

egv hmoyn s eidivth kai ekleisa se idivtiko nosokomeio gia aποξεση αλλα εκλεισα γι την τεταρτη που μα ςερχεται αλλα ειχα αιμοραγια γιατι εκοψα και την προγεστερονη και απεβαλλα αυτες τις μερες οποτε εχω ραντεβου σημερα για να δει αν εχω καποιο υπολειμα . τωρα για δημοσιο νομιζω αν εχεις γιατρο εκει μιλας με αυτον ή πας σαν επειγον και σε βλεπουν και πραττουν αναλογα το περιστατικο. ναι ξεκινησε σαν περιοδος οπου αυξηθηκε το αιμα κατα πολυ βαση το πως εχω εγω περιοδο με πολλους πονους και πιγματα μεγαλη ροη και τριτη μερα βγηκε ο σακος οπου τον ειδα και σοκαριστηκα . τωρα οσο περνανε οι μερες οι πονοι μειωθηκαν παραπ ολυ και εχω οπως εχω περιοδο στα φυσιολογικα 

πιστεύω να πήγανε όλα καλά!!!και στην επόμενη προσπάθεια να γίνει το θαυματάκι σας!!!πιστεύω αφού αδιαθέτησες, δεν χρειάζεται απόξεση.......εμένα εδώ μ λέγανε κούφια η ώρα μόνο με χάπια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/3/2024 at 4:53 ΜΜ, linaa είπε:

Δεν πειράζει έτσι Κ αλλιώς είναι λίγο τύχη . Πιστεύω ότι για να πιάσουν Κ τα δύο έμβρυα έτσι εύκολα κάποιο σίγουρα είναι υγιές . 

Η χοριακη από 2700 την Τρίτη, σήμερα ήταν 4.620. Πήγα ξανά για υπέρηχο και είδαμε και εμβρυικα στοιχεια και στους 2 σάκους. Δεν φαίνεται να υποχωρεί κάποιος. Τι ελπίδα υπάρχει με τόσο χαμηλή χοριακη στις 6+1 να προχωρήσει έστω και ένα εμβρυο ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , maraki1992 είπε:

Η χοριακη από 2700 την Τρίτη, σήμερα ήταν 4.620. Πήγα ξανά για υπέρηχο και είδαμε και εμβρυικα στοιχεια και στους 2 σάκους. Δεν φαίνεται να υποχωρεί κάποιος. Τι ελπίδα υπάρχει με τόσο χαμηλή χοριακη στις 6+1 να προχωρήσει έστω και ένα εμβρυο ?

Μια χαρα ειναι η χοριακη

 Μερικες φορες αργει να παρει μπρος κ στα διδυμα. Δε μας νοιαζει η τιμη αλλα η αυξηση παντα!! Εστω για ενα ειμαι σιγουρη οτι θα παει καλα αλλα σε βλεπω για διπλο καροτσι.. με το καλο κοριτσι μου.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , maraki1992 είπε:

Η χοριακη από 2700 την Τρίτη, σήμερα ήταν 4.620. Πήγα ξανά για υπέρηχο και είδαμε και εμβρυικα στοιχεια και στους 2 σάκους. Δεν φαίνεται να υποχωρεί κάποιος. Τι ελπίδα υπάρχει με τόσο χαμηλή χοριακη στις 6+1 να προχωρήσει έστω και ένα εμβρυο ?

Έχεις έχεις ελπίδες αφού η χοριακη σου ανεβαίνει έχεις ελπίδες αρκετές. Κάποια στιγμή ίσως κάποιο υποχωρησει γι'αυτό σε κρατάει πίσω ενώ είναι δύο εμβρυα. Το σίγουρο είναι ότι κάποιο είναι υγιές Κ προχωράει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , maraki1992 είπε:

Η χοριακη από 2700 την Τρίτη, σήμερα ήταν 4.620. Πήγα ξανά για υπέρηχο και είδαμε και εμβρυικα στοιχεια και στους 2 σάκους. Δεν φαίνεται να υποχωρεί κάποιος. Τι ελπίδα υπάρχει με τόσο χαμηλή χοριακη στις 6+1 να προχωρήσει έστω και ένα εμβρυο ?

Εγώ που έχω δίδυμα, από εξωσωματική, δεν είχα ιδιαίτερα υψηλές χοριακες. Στην πορεία μάλιστα έμαθα ότι τα εμβρυακια είχαν και 3 μέρες διαφορά, που σημαίνει ότι δεν είχε γίνει ταυτόχρονα η εμφύτευση. Ίσως παίζει και σε εσένα κάτι τέτοιο και για αυτό δεν ανεβαίνει πάρα πολύ η χοριακή σου. 

Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Elle12 είπε:

Μια χαρα ειναι η χοριακη

 Μερικες φορες αργει να παρει μπρος κ στα διδυμα. Δε μας νοιαζει η τιμη αλλα η αυξηση παντα!! Εστω για ενα ειμαι σιγουρη οτι θα παει καλα αλλα σε βλεπω για διπλο καροτσι.. με το καλο κοριτσι μου.. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! 😊😊 . Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί τρέμω στην ιδέα της αποτυχίας ξανά. 

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

Έχεις έχεις ελπίδες αφού η χοριακη σου ανεβαίνει έχεις ελπίδες αρκετές. Κάποια στιγμή ίσως κάποιο υποχωρησει γι'αυτό σε κρατάει πίσω ενώ είναι δύο εμβρυα. Το σίγουρο είναι ότι κάποιο είναι υγιές Κ προχωράει. 

Ακόμα και αυτό το σενάριο για μένα είναι αισιόδοξο. Εύχομαι να αγχώνομαι χωρίς λόγο. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμπαράσταση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...