Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , dimi123 είπε:

ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ, Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΠΕΣΕ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙς ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΕς ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ

λυπαμαι πολυ,ευχομαι καλη αναρρωση σωματικη κ ψυχικη

ειναι συχνο φαινομενο,κ ευχομαι να συμβει κ σε σενα οπως στις περισσοτερες περιπτωσεις συντομα μια νεα εγκυμοσυνη ευκολα κ γρηγορα που ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , dimi123 είπε:

σημερα εχουμε ραντεβου για εξεταση .γνωριζεται το κοστος της αποξεσης περιπου σε ιδιωτη γιατρο?

Κουράγιο κορίτσι μου είναι δύσκολο … αλλά καλύτερα που έγινε τώρα παρά σε προχωρημένη κύηση !!!

ειναι ανάλογα τον γιατρό και το νοσοκομείο εμάς μας πήγε περίπου 450 σύνολο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου είναι δύσκολο … αλλά καλύτερα που έγινε τώρα παρά σε προχωρημένη κύηση !!!

ειναι ανάλογα τον γιατρό και το νοσοκομείο εμάς μας πήγε περίπου 450 σύνολο 

τσιμπανε στις τιμες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι έγκυος 11 εβδομαδων και έχει 2 μέρες που πονάω χαμηλα δεξια στην κοιλιά αλλά η γυναικολόγος μου είπε ότι δεν πειράζει και μου έδωσε μαγνήσιο να παιρνω και πρωί και βράδυ. Και γενικως έχω κραμπες στη μήτρα κάπου κάπου. Αλλά όταν το παταω δεξια το σημείο με πονάει η όταν παω να καθίσω να σηκωθώ πάλι με πονάει.. μήπως να παω νοσοκομείο; είναι ανησυχητικό;;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι έγκυος 11 εβδομαδων και έχει 2 μέρες που πονάω χαμηλα δεξια στην κοιλιά αλλά η γυναικολόγος μου είπε ότι δεν πειράζει και μου έδωσε μαγνήσιο να παιρνω και πρωί και βράδυ. Και γενικως έχω κραμπες στη μήτρα κάπου κάπου. Αλλά όταν το παταω δεξια το σημείο με πονάει η όταν παω να καθίσω να σηκωθώ πάλι με πονάει.. μήπως να παω νοσοκομείο; είναι ανησυχητικό;;

καλημερα μπορεις να πας στο νοσοκομειο να σ εκανουν ελεγχο για να μην αγχωνεσαι και να σου λυσουν ολα σου τα προβληματα

επιστρεφω με την ερωτηση ενω εκλεισα για αποξυση την ερχομενη τεταρτη ο σακος εχει μυκρινει ηδη και η γιατρος μου ειπε αν δω αιμοραγια να ενημερωσω γτ ισως αποβαλλω μονη μου . ηταν καθετη στην αποξυση με κοστος 450 ευρω και οχι με χαπι το οποιο θα επαιρνα μονο το δευερο γτ δεν αναπτυχτηκε ποτε εμβυο μονο σακος λεγοντας οτι μπορει να αφησει καταλοιπα. και ρωταω τωρα που εχω αιμοραγια αν οντως ξεκινησε να καθαριζει και μου πει οτι να εμειναν και πρπει να κανουμε γιατι επεμενε οτι πρεπει να κανω αλλα δεν παρελειψε να πει οτι μπορει να το αποβαλλω μονη τι να κανω ? να παω νοσοκομειο να με δουνε ? και αν ναι ποτε τωρα που εχω ηδη εντονη αιμοραγια απο χθες?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dimi123 είπε:

καλημερα μπορεις να πας στο νοσοκομειο να σ εκανουν ελεγχο για να μην αγχωνεσαι και να σου λυσουν ολα σου τα προβληματα

επιστρεφω με την ερωτηση ενω εκλεισα για αποξυση την ερχομενη τεταρτη ο σακος εχει μυκρινει ηδη και η γιατρος μου ειπε αν δω αιμοραγια να ενημερωσω γτ ισως αποβαλλω μονη μου . ηταν καθετη στην αποξυση με κοστος 450 ευρω και οχι με χαπι το οποιο θα επαιρνα μονο το δευερο γτ δεν αναπτυχτηκε ποτε εμβυο μονο σακος λεγοντας οτι μπορει να αφησει καταλοιπα. και ρωταω τωρα που εχω αιμοραγια αν οντως ξεκινησε να καθαριζει και μου πει οτι να εμειναν και πρπει να κανουμε γιατι επεμενε οτι πρεπει να κανω αλλα δεν παρελειψε να πει οτι μπορει να το αποβαλλω μονη τι να κανω ? να παω νοσοκομειο να με δουνε ? και αν ναι ποτε τωρα που εχω ηδη εντονη αιμοραγια απο χθες?

Καλησπέρα. Για την απόξεση πολλοί γιατροί επιμένουν για να καθαριστεί καλύτερα η μήτρα, γιατί με το χάπι ενδέχεται να μείνουν υπολείμματα. Τώρα για το πότε πρέπει να πας δεν μπορώ να σε βοηθήσω.. καλύτερα να σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου..

Όλα καλά να σου πάνε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα κορίτσια!!! εγώ τελικά είμαι 7 εβδομάδων κ 6 ημερών σχεδόν μπορεί και παραπάνω είπε ο γιατρός ..Άλλαξα τελικά γιατρό πήγα σε άλλον ιδιώτη , φώναζε κ αυτός γιατί τόσες χοριακές κ να με αγχώνουν έτσι στο νοσοκομείο αφού μετά το 14.000 δεν διπλασσιάζεται η χοριακή...Την Πέμπτη κάναμε υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα σχεδόν όλα καλά ..το μόνο που τον στενοχωρεί ήτανε ότι ο σάκος ήτανε λίγο μικρός και μ έδωσε  να πίνω utrogestan..το χει πάθει καμια???

μου γραψε κ ενα σωρο εξετάσεις (ομάδα αίματος κλπ)ακόμη και για hiv...τί να  πω πια δεν ξέρω....του είπα να μου γράψει αναρρωτική άδεια μου λέει είσαι καλά δεν έχεις λόγο..εγώ φοβάμαι πιο πολύ τις ιώσεις γιατί έχουμε ακόμη γαστρεντερίτιδες κλπ κλπ..Μακάρι να πάνε όλα καλά  γιατί ήμουν πού ήμπυν αγχώδης τώρα είμαι ακόμη πιο αγχωμένη.

On 14/3/2024 at 11:52 ΠΜ, dimi123 είπε:

ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ, Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΠΕΣΕ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙς ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΕς ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ

Tώρα αν επιτρέπεται γιατί κ γω αγχώνομαι σας κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο ως την απόξεση???εσείς έχετε σαν περίοδο τώρα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nanouka8900 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!! εγώ τελικά είμαι 7 εβδομάδων κ 6 ημερών σχεδόν μπορεί και παραπάνω είπε ο γιατρός ..Άλλαξα τελικά γιατρό πήγα σε άλλον ιδιώτη , φώναζε κ αυτός γιατί τόσες χοριακές κ να με αγχώνουν έτσι στο νοσοκομείο αφού μετά το 14.000 δεν διπλασσιάζεται η χοριακή...Την Πέμπτη κάναμε υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα σχεδόν όλα καλά ..το μόνο που τον στενοχωρεί ήτανε ότι ο σάκος ήτανε λίγο μικρός και μ έδωσε  να πίνω utrogestan..το χει πάθει καμια???

μου γραψε κ ενα σωρο εξετάσεις (ομάδα αίματος κλπ)ακόμη και για hiv...τί να  πω πια δεν ξέρω....του είπα να μου γράψει αναρρωτική άδεια μου λέει είσαι καλά δεν έχεις λόγο..εγώ φοβάμαι πιο πολύ τις ιώσεις γιατί έχουμε ακόμη γαστρεντερίτιδες κλπ κλπ..Μακάρι να πάνε όλα καλά  γιατί ήμουν πού ήμπυν αγχώδης τώρα είμαι ακόμη πιο αγχωμένη.

Tώρα αν επιτρέπεται γιατί κ γω αγχώνομαι σας κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο ως την απόξεση???εσείς έχετε σαν περίοδο τώρα?

Και εμένα σε ενα υπερηχο (νομιζω στον δεύτερο) ηταν λίγο μικρότερος ο σακος αλλα μετα ολα καλά.. Utrogestan δίνουν πολλοι γιατροί (εγω που ειμαι απο εξωσωματικη επαιρνα απ την αρχή). Αν φοβασαι για τις ιωσεις κ ο γυναικολογος δεν σου δίνει αδεια (αν κ θα μπορουσε για την ψυχολογία σου ) μπορείς να πας σε αλλο γιατρό αν εχεις κάποιο γνωστό ας μην ειναι γυναικολογος , Εστω 10 μερες για να χαλαρωσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nanouka8900 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!! εγώ τελικά είμαι 7 εβδομάδων κ 6 ημερών σχεδόν μπορεί και παραπάνω είπε ο γιατρός ..Άλλαξα τελικά γιατρό πήγα σε άλλον ιδιώτη , φώναζε κ αυτός γιατί τόσες χοριακές κ να με αγχώνουν έτσι στο νοσοκομείο αφού μετά το 14.000 δεν διπλασσιάζεται η χοριακή...Την Πέμπτη κάναμε υπέρηχο ακούσαμε καρδούλα σχεδόν όλα καλά ..το μόνο που τον στενοχωρεί ήτανε ότι ο σάκος ήτανε λίγο μικρός και μ έδωσε  να πίνω utrogestan..το χει πάθει καμια???

μου γραψε κ ενα σωρο εξετάσεις (ομάδα αίματος κλπ)ακόμη και για hiv...τί να  πω πια δεν ξέρω....του είπα να μου γράψει αναρρωτική άδεια μου λέει είσαι καλά δεν έχεις λόγο..εγώ φοβάμαι πιο πολύ τις ιώσεις γιατί έχουμε ακόμη γαστρεντερίτιδες κλπ κλπ..Μακάρι να πάνε όλα καλά  γιατί ήμουν πού ήμπυν αγχώδης τώρα είμαι ακόμη πιο αγχωμένη.

Tώρα αν επιτρέπεται γιατί κ γω αγχώνομαι σας κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο ως την απόξεση???εσείς έχετε σαν περίοδο τώρα?

Οριστε μια χαρα σε τρελανανε οι ηλιθιοι χωρις λογο. Ειναι και ειδικοι υποτιθεται τρομαρα τους. Ο σακος αλλαζει θα φανει σε επομενο υπερηχο εισαι λιγων εβδομαδων ακομα. Ουλτροτζεσταν παιρνουν σχεδον ολες.

Οσον αφορα τις ιωσεις, αυτο δε το γλιτωνεις ουτως ή αλλως αν σου τυχει (ειμαι με πυρετο και εχουμε να βγουμε απο το σπιτι απο την κυριακη και παλι καπως κολλησαμε) αλλα δεν παθαινεις και τιποτα. Παιρνεις κανονικοτατα φαρμακα και ολα καλα. Εννοειται προσεχεις οσο μπορεις.

Τωρα αν εσυ δε νιωθεις καλα κ θες να ξεκουραστεις λιγες ημερες, πες του το.

Σταματα να αγχωνεσαι χωρις λογο! Με το καλο το μωρακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Οριστε μια χαρα σε τρελανανε οι ηλιθιοι χωρις λογο. Ειναι και ειδικοι υποτιθεται τρομαρα τους. Ο σακος αλλαζει θα φανει σε επομενο υπερηχο εισαι λιγων εβδομαδων ακομα. Ουλτροτζεσταν παιρνουν σχεδον ολες.

Οσον αφορα τις ιωσεις, αυτο δε το γλιτωνεις ουτως ή αλλως αν σου τυχει (ειμαι με πυρετο και εχουμε να βγουμε απο το σπιτι απο την κυριακη και παλι καπως κολλησαμε) αλλα δεν παθαινεις και τιποτα. Παιρνεις κανονικοτατα φαρμακα και ολα καλα. Εννοειται προσεχεις οσο μπορεις.

Τωρα αν εσυ δε νιωθεις καλα κ θες να ξεκουραστεις λιγες ημερες, πες του το.

Σταματα να αγχωνεσαι χωρις λογο! Με το καλο το μωρακι!

Περαστικά σας εύχομαι κ γρήγορη ανάρρωση!! πάω με μάσκα στη δουλειά μου! Μακάρι να με προστατεύει.....σκέφτομαι τί έχω ζήσει σ αυτό το νοσοκομείο έτσι όπως με άγχωναν.....

Just now, Nanouka8900 είπε:

Περαστικά σας εύχομαι κ γρήγορη ανάρρωση!! πάω με μάσκα στη δουλειά μου! Μακάρι να με προστατεύει.....σκέφτομαι τί έχω ζήσει σ αυτό το νοσοκομείο έτσι όπως με άγχωναν.....

Καλή Σαρακοστή να ευχηθώ μ ευγεία να χουμε  και όσο γίνεται καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις μας!

Πληθώρα εξετάσεων ακόμη κ για hiv, εσείς είχατε κάνει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nanouka8900 είπε:

Περαστικά σας εύχομαι κ γρήγορη ανάρρωση!! πάω με μάσκα στη δουλειά μου! Μακάρι να με προστατεύει.....σκέφτομαι τί έχω ζήσει σ αυτό το νοσοκομείο έτσι όπως με άγχωναν.....

Καλή Σαρακοστή να ευχηθώ μ ευγεία να χουμε  και όσο γίνεται καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις μας!

Πληθώρα εξετάσεων ακόμη κ για hiv, εσείς είχατε κάνει?

Βέβαια καλέ είναι ο προγεννητικός έλεγχος Κ είναι υποχρεωτικός για hiv για αντισώματα ιλαράς τοξόπλασματος ερυθράς κυταρομεγαλοιου για μεσογειακή αναιμία. Να ζητήσεις κνγια κυστική ίνωση αυτή δεν την βάζουν αν δεν την ζητήσεις αλλά εσύ να την ζητήσεις είναι απαραίτητη πλέον.

Κ πλέον να προσέχεις τι τρως όχι σαλάτες από έξω Κ κρέας από έξω . Όλα καλοψημενα Κ οι σαλάτες πλημενες με ξύδι μουλιασμενες για ένα 15 λεπτο για το τοξόπλασμα είναι αυτά .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...