Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Το θεμα της εμφυτευσης το εχω συζητησει πολυ με το γιατρο μου ωστοσο οι αποψεις διηστανται. Συνηθως η εμφυτευση γινεται τις 4 πρωτες μερες. Στη συνεχεια καθε γυναικα αντιδρα διαφορετικα χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι εγκυμονουσα η μπορει και να ειναι. Αλλες δεν αισθανονται ΤΙΠΟΤΑ, αλλες πονους περιοδου ανα τακτα χρονικα διαστηματα αλλες πολυ πονο περιοδου , αλλες τσιμπηματα και αλλες πρηξιματα και συχνοουριες. Επισης καποιες μπορει να δουνε τις πρωτες μερες λιγο αιμα που ειναι σημαδι εμφυτευσης αλλα κι αυτο δεν ειναι στα σιγουρα σημαδι εγκυμοσυνης. Ειναι τα φαρμακα που εχουν αλλαξει το σωμα μας και οι ορμονες κανουν βολτα!!! Ψυχραιμια κοριτσια οτι ειναι να γινει θα γινει αφηστε τον οργανισμο χωρις αγχος να κανει τη δουλεια του. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑχχχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ, Wish μου.... Μπορεί να φοβάμαι, αλλά "ελπίζω"...


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την αρχή είχα πόνους περιόδου και πονούσε το στήθος μου! Την 7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά είδα ροζ αιματάκι που έγινε καφέ και συνεχίζεται μέχρι και τώρα...κάποια στιγμή έγινε κοκκινο και μετα ξανα καφε! Μα η δεύτερη χοριακή έδειξε 4200 απο 650 που ήταν η πρωτη! Αφήστε που το στήθος μου αλλα και η μητρα μου με σουβλιζουν συνεχως...Βέβαια να σημειώσω οτι το αίμα πάντα το βλέπω στο σκούπισμα! Ποτέ δεν έχει κυλήσει σαν περίοδος εστω και λίγο η να λερωθεί το εσώρουχο μου...

Και χτες έκανα υπέρηχο και είδα τον αμνιοσάκο και αύριο το πρωί 8.30 παω για κολπικό υπέρηχο!!!

Οπότε όλα εσεις τα κοριτσάκια που βρίσκεστε σε αναμονή να ξέρετε ότι τα συμπτώματα ποικίλλουν γι αυτο και να μην το ψάχνετε! Εγώ λόγω των συμπτωμάτων μου νόμιζα οτι δε θα το έπιανα με τίποτα!!!Kι αυτό επειδή τα ίδια συμπτώματα ειχα και στην προηγούμενη προσπάθεια που έκανα τον ιουλιο και απέτυχε τελείωσ!!! Τώρα ήρθε όμως!!!;):)Και εύχομαι όλα να μου πάνε καλα γιατι απο το αγχος μου ακόμα δεν εχω προλαβει να το συνειδητοποιησω και πολυ καλά!!!

Να έχετε πίστη υπομονή και ελπίδα και όλα θα γίνουν! Δυστυχως το χουμε ξαναπει καποιες πρεπει να ταλαιπωρουμαστε για να αποκτήσουμε τα νινάκια μας...Αλλα τι να κάνουμε? Στο τέλος όλες θα μας δικαιώσει κάθε κοπος και κάθε προσπάθεια!!! Καλή δύναμη κοπέλες μου! Η σκεψη μου να στε σιγουρες θα είναι κοντά σας!!! Σας φιλώ γλυκά!!!

Link to comment
Share on other sites

chrikosmali,argyro & xrysa καλή επιτυχία σε όλες!Μακάρι κοριτσάκια μου να τελειώσουν τα βάσανά σας και να αρχίσουν τα γλυκά βασανάκια μετά.!

Σας γλυκοφιλώ και σας παρακολουθώ κάθε μέρα!


yS7sp3.png 8hfMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Μόλις γύρισα απ΄το νοσοκομείο που πήγα για κολπικό υπέρηχο! Λοιπόν....έχω δίδυμα!!!!!!:):):):):):):) Έχω τρελαθεί! Κοιτάω τις φώτο και δε το πιστεύω...αφήστε ο άντρας μου τι χαρά έκανε!!! Μου είπε σε δυο βδομάδες να ξαναπάω για να ακούσουμε χτύπους καρδούλας...τα φαρμακα τα πινω κανονικα αλλα μου εδωσε να πιω και φυλικο...ακόμα να σας πω μουδιασμένη είμαι...φοβάμαι και λιγάκι! Μα μου έδωσε και χαρτάκι να πάω στο ικα να παρω 30 μερες ανναρωτική! Αυτό να σας πω με ηρεμεί πολύ! Θα κάτσω και θα προσέχω τα νινάκια μουυυυ!!!

Σας φιλώ όλες πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααααααχ τι τέλεια νέα είναι αυτά !!!!!!:D:D:D:D:D

Καλά φαινόταν αυτό, αλλά τώρα τα βλέπεις κιόλας πως είναι 2!!!!! Και δηλαδή θα είναι ίδια? Τέλεια!!!

Wish, bastha σας ευχαριστώ για τις ευχές σας! Εγώ συμπτώματα τίποτα.. είναι και νωρίς ακόμα βέβαια.. η μανούλα μου είδε όμορφο όνειρο σήμερα και ελπίζω!!!

Αύριο θα πάω για οιστραδιόλη και γενική αίματος. Σας έχει ξαναζητήσει εσάς ο γιατρός σας εξετάσεις μετά την εμβρυομεταφορά? Εντύπωση μου κάνει..

Άντε να περάσει ο καιρός... δεν έχω υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Ααααααχ τι τέλεια νέα είναι αυτά !!!!!!:D:D:D:D:D

Καλά φαινόταν αυτό, αλλά τώρα τα βλέπεις κιόλας πως είναι 2!!!!! Και δηλαδή θα είναι ίδια? Τέλεια!!!

Wish, bastha σας ευχαριστώ για τις ευχές σας! Εγώ συμπτώματα τίποτα.. είναι και νωρίς ακόμα βέβαια.. η μανούλα μου είδε όμορφο όνειρο σήμερα και ελπίζω!!!

Αύριο θα πάω για οιστραδιόλη και γενική αίματος. Σας έχει ξαναζητήσει εσάς ο γιατρός σας εξετάσεις μετά την εμβρυομεταφορά? Εντύπωση μου κάνει..

Άντε να περάσει ο καιρός... δεν έχω υπομονή!!!

Ναι 2 θα είναι...αλλά δεν είναι στον ίδιο σάκο οπότε δε θα είναι ολόιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καταφερα επιτελους να μπω. Με ταλαιπωρησε λιγο αλλα τα καταφερα. Skorpina 78 χαιρομαι πολυ για σενα με το καλο να τα αγκαλιασεις τα ζουζουνια σου. Xrysa82 κι εσυ με το καλο. Την εχεις κανει την εμβρυομεταφορα ή εισαι στην προετοιμασια; Ευχομαι τα καλυτερα και σε ολες τις νεες κοπελες που ειναι εδω.

Εγω την τριτη καταφερα να δω με υπερηχο μια μικρη μαυρη κουκιδα. Ο γιατρος μου ειπε οτι σαν πρωτη εικονα φαινονται ολα καλα. Τον ανησυχουν μονο οι μοναδες της χοριακης μου που δεν ειναι στα επιπεδα που θα πρεπε για τις μερες που ειμαι. Και σαν να μην εφτανε αυτο χτες το μεσημερι ειχα πονους περιοδου και αιμα. Πηρα τηλ τον γιατρο μου ειπε να παρω ενα Buscopan και να κατσω στο κρεβατι. Πιθανον λεει ειναι ή αποκολληση ή επειδη μεγαλωνει η μητρα. Αυριο θα παω ξανα για υπερηχο. Τουλαχιστον απο το βραδυ σταματησε το αιμα κι εχω καφεκιτρινα υγρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Μόλις γύρισα απ΄το νοσοκομείο που πήγα για κολπικό υπέρηχο! Λοιπόν....έχω δίδυμα!!!!!!:):):):):):):) Έχω τρελαθεί! Κοιτάω τις φώτο και δε το πιστεύω...αφήστε ο άντρας μου τι χαρά έκανε!!! Μου είπε σε δυο βδομάδες να ξαναπάω για να ακούσουμε χτύπους καρδούλας...τα φαρμακα τα πινω κανονικα αλλα μου εδωσε να πιω και φολικο...ακόμα να σας πω μουδιασμένη είμαι...φοβάμαι και λιγάκι! Μα μου έδωσε και χαρτάκι να πάω στο ικα να παρω 30 μερες ανναρωτική! Αυτό να σας πω με ηρεμεί πολύ! Θα κάτσω και θα προσέχω τα νινάκια μουυυυ!!!

Σας φιλώ όλες πολύ!!!

αχ τι καλα!!!!!!:D:D:D:D:D:D:Dπολυ χαιρομαι για σενα κοριτσακι!!!!αντε ολα με το καλο να γινουν λοιπον!!!!!!τωρα χαλαρωσε και απολαυσε το και με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλιτσα σου!!!!!λογικο ειναι ειναι σε 2 εβδομαδες να ακουσεις καρδουλα και εγω μετα απο δυο εβδομαδες αφου ειδα την ακουσα γιατι ειναι μικρουλικα ακομη....αχ πολυ χαρηκα μπραβο κοριτσι μου παντα χαρες σου ευχομαι και να χεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να εχουν τετοια ευχαριστα νεα!!!!:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

αχ τι καλα!!!!!!:D:D:D:D:D:D:Dπολυ χαιρομαι για σενα κοριτσακι!!!!αντε ολα με το καλο να γινουν λοιπον!!!!!!τωρα χαλαρωσε και απολαυσε το και με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλιτσα σου!!!!!λογικο ειναι ειναι σε 2 εβδομαδες να ακουσεις καρδουλα και εγω μετα απο δυο εβδομαδες αφου ειδα την ακουσα γιατι ειναι μικρουλικα ακομη....αχ πολυ χαρηκα μπραβο κοριτσι μου παντα χαρες σου ευχομαι και να χεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να εχουν τετοια ευχαριστα νεα!!!!:D:D:D:D:D:D

Να σαι καλά κοπέλα μου! Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!

Κoel μου κι εγώ κάποια στιγμή είδα κόκκινο αίμα που λίγες ώρες μετά έγινε καφούλι...και το έχω ακόμα....και πονάκια έχω! Ο γιατρός όμως μου απαγόρεψε να πάρω buscopan μόνο panadol η depon τιποτε άλλο! Παρακολούθησετο με τον γιατρο σου να καθεσαι στο κρεββατι να μη κουράζεσαι και όλα σου εύχομαι να πάνε καλά!!

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σκορπίνα μου, συγχαρητήρια...συγχαρητήρια...συγχαρητήρια!!!!!!

Wish38,bastha,, anastazie!, vasiliki83, marian24, Κοελ

Κορίτσια, έχω την αίσθηση ότι αυτή είναι η πιο γουρλίδικη παρέα από όλες...

Αργυρώ μου, Χρύσα μου, η σειρά σας για ...+...


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, βοηθήστε με να συμπληρώσουμε ποιες κοπέλες δεν έγραψα. Είσαστε όλες εξαιρετικές και καθεμιά μας είναι σημαντική. Σε άλλες συζητήσεις ήμουν αόρατη και μόνο εδώ με καλωσορίσατε και δεν είστε κάτι σαν γκέτο. Στον ίδιο αγώνα είμαστε, άλλη πιο πριν άλλη λίγο πιο μετά...

Σας φιλώ....

Αργυρώ, Χρύσα, Σκορπίνα, Wish38, bastha, anastazie!, vasiliki83, marian24, Κοελ..


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, βοηθήστε με να συμπληρώσουμε ποιες κοπέλες δεν έγραψα. Είσαστε όλες εξαιρετικές και καθεμιά μας είναι σημαντική. Σε άλλες συζητήσεις ήμουν αόρατη και μόνο εδώ με καλωσορίσατε και δεν είστε κάτι σαν γκέτο. Στον ίδιο αγώνα είμαστε, άλλη πιο πριν άλλη λίγο πιο μετά...

Σας φιλώ....

Αργυρώ, Χρύσα, Σκορπίνα, Wish38, bastha, anastazie!, vasiliki83, marian24, Κοελ..

mariapo30, Lenia,Louloucaa, kanelakanela,ithaki

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, βοηθήστε με να συμπληρώσουμε ποιες κοπέλες δεν έγραψα. Είσαστε όλες εξαιρετικές και καθεμιά μας είναι σημαντική. Σε άλλες συζητήσεις ήμουν αόρατη και μόνο εδώ με καλωσορίσατε και δεν είστε κάτι σαν γκέτο. Στον ίδιο αγώνα είμαστε, άλλη πιο πριν άλλη λίγο πιο μετά...

Σας φιλώ....

Αργυρώ, Χρύσα, Σκορπίνα, Wish38, bastha, anastazie!, vasiliki83, marian24, Κοελ..

Καλα αποτελεσματα να εχεις, να πανε ολα καλα. Ποτε κανεις χοριακη;

Να σαι καλά κοπέλα μου! Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!

Κoel μου κι εγώ κάποια στιγμή είδα κόκκινο αίμα που λίγες ώρες μετά έγινε καφούλι...και το έχω ακόμα....και πονάκια έχω! Ο γιατρός όμως μου απαγόρεψε να πάρω buscopan μόνο panadol η depon τιποτε άλλο! Παρακολούθησετο με τον γιατρο σου να καθεσαι στο κρεββατι να μη κουράζεσαι και όλα σου εύχομαι να πάνε καλά!!

Φιλιά

Skorpina78 εσενα σου ειπε απο τι προερχοτανε το αιμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλα αποτελεσματα να εχεις, να πανε ολα καλα. Ποτε κανεις χοριακη;

Skorpina78 εσενα σου ειπε απο τι προερχοτανε το αιμα;

Όχι Koel μου δε μου είπε ακριβώς...απλά είπε πως δεν τον ανησυχεί τόσο γιατί δεν είναι πολύ...πάντως εμένα με ανησυχεί πολύ πολύ...κάθε φορά που πάω τουαλέτα να βλέπω στο σκούπισμα καφέ αίμα! Αλλά τι να κάνω?Υπομονή δυο βδομάδες μέχρι να ακούσουμε καρδιακούς χτύπους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...