Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

natalaki_91 Kορίτσι ................ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

neraidoyla κορίτσι .................. 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

ΑΝΝΑ4 Αγόρι - STRUMF ......22 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

tweety83 - Aγόρι ................28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

manikar - Κορίτσι ...............30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

Κ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ?????

TO BE CONTINUED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

kalo mina koritsia.. k me to kalo na mas erthoun ta morakia mas.... ego perimeno.... exo pht 9/7. noiotho kapoies syspaseis (petronei i koilia mou) alla den ponao idiaitera... ti lete konteuei na vgei to agoraki mou i tha paro k paratasi? tha nioso kati noritera pou na me proetimasei gia ton toketo???

opos k na exei tin alli evdomada tha exo agkalia to moro mou...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια κ εγω περιμένω απο μέρα σε μέρα, οπότε βάλτε με κ εμένα στη λίστα σας!!!!!!!!αντε να γεννήσουμε, δεν παλεύεται τόση ζέστη!!!!εγω είμαι κάπου τέλη Ιουλίου κ έχω κοριτσάκι..


xzXRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Helen@ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΤΟΚΕΤΟΙ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ, ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ FACEBOOK...

KAΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ Κ ΣΥ, ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ.

ΦΙΛΙΑ.


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

TWEETY83 ΠΗΤ 04/07/2012 Αγοράκι

ΑΝΝΑ4 ΠΗΤ 7/7/2012 Αγοράκι

manikar ΠΗΤ 7/7/2012 ΚΟΡΙΤΣΙ

neraidoyla ΠΗΤ 11/7/2012 κορίτσι

peiratis ΠΗΤ 15/07/2012 Αγοράκι

peny ΠΗΤ 18/07/2012 Κοριτσάκι

Duente ΠΗΤ 20/07/2012 Κορίτσι

Maraki+ ΠΗΤ 20/07/2012 Κορίτσι

ginam ΠΗΤ 23/07/2012Αγοράκι

natalaki_91 ΠΗΤ 24/7/2012 Kορίτσι

PatPan ΠΗΤ 25/07/2012 Αγόρι

vag.g ΠΗΤ 25/07/2012 Αγοράκι

kounelitsa ΠΗΤ 26/07/2012

ferminadasa ΠΗΤ 26/07/2012 Κοριτσάκι

aquababe ΠΗΤ 26/07/2012 Κοριτσάκι

fotini_s ΠΗΤ 26/07/2012 Αγοράκι

toulipaki ΠΗΤ 27/07/2012 ΑΓΟΡΙ

paros99 ΠΗΤ 31/07/2012 Αγοράκι

Irida85 ΠΗΤ 01/08/2012 Κοριτσάκι

Helen@ ΠΗΤ ..................Κοριτσάκι

evi23 ΠΗΤ .................................

η πλειοψηφια εχει ηδη τα μωρακια της, στην αγκαλια τους, ΕΛΑΑΑ! Κ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

Κάλημέρα κοριτσόπουλα!!! Τί κάνετε? πάει καιρός που έχω να μπώ μέσα! να ναι καλά η μικρή που με απασχολεί μιάς και δεν έχω τίποτα να κάνω όλη μέρα! μπουααχχαχαχα!! αστείο!!! Λοιπόν κορίτσια η μικρή το στήθος μου το έχει κανει πιπίλα!!! Τί να κάνω για να της το κοψωωωωω?????:?:-? Πεινάει και προλαβαίνει να φάει 5 λεπτά το πολύ και μετά κοιμάται! νρέ τί να της κάνω από εδώ τί να της κάνω από εκεί τίποτα! Τρελή λυποθυμία το βρωμόπαιδο! Τώρα αυτό που κάνω είναι να την σταματάω όταν κοιμ΄.αται και να περιμένω από πάνω της μέχρι να ξυπνήσει και να κλάψει πάλι για φαγητό! Και αυτό γίνεται μέχρι να συμπληρώσω 25 με 30 λεπτά "τροφοδοσία" χεχεχε!! Για να είμαι σίγουρη οτί τρώει κάνα 20λεπτο!!! Να φανταστείτε οτί έχω προσπαθήσει να της δώσω πιπίλα (και ο Ματτία γκαρίζει εν τω μεταξύ) και δεν την θέλει η βρωμούσα!!!!

Μία δεύτερη ερώτηση!! Ο παιδίατρός που έφερα μου είπε να της δίνω κάνα χαμομηλάκι ενδιάμεσα να μην ζητάει στήθος όταν δεν είναι η ώρα!!! Αλλά η αδερφή μου μου είπε οτί είναι πολύ μικρή για χαμομήλι! μετά από ενός μηνων, ενάμιση!! Εσείς τους δίνετε χαμομήλι???? Αφήστε που της δίνω κανονικό χαμομήλι και όχι αυτά της μιλούπα που υπάρχουν στο εμπόριο!!! Κάτι που πάλι υποστηρίζει ο παιδίατρος αλλά εδω συμφωνώ και εγώ! δεν τα θέλω καθόλου τα έτοιμα παρασκευάσματα! θέλω ότι πιο φυσικό μπορώ να της δίνω!!!! γιάαα πέτε μου την άποψη σας βρε κορίτσια!!!!

Helen@ Καλώς μας ήρθες κοπέλα! που είσαι τόσο καιρό εσύ??? χιχιχι!!!! Άντε να είμαστε πολλές πολλές! να χάνουμε τον λογαριασμό θέλουμε! Γιατί έτσι μας αρέσει!!!!!!!!:D:D:D Καλώς ήρθες λοιπόν! έχουμε πολλά να πούμε!!!!


It΄s like a red red rose that newly spred in June..

It΄s like a melody that sweetly played in tune..

And i will love you still my dear..

Till all the seas gone dry..

Till all the seas gone dry my dear

and the rocks melt with the sun..

UCjsp3.png

wWxsp2.png

[/url]4TUkp3.png

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ ακόμα η γουρούνα να ανεβάσω φώτο της κόρης μου!! Αλλά λέω στον ματτία να το κάνει και όλο δεν το κάνει! ¨οχι οτί δεν ξέρω να το κάνω εγώ!!! ¨Οοοοοχι βρε σεις!!! απλά βαριέμαι:tongue::tongue::tongue: και το παίζω άσχετη να το κάνει το χαζό αλλά τίποτα!! θα το κάνουμε σήμερα!!! Αλλά ξέχασα έρχονται και οι γονείς του Ματτία σήμερα μαμώτο!!!! θα δώ! θα προλάβω που θα πάει! προς το παρόν πάω να κάνω καμιά καθαριότητα!! Ταταττταααααά!!! ματς μουτς μουουουτς!!!!!!!!!!!!


It΄s like a red red rose that newly spred in June..

It΄s like a melody that sweetly played in tune..

And i will love you still my dear..

Till all the seas gone dry..

Till all the seas gone dry my dear

and the rocks melt with the sun..

UCjsp3.png

wWxsp2.png

[/url]4TUkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Χαχα duende η μικρή προτιμά την ξεκούραση απο το φαί. Προσέχει την σιλουέτα της. Το χαμομηλάκι δεν κάνει κακό αλλά αν διαβάσεις στα σάιτ για την εδραίωση του μητρικού θηλασμού γράφουν κανένα άλλο υγρό. Ίσως η γιατρός στο είπε λόγω της υπερβολικής ζέστης - αποφυγή κινδύνου αφυδατωσης. Αν όμως έχεις αρκετές κατουρημένες πάνες τότε μην φοβάσαι τίποτα.

Toulipaki βάλε αν θέλεις και δίπλα στην λίστα ποιες έχουν γεννήσει. Δεν χρειάζεται ημερομηνία, ένα delivery (όπως λένε και οι άγγλοι) είναι αρκετό:D


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλεμερα και απο εμενα κοριτσοπουλα!! Κατερινακι εμενα η παιδιατρος δεν με αφηνει να της δωσω χαμομηλι..Μολις γινουμε 40 ημερων ειπε..Αλλα και εγω φυσικο απο αυτο που θα μαζευει η προγιαγια θα της δινω...Κατα τα αλλα ειμαστε πολυ ησυχες..Μαμ-κακα και νανι αντε και καποιες ωρες που ξυπναμε για παιχνιδι και βολτιτσες..Καλως ηρθες Helen με το καλο και το δικο σου μωρακι!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάλημέρα κοριτσόπουλα!!! Τί κάνετε? πάει καιρός που έχω να μπώ μέσα! να ναι καλά η μικρή που με απασχολεί μιάς και δεν έχω τίποτα να κάνω όλη μέρα! μπουααχχαχαχα!! αστείο!!! Λοιπόν κορίτσια η μικρή το στήθος μου το έχει κανει πιπίλα!!! Τί να κάνω για να της το κοψωωωωω?????:?:-? Πεινάει και προλαβαίνει να φάει 5 λεπτά το πολύ και μετά κοιμάται! νρέ τί να της κάνω από εδώ τί να της κάνω από εκεί τίποτα! Τρελή λυποθυμία το βρωμόπαιδο! Τώρα αυτό που κάνω είναι να την σταματάω όταν κοιμ΄.αται και να περιμένω από πάνω της μέχρι να ξυπνήσει και να κλάψει πάλι για φαγητό! Και αυτό γίνεται μέχρι να συμπληρώσω 25 με 30 λεπτά "τροφοδοσία" χεχεχε!! Για να είμαι σίγουρη οτί τρώει κάνα 20λεπτο!!! Να φανταστείτε οτί έχω προσπαθήσει να της δώσω πιπίλα (και ο Ματτία γκαρίζει εν τω μεταξύ) και δεν την θέλει η βρωμούσα!!!!

Μία δεύτερη ερώτηση!! Ο παιδίατρός που έφερα μου είπε να της δίνω κάνα χαμομηλάκι ενδιάμεσα να μην ζητάει στήθος όταν δεν είναι η ώρα!!! Αλλά η αδερφή μου μου είπε οτί είναι πολύ μικρή για χαμομήλι! μετά από ενός μηνων, ενάμιση!! Εσείς τους δίνετε χαμομήλι???? Αφήστε που της δίνω κανονικό χαμομήλι και όχι αυτά της μιλούπα που υπάρχουν στο εμπόριο!!! Κάτι που πάλι υποστηρίζει ο παιδίατρος αλλά εδω συμφωνώ και εγώ! δεν τα θέλω καθόλου τα έτοιμα παρασκευάσματα! θέλω ότι πιο φυσικό μπορώ να της δίνω!!!! γιάαα πέτε μου την άποψη σας βρε κορίτσια!!!!

Helen@ Καλώς μας ήρθες κοπέλα! που είσαι τόσο καιρό εσύ??? χιχιχι!!!! Άντε να είμαστε πολλές πολλές! να χάνουμε τον λογαριασμό θέλουμε! Γιατί έτσι μας αρέσει!!!!!!!!:D:D:D Καλώς ήρθες λοιπόν! έχουμε πολλά να πούμε!!!!

Κατερίνα εμείς θηλάζουμε απεριόριστα..που σημαίνει όποτε θέλει και όσο θέλει το μωρό!Η δικιά μου τρώει κατά μέσο όρο κάθε μια ώρα ένα δεκάλεπτο, μπορεί να φάει κ στο μισάωρο μπορεί κ στο 2ωρο,ποτέ όμως δεν κοιμάται παραπάνω απο 2ωρο.Η παιδίατρος μου είπε να την θηλάζω σύμφωνα με την όρεξή της,να μην την πιέζω αλλά να μην την αφήνω να κοιμάται πάνω απο 3 ώρες.Επίσης μου είπε όχι χαμομήλι,όχι πιπίλα αν είναι εφικτό..Απ'οτι καταλαβαίνω όμως κάθε γιατρός έχει τη δική του θεωρία:rolleyes:


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα εμείς θηλάζουμε απεριόριστα..που σημαίνει όποτε θέλει και όσο θέλει το μωρό!Η δικιά μου τρώει κατά μέσο όρο κάθε μια ώρα ένα δεκάλεπτο, μπορεί να φάει κ στο μισάωρο μπορεί κ στο 2ωρο,ποτέ όμως δεν κοιμάται παραπάνω απο 2ωρο.Η παιδίατρος μου είπε να την θηλάζω σύμφωνα με την όρεξή της,να μην την πιέζω αλλά να μην την αφήνω να κοιμάται πάνω απο 3 ώρες.Επίσης μου είπε όχι χαμομήλι,όχι πιπίλα αν είναι εφικτό..Απ'οτι καταλαβαίνω όμως κάθε γιατρός έχει τη δική του θεωρία:rolleyes:

Nai Ναι συμφωνώ απόλυτα και εγώ μαζί σου νεραιδούλα και με σας κορίτσια! Πάντως Όταν μου το ζητάει της κάθομαι! χιχιχι! απλά δεν τρώει! σου λέω τρία λεπτά πέντε το πολύ και μετά ύπνος βαθύς! οπότε περιμένω να ξαναξυπνήσει για να της δώσω! απλά ξέρω εγώ! κανονικό πράγμα τωρα είναι αυτό? προσπαθώ μερικές φορές πάντως να την κάνω να πεινάσει πολύ μπας και φάει περισσότερο! κατα τα άλλα εμάς μας ρίχνει κάτι τρικούβερτους ύπνους όταν φάει καλά! δεν έχω να λέω! τετράωρα! εγώ δεν την ξυπνάω όμως την αφήνω!! όσο για πιπίλα και χαμομήλι, ειδικά πιπίλα δεν την θέλω ούτε εγώ! τώρα για χαμομήλι της δίνω (που δεν το πίνει σημείωση) όταν την βλέπω και πονάει με το εντεράκι της! Κορίτσια εσας κολικούς σας έχουν κάνει τα μικρά σας?? εμάς κάτι ψιλά! αλλά υπάρχουν και μέρες που πονάει η κακομοιρούλα μου και σπαράζω δεν μπορώ καθόλου!!


It΄s like a red red rose that newly spred in June..

It΄s like a melody that sweetly played in tune..

And i will love you still my dear..

Till all the seas gone dry..

Till all the seas gone dry my dear

and the rocks melt with the sun..

UCjsp3.png

wWxsp2.png

[/url]4TUkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τρεις φορες εχει κανει απο την μερα που γεννηθηκε και κρατανε περιπου 5-10 λεπτα...Δοξα το Θεο ειμαστε πολυ καλα...Δυο μερες μετα γεννησε και μια κοπελα εδω διπλα και το καημενο σπαραζει απο πονους ολο το βραδυ..Χθες καθε φορα που ξυπνουσα να ταισω την μπεμπα το ακουγα το καημενο να κλαιει...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...