Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

τελειωσα κ εγω για σημερα, ταισα κ αλλαξα την μικρη, εφτιαξα τα μαλλια μου κ τωρα θα αραξω, περιμενω τον αντρουλη να φαμε για να φυγω. α κ κανονισα να περασω απο την φιλη μου να της δωσω τα ρουχα που ειχα για δωσιμο!

θα ξαναμπω το απογευμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τιγράκι μου καλό, που είναι η λαϊκή που λες? Σε ρωτώ επειδή είσαι στα μέρη μου.

Επίσης, ήθελα μέρες να σε ρωτήσω: πέρασες καθόλου από το μαγαζί απέναντι από το Σκλαβενίτη, που ήθελες να πάρεις τα πιάτα? Αν ναι, είδες τι απίστευτα διακοσμητικά έχει βάλει στην αριστερή βιτρίνα? Κάτι γκρι-μωβ υπεροχα??? :shock:

ειρηνη μουυ ειναι στη φιλαδελφειας κατω απο τη πλατεια κρηνης.

ανεβηκα με τα ποδια ολο ευθεια απο τη γρεβενων.ενα 20λεπτο εκανα καθοτι προχωραω και αργα αργα τωρα;)

τα ειδα καθε φορα που παω στο σκλαβενιτη χαζευω τη βιτρινα του...μονο τη χαζευω:rolleyes:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδια δωράκια να το ψαξετε λιγο δειτε το internetika!!!

Αλλιως έχει πολλές προσφορές σε βιβλιοπωλεια - ωραια βιβλια και καλή τιμή εχει η Πολιτεια που βάζει και συνέχεια προσφορές

έχουν ανοιξει και κάποια site Με προσφορές για παιδιά!!!

www.dealtoys.gr

(απο εδώ ειχα παρει πολλά και διάφορα για το παρτυ του γιου μου)

Για το πλυντηριο των ρουχων πως το καθαρίζεται εσωτερικά?

(Εγώ το χαβά μου ,χα,χα :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια...

Πήρα κάποια αποζημίωση... έμεινα 18 μήνες άνεργη... στο ενδιάμεσο έμεινα και έγκυος... και όταν η μικρή ήταν 3 μηνών μου έκαναν ξανά πρόταση για δουλειά ( η ίδια εταιρία) οπότε γύρισα... Κακά τα ψέματα πέρα από το δημόσιο που έχει όλες τις παροχές... όλες οι υπόλοιπες απλά δεν είμαστε μαμάδες.

καταλαβα....

Εγώ πάλι δεν θέλω να έρχεται ο Νοέμβριος γιατί όσα δεν παίρνω όλο το χρόνο πρέπει να τα πάρω τον Νοέμβριο και ξεκινάμε...

- Η κουμπάρα μου στις 8/11

- Ο γιος της ο μεγάλος 13/11

- Ο ανιψιός ο μικρός στις 16/11 (της κουνιάδας μου)

- Ο γιος μου 20/11

- Ο ανιψιός ο μικρός στις 22/11 (της ξαδέρφης)

- Ο ανιψιός ο μεγάλος στις 23/11

- Ο αδερφός μου στις 25/11 (της κουνιάδας μου)

να βάλω στο πρόγραμμα και 3 παιδικά party η παρέα του γιού μου...

πόσα να αντέξω η γυναίκα;;; Για πείτε τώρα που μπορώ να βρω κάτι καλό και οικονομικό στα βόρεια προάστεια για τα παιδιά και τις κυρίες;;;;

για της κυριες αλλα κ τους αντρες μπορεις να βρεις απο το oysho μπλουζιτσες homeware η πιτζαμουλες η νυχτικακια (μονο για κυριες ε, μην μπερδευτουμε!!!) στο Mall. ε για τα παιδια jumbo δεν το συζηταμε!!!

επισης στον hondo κυκλοφορουν διαφορα σετακια αντρικα κ γυναικεια σε καλες τιμουλες (οχι επωνυμα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τα παιδια δωράκια να το ψαξετε λιγο δειτε το internetika!!!

Αλλιως έχει πολλές προσφορές σε βιβλιοπωλεια - ωραια βιβλια και καλή τιμή εχει η Πολιτεια που βάζει και συνέχεια προσφορές

έχουν ανοιξει και κάποια site Με προσφορές για παιδιά!!!

www.dealtoys.gr

(απο εδώ ειχα παρει πολλά και διάφορα για το παρτυ του γιου μου)

Για το πλυντηριο των ρουχων πως το καθαρίζεται εσωτερικά?

(Εγώ το χαβά μου ,χα,χα :)

α καλο αυτο δεν το ηξερα!

για το πλυντηριο ρουχων δεν το εχω καθαρισει ποτε.... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Πω πω.. αυτή τη δουλειά πρέπει να την κάνω και γω και τη βαριέμαι........ :|

εγω να δεις πως βαριομουν!!!!:evil: αλλα τωρα :P:p:p

Γιωτάκι μου είναι ένα παμπάλαιο πανάκι, το οποίο μου είχε αγοράσει η κοπέλα που μου καθάριζε πριν 10 χρονια και {!!! }... από το lidle. Ειναι λεπτό, σε μπλε χρωμα και το πλένω, το στίβω καλά και κάνω όλα τα τζάμια. Εχω να αγοράσω azax χρόνια. Εχω ενα {αζαξ} που το βαζω εξωτερικα του ψυγειου {σπανια} το οποιο το εχω...χρονια! :tongue: Δεν αγοράζω ευτυχως προϊοντα για καθάρισμα τζαμιών / καθρεπτών.

καταλαβα ποια λες, εχω 2 τετοια αλλα τα χρησιμοποιουσαν σαν αυτα με τις μικροινες, βαζω αζαχ παντως.

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα σπιτακι,πηρα την βαφη μου και ενα μανο να βαψω τα νυχακια μου κατι ψιλοπραγματα απο σουπερ και γυρισα..Εβαλα το φαγακι μου κοτοπουλακι με χιλοπιτουλες και περιμενω την κορη μου με τον αντρα μου να φαμε..

Μαριαννα και εγω το ξυδι το βαζω σε ενα μπουκαλι -σπρευ το ψεκαζω αφηνω για λιγο και το καθαριζω μετα..

Χριστιαννα εγω θα τα πεταγα γιατι τα φοβαμαι πολυ τα μανιταρια..

Κοριτσια τα πανακια με μικροινες δεν αφηνουν χνουδι?εγω χρησιμοποιω τις πετσετες καθαρισμου απο lidl αλλα αφηνουν χνουδι και με εκνευριζει

αφηνει λιγο αλλα το κανω κυκλικα μαζευοντας τα χνουδια στην ακρη οπου κ τα μαζευω

Link to comment
Share on other sites

Καλή δυναμη φιλενάδα!Πω,πω,ολοι τωρα γιορτάζουν????

Για τις κυρίς σκέψου καλλυντικά του κορρε,εχει πολύ ωραία πακέτα,πυταμες η νυχτικάκια,πορτοφόλια...Η την Ειρήνη πακέτο για ενα μανικιούρ!;):P:p

Για τα μικρα ,πυτζαμάκια,βιβλία,παζλ,επιταπέζια,η αν αθες κατι ακριβότερο,φόρμες ,ζακετούλες φούτερ...

τελειο!!! δεν το ειχα σκεφτει!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας και απο μενα

τι κανετε κοριτσακια μου??

εγω απο το πρωι εχω κανει:

πλυνει κατι λιγα πιατακια

στρψσει κρεβατια

μαζεψα λιγο τα ασχετα που τριγυρνουσαν

και θελω να

σιδερωσω 3πληντυρια δικα μας 1 μωρου

μαγειρεψω χοιρινο με πατατες φουρνου

κανω μια το μπανιο και να βαλω σκουπα παντου

ειρηνη μου συγνωμη που θα το πω αλλα και εμεις εχουμε ξεκινησει να αναβουμε τζακι

ωραια αυτα τα πανακια για το στεγνωτηριο σημειωσει για μενα τουλαχιστον το στεγνωτηριο ειναι η καλυτερη εφευρεση που υπαρχει

σκουπακι εγω εχω ενα hoover και ειμαι πολυ ευχαριστημενη

δε θυμαμαι τι αλλο συγχωρεστε με

θα επανελθω


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου,

Πήρα το φιογκάκι από το σχολείο, φάγαμε, έπλυνα αμέσως τα πιατικά {κίνητρο ήταν που το σπιτάκι μου είναι μαζεμένο} και τώρα έβαλα μυρωδάτες πιτζαμούλες και χαλαρώνω στο χαλί, μιλώντας μαζί σας.

Αναψα και 2 κεράκια που με χαλαρώνουν πολυ... ποιος είπε πως τα κεράκια είναι μόνο για το βράδυ? Ισα-ίσα που με τέτοια μουντίλα και τέτοιο αέρα δίνουν μία υπέροχη ηρεμία στο σπίτι... νιώθω ήρεμη και όμορφα... :D

Το φιογκάκι βλέπει nickelodeon και θα κάνουμε λίγα-λίγα τα μαθήματά μας πολύ χαλαρά μια που αύριο δεν έχουν σχολείο... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.

Μπηκα να γκρινιαξω-παλι-:oops::|

Οπως σας ξαναειπα ο αντρας μου δεν με βοηθαει καθολου στο σπιτι.

Δεν σηκωνει ουτε καν το ποτηρι του να το παει στο νεροχυτη.

Αυτος οπως λεει δουλευει κ επειδη εγω επειδη δεν δουλευω πρεπει να εχω το σπιτι στην εντελεια.

Ειναι και σπαστικος με την καθαριοτητα!!

Παει κ ανακαλυπτει κατι γωνιες ξεχασμενες κ μου κανει παρατηρηση γιατι εχουν σκονη.

Κοιταει κατω απο τα κρεββατια κ τους καναπεδες να δει αν ειναι καθαρα.

Κοιταει τα φωτιστικα μεσα στο φως να δει αν γυαλιζουν.

Σπαστικος σας λεω!Και εγω βαρεθηκα να ασχολουμαι κ να στεναχωριεμαι με αυτα κ απλως του λεω οκ θα τα κανω.

Σημερα με εκνευρισε παρα πολυ.

Ηρθε σπιτι και εγω καθαριζα τα ντουλαπια της κουζινας.

Τι κανεις μου λεει?Καθαριζω του λεω,δεν βλεπεις?

Πως κ ετσι λεει?Αφου εσυ δεν καθαρισες εδω μεσα ΠΟΤΕ σου!!!

Εμεινα κοριτσια!!!:shock::shock::shock:

Τι λες του λεω,κ ολα πως γινοντε,μονα τους?

Κοιτα μου λεει σκονη που εχουν τα στορια?Κοιτα τα αλουμινια στο φως χαλια ειναι!Δεν κανεις τιποτα!!!

Εκλαιγα μιση ωρα..:|

Εδω κ ενα μηνα δεν ειμαι καλα και ισα που μπορω να κανω τα βασικα κοριτσια.:?

Μετα καταλαβε τις μ"λα@κιες του και μου ειπε να φερνω κοπελα μια φορα το μηνα να με βοηθαει και πηγε κ μου εφερε και ενα Μεγαλο παγωτο... αχχ αυτα που τρωνε στις ταινιες οταν χωρισουν??καταλαβατε??μιαμ,εφαγα ηδη το μισο!!:tongue:

Αυτα!Τα ειπα και ξεθυμανα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν θέλω να έρχεται ο Νοέμβριος γιατί όσα δεν παίρνω όλο το χρόνο πρέπει να τα πάρω τον Νοέμβριο και ξεκινάμε...

- Η κουμπάρα μου στις 8/11

- Ο γιος της ο μεγάλος 13/11

- Ο ανιψιός ο μικρός στις 16/11 (της κουνιάδας μου)

- Ο γιος μου 20/11

- Ο ανιψιός ο μικρός στις 22/11 (της ξαδέρφης)

- Ο ανιψιός ο μεγάλος στις 23/11

- Ο αδερφός μου στις 25/11 (της κουνιάδας μου)

να βάλω στο πρόγραμμα και 3 παιδικά party η παρέα του γιού μου...

πόσα να αντέξω η γυναίκα;;; Για πείτε τώρα που μπορώ να βρω κάτι καλό και οικονομικό στα βόρεια προάστεια για τα παιδιά και τις κυρίες;;;;

Σε νιώθω... τα ίδια περνάω και γω κάθε Σεπτέμβρη! :?:-?

Μόλις σε προσέθεσα σαν μέλος σε ένα group στο face. Είναι το γκρουπ της Σοφούλας {mumsofia} η οποία έχει υπέροχα πράγματα για ενήλικες σε.... ΔΕΝ-ΥΠΑΡΧΟΥΝ-ΤΙΜΕΣ.. ρίξε μια ματιά ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα κ τις απαντησεις σας για τα μανιταρια.

Το ξερω πως δεν πρεπει να τα πλυνεις.Αλλα μονος του τα επλυνε ο αντρας μου χτες χωρις να με ρωτησει.

Τεσπα,επειδη ηταν και πολυ χοντρα, τα καθαρισα ολοκληρα και απο μεσα ηταν ασπρα μια χαρα.

Εφτιαξα ταλιατελες και τα εκανα τηγανιτα με σκορδο κ βουτυρο, τα εσβησα με κρασι κ στο τελος ψιλοκομμενο μαϊντανο. Τα ανακατεψα τελος ολα μαζι.Ηταν πολυ ωραια.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...