Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Χριστιάνα δεν ξέρω αν έχουν χαλάσει τα μανιτάρια αλλά πάρε εδω μια ωραία συνταγή

http://www.sintagespareas.gr/sintages/manitaria-gemista-me-feta.html

Τα παππούτσια πεντακάθαρα Ειρήνη....εγώ στα all star δεν βγάζω τα κορδόνια και καθαρίζουν και αυτά μαζί στο πλύσιμο...

Και γω μέσα τα είχα απλώς τα έβγαλα από τα παπούτσια για να πλυθούν "καλύτερα" μιας που δεν το είχα ξανα-τολμήσει! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kορίτσια μου, έψηνα μια πατατόπιτα ξεσκέπαστη, χωρίς φύλλο, και την ξέχασα!!!:shock::shock::shock:

Μου άρπαξε όλο το αποκάτω και τα πλαϊνά:shock::shock::shock:

Αυτό πρώτη φορά μου συμβαίνει!!!

Πως είπαμε ότι το λένε; Αλτσχ...

Κάπως έτσι, δε θυμάμαι.............................

Α ναι.. αυτός ο Αλτσ... πολύ φίλος μου και μένα! :mrgreen::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια, απορια:

μολις ειδα οτι το πλυντηριο πιατων εχει πιασει μια ασπριλα, αλατα πιθανον. δεν μπορω να κανω κατι μονη μου, ε? εννοω οπως στα πλυντηρια ρουχων που βαζουμε σοδα. σκεφτηκα μηπως να το περναγα με ενα πανακι ποτισμενο με ξυδι, αλλα ετσι δεν θα καθαρισουν και οι σωληνωσεις, οποτε μαλλον δεν θα ηταν αρκετο.. πρεπει οπωσδηποτε να αγορασω καποιο προιον του εμποριου? και αν ναι, για τι τιμη μιλαμε περιπου?

Μαριάννα δοκίμασε στην ασπρίλα να ρίξεις ξύδι....φεύγουν τα άλατα με αυτό!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες. εμενα δεν εχει τετοια ενδειξη για τα αλατα (ειναι και παμπαλαιο της πεθερας μου).

επανερχομαι με καινουρια απορια:

μεχρι στιγμης εκανα το μπανιο με απολυμαντικο σπρει, αλλα λεω να το καταργησω για οικονομικους λογους.. χλωρινη βαζω μονο μεσα στη λεκανη και γενικα σε δουλειες που δεν θα την ακουμπισω με τα χερια μου. η ερωτηση μου ειναι για να κανω το μπανιο με ξυδι τι διαδικασια πρεπει να κανω? εχω ενα αδειο σπρει ειναι πλαστικο το μπουκαλι, μπορω να βαλω εκει διαλυμα ξυδιου? δεν ξερω.. καμια ιδεα? την λεκανη πιθανον να συνεχισω να την κανω με το απολυμαντικο ωστε να μου κραταει περισσοτερο.


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια, απορια:

μολις ειδα οτι το πλυντηριο πιατων εχει πιασει μια ασπριλα, αλατα πιθανον. δεν μπορω να κανω κατι μονη μου, ε? εννοω οπως στα πλυντηρια ρουχων που βαζουμε σοδα. σκεφτηκα μηπως να το περναγα με ενα πανακι ποτισμενο με ξυδι, αλλα ετσι δεν θα καθαρισουν και οι σωληνωσεις, οποτε μαλλον δεν θα ηταν αρκετο.. πρεπει οπωσδηποτε να αγορασω καποιο προιον του εμποριου? και αν ναι, για τι τιμη μιλαμε περιπου?

Περί τα 5?.. εκεί να υπολογίσεις ανάλογα την "μάρκα" που θα διαλέξεις.

Εγώ κάνω πλύση με ειδικό προϊόν 2 φορες τον χρονο, περιπου και μεχρι σήμερα, καμιά 10ετία μετά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ειναι το ειδικο πανακι, που το βρησκουμε κ ποσο κανει?

Γιωτάκι μου είναι ένα παμπάλαιο πανάκι, το οποίο μου είχε αγοράσει η κοπέλα που μου καθάριζε πριν 10 χρονια και {!!! }... από το lidle. Ειναι λεπτό, σε μπλε χρωμα και το πλένω, το στίβω καλά και κάνω όλα τα τζάμια. Εχω να αγοράσω azax χρόνια. Εχω ενα {αζαξ} που το βαζω εξωτερικα του ψυγειου {σπανια} το οποιο το εχω...χρονια! :tongue: Δεν αγοράζω ευτυχως προϊοντα για καθάρισμα τζαμιών / καθρεπτών.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες. εμενα δεν εχει τετοια ενδειξη για τα αλατα (ειναι και παμπαλαιο της πεθερας μου).

επανερχομαι με καινουρια απορια:

μεχρι στιγμης εκανα το μπανιο με απολυμαντικο σπρει, αλλα λεω να το καταργησω για οικονομικους λογους.. χλωρινη βαζω μονο μεσα στη λεκανη και γενικα σε δουλειες που δεν θα την ακουμπισω με τα χερια μου. η ερωτηση μου ειναι για να κανω το μπανιο με ξυδι τι διαδικασια πρεπει να κανω? εχω ενα αδειο σπρει ειναι πλαστικο το μπουκαλι, μπορω να βαλω εκει διαλυμα ξυδιου? δεν ξερω.. καμια ιδεα? την λεκανη πιθανον να συνεχισω να την κανω με το απολυμαντικο ωστε να μου κραταει περισσοτερο.

εγω ριχνω αρκετο ξυδι στις επιφανειες που θελω να καθαρισω, το αφηνω κανα 10λεπτο να δρασει κ το περναω με το πανακι μικροινες.

τωρα που λες για το σπρει καλο μου ακουγεται, θα το βαλω εκει.

στην λεκανη παντα χλωρινη! ειναι φιλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα!!!

Μπηκα να σας κανω μια ερωτηση στα γρηγορα!!

Εφερε χθες ο αντρας μου κατι μανιταρια μεγαλα, δεν ξερω τι ποικιλια ειναι για να σας πω..κατι σαν πλευρωτους αλλα πιο μεγαλα. τεσπα κ τα επλυνε κ τα αφησε στο ψυγειο.

Φυσικα αυτα μαυρισαν πολυ μπορω να πω κ κανανε κ σε καποια σημεια κατι σαν γλιτσα.

Χαλασανε κοριτσια??

Να τα πεταξω??:confused:

Xριστιάνα... ΔΕΝ πλένουμε ποτέ τα μανιτάρια.. εκτός και αν είναι να τα μαγειρέψουμε άμεσα... Προσωπικά θα τα πέταγα καθότι τα μανιτάρια είναι μύκητες... και με τη γλίτσα επάνω δεν ξέρω... είναι λίγο πιο επίφοβα... εκτός και αν μπορείς να τα ξεφλουδίσεις κάπως... αλλά πλευρώτους είναι...

Οι μεγάλοι chef πάντως προτείνουν βουρτσάκι και τα σκουπίζουμε να φύγουν τα χώματα... ποτέ πλύσιμο...

καλό μεσημέρι πλέον...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Xριστιάνα... ΔΕΝ πλένουμε ποτέ τα μανιτάρια.. εκτός και αν είναι να τα μαγειρέψουμε άμεσα... Προσωπικά θα τα πέταγα καθότι τα μανιτάρια είναι μύκητες... και με τη γλίτσα επάνω δεν ξέρω... είναι λίγο πιο επίφοβα... εκτός και αν μπορείς να τα ξεφλουδίσεις κάπως... αλλά πλευρώτους είναι...

Οι μεγάλοι chef πάντως προτείνουν βουρτσάκι και τα σκουπίζουμε να φύγουν τα χώματα... ποτέ πλύσιμο...

καλό μεσημέρι πλέον...

Σωστό! Ξεχασα να επισημάνω το περί πλυσίματος των μανιταριών!

Εγώ, επειδή λες πως είναι μεγάλα θα τα μαγείρευα άμεσα. Στο ταψάκι, βάζοντας μέσα τους τυρί, λίγο βούτυρο και ότι άλλο μου ερχόταν που να ταιριάζει και μαμ...

Τώρα αυτό που λέει η G, πρέπει να το σκεφτείς αν θα τα πετάξεις.. :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κοριτσάκια...

ώρα για διάλλειμα... καθώς αυτό που ζω δεν υπάρχει λέμε...

taz, περαστικά στον μικρό σου

δεν πληρωθηκες τους υπολοιπους 6 μηνες + την αποζημιωση? τουλαχιστον πηρες ενα σεβαστο ποσο μεχρι να βρεις κατι αλλο. ολες μου οι φιλες στον ιδ,τομεα, κατσαν 1 χρονο μετα την γεννα επι πληρωμη, γυρισαν στην δουλεια τους κυριες κ με μειωμενο ωραριο. αλλα η κουμπαρα μου που ειναι μαθηματικος κ κανει ιδιαιτερα εκατσε μονο 20 μερες μετα την γεννα. αν η μαμα της δεν μπορουσε να την βοηθησει θα εχανε ολα τα παιδακια που τους κανει μαθημα. καταλαβες τι εννοω? εδω λειτουργουμε με 2 μετρα κ 2 σταθμα, αλλα ο δημ.υπαλληλος, αλλα ο ιδιωτικος κ αλλα ο ελ.επαγγελματιας.

Πήρα κάποια αποζημίωση... έμεινα 18 μήνες άνεργη... στο ενδιάμεσο έμεινα και έγκυος... και όταν η μικρή ήταν 3 μηνών μου έκαναν ξανά πρόταση για δουλειά ( η ίδια εταιρία) οπότε γύρισα... Κακά τα ψέματα πέρα από το δημόσιο που έχει όλες τις παροχές... όλες οι υπόλοιπες απλά δεν είμαστε μαμάδες.

Μολις τελειωσω απο το γραφείο πρέπει να πάω να πάρω ένα Δώρο Γενεθλιων για ένα αγοράκι.

Εγώ πάλι δεν θέλω να έρχεται ο Νοέμβριος γιατί όσα δεν παίρνω όλο το χρόνο πρέπει να τα πάρω τον Νοέμβριο και ξεκινάμε...

- Η κουμπάρα μου στις 8/11

- Ο γιος της ο μεγάλος 13/11

- Ο ανιψιός ο μικρός στις 16/11 (της κουνιάδας μου)

- Ο γιος μου 20/11

- Ο ανιψιός ο μικρός στις 22/11 (της ξαδέρφης)

- Ο ανιψιός ο μεγάλος στις 23/11

- Ο αδερφός μου στις 25/11 (της κουνιάδας μου)

να βάλω στο πρόγραμμα και 3 παιδικά party η παρέα του γιού μου...

πόσα να αντέξω η γυναίκα;;; Για πείτε τώρα που μπορώ να βρω κάτι καλό και οικονομικό στα βόρεια προάστεια για τα παιδιά και τις κυρίες;;;;


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σφουγγάρισα και εστρωσα το δωμάτιο του μικρού,ξεσκόνισα,σκούπισα και εστρωσα το τριτο υπνοδωμάτιο-γραφείο ,και τωρα θα σας διαβάζω από τα ζεστα.Σκούπισα,ξεσκόνισα και σφουγγαρισα και το δικό μας υπνοδωμάτιο,το οποίο ομως δεν θα στρωσω ,γιατί τα χαλιά μου είναι μαλλινα και θέλω να τα αποφύγω προς το παρόν.

Στο πλυντηριο πιάτων βαζω και εγω ταμπλέτες και θυμαμαι που καποια στιγμη είχα διαβάσει πως ακόμη κι αν ανάβει η λυχνια για το αλάτι δεν πρεπει να συμπληρώνουμε.Χρησιμοποιω και τις ταμπλέτες για καθάρισμα καθε 3 μηνες περίπου και όλα οκ.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια...

ώρα για διάλλειμα... καθώς αυτό που ζω δεν υπάρχει λέμε...

taz, περαστικά στον μικρό σου

Πήρα κάποια αποζημίωση... έμεινα 18 μήνες άνεργη... στο ενδιάμεσο έμεινα και έγκυος... και όταν η μικρή ήταν 3 μηνών μου έκαναν ξανά πρόταση για δουλειά ( η ίδια εταιρία) οπότε γύρισα... Κακά τα ψέματα πέρα από το δημόσιο που έχει όλες τις παροχές... όλες οι υπόλοιπες απλά δεν είμαστε μαμάδες.

Εγώ πάλι δεν θέλω να έρχεται ο Νοέμβριος γιατί όσα δεν παίρνω όλο το χρόνο πρέπει να τα πάρω τον Νοέμβριο και ξεκινάμε...

- Η κουμπάρα μου στις 8/11

- Ο γιος της ο μεγάλος 13/11

- Ο ανιψιός ο μικρός στις 16/11 (της κουνιάδας μου)

- Ο γιος μου 20/11

- Ο ανιψιός ο μικρός στις 22/11 (της ξαδέρφης)

- Ο ανιψιός ο μεγάλος στις 23/11

- Ο αδερφός μου στις 25/11 (της κουνιάδας μου)

να βάλω στο πρόγραμμα και 3 παιδικά party η παρέα του γιού μου...

πόσα να αντέξω η γυναίκα;;; Για πείτε τώρα που μπορώ να βρω κάτι καλό και οικονομικό στα βόρεια προάστεια για τα παιδιά και τις κυρίες;;;;

Καλή δυναμη φιλενάδα!Πω,πω,ολοι τωρα γιορτάζουν????

Για τις κυρίς σκέψου καλλυντικά του κορρε,εχει πολύ ωραία πακέτα,πυταμες η νυχτικάκια,πορτοφόλια...Η την Ειρήνη πακέτο για ενα μανικιούρ!;):P:p

Για τα μικρα ,πυτζαμάκια,βιβλία,παζλ,επιταπέζια,η αν αθες κατι ακριβότερο,φόρμες ,ζακετούλες φούτερ...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα σπιτακι,πηρα την βαφη μου και ενα μανο να βαψω τα νυχακια μου κατι ψιλοπραγματα απο σουπερ και γυρισα..Εβαλα το φαγακι μου κοτοπουλακι με χιλοπιτουλες και περιμενω την κορη μου με τον αντρα μου να φαμε..

Μαριαννα και εγω το ξυδι το βαζω σε ενα μπουκαλι -σπρευ το ψεκαζω αφηνω για λιγο και το καθαριζω μετα..

Χριστιαννα εγω θα τα πεταγα γιατι τα φοβαμαι πολυ τα μανιταρια..

Κοριτσια τα πανακια με μικροινες δεν αφηνουν χνουδι?εγω χρησιμοποιω τις πετσετες καθαρισμου απο lidl αλλα αφηνουν χνουδι και με εκνευριζει


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...