Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ναι, ετσι οπως λενε οι οδηγιες το βαζω κι εγω. βασικα περισι το χρησιμοποιησα αρκετες φορες, αφου απο 2 χρονων και πανω επιτρεπεται. εγω ειδα οτι βοηθησε, ισως οι αναθυμιασεις και μονο εστω και απο το απλο τριψιμο για τα παιδακια αρκουν..

Σε ευχαριστω,εχτες το φοβήθηκα αλλα αν είναι ετσι και απόψε θα το δοκιμάσω


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπήκα να αναφέρω στο στράτευμα την προσπάθεια μου:

~ Πέρασα με το ειδικό πανάκι τους καθρέπτες όλου του σπιτιού και του μπάνιου

καλημέρα φιλενάδες!!! Κρύο και σήμερα.....,

καλέ πιο είναι αυτό το πανάκι? που το πουλάνε?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να αναφέρω στο στράτευμα την προσπάθεια μου:

~ Πέρασα με το ειδικό πανάκι τους καθρέπτες όλου του σπιτιού και του μπάνιου

καλημέρα φιλενάδες!!! Κρύο και σήμερα.....,

καλέ πιο είναι αυτό το πανάκι? που το πουλάνε?

καλημερα! κ εγω το ιδιο ρωτησα!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια, απορια:

μολις ειδα οτι το πλυντηριο πιατων εχει πιασει μια ασπριλα, αλατα πιθανον. δεν μπορω να κανω κατι μονη μου, ε? εννοω οπως στα πλυντηρια ρουχων που βαζουμε σοδα. σκεφτηκα μηπως να το περναγα με ενα πανακι ποτισμενο με ξυδι, αλλα ετσι δεν θα καθαρισουν και οι σωληνωσεις, οποτε μαλλον δεν θα ηταν αρκετο.. πρεπει οπωσδηποτε να αγορασω καποιο προιον του εμποριου? και αν ναι, για τι τιμη μιλαμε περιπου?

Εμένα το πλυντήριο έχει μία ένδειξη salz δηλαδή αλάτι και όταν ανάβει βάζω το "ειδικό αλάτι πλυντηρέξ", είναι ακριβώς για να μη δημιουργούνται άλατα.

Δε θυμάμαι καθόλου πόσο κάνει γιατί το αγοράζω σπάνια, κρατάει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πλυντήριο έχει μία ένδειξη salz δηλαδή αλάτι και όταν ανάβει βάζω το "ειδικό αλάτι πλυντηρέξ", είναι ακριβώς για να μη δημιουργούνται άλατα.

Δε θυμάμαι καθόλου πόσο κάνει γιατί το αγοράζω σπάνια, κρατάει πάρα πολύ.

εμενα δεν εχει τετοια ενδειξη, για τον ρουχων μιλαμε? το πιατων εχει, αλλα περνω ταμπλετες με γυαλιστικο, για τα αλατα κ αποριπαντικο 3σε 1.

ασχετο επλυνα το σκουπακι μεσα εξω! (στα ντουλαπια πηρα τα πολλα με το σκουπακι κ μετα τα εκαν με βρεμενο πανι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα! κ εγω το ιδιο ρωτησα!!!

Αχ τώρα το είδα! Αν υπάρχει κάτι ώστε να με γλιτώσει απο το Αζαχ και τις εφημερίδες (ναι τα κάνω με εφημερίδες γιατί διαπίστωσα ότι καθαρίζουν πολύ καλύτερα) πολύ θα το ήθελα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τώρα το είδα! Αν υπάρχει κάτι ώστε να με γλιτώσει απο το Αζαχ και τις εφημερίδες (ναι τα κάνω με εφημερίδες γιατί διαπίστωσα ότι καθαρίζουν πολύ καλύτερα) πολύ θα το ήθελα!!!!

τα κανω με αζαχ κ πανακι με μικροινες, καθαριζει τελεια! αλλα θελω να μαθω για τα πανακια!

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει τετοια ενδειξη, για τον ρουχων μιλαμε? το πιατων εχει, αλλα περνω ταμπλετες με γυαλιστικο, για τα αλατα κ αποριπαντικο 3σε 1.

ασχετο επλυνα το σκουπακι μεσα εξω! (στα ντουλαπια πηρα τα πολλα με το σκουπακι κ μετα τα εκαν με βρεμενο πανι)

Ναι, για το πλυντήριο πιάτων. Εχει ένδειξη και για το γυαλιστικό, βάζεις δηλαδή μία στο τόσο και το κρατάει.

Link to comment
Share on other sites

Απο αύριο θα κάνω και γω μια ψιλογενική στο σπίτι!!!

θα σηκώσω χαλιά και θα τα τινάξω!

θα σφουγγαρίσω καλάαα...!

θα αλλάξω σεντόνια!

θα καθαρίσω ντουλάπια!!! και θα τα τακτοποιήσω!!!

θα καθαρίσω πόρτες και παράθυρα!

θα ξεσκονίσω!!

ευτυχώς δεν έχω σίδερο!!!

και τέλος θα αρχίσω να βγάζω τα χριστουγεννιάτικα τραπεζομάντηλα....κλπ

το άλλο ΣΚ στολίζω.....!!!!!!!! οπότε θέλω να είμαι έτοιμη!!!

Link to comment
Share on other sites

τα κανω με αζαχ κ πανακι με μικροινες, καθαριζει τελεια! αλλα θελω να μαθω για τα πανακια!

Πανάκι με μικροίνες εννοείς αυτό που έχει στο Lidl και στον ΑΒ? το έχω δει αλλά είμαι διστακτική!! Τώρα που το λες όμως.... ίσως πρέπει να τα δοκιμάσω τελικά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, για το πλυντήριο πιάτων. Εχει ένδειξη και για το γυαλιστικό, βάζεις δηλαδή μία στο τόσο και το κρατάει.

τωρα το ειδα, εμενα ειναι αναμενο κ το αλατι κ το γυαλιστικο, γιατι δεν βαζω ποτε εξτρα, περνω ταμπλετες finish 3 σε 1 αποριπαντικο, κατα των αλατων, γυαλιστικο. δεν ειχα ποτε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πανάκι με μικροίνες εννοείς αυτό που έχει στο Lidl και στον ΑΒ? το έχω δει αλλά είμαι διστακτική!! Τώρα που το λες όμως.... ίσως πρέπει να τα δοκιμάσω τελικά!!

ναι καθαριζω τα παντα με αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Απο αύριο θα κάνω και γω μια ψιλογενική στο σπίτι!!!

θα σηκώσω χαλιά και θα τα τινάξω!

θα σφουγγαρίσω καλάαα...!

θα αλλάξω σεντόνια!

θα καθαρίσω ντουλάπια!!! και θα τα τακτοποιήσω!!!

θα καθαρίσω πόρτες και παράθυρα!

θα ξεσκονίσω!!

ευτυχώς δεν έχω σίδερο!!!

και τέλος θα αρχίσω να βγάζω τα χριστουγεννιάτικα τραπεζομάντηλα....κλπ

το άλλο ΣΚ στολίζω.....!!!!!!!! οπότε θέλω να είμαι έτοιμη!!!

αντε με το καλο να τα κανεις!

Link to comment
Share on other sites

ναι, δε λεω, ειναι ανακουφιση να μη χρειαζεται να καθεσαι και να τα ξεχωριζεις (συνηθως βαριεμαι να το κανω κι ετσι ποτε δεν μπαινουν αμεσως τα σιδερωμενα στη ντουλαπα τους :rolleyes:) το μονο "αρνητικο" ειναι οτι χρειαζεσαι περισσοτερο χωρο για να βαζεις τις στιβες την ωρα που σιδερωνεις (δηλαδη πιανουν ολο τον καναπε) -ομως- αυτο ειναι και καλο, καθως δεν σου αφηνει περιθωριο να τα αφησεις ετσι και αναγκαζεσαι να τα βαλεις αμεσως στις ντουλαπες τους! αρα, τερμα η τεμπελια! :tongue:

Εγώ τ' απλώνω στην τραπεζαρία μας, που ευτυχώς δεν έχω παραγεμισμένη οπότε τα τοποθετώ εύκολα. Οσο για το πότε θα τα βάλεις, δεν πειράζει και να "αργήσεις". Δες εμένα, σιδέρωσα χθες και τα τακτοποίησα σήμερα! Σιγά μην αγχωθείς και γι αυτό. Πάντως ο χρόνος που κερδιζεις άμα τα βάζεις απευθείας σε "σετ" είναι σημαντικός! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...