Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Άπειρα μπράβο που δεν απογοήτευσες τον εαυτό σου. Γιατί εμένα προσωπικά με έχεις πείσει πως οτιδηποτε βαλεις πλεον στο μυαλο σου το καταφερνεις. Σου μπήκε το μικρόβιο-του-σπιτιού! ;)

Τώρα, κοιτα να δώσει ρεπό στο λατρεμένο κουφαράκι σου, να ξεκουραστεί και να ανασκουμπωθεί για νέες εξορμήσεις!!! :lol::lol:

:P:p:p

Μου μπήκε το μικρόβιο και μου αρέσει!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο. Σήμερα θα κάνω μόνο τις εξωτερικές μου δουλειές και μετα γυμναστικούλα και μπάνιο-κρέμες-νύχια κλπ κλπ:wink:

Κορίτσια όσο για τις καταστάσεις που ζούμε πραγματικά πιστεύω ότι απλά θα έρθει η μέρα που θα γίνει η ¨επανάσταση¨ και μόνο τότε θα σταματήσει η κατρακύλα.....:rolleyes:

Ελπίζω να μην ακούγομαι πολυ ¨αριστερη¨ και απαισιόδοξη αλλά έχω σταματήσει να βλέπω ειδήσεις γιατί δεν το αντέχω.


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ εμένα Ειρήνη μου, αλλά τρέχω ή είμαι άκεφη κ δεν θέλω να σας επηρεάσω αρνητικά!

κατά τα άλλα κάνω τις δουλίτσες μου κ προσπαθώ να κοιμάμαι νωρίς, για να μη σκέφτομαι. παίρνω την κορούλα μου αγκαλιά κ αντέχω!

Οχι βρε Φεφώνι μου... δεν θέλω να σου κάνω παραπονα και να σε ζαλιζω! Αλιμονο! Να κάνεις κατά πως νιώθεις! ;);)

Ξέρω... και γω αυτό κάνω. Εχω φτασει να αποκαλώ τον μικρό μου "παιδί-φάρμακο".... :rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι όπως γράφω και στο status σήμερα του facebook:

Μα καλά τώρα.... αλήθεια πιστεύετε ότι αυτό που ρίχνει είναι χιόνι?

Η Ελλάδα πουλιέται...αφρολέξ είναι...μας πακετάρουν!

:(:(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα! περαστικα χρυσα μου στο μωρακι σου. ειχαμε περασει και εμεις μια τετοια ιωση με σαρανταρια ακατεβατα! ειχαμε θορυβηθει αλλα την πεμπτη ημερα δοξα τω θεο. ευχομαι ολα καλα. εμεις ειναι ο αντρας μου με γαστρεντεριτιδα και δυστυχως φοβαμαι και για μενα και για το παιδακι μας. να δουμε. οσο για τα υπολοιπα ειμαι και εγω στη φαση που δεν ακουω ειδησεις και λυπαμαι που το λεω αλλα εχω αρχισει να πιστευω πως και εμεις ως λαος δεν κανουμε τιποτα για να ξεφυγουμε. νιωθω σαν τα προβατα που τα πανε στη σφαγη χωρις καμια αντισταση. ξερω θα μου πειτε τι να κανουμε?! δεν ξερω! να ενωθουμε@! να ξεσηκωθουμε@! θα σταματησω γιατι δεν θελω να παρεξηγηθω οπως ειπε και μια κοπελα παραπανω αλλα νιωθω οπως ολες φανταζομαι οτι θα σκασω! για τη αδικια που ζουμε! και πιο πολυ τα παιδακια μας τι θα ζησουνε!

Link to comment
Share on other sites

:P:p:p

Μου μπήκε το μικρόβιο και μου αρέσει!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο. Σήμερα θα κάνω μόνο τις εξωτερικές μου δουλειές και μετα γυμναστικούλα και μπάνιο-κρέμες-νύχια κλπ κλπ:wink:

Και αυτό είναι που έχει σημασία.

Δεν έχει σημασία να είναι πάντα καθαρό το σπίτι.

Δεν έχει σημασία να είναι πάντα τακτοποιημένο το σπίτι.

Σημασία έχει να έχεις μέσα σου το "μικρόβιο" της οργάνωσης και να το παλεύεις στο μυαλουδάκι σου ώστε να κάνεις τη ζωή σου ευκολότερη! :P

Κορίτσια όσο για τις καταστάσεις που ζούμε πραγματικά πιστεύω ότι απλά θα έρθει η μέρα που θα γίνει η ¨επανάσταση¨ και μόνο τότε θα σταματήσει η κατρακύλα.....:rolleyes:

Ελπίζω να μην ακούγομαι πολυ ¨αριστερη¨ και απαισιόδοξη αλλά έχω σταματήσει να βλέπω ειδήσεις γιατί δεν το αντέχω.

Να γράφεις οτι νιώθεις. Τι θα πει "αριστερή"? Οι λέξεις έχουν δημιουργηθεί για να μας βοηθούν να καταλάβουμε όχι για να ταμπελάρουμε ανθρώπους! :!:

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίζω να μην ακούγομαι πολυ ¨αριστερη¨ και απαισιόδοξη αλλά έχω σταματήσει να βλέπω ειδήσεις γιατί δεν το αντέχω.

Νirma... αν μας τα έλεγες στα ρώσικα ή στα βορεο-κορεάτικα τότε ναι...

θα σου βγαινε το όνομα και θα σε λέγαμε "αριστερή"... lol

τσα...

εδώ είμαι και εγώ...

διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω... ο σύζυξ λείπει επαγγελματικό ταξίδι και εγώ τα γνωστά... δουλειά - σπίτι - 1 μεγάλο τέρας - 1 μικρό τερατάκι...

Για το ξεσηκωμό..προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα γίνει εύκολα...καθότι αυτός δεν είναι υποκινούμενος και κατευθυνόμενος όπως ήταν τα γεγονότα που καίγαν την Αθήνα και σκοτώναν τους υπαλλήλους της τράπεζας... είναι ξεσηκωμός της μάζας και προς το παρόν στην ψυχολογία της μάζας επικρατεί η ντροπή... όταν αυτό αλλάξει και γίνει απόγνωση τότε ναι...

Anyway...μην σας μαυρίσω βραδιάτικα...δεν είναι αυτός ο σκοπός μου...

απλά θέλω και εγώ κάποιον να μιλήσω...

Το σπιτάκι μου είναι τακτοποιημένο...έκανα και το ρημαδοντούλαπο με τις τσάντες μου... και βρήκα μέσα τάληρα και δεκάρικα και ένα πενηντάρικο...δραχμές λέω... λέτε να είναι προφητικό;;;

Kαθαρό έμεινε για περίπου 3 ώρες... μετά επιστρέψαμε και το απογευματάκι είχα 3 3χρονα με τις μαμάδες τους...οπότε το σαλόνι έγινε πάλι κ@λ@ς... αλλά οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ... οπότε πάω να φάω τη σουπίτσα μου και να οριζοντιωθώ...

μία γλυκιά καληνύχτα σε όλες...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια...Μετά από ένα πολύ δύσκολο απόγευμα και βράδυ είμαι πάλι εδώ.Εχθές ήρθε ο γιατρός στο σπίτι και ,δόξα το θεό ,εχουμε μία καλή ωτίτιδα,μία βρογχίτιδα ,που ευτυχώς δεν εξελίσεται, και μία πολύ γερή λαρυγγίτιδα!!!Ευτυχώς σήμερα είναι απύρετος αλλα τον βασανίζει ο βήχας.Επιπλέον κολλήσαμε και ο αντρας μου και εγώ...χωρίς πυρετό αλλά χάλια...Από εχθές έχει έρθει η μαμά μου να μας βοηθήσει...

Σήμερα νιώθω καλύτερα και έχω να κάνω αρκετές δουλείες.Εχθές δεν σιδέρωσα και έχω μία μεγάλη στοίβα για σίδερο,πλύσιμο τα μπάνια,σκούπισμα και ξεσκόνισμα στα υπνοδωμάτια,άλλαγμα τα σεντόνια...τουλάχιστον το σπίτιείναι τακτοποιημένο.Και τα μισα να μπορέσω να κάνω είμαι ευχαριστημένη!:wink:;-)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νirma... αν μας τα έλεγες στα ρώσικα ή στα βορεο-κορεάτικα τότε ναι...

θα σου βγαινε το όνομα και θα σε λέγαμε "αριστερή"... lol

τσα...

εδώ είμαι και εγώ...

διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω... ο σύζυξ λείπει επαγγελματικό ταξίδι και εγώ τα γνωστά... δουλειά - σπίτι - 1 μεγάλο τέρας - 1 μικρό τερατάκι...

Για το ξεσηκωμό..προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα γίνει εύκολα...καθότι αυτός δεν είναι υποκινούμενος και κατευθυνόμενος όπως ήταν τα γεγονότα που καίγαν την Αθήνα και σκοτώναν τους υπαλλήλους της τράπεζας... είναι ξεσηκωμός της μάζας και προς το παρόν στην ψυχολογία της μάζας επικρατεί η ντροπή... όταν αυτό αλλάξει και γίνει απόγνωση τότε ναι...

Anyway...μην σας μαυρίσω βραδιάτικα...δεν είναι αυτός ο σκοπός μου...

απλά θέλω και εγώ κάποιον να μιλήσω...

Το σπιτάκι μου είναι τακτοποιημένο...έκανα και το ρημαδοντούλαπο με τις τσάντες μου... και βρήκα μέσα τάληρα και δεκάρικα και ένα πενηντάρικο...δραχμές λέω... λέτε να είναι προφητικό;;;

Kαθαρό έμεινε για περίπου 3 ώρες... μετά επιστρέψαμε και το απογευματάκι είχα 3 3χρονα με τις μαμάδες τους...οπότε το σαλόνι έγινε πάλι κ@λ@ς... αλλά οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ... οπότε πάω να φάω τη σουπίτσα μου και να οριζοντιωθώ...

μία γλυκιά καληνύχτα σε όλες...

Δυστυχώς συμφωνω Georgina,είμαστε απογοητευμένοι και δεν νομίζω να υπάρχει κουράγιο για ξεσηκωμούς:-(:sad:

Ωσ που θα φτάσει δεν ξέρω..:-(:-(


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Ασχετο μεν αλλά να το ρωτήσω:κάθε πότε αλλάζετε σεντόνια?Εγω αλλάζω κάθε δεύτερη εβδομάδα γιατί μου βγαίνει δυσκολούτσικη δουλειά να αλλάξω όλα τα σεντόνια, μαξιλαροθήκες κλπ και βγαίνουν κ πάνω από ενα πλυντήριο, οπότε για κάθε εβδομάδα μου είναι Τoo much. Το θεωρείτε μεγάλη γουρουνιά??Επίσης κάθε πότε πλένετε την παπλωματοθήκη?

Εγώ αλλάζω κάθε εβδομάδα τα πάντα, δηλαδή σεντόνια παπλωματωθήκες, σε δύο διπλά κρεββάτια (στο ένα ξαπλώνει η γιαγιά μας το μεσημέρι εάν προλάβει) και το παιδικό. Του βρέφους τα αλλάζω πιο συχνά. Εάν για κάποιο λόγο δεν προλάβω ή έχουμε λείψει για δουλειά και δεν τα έχουμε "πολυκοιμηθεί" τα αφήνω για 15. Αλλά πολύ σίδερο βρε παιδί μου μετά....

Ειρήνη μ' έκανες και γέλασα με το αφρολέξ!

Εγώ παιδιά πιστεύω ότι ευθυνόμαστε όλοι, έμμεσα ή άμεσα. Προσωπικά δεν έχω ζητήσει χάρη από κανέναν ούτε ποτέ θέλησα να μπω στο δημοσιο να βολευτώ, αλλά μέσω της δουλειάς μου έχω επωφεληθεί (η εταιρία δηλαδή, όχι εγώ προσωπικά) από "χάρες και εξυπηρετήσεις" Και γνωρίζω πολλούς φίλους που το 'χαν τάμα το δημόσιο, μπήκαν και κάαααθονται. Με τέτοιες νοοτροπίες βολέματος που υπάρχουν σε αυτή τη χώρα δεν ξέρω κατά πόσο θα πάμε ποτέ μπροστά. Αξιοκρατία ΜΗΔΕΝ.

Τουλάχιστον είδα σήμερα την άσπρη μέρα που περιμενα όλο το χειμώνα και είμαι πολυυυυ χαρούμενηηηηηηη

Χρύσα περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Παρασκευή σήμερα και παρά την μεγάλη ταλαιπωρία με τις απεργίες έχω καλή διάθεση.

Οι δουλίτσες του σπιτιού μου συνεχίζονται καθημερινά και ευχάριστα. Εχθές τις κάναμε μαζί με τον αντρούλη μου και είχε πολυ γέλιο.:tongue:

Καθάρισε ο φούρνος, ξεσκόνησα το σαλόνι, με τις βιβλιοθήκες και όλα τα παρατρεχάμενα με νεράκι μια μαλακτικο.... Τί ωραία που μυρίζει!!!!

Έκανα και τα μπάνια, σκούπισμα, σφουγγάρισμα.

Αρκετά. Μετά ασχοληθήκαμε με το κουφαράκι μας.....;)

Όσο για την κατάσταση που βιώνουμε όλοι μας θεωρώ ότι δυστυχώς πιστεύουμε λίγο ότι μας αξίζει, λίγο ότι δεν πρόκειται να την αλλάξουμε ότι κι αν κάνουμε, λίγο ότι όλα γίνονται στο παρασκήνιο... Και δεν ξέρω τί άλλο. Με τέτοιες σκέψεις δεν γίνεται τίποτα. Αλλά δεν μπορεί να μας γυρνάνε εκατό χρόνια πίσω και εμείς απλά να τους κοιτάμε....

Τεσπα, εχθές είδα ειδήσεις κα επηρεάστηκαν :(


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα.

χθες έκανα μόνο τα απολύτως απαραίτητα, δηλαδή πλύσιμο πιάτων, χύτρας, τάπερ γενικά πολλά τζίτζιρα μίτζιρα! μετά πήγα γναθοχειρούργο κ μετά απλά χαπακώθηκα κ κοιμήθηκα!

σήμερα έχω άλλαγμα σε σεντόνια, πετσέτες, να πεταχτώ με την κοράκλα σε σούπερ μάρκετ, να κάνω τα μπάνια κ να οριζοντιωθώ!

αύριο σκούπα, ριχτάρια, σκόνες, σφουγγάρισμα! λίγα ίσα να είμαστε καλά, γιατί θέλω να χουχουλιάσουμε τα 3 αγαπάκια!

χιονίζει από χθες στο λουλουδιστάν! καιρός για κοκούνιγκ! βέβαια δεν το έχει στρώσει για τα καλά...αλλά όλο το ΣΚ προσφέρεται για αγκαλίτσες!

μάκια στα μαγουλάκια!

αυτό με τις δραχμές...αν καλοψάξω σε τσάντες μου παλιές που έχω αφήσει στη μάνα μου, στο πατρικό-εκεί έχω τα σουβενίρ μου- θα βρω οπωσδήποτε δραχμές!κραγιόν, μπρελόκ αγαπημένα...γενικά μουσείο είναι οι παλιές τσάντες!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αλλάζω κάθε εβδομάδα τα πάντα, δηλαδή σεντόνια παπλωματωθήκες, σε δύο διπλά κρεββάτια (στο ένα ξαπλώνει η γιαγιά μας το μεσημέρι εάν προλάβει) και το παιδικό. Του βρέφους τα αλλάζω πιο συχνά. Εάν για κάποιο λόγο δεν προλάβω ή έχουμε λείψει για δουλειά και δεν τα έχουμε "πολυκοιμηθεί" τα αφήνω για 15.

Αλλαγή σεντονιών...

- Μεγάλοι κάθε 15...

- Παιδιά κάθε εβδομάδα...

Παπλωματοθήκες...

- Μία το μήνα

Μια και ο σύζυγος λείπει 1-2 εβδομάδες το μήνα... θεωρώ άσκοπο να αλλάζω σεντόνια συνέχεια...επίσης, δεν ξαπλώνουμε ποτέ "βρώμικοι" και ιδρωμένοι...

Το καλοκαίρι λόγω θερμοκρασιών τα αλλάζω κάθε βδομάδα...

αυτά....


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

χθες έκανα μόνο τα απολύτως απαραίτητα, δηλαδή πλύσιμο πιάτων, χύτρας, τάπερ γενικά πολλά τζίτζιρα μίτζιρα! μετά πήγα γναθοχειρούργο κ μετά απλά χαπακώθηκα κ κοιμήθηκα!

σήμερα έχω άλλαγμα σε σεντόνια, πετσέτες, να πεταχτώ με την κοράκλα σε σούπερ μάρκετ, να κάνω τα μπάνια κ να οριζοντιωθώ!

αύριο σκούπα, ριχτάρια, σκόνες, σφουγγάρισμα! λίγα ίσα να είμαστε καλά, γιατί θέλω να χουχουλιάσουμε τα 3 αγαπάκια!

χιονίζει από χθες στο λουλουδιστάν! καιρός για κοκούνιγκ! βέβαια δεν το έχει στρώσει για τα καλά...αλλά όλο το ΣΚ προσφέρεται για αγκαλίτσες!

μάκια στα μαγουλάκια!

αυτό με τις δραχμές...αν καλοψάξω σε τσάντες μου παλιές που έχω αφήσει στη μάνα μου, στο πατρικό-εκεί έχω τα σουβενίρ μου- θα βρω οπωσδήποτε δραχμές!κραγιόν, μπρελόκ αγαπημένα...γενικά μουσείο είναι οι παλιές τσάντες!

Καλή ανάρρωση Φέφη!Ζηλέυω το χιόνι:mrgreen:

Κατάφερα και σκούπισα,πέρασα τα έπιπλα με ξυδόνερο και νωπό πανι και τα μελαμινικά και όσα παιχνίδια του μικρού μπόρεσα με ντετόλ,να φύγουν κάμποσα μικρόβια από την ίωση,άλλαξα σεντόνια και έκανα τα τζάμια του σαλονιού και της κουζίνας.Μένουν τα μπάνια ,το σίδερο και σαλόνι κουζίνα για αυριο!

Περιμένω να γίνουμε καλά και να κάνω μία καλή καθαριότητα,να πλύνω ριχτάρια να περάσω τα πάντα με απολύμαντικά!!!Δεν αντέχω άλλη αρρωστήλα:mad:

Να ρωτήσω, πως καθαρίζετε τα χαλιά με το νερόξυδο?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε σήμερα? Πως είναι τα κέφια?

Εγώ δούλευα από νωρίς το πρωί. Ευτυχώς έχει ρεπό ο άντρας μου και μου κάνει τον... "σωφέρ"! :tongue:

- Δούλεψα

- Έβαλα το φαγάκι μας στο φούρνο (μπριζόλες με πατατούλες)

- Ψευτομάζεψα το σπίτι

- Άπλωσα 1 πάπλωμα & 1 μικρή κουβερτούλα του μικρούλη μου

- Τακτοποίησα λιγάκι το καλαθάκι που έχουμε στο μπάνιο με τα "διάφορα" μπουκαλάκια για να δείχνουν όμορφα στο μάτι μας και...

Έβαψα μία υπέροχη διακοσμητική κρεμάστρα που μας είχαν φέρει δώρο στη βάφτιση του μικρού μου και ήταν σε χρώμα γαλάζιο (ταίριαζε με το παλιό του δωμάτιο) και το άλλαξα σε κόκκινο (όπως είναι τώρα τα χρώματα του δωματίου κόκκινο - πράσινο).

Δείτε υπέροχο αποτέλεσμα με έξοδα 4 ?!!! ;);)

andrew-1.jpg

Πως σας φαίνεται??? :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...