Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

αν ειναι για 2-3 μερες, εγω θα ελεγα να πας, μιας και ειναι ευκαιρια. τα παιδια μενουν με παππουδογιαγιαδες καποιες ωρες???

σημερα δεν προβλεπονται και πολλες δουλειες λογω καιρου. προς το παρον εβαλα ενα πλυντηριο ρουχων και ενα πιατων(ειδες ειρηνακι που το χρησιμοποιω???)και μαλλον θα σιδερωσω γιατι θα μαζευτουν κιαλλα ....η μικρη μου κοιμαται ακομη.οποτε μετα θα μαγειρεψω και ισως καθαρισω υπνοδωματια και μπανιο, θα δειξει...καλημεραααα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα κορίτσια μου

Συνεχίζονται τα μη-κέφια... :rolleyes:

Χθες, είχα τρελή δουλειά. Από το μεσημεράκι δούλευα μεχρι αργά το βράδυ. Ο μικρός μου αρρώστησε, ξερνοβόλησε μέσα στο αμάξι, ο άντρας μου σκασμένος (μπλοκάρει εντελώς όταν αρρωσταίνει ο μικρός μας...!) και γω γύρισα και βρήκα ένα σπίτι... μπάχαλο (να το πω κομψα..! :rolleyes:).

- Ντάντεψα τον μικρό μου και αφού κοιμήθηκε

- Έκανα λίγα μακαρονάκια να φάμε με τον άντρα μου

- Έκανα ένα γρήγορο μπανάκι

- Ψευτομάζεψα το σπίτι

Σήμερα ακύρωσα όλα τα ραντεβού που είχα και φυσικά ειμαι με το φιογκάκι μου να το νταντεύω και να το αγαπώ. Ελπίζω να μην με κολλήσει και μένα γιατί ο λαιμός μου... με ψιλο-ενοχλεί ήδη... :(:(

Σας φιλώ κοριτσάκια μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου τελεια η κρεμαστρα που εφτιαξες μπραβο σου

Ευχαριστώ Χαρά μου!

Μόνο την έβαψα. Αφού μου άρεσε πολύ, έπρεπε να σκεφτώ πως να την αξιοποιήσω ώστε να την κρατήσω στο νέο δωμάτιο!

Ψάξτε το κάτι που σας αρέσει πολύ πριν το δώσετε! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη πολύ ωραία η κρεμάστρα...Χρυσοχερα και με πολύ καλές ιδεες πάντα!

Περιστερώνι μου να σου πω...

... γενικά με το καλλιτεχνικό δεν το χω και πολυ. Οχι από θέμα γούστου, από θέμα "χεριού"... δεν μπορώ να πω πως πιάνουν πολυ τα χέρια μου.

Από ιδέες πάλι... το χω πει πολλές φορές, σκάει το κεφάλι μου! :tongue:

Αυτό ήταν κάτι τόσο απλό που μπορούμε όλες να κάνουμε τώρα στις άσχημες οικονομικά εποχές που διανύουμε! ;);)

Ευχαριστώ!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα νοικοκυροκόριτσα.

χθες έκανα μια κρεμούλα για όλους, έπλυνα πολύ κουζινικό!

άλλαξα σεντόνια, πετσέτες κ δεν ασχολήθηκα με τουαλέτες.

σήμερα τίναξα ριχτάρια, ασχολήθηκα με τα δοντάκια μου-φάρμακα, τάισα το μικρό μου, του διπλοάλλαξα πάνα, σε λιγάκι βάζω πλυντήριο, σκούπα, παίρνω σκόνες κ καθαρίζω τουαλέτες. σιγά σιγά.

θα βάλω στο φούρνο λουκάνικα για τον αντρούλη μου.

το απόγευμα σιδέρωμα κ το βραδάκι μπάνιο για όλους!

φιλιά σε όλες! καλό ΣΚ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλειο!

Εγώ πάλι έχω βάψει κορνίζες από λευκό σε γαλάζιο με χρώμα τοίχου που μου είχε περισσέψει (σαν ιδέα το βάζω)! Να αυτές:

IMG_7578.JPG

Και για όσες αναρωτιέστε τι είναι το κίτρινο δείτε αυτό:

IMG_7580.JPG

Πανέμορφο κοριτσάκι μου και τόσο πρωτότυπο!!!!!!!!!!!!!:!:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολύ καιρό που ανακάλυψα το parentscafe, αλλά όταν άρχισαν να μου κλειδώνονται ένα - δυο θεματάκια στο parents, είπα να δω τι είναι. Και έτσι πέφτω πάνω στο δικό σου καφέ Ειρήνη. Τέλειο!

Διαβάζω και θα διαβάζω για πολλέεεεεεες ακόμη μέρες μέχρι να φτάσω σε αυτή τη σελίδα! Σε ευχαριστώ και εσένα, αλλά και τις υπόλοιπες συντάκτριες για τις καταπληκτικές ιδέες και συμβουλές!

Βρε Ελενάκι μου,

Τι καλά λόγια είναι αυτά? Μου έφτιαξες την μέρα και σίγουρα και των άλλων κοριτσιών!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!! ;);););)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φάγαμε,έπλυνα καλά καλά κουζίνα,πιάτα, πάγκους και επιτέλους έφιαξα και το "ρυμαδοντούλαπο"!!!!

Το ρημάδι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

Εύγε μικρό μου! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Να θέσω ένα κομματάκι άσχετο ερώτημα;

Ο σύζυγος πρότεινε να πάμε ένα ταξιδάκι μαζί...αυτός πάει για δουλειά αλλά θα έχουμε και χρόνο για shopping και διασκέδαση... εγώ από τη μία πετάω τη σκούφια μου...

από την άλλη σκέφτομαι τα παιδάκια μου... από τότε που γεννήθηκε ο Αλέξης δεν έχουν κοιμηθεί ποτέ εκτός σπιτιού... ή χωρίς εμάς...

Γενικότερα, οι έξοδοί μας σαν ζευγάρι μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού... οπότε τώρα μου φαίνεται κάπως και έχω μπλοκάρει... για πείτε εσείς τι θα κάνατε;

Η γνώμη μου

Δεν υπάρχει ούτε λάθος ούτε σωστή απάντηση.

Σκέψου τα, ζύγισέ τα και πράξε ανάλογα. Αν είναι να πας και η καρδιά σου να είναι εδώ, δεν αξίζει. Αν είναι να πας και να περάσει καλά ΜΑΖΙ σου!

Εγώ θα πήγαινα. Δες το ως "μετά από λίγες μέρες ξεκούρασης θα γυρίσετε και οι 2... καλύτεροι γονείς!!! ;););)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ομικρός ξαναέκανε το βράδυ πυρετό και μόλις έφυγε ο γιατρός,πηγαινε για βρογχοπνευμονία,παμε για δεύτερη αντιβίωση και πολλά υγρα..

Περαστικα ΕΙΡΉΝΗ...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα νοικοκυροκόριτσα.

χθες έκανα μια κρεμούλα για όλους, έπλυνα πολύ κουζινικό!

άλλαξα σεντόνια, πετσέτες κ δεν ασχολήθηκα με τουαλέτες.

σήμερα τίναξα ριχτάρια, ασχολήθηκα με τα δοντάκια μου-φάρμακα, τάισα το μικρό μου, του διπλοάλλαξα πάνα, σε λιγάκι βάζω πλυντήριο, σκούπα, παίρνω σκόνες κ καθαρίζω τουαλέτες. σιγά σιγά.

θα βάλω στο φούρνο λουκάνικα για τον αντρούλη μου.

το απόγευμα σιδέρωμα κ το βραδάκι μπάνιο για όλους!

φιλιά σε όλες! καλό ΣΚ!

Έπηξες κοριτσάκι μου! Έκανες πολλές δουλίτσες..!

Καλή ξεκούραση!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ομικρός ξαναέκανε το βράδυ πυρετό και μόλις έφυγε ο γιατρός,πηγαινε για βρογχοπνευμονία,παμε για δεύτερη αντιβίωση και πολλά υγρα..

Περαστικα ΕΙΡΉΝΗ...

Ρε γμτ... :( πόσο ταλαιπωρείται το παιδάκι!

Περαστικά σας βρε Χρύσα μου!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπόρεσα ν' ακυρώσω όλα τα ραντεβού οπότε πρέπει και να δουλέψω σήμερα.. τουλάχιστον ας έχουμε δουλίτσα! :rolleyes:

Δεν υπάρχουν κέφια και κάνω τις δουλειές μου με το σταγονόμετρο σήμερα. Εχω και το μικράκι μου δίπλα και το νταντεύω οπότε...:rolleyes:

- Έβαλα το φαγάκι μου στο φούρνο (κοτόπουλο με κριθαράκι με κόκκινη σαλτσούλα)

- Άπλωσα το νυχτερινό πλυντήριο

- Έβαλα άλλο ένα με λευκά για την νύχτα

- Ξεσκόνησα το σαλόνι

- Έστρωσα τα κρεβάτια μας

- Τακτοποίησα τα πλυμμένα από το χθεσινό πλυντήριο πιάτων... :wink:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...