Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε σήμερα? Πως είναι τα κέφια?

Εγώ δούλευα από νωρίς το πρωί. Ευτυχώς έχει ρεπό ο άντρας μου και μου κάνει τον... "σωφέρ"! :tongue:

- Δούλεψα

- Έβαλα το φαγάκι μας στο φούρνο (μπριζόλες με πατατούλες)

- Ψευτομάζεψα το σπίτι

- Άπλωσα 1 πάπλωμα & 1 μικρή κουβερτούλα του μικρούλη μου

- Τακτοποίησα λιγάκι το καλαθάκι που έχουμε στο μπάνιο με τα "διάφορα" μπουκαλάκια για να δείχνουν όμορφα στο μάτι μας και...

Έβαψα μία υπέροχη διακοσμητική κρεμάστρα που μας είχαν φέρει δώρο στη βάφτιση του μικρού μου και ήταν σε χρώμα γαλάζιο (ταίριαζε με το παλιό του δωμάτιο) και το άλλαξα σε κόκκινο (όπως είναι τώρα τα χρώματα του δωματίου κόκκινο - πράσινο).

Δείτε υπέροχο αποτέλεσμα με έξοδα 4 ?!!! ;);)

andrew-1.jpg

Πως σας φαίνεται??? :tongue:

Ειρήνη τα ίδια χρώματα έχουμε στο παιδικο δωμάτιο;-

Τέλεια η κρεμάστρα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρήνη τα ίδια χρώματα έχουμε στο παιδικο δωμάτιο;-

Τέλεια η κρεμάστρα!

Ευχαριστώ Χρυσάκο μου!!!

Αλήθεια? Τα ίδια χρώματα έχουμε???!!! Μα δεν είναι πολύ ... ζωντανά??!!! ;)

Πριν, για 5 χρόνια από τότε που ήρθε στη ζωή μας, το είχα όλο... γαλάζιο! Τα πάντα όμως...! Γαλάζια λίμνη ένα πράγμα. Μου ηρεμούσε το μάτι.. ήταν πανέμορφο. Τώρα όμως που μεγάλωσε ήθελα κάτι πιο "ζωηρό"! ;)

Είδες? Ειδες τι μπορούμε να κάνουμε με οικονομικά υλικά?

Χρειάστηκα 1 μικρό-λεπτό πινέλο, 1 κουτάκι κόκκινη μπογιά (το μικρό μέγεθος, κόστος περί τα 2?) και λίγο πλαστικό (που το ακούμπησα ώστε να μην λερώσω πουθενά).:wink::wink:

Χαίρομαι ΠΟΛΥ που σου άρεσε!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας πολυαγαπημενες μου τι μου κανετε???

εμεις μια χαρα απο δουλειες αυτες τις μερες παμε καλα δεν εχω κανει ακι πολλα ομως δεν εχω απλυτα πιατα και ειναι ολα τακτοποιημενα απλα πρεπει να παρω και σκονες αλλα δε προλαβαινω πολυ δουλεια και σχολαω αργα αλλα οκ ολα θα γινουν τουλαχιστον ειναι ολα τακτοποιημενα πολυ βασικο αυτο

ειρηνη μου τελεια η κρεμαστρα που εφτιαξες μπραβο σου

και εμεις θα βαψουμε το σπιτι το καλοκαρι και σκεφτομαι να αλλαξω και τα χρωματα στο παιδικο 2 χρονια γαλαζιο το βαρεθηκα και μεχρι το καλοκαιρι θα ειναι 2-1/3 να αλλαξει και λιγο παρασταση το χρυσουλι μου


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου,τι κάνετε;

Σήμερα χαλαρώνουμε,μιας και γιορτάζει ο πολιούχος μας...

Ψοφόκρυο βέβαια!Γι' αυτό και η διασκέδαση περιορίζεται σε ξεκούραση,ξεκούραση και...ξάπλα!!

Εχω ευτυχώς καθαρίσει το σπίτι μεσοβδόμαδα,οπότε θα περάσω Σ/Κ χωρίς πολλές δουλειές

Εχω βέβαια αρκετό σιδέρωμα...Θα βγουν και τα σεντόνια...Οπότε...Ειρήνη και λοιπές "άρρωστες" με το σίδερο ξέρετε...Καφεδάκι,ατμός,μοσχοβολιά φρεσκοπλυμένου,απόλαυση...

Περαστικά στα αρρωστούλικα της παρέας...

Ειρήνη πολύ ωραία η κρεμάστρα...Χρυσοχερα και με πολύ καλές ιδεες πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε σήμερα? Πως είναι τα κέφια?

Εγώ δούλευα από νωρίς το πρωί. Ευτυχώς έχει ρεπό ο άντρας μου και μου κάνει τον... "σωφέρ"! :tongue:

- Δούλεψα

- Έβαλα το φαγάκι μας στο φούρνο (μπριζόλες με πατατούλες)

- Ψευτομάζεψα το σπίτι

- Άπλωσα 1 πάπλωμα & 1 μικρή κουβερτούλα του μικρούλη μου

- Τακτοποίησα λιγάκι το καλαθάκι που έχουμε στο μπάνιο με τα "διάφορα" μπουκαλάκια για να δείχνουν όμορφα στο μάτι μας και...

Έβαψα μία υπέροχη διακοσμητική κρεμάστρα που μας είχαν φέρει δώρο στη βάφτιση του μικρού μου και ήταν σε χρώμα γαλάζιο (ταίριαζε με το παλιό του δωμάτιο) και το άλλαξα σε κόκκινο (όπως είναι τώρα τα χρώματα του δωματίου κόκκινο - πράσινο).

Δείτε υπέροχο αποτέλεσμα με έξοδα 4 ?!!! ;);)

andrew-1.jpg

Πως σας φαίνεται??? :tongue:

Τέλειο!

Εγώ πάλι έχω βάψει κορνίζες από λευκό σε γαλάζιο με χρώμα τοίχου που μου είχε περισσέψει (σαν ιδέα το βάζω)! Να αυτές:

IMG_7578.JPG

Και για όσες αναρωτιέστε τι είναι το κίτρινο δείτε αυτό:

IMG_7580.JPG

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμεις θα βαψουμε το σπιτι το καλοκαρι και σκεφτομαι να αλλαξω και τα χρωματα στο παιδικο 2 χρονια γαλαζιο το βαρεθηκα και μεχρι το καλοκαιρι θα ειναι 2-1/3 να αλλαξει και λιγο παρασταση το χρυσουλι μου

Xαρά...και εγώ το σκέφτομαι για βάψιμο το καλοκαίρι... σίγουρα το σαλόνι και το παιδικό...

και μετά βλέπω ειδήσεις και σκέφτομαι...αν θα έχω σπίτι το καλοκαίρι για να το βάψω... :)

Θετική ενέργεια όμως και όλα θα γίνουν...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

elenatz...απλά και μόνο... W O W... έμεινα άφωνη!

Είναι καταπληκτικό!

Βρε, βρε να που συναντιόμαστε πάλι! Πως είσαι? Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αν και την ιδέα την είχα δει στο internet, όταν έψαχνα για παιδικά δωμάτια, κρίμα που δεν έχω κρατήσει την πηγή!

Δεν έχω πολύ καιρό που ανακάλυψα το parentscafe, αλλά όταν άρχισαν να μου κλειδώνονται ένα - δυο θεματάκια στο parents, είπα να δω τι είναι. Και έτσι πέφτω πάνω στο δικό σου καφέ Ειρήνη. Τέλειο!

Διαβάζω και θα διαβάζω για πολλέεεεεεες ακόμη μέρες μέχρι να φτάσω σε αυτή τη σελίδα! Σε ευχαριστώ και εσένα, αλλά και τις υπόλοιπες συντάκτριες για τις καταπληκτικές ιδέες και συμβουλές!

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο!

Εγώ πάλι έχω βάψει κορνίζες από λευκό σε γαλάζιο με χρώμα τοίχου που μου είχε περισσέψει (σαν ιδέα το βάζω)! Να αυτές:

IMG_7578.JPG

Και για όσες αναρωτιέστε τι είναι το κίτρινο δείτε αυτό:

IMG_7580.JPG

Υπέροχο!!!!

Και καλόγουστο και πρωτότυπό!!!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φάγαμε,έπλυνα καλά καλά κουζίνα,πιάτα, πάγκους και επιτέλους έφιαξα και το "ρυμαδοντούλαπο"!!!!

Πάω τώρα να κάνω ένα μπανάκι και να ξεκινήσω σίδερο.Τα μπάνια μένουν για αυριο,κρυώνω τώρα...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πω πω elenatz υπεροχο! καταπληκτικο δωματιο. μπραβο σας. georgina αμα το πιστεψεις για το βαψιμο του σπιτιου σκεφτομαι ακριβως το ιδιο! να δουμε εως το καλοκαιρι που?! και πως θα ημαστε! τεσπα. εγω σημερα δεν εκανα και πολλα απλα βγηκαμε και ψαχνουμε για κρεβατακι για τον μικρο μας. δυσκολη υποθεση τελικα! και τιμες.... χμ!

Link to comment
Share on other sites

Να θέσω ένα κομματάκι άσχετο ερώτημα;

Ο σύζυγος πρότεινε να πάμε ένα ταξιδάκι μαζί...αυτός πάει για δουλειά αλλά θα έχουμε και χρόνο για shopping και διασκέδαση... εγώ από τη μία πετάω τη σκούφια μου...

από την άλλη σκέφτομαι τα παιδάκια μου... από τότε που γεννήθηκε ο Αλέξης δεν έχουν κοιμηθεί ποτέ εκτός σπιτιού... ή χωρίς εμάς...

Γενικότερα, οι έξοδοί μας σαν ζευγάρι μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού... οπότε τώρα μου φαίνεται κάπως και έχω μπλοκάρει... για πείτε εσείς τι θα κάνατε;


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω ένα κομματάκι άσχετο ερώτημα;

Ο σύζυγος πρότεινε να πάμε ένα ταξιδάκι μαζί...αυτός πάει για δουλειά αλλά θα έχουμε και χρόνο για shopping και διασκέδαση... εγώ από τη μία πετάω τη σκούφια μου...

από την άλλη σκέφτομαι τα παιδάκια μου... από τότε που γεννήθηκε ο Αλέξης δεν έχουν κοιμηθεί ποτέ εκτός σπιτιού... ή χωρίς εμάς...

Γενικότερα, οι έξοδοί μας σαν ζευγάρι μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού... οπότε τώρα μου φαίνεται κάπως και έχω μπλοκάρει... για πείτε εσείς τι θα κάνατε;

πόσο χρονων είναι τα παιδιά?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να θέσω ένα κομματάκι άσχετο ερώτημα;

Ο σύζυγος πρότεινε να πάμε ένα ταξιδάκι μαζί...αυτός πάει για δουλειά αλλά θα έχουμε και χρόνο για shopping και διασκέδαση... εγώ από τη μία πετάω τη σκούφια μου...

από την άλλη σκέφτομαι τα παιδάκια μου... από τότε που γεννήθηκε ο Αλέξης δεν έχουν κοιμηθεί ποτέ εκτός σπιτιού... ή χωρίς εμάς...

Γενικότερα, οι έξοδοί μας σαν ζευγάρι μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού... οπότε τώρα μου φαίνεται κάπως και έχω μπλοκάρει... για πείτε εσείς τι θα κάνατε;

Kαλημέρα,νομίζω πως πρέπει να την πάρεις την απόφαση και να πας και να μην αφήσεις και τον άντρα σου παραπονεμένο.

Αν τα παιδιά σου περνάν κάποιες ώρες μακριά σου χωρίς πρόβλημα τότε καλά θα περάσουν και νύχτα.Για πόσες ημέρες μιλάμε?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Georgina,

Φυσικά και να πας και να χαλαρώσεις! Και εμείς δεν έχουμε κάνει πολλές εξόδους, γιατί δεν είναι κοντά οι παπουδο-γιαγιάδες, όταν όμως συναντιόμαστε τότε στάνταρτ πάμε κάπου για κανένα διήμερο max εβδομάδα. Αυτό συμβαίνει 1 με δύο φορές το χρόνο. Τα υπόλοιπα ταξίδια τα κάνουμε όλοι μαζί (γενικά ταξιδεύουμε πολύ).

Κοίτα, νομίζω ότι σαν ζευγάρι το δικαιούμαστε (καλά εγώ έμεινα και σχεδόν αμέσως έγκυος, δεν προλάβαμε να χαρούμε και πολλά σαν ζευγάρι), και φρόντισα από νωρίς να το κάνω για να μην κακοφαίνεται και στο παιδί.

Αν εξάλλου τα παιδιά μείνουν με άτομα τις εμπιστοσύνης σου, που το πρόβλημα, θα αλλάξουν και αυτά λίγο τον αέρα τους! Εγώ στη θέση σου θα τους το παρουσίαζα σαν περιπέτεια - επιβράβευση, επειδή μεγάλωσαν τους αφήνεις και καλά. Μην δείξεις αγχωμένη, γιατί θα σε πατήσουν κάτω! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...