Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ευχαριστω κοριτσακι μου!!!

κ σταματα να αγχωνεσαι για το σπιτι, θα το φτιαξεις σιγα σιγα κ εγω σταματησα να τρωγομαι με τα ρουχα μου, οτι προλαβω....τα αλλα να περιμενουν!

Αν αγχωνόμουν και για το σπίτι Yotou αλίμονο μου....μου φτάνουν όλα τ' άλλα......Εχθές π.χ. γύρισα 11.30 το βράδυ, μαγείρεψα εύκολο φαγητό (φακές) για σήμερα και ξεράθηκα.....τα πράγματα που ήταν στην μέση έμειναν έτσι και θα μαζευτούν αύριο γιατί για σήμερα κανόνισα νυχτερινή έξοδο μετά του συζύγου!

Το αποφάσισα και το κανόνισα σήμερα το πρωί που ξύπνησα με έρπη στο κάτω χείλος....

Με λιγα λόγια ολοκληρωθηκαν καποια θέματα μας, εργαζομαι ( και πληρώνομαι :-) ) λίγες ωρες την εβδομάδα και είναι στο δρόμο κατι ακόμα και εύχομαι να γινει σύντομα.

Το σπίτι μας έχει αποκτήσει εναν αερα ποπ! εκανα αρκετές αλλαγές...

Το μικρο μου αγόρι έχει αρχίσει ποδόσφαιρο που μας απασχολεί 3 φορές την εβδ. και Κυριακες για τους αγώνες. ..

Εχω ήδη αρχισει να σκέφτομαι το καλοκαίρι! :-)

Ειρήνη η αλλαγή στα μαλλιά εξαιρετική!

Καλώς την!

Μπράβο για τις αλλαγές στο σπίτι και στην καθημερινότητα σου, εύχομαι καλή σταδιοδρομία στην μαμά και στον ποδοσφαιριστή ;).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλως τα ματια μου τα δυο!!!

μπραβο για την δουλιτσα! κ για τις αλλαγες!

:-) με το καλό ματάκια μου το νέο μέλος! !!!

Αν αγχωνόμουν και για το σπίτι Yotou αλίμονο μου....μου φτάνουν όλα τ' άλλα......Εχθές π.χ. γύρισα 11.30 το βράδυ, μαγείρεψα εύκολο φαγητό (φακές) για σήμερα και ξεράθηκα.....τα πράγματα που ήταν στην μέση έμειναν έτσι και θα μαζευτούν αύριο γιατί για σήμερα κανόνισα νυχτερινή έξοδο μετά του συζύγου!

Το αποφάσισα και το κανόνισα σήμερα το πρωί που ξύπνησα με έρπη στο κάτω χείλος....

Καλώς την!

Μπράβο για τις αλλαγές στο σπίτι και στην καθημερινότητα σου, εύχομαι καλή σταδιοδρομία στην μαμά και στον ποδοσφαιριστή ;).

χιχιχι το εχει πάρει τοσο ζεστά που εχω αρχισει να ανησυχώ :-D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Μολις ξυπνησα κ πίνω καφεδάκι, οθ άλλοι κοιμούνται ακομα. εχτες τελειωσα το σιδερο, 4 πλυντηρια! απλωσα ενα κ ετοιμασα κ αλλο ενα για σημερα, τουλάχιστον για μερικές μέρες δεν θα εχω ούτε απλυτα ούτε ασιδερωτα! ξεχασα να γραψω προχτες στην λίστα, εκανα τα ντουλαπια της κουζίνας εξωτερικα, καθάρισα την ψωμιερα κ την φραπεδιερα , τα βαζάκια ζάχαρη κ καφε κ γενικά οτι υπήρχε πανω στους παγκους. Για σήμερα εχω ξεσκονισμα σκουπισμα σφουγγαρισμα , αλλαγη σεντονιων και το μπαλκονι, φαγητο θα φτιαξω κάτι ευκολο κ γρηγορο. Αφροδιτακι πολυ καλα έκανες, περασατε ωραία ε? εχω να βγω βραδυ 3χρ κ προβλέπεται τουλάχιστον αλλα τοσα! 4udi μου σε ευχαριστώ πολυ! φιλάκια κοριτσαρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό σαββατοκύριακο σε όλες! Γέννησα τον γιο μου 2/1 και όπως καταλαβαίνετε από δουλειές κάνουμε τις απολύτως απαραίτητες και όσες/ όποτε μπορούμε!

Γιώτα καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Επειδή σε διαβάζω και "βλέπω" εμένα, θα σου δώσω μια συμβουλή. Κόψε ταχύτητα με τις δουλειές ΟΣΟ καλά κι αν αισθάνεσαι. Έτσι έκανα κι εγώ και μετά νοσηλεύτηκα 8 μέρες για να γλιτώσω τον πρόωρο τοκετό... Επειδή έχεις ήδη ένα παιδάκι, όπως εγώ και είδα τις επιπτώσεις της νοσηλείας μου αρχικά και της ακινησίας μου στη συνέχεια, πραγματικά μετανιώνω που το έπαιζα super woman κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Σας χαιρετώ όλες και σας εύχομαι να είστε καλά με τις οικογένειές σας!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτακι πολυ καλα έκανες, περασατε ωραία ε? εχω να βγω βραδυ 3χρ κ προβλέπεται τουλάχιστον αλλα τοσα! 4udi μου σε ευχαριστώ πολυ! φιλάκια κοριτσαρες!

Yotou περάσαμε σούπερ και αποφάσισα να μην χάνω ευκαιρία όποτε μου δίνεται......Κι εγώ έχω περάσει περιόδους που είχα να βγω πολύ καιρό αλλά από το καλοκαίρι και μετά άλλαξα βιολί για το καλό της ψυχολογικής μου υγείας και του γάμου μου.

Καλησπέρα και καλό σαββατοκύριακο σε όλες! Γέννησα τον γιο μου 2/1 και όπως καταλαβαίνετε από δουλειές κάνουμε τις απολύτως απαραίτητες και όσες/ όποτε μπορούμε!

Γιώτα καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Επειδή σε διαβάζω και "βλέπω" εμένα, θα σου δώσω μια συμβουλή. Κόψε ταχύτητα με τις δουλειές ΟΣΟ καλά κι αν αισθάνεσαι. Έτσι έκανα κι εγώ και μετά νοσηλεύτηκα 8 μέρες για να γλιτώσω τον πρόωρο τοκετό... Επειδή έχεις ήδη ένα παιδάκι, όπως εγώ και είδα τις επιπτώσεις της νοσηλείας μου αρχικά και της ακινησίας μου στη συνέχεια, πραγματικά μετανιώνω που το έπαιζα super woman κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Σας χαιρετώ όλες και σας εύχομαι να είστε καλά με τις οικογένειές σας!

Να σου ζήσει το μωράκι και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Υγεία και ευτυχία εύχομαι πάνω απ΄ολα!

Είδες που σου τα λέγαμε πως κάνεις πάαααρα πολλά πράγματα.....Στο επόμενο μωράκι θα ξέρεις ακόμη καλύτερα ;););).

Φιλιά πολλά στα πατουσάκια του μωρού!.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και καλό σαββατοκύριακο σε όλες! Γέννησα τον γιο μου 2/1 και όπως καταλαβαίνετε από δουλειές κάνουμε τις απολύτως απαραίτητες και όσες/ όποτε μπορούμε!

Γιώτα καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Επειδή σε διαβάζω και "βλέπω" εμένα, θα σου δώσω μια συμβουλή. Κόψε ταχύτητα με τις δουλειές ΟΣΟ καλά κι αν αισθάνεσαι. Έτσι έκανα κι εγώ και μετά νοσηλεύτηκα 8 μέρες για να γλιτώσω τον πρόωρο τοκετό... Επειδή έχεις ήδη ένα παιδάκι, όπως εγώ και είδα τις επιπτώσεις της νοσηλείας μου αρχικά και της ακινησίας μου στη συνέχεια, πραγματικά μετανιώνω που το έπαιζα super woman κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Σας χαιρετώ όλες και σας εύχομαι να είστε καλά με τις οικογένειές σας!

ραβτακι μου να σας ζήσει, γερο κ τυχερο να ειναι! ευχαριστω πολυ για τις ευχές κ τις συμβουλές, η αλήθεια είναι ότι το πρώτο τρίμηνο σερνομουν κ δεν εκανα σχεδόν τίποτα, κ το σπίτι ειχε πάρει την κατω βολτα, το συνεφεραμε μς τον άντρα μου, κ τωρα κανω μονο την εβδ καθαριοτητα, καθημερινές μονο τα βασικά γιατί δουλευω κιολας. Προσπαθω να ξεκουραζομαι το μεσημέρι ομως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,τι κάνετε? Εγω πριν λιγο ξύπνησα, έφτιαξα καφεδάκι κ έβαλα το φαγητό, γιουβετσακια ατομικά. Λέμε να πάμε καμιά βόλτα σήμερα κ απο δουλειές τιποτα μόνο φαγητό για αύριο θα φτιάξω.

Αφροδιτακι πολύ σωστά τα λες, αλλά εγω δεν έχω άνθρωπο να κάτσει με την Μικρή, γονείς μακρυά, πεθερικά διπλα αλλά 80 χρ! Μπράβο που περάσατε ωραία, φαντάζομαι ανανεωμενη θα έκανες το σπίτι λαμπικο!

Ειρήνη μου ειστε καλά?

σας φιλώ προς το παρόν, καλή Κυριακή!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου κορίτσια, καλησπέρα! :)

Πως ειστε? Πως είναι τα κέφια σας?

Σχεδόν όλα τα κορίτσια μας, έχουν γεννήσει! Μύρισε το θεμα μας μωρουδίλα! Αχ.... αχ κορούλες! Αγαπώ! :P

Εμείς είμαστε καλά.

Αχνοφαίνεται ένα φως, στην άκρη του τούνελ αλλά ακόμα δεν λέω τίποτα {μέχρι να "γίνει"}. Στη δουλειά του άντρα μου, υπάρχει επίσχεση και τα πράγματα είναι πολύ ζόρικα και στενάχωρα... :?

Το διάστημα αυτό, τις 2 εβδομάδες αυτές, ευτυχώς είχα πολυ δουλίτσα. Οπότε τα βολέψαμε με τα οικονομικά μας. Τις ώρες που δεν είχα δουλίτσα, φρόντιζα να τις περνάω με τον άντρα μου και να κανονίζω διάφορες συναντήσεις με φίλους μας, ώστε να μην νιώθει στεναχωρημένος. Να ξεχνιέται, όσο γίνεται.. καταλαβαίνετε.

Στο σπίτι μου, το διατηρώ καθαρό. Εχω κάνει μερικές αλλαγές {ετοιμάζω ξεχωριστές δημοσιευσεις}, που μας ανέβασαν τα κέφια και τις "κυνηγούσα" να τις κάνω καιρό. Νιώθουμε όμορφα και ήρεμα.

Το θέμα με το krav maga, προχωράει. Οπως σας είχα πει, έκανα το δοκιμαστικό μάθημα και το λάτρεψα! Από αύριο ξεκινώ κανονικά και ελπίζω να εχω το χρόνο να παρακολουθώ κανονικά. Το λάτρεψα! :mrgreen:

Ερχομαι να μιλήσω μαζί σας ;)

Καλή σας ξεκούραση!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου - εξ όσων γνωρίζω- βάζουμε ή ενυδατική ή αντιρυτιδική την κάθε φορά, οχι και τις δυο ταυτόχρονα....στην ηλικία μας:roll: χρειάζεται απωσδήποτε αντιρυτιδική, δεν κάνει τίποτα η ενυδατική....οπότε φοράμε την αντιρυτιδικη μας και αν θέλουμε έξτρα ενυδάτωση-φροντίδα βάζουμε πριν από αυτην ορό . Πάνω από την κρέμα βάζουμε αντιηλιακή όλο το χρόνο. Αυτά για τη μέρα, τη νύχτα βάζουμε κρέμα νυχτός που είναι πιο πλούσια και χωρίς αντιηλιακά φίλτρα...και εννοείται στα ματάκια αντιρυτιδική πρωι-βράδυ...

μιας κ μιλάμε για περιποίηση προσώπου κορίτσια κάντε μάσκα προσώπου με μέλι -γιαούρτι - quaker ....την ανακάλυψα πρόσφατα και έχει πολύ καλά αποτελέσματα!

Ερσάκι μου,

Σ ευχαριστώ πολύ για τα πολύτιμα φώτα σου! :P

Την μάσκα που αναφέρεις, πως την κάνεις? Ξέρεις πόσο άσχετη είμαι! :mrgreen:

Μετά τις γιορτές νιώθω πολύ πιο ξεκούραστη και ανταποκρίνομαι καλύτερα στην καθημερινότητά μου. Αποφάσισα να χαλαρώσω γιατί κάποια στιγμή έφτασα πραγματικά στα όρια της τρέλας.

Ειρήνη δε φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω. Νομίζω σου έχω ξαναμιλήσει για το διάστημα που έμεινε άνεργος ο άνδρας μου. Ήταν το χειρότερο για εκείνον και για τη σχέση μας. Ελπίζω σύντομα να βρει καινούρια δουλειά.

Κρατώ τις κουβέντες σου και ελπίζω να "κρατήσεις" αυτό που γράφεις, πως αποφάσισες να χαλαρώσεις... είναι πολύ-πολύ σημαντικό να αποδεχτούμε πως είμαστε άνθρωποι με αντοχές, πως κάνουμε ήδη πολλά, πως τα σπίτια μας δεν γίνεται να δείχνουν "τέλεια", πως εμείς οι ίδιοι και οι σχέσεις μας {ερωτικές, συγγενικές, φιλικές, με τα παιδιά μας... } δεν γίνεται να είναι άριστες. Μπράβο, κορίτσι μου!

Ναι, το θυμάμαι και σ ευχαριστώ... είναι ζόρικη περίοδος αλλά δεν τον αφήνω καθόλου να "πέσει". Τον έχω συνέχεια απο δίπλα!

mirtoula μια χαρά μου φαίνεται το 30αράκι......

Εμείς για το πλυντήριο πιάτων (αφού περίμενα 3 εβδομάδες για ραντεβού γιατί ήρθαν 2 φορές) πληρώσαμε 95,00 ευρώ.....Δεν τηλεφωνώ ξανά στο σέρβις της εταιρίας είναι πανάκριβα, πρέπει να βρω κάποιον μάστορα πλέον.

Σχετικά με τις κρέμες....εγώ δεν βάζω ούτε αντιρυτιδική ούτε και κρέμα ματιών....Επίσης αμελώ τον χειμώνα την αντιηλιακή (γνωρίζω πως είναι σημαντική βεβαίως βεβαίως).....βάζω μόνο κρέμα ημέρας και αυτή μόνο στα ''καλά'' πρωινά μου που έχω λίγο χρόνο για τον εαυτό μου.

Για serum ούτε λόγος....δεν έχω βάλει ποτέ.

Αύριο θα πάω για καλλυντικά το απόγευμα στο φαρμακείο και είχα σκοπό να πάρω μια κρέμα ματιών για μαύρους κύκλους και τόνωση.

Υ.Γ. πρέπει να έχει γεννήσει και η Irene1984

Αφροδιτούλα μου, αν θέλεις μάστορα, καλό και οικονομικό, έχω. Παει σε όλες σχεδόν τις περιοχές, τον έχω χρόνια, τον έχω επίσης συστήσει σε πολύ κόσμο ακριβώς επειδή είναι καλός και το κυριότερο για μένα, τηρεί την ημερομηνία που σου λέει πως θα έρθει {γιατί οι παλιότεροι μάστορες που είχα, όλο με έστηναν! :| }

Επίσης, ματάκια μου, αν μου επιτρέπεις, μήπως ν αρχίσεις να προσέχεις λιγάκι και το κουφαράκι σου? Εχεις ένα υπέροχο πρόσωπο, που αν το "βοηθάς" λιγάκι, θα δείχνει έτσι για πολύ-πολύ καιρό.

Ναι! Γέννησε κι αυτή η κορούλα!!! :P:p:p

Εγω είμαι στην 16η εβδ, το είδαμε εχτες κ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ!!! χαρηκαμε παρα πολυ, ηθελα κ ενα αγορακι τωρα! ειρήνη μου δοξα το θεό καλά ειμαστε τωρα!

:P:p:p:p:p!!!!!

Ενας μπεμπουλης έρχεται!!!!!!!!!!!!! Γιούπιιιιιιι!!!

κορίτσια σκέφτομαι να κόψω τις χλωρίνες-ντετολ για τον καθαρισμό των μπάνιων...δεν κάνουν καλό στο αναπνευστικο ...σκέφτομαι να χρησιμοποιώ αντι αυτών ξίδι-σόδα-λεμόνι. Εχετε καμιά εμπειρία?καθαρίζουν λέτε?

Συμφωνώ μαζί σου, Ερσάκι μου.

Εγώ έχω κόψει τα πάντα {παλιότερα, σας είχα αναφέρει πολλές φορές πως χρησιμοποιούσα διάφορα καθαριστικά} και έχω κρατήσει μόνο την χλωρίνη.

Εχω όμως χρησιμοποιήσει πολλές φορές το ξύδι, σε διάφορα σημεία του σπιτιού και κυρίως στην κουζίνα και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη! Ακόμα και στο πλυντήριο ρούχων βάζω κατά διαστήματα!

:DΓεια σας κοριτσια!! Σας εχω διαβασει ως τη σελιδα 95 και εχω μαθει πααααρα πολλα πραγματα απο εσας και θελω να σας ευχαριστησω!!! Ειρηνη μας εμπνεεις,εισαι φοβερη και νιωθω σαν να σε ξερω πολυυυυ καιρο! Σας διαβαζω καθε βραδυ αλλα και μεσα στη μερα αν βρω χρονο. με οργανωσατε και σας εχω λατρεψει!!

Καλώς ήρθες καλό μου κορίτσι! :P

Ελπίζω να αισθανθείς άνετα και να βοηθηθείς!

Ειρήνη μου, χαχα στην αρχη νομιζα ότι τα μαλλάκια σου δεν ειναι τωρινά χαχα!!!

ααα μπράβο στις αλλαγες και σου πάνε!!!

χαχαχαχαχαχα!!!

Οχι βρε Σοφούλα μου, τώρα τα έκανα σκούρα ξανά! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ευχαριστώ!

Γεια σας....

εχω λείψει πολυ καιρό αλλα αραια και που διαβαζω τα νέα σας...

Ο ελεύθερος χρόνος μου εχει συρρικνωθεί ευχάριστα. ..

Χαρηκα πολυ για τα μωρακια που ήρθαν αλλα και για εκεινα που έρχονται. .. καποιοι δουλεύουν σκληρά τα βράδια χι χι χι

Με λιγα λόγια ολοκληρωθηκαν καποια θέματα μας, εργαζομαι ( και πληρώνομαι :-) ) λίγες ωρες την εβδομάδα και είναι στο δρόμο κατι ακόμα και εύχομαι να γινει σύντομα.

Το σπίτι μας έχει αποκτήσει εναν αερα ποπ! εκανα αρκετές αλλαγές...

Το μικρο μου αγόρι έχει αρχίσει ποδόσφαιρο που μας απασχολεί 3 φορές την εβδ. και Κυριακες για τους αγώνες. ..

Εχω ήδη αρχισει να σκέφτομαι το καλοκαίρι! :-)

Ειρήνη η αλλαγή στα μαλλιά εξαιρετική!

Πολύ χαίρομαι που μας έγραψες.Σε σκεφτόμουν πολύ τελευταία. Θέλω να σε δω.. το συζήταγα και με τον Νίκο.

Αλήθεια, βρήκες δουλίτσα??? Μπράβο!!

Καλησπέρα και καλό σαββατοκύριακο σε όλες! Γέννησα τον γιο μου 2/1 και όπως καταλαβαίνετε από δουλειές κάνουμε τις απολύτως απαραίτητες και όσες/ όποτε μπορούμε!

Ravt, να σας ζήσει το αγγελουδάκι σας!

Ξεκούραση, τα μπεμπάκια σου και το σπίτι... όταν και αν! :wink:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Μόλις ανέβασα ένα άρθρο, σχετικά με μία προσθήκη / αλλαγή που έκανα στο σαλόνι μας.

http://easylivingbyirene.blogspot.gr/2015/01/blog-post_25.html

Σας φιλώ όλες! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια, καλή εβδομάδα και καλή επιτυχία στην νέα κυβέρνηση....

Πέρασα ένα ωραίο Σ/Κ, με βολτίτσες και οικογενειακές συγκεντρώσεις αλλά και δουλίτσες...

- Έκανα μπαλκόνια, κάγκελα.

- Ξεσκόνισμα, σκούπα και σφουγγάρισμα.

- Σιδέρωσα σχεδόν όλα τα ρούχα, μου έμεινε 1 πλυντήριο + 2 πλυντήρια που άπλωσα εχθές.

- Καθάρισα μπάνιο και WC.

- Καθάρισα πάγκους κουζίνας και απολύμανα νεροχύτη, σφουγγάρι, vetex.

- Έβαλα πρόγραμμα πλύσης με ξύδι στα πλυντήρια.

- Έκανα αφαλάτωση σε βραστήρα και καφετιέρα.

- Καθάρισα φούρνο

- Ψιλοτακτοποίησα το Panic room, θέλει ακόμη κι άλλη δουλίτσα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτακι πολύ σωστά τα λες, αλλά εγω δεν έχω άνθρωπο να κάτσει με την Μικρή, γονείς μακρυά, πεθερικά διπλα αλλά 80 χρ! Μπράβο που περάσατε ωραία, φαντάζομαι ανανεωμενη θα έκανες το σπίτι λαμπικο!

Έχεις δίκιο σε αυτό, εγώ έχω το ατού της αδερφής μου και των γονιών μου ως προς την φύλαξη των παιδιών.

Υπήρχε όμως περίοδος στην ζωή μου που είχα να βγω ''βράδυ'' έξω πάνω από 3 χρόνια...πριν και μετά την γέννηση της δεύτερης κόρης μου αλλά ήταν καθαρά επιλογή μου, δεν ήθελα να βγω καθόλου...

Αφροδιτούλα μου, αν θέλεις μάστορα, καλό και οικονομικό, έχω. Παει σε όλες σχεδόν τις περιοχές, τον έχω χρόνια, τον έχω επίσης συστήσει σε πολύ κόσμο ακριβώς επειδή είναι καλός και το κυριότερο για μένα, τηρεί την ημερομηνία που σου λέει πως θα έρθει {γιατί οι παλιότεροι μάστορες που είχα, όλο με έστηναν! :| }

Επίσης, ματάκια μου, αν μου επιτρέπεις, μήπως ν αρχίσεις να προσέχεις λιγάκι και το κουφαράκι σου? Εχεις ένα υπέροχο πρόσωπο, που αν το "βοηθάς" λιγάκι, θα δείχνει έτσι για πολύ-πολύ καιρό.

Εννοείται πως θέλω το τηλέφωνο του μάστορα......στείλε μου το με π.μ. σε παρακαλώ και θα σε ρωτήσω κατ' ιδίαν τυχόν απορίες.

Σου επιτρέπω να μου πεις ο,τι θέλεις σχετικά με την φροντίδα του εαυτού μας γιατί πραγματικά τον παραμελώ κατά καιρούς.... Βάζω κρεμούλες και καθαρίζω το υπέροχο όπως είπες πρόσωπο μου :tongue::tongue::tongue: αλλά όχι ευλαβικά.....

Λοιπόν την Πέμπτη αγόρασα μια κρέμα της AVENE για τα μάτια καταπραϋντική και ενυδατική, δεν βάζω ακόμη αντιρυτιδική...μετά τα 40 θα ξεκινήσω, δεν έχω δει ακόμη κάποιο ορατό αποτέλεσμα αλλά ευελπιστώ να εξαφανιστούν οι μαύροι κύκλοι.

Οι κρέμες ημέρας και νύχτας που έχω θα φτάσουν έως το Πάσχα περίπου και μετά ακούω προτάσεις σας!

Κορίτσια μου,

Μόλις ανέβασα ένα άρθρο, σχετικά με μία προσθήκη / αλλαγή που έκανα στο σαλόνι μας.

http://easylivingbyirene.blogspot.gr/2015/01/blog-post_25.html

Σας φιλώ όλες! ;)

Το είδα και μου άρεσε πολύ ο καθρέφτης που έβαλες, μεγαλώνει πολύ τον χώρο και άλλαξε τελείως την τραπεζαρία σας. Με γεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου επιτρέπω να μου πεις ο,τι θέλεις σχετικά με την φροντίδα του εαυτού μας γιατί πραγματικά τον παραμελώ κατά καιρούς.... Βάζω κρεμούλες και καθαρίζω το υπέροχο όπως είπες πρόσωπο μου :tongue::tongue::tongue: αλλά όχι ευλαβικά.....

Λοιπόν την Πέμπτη αγόρασα μια κρέμα της AVENE για τα μάτια καταπραϋντική και ενυδατική, δεν βάζω ακόμη αντιρυτιδική...μετά τα 40 θα ξεκινήσω, δεν έχω δει ακόμη κάποιο ορατό αποτέλεσμα αλλά ευελπιστώ να εξαφανιστούν οι μαύροι κύκλοι.

Οι κρέμες ημέρας και νύχτας που έχω θα φτάσουν έως το Πάσχα περίπου και μετά ακούω προτάσεις σας!

Το είδα και μου άρεσε πολύ ο καθρέφτης που έβαλες, μεγαλώνει πολύ τον χώρο και άλλαξε τελείως την τραπεζαρία σας. Με γεια!!!

Σου γράφω μερικές δικές μου συνήθειες και δεν θεωρώ τον εαυτό μου, γνώστη του θέματος αλλά το παλεύω.

1) Κάθε μα κάθε βράδυ, πλένω το πρόσωπό μου, είμαι δεν είμαι βαμμένη. Το νιώθω μετά ανάλαφρο, λες και "αναπνέει" καλύτερα.

Δεν με βολεύει το γαλάκτωμα-λοσιόν και έτσι έχω επιλέξει χρώμα τώρα, να το πλένω με τζελ καθαρισμού.

2) Εδώ και μερικούς μήνες (αχ.. εγινα 40! :roll: }, ξεκίνησα να βάζω το πρωί αντιρυτιδική. Νομίζω πως άργησα, θα έπρεπε να την φοράω νωρίτερα.

3) Το βράδυ, βάζω στο πρόσωπό μου, μια κρεμουλα, κάτι σαν ενυδατική γιατί χωρίς αυτή το δέρμα μου ξεραίνεται και τραβάει.

4) Καθαρισμός: το έχω στο πρόγραμμα για τους επόμενους 2 μήνες αλλά φοβάμαι μ αυτα που είχα πάθει στα 23 μου... :|

5) Η κρέμα που επιλέγει η κάθε μία μας ειναι αυστηρώς προσωπικό για μένα. Εχω δει, πως αυτό που κάνει για τη φίλη μου, δεν κάνει και για μένα, οποτε καλό είναι να παιρνουμε δειγματάκια και ν αποφασίζουμε μόνες μας.

6) Για τους μαύρους κύκλους, που σε απασχολούν, έχω διαβάσει πως το αγγούρι βοηθάει πολύ, καθώς και τα σακουλάκια από τσάι {που να έχει κρυώσει}. Μήπως να το βάλεις κι αυτό στο πρόγραμμα, μία στο τόσο, μαζί με την κρεμούλα που αγόρασες και μπράβο!

*************************************

Αχ, σ ευχαριστώ πολύ, για τον καθρέπτη! Και σε μας άρεσε πολύ-πολύ! :wink::wink:

Σε φιλώ πολύ και εύγε ξανά για την κρέμα που αγόρασες! :wink:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου γράφω μερικές δικές μου συνήθειες και δεν θεωρώ τον εαυτό μου, γνώστη του θέματος αλλά το παλεύω.

1) Κάθε μα κάθε βράδυ, πλένω το πρόσωπό μου, είμαι δεν είμαι βαμμένη. Το νιώθω μετά ανάλαφρο, λες και "αναπνέει" καλύτερα.

Δεν με βολεύει το γαλάκτωμα-λοσιόν και έτσι έχω επιλέξει χρώμα τώρα, να το πλένω με τζελ καθαρισμού.

Ακριβώς αυτό κάνω κι εγώ με την διαφορά πως όταν είμαι βαμμένη - σπανίως - το καθαρίζω πρώτα με γαλάκτωμα-λοσιόν (έχω 2 σε 1 της Elizabet Arden) και μετά με τζελ καθαρισμού. Έχω βολευτεί πολύ το τζελ της AVENE και το αγοράζω όταν έχει προσφορές το φαρμακείο.

2) Εδώ και μερικούς μήνες (αχ.. εγινα 40! :roll: }, ξεκίνησα να βάζω το πρωί αντιρυτιδική. Νομίζω πως άργησα, θα έπρεπε να την φοράω νωρίτερα.

3) Το βράδυ, βάζω στο πρόσωπό μου, μια κρεμουλα, κάτι σαν ενυδατική γιατί χωρίς αυτή το δέρμα μου ξεραίνεται και τραβάει.

Βάζω ενυδατική κρέμα νύχτας μετά το καθάρισμα με τζελ.

4) Καθαρισμός: το έχω στο πρόγραμμα για τους επόμενους 2 μήνες αλλά φοβάμαι μ αυτα που είχα πάθει στα 23 μου... :|

Το κάνω πολύ πολύ σπάνια.

5) Η κρέμα που επιλέγει η κάθε μία μας ειναι αυστηρώς προσωπικό για μένα. Εχω δει, πως αυτό που κάνει για τη φίλη μου, δεν κάνει και για μένα, οποτε καλό είναι να παιρνουμε δειγματάκια και ν αποφασίζουμε μόνες μας.

6) Για τους μαύρους κύκλους, που σε απασχολούν, έχω διαβάσει πως το αγγούρι βοηθάει πολύ, καθώς και τα σακουλάκια από τσάι {που να έχει κρυώσει}. Μήπως να το βάλεις κι αυτό στο πρόγραμμα, μία στο τόσο, μαζί με την κρεμούλα που αγόρασες και μπράβο!

Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο αλλά θέλουν επανάληψη για ορατό αποτέλεσμα.....και που χρόνος;;;

*************************************

Επίσης κάνω peeling 1 φορά στους 2 μήνες μόνη μου στο σπίτι εννοείται και 2 φορές τον χρόνο θυμάμαι να βάλω και μάσκα προσώπου :tongue:. Το ξέρω πως θέλουν πιο τακτική εφαρμογή αλλά ξεχνιέμαι....

Αχ, σ ευχαριστώ πολύ, για τον καθρέπτη! Και σε μας άρεσε πολύ-πολύ! :wink::wink:

Σε φιλώ πολύ και εύγε ξανά για την κρέμα που αγόρασες! :wink:

Παρακαλώ! Η αλήθεια να λέγεται....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

κορίτσια που γεννήσατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας, γερά κ καλότυχα να είναι!και σε σας καλό κουράγιο!

Ειρήνη μου βάζεις σ ενα φλυτζανάκι και ανακατευεις καλά μια κουταλιά μέλι, μια γιαούρτι και μια - ή και λίγο λιγότερο- βρώμη (quaker)...απλώνεις στο πρόσωπο και αφήνεις κανα 20λεπτο και μετά ξεπλένεις, κρεμούλα κλπ...γενικά το μέλι κάνει πολύ καλό στο δέρμα, μπορείς να το κάνεις όπως προανέφερα ή μέλι με κανέλα ή μέλι με λεμόνι...δοκίμασέ το:wink:. Ανακατεύεις, απλώνεις στο πρόσωπο, αφήνεις 20λεπτο και ξεπλένεις. Α σούπερ ο καθρέφτης!

Γιώτα μου και μεις δεν βγαίνουμε βράδια...δεν θέλω, δεν μπορώ, είμαι κουρασμένη, δεν ξέρω γιατί, δεν μου λείπει όμως.....πηγαίνουμε όμως πού και πού μεσημεροαπογευματινή βόλτα για αγορά, καφέ, φαγητό κάτι που με ευχαριστεί πολύ και με καλύπτει στην παρούσα φάση


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...