Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές για το κοριτσάκι μου!

mirtoula μια χαρά μου φαίνεται το 30αράκι......

Εμείς για το πλυντήριο πιάτων (αφού περίμενα 3 εβδομάδες για ραντεβού γιατί ήρθαν 2 φορές) πληρώσαμε 95,00 ευρώ.....Δεν τηλεφωνώ ξανά στο σέρβις της εταιρίας είναι πανάκριβα, πρέπει να βρω κάποιον μάστορα πλέον.

Σχετικά με τις κρέμες....εγώ δεν βάζω ούτε αντιρυτιδική ούτε και κρέμα ματιών....Επίσης αμελώ τον χειμώνα την αντιηλιακή (γνωρίζω πως είναι σημαντική βεβαίως βεβαίως).....βάζω μόνο κρέμα ημέρας και αυτή μόνο στα ''καλά'' πρωινά μου που έχω λίγο χρόνο για τον εαυτό μου.

Για serum ούτε λόγος....δεν έχω βάλει ποτέ.

Αύριο θα πάω για καλλυντικά το απόγευμα στο φαρμακείο και είχα σκοπό να πάρω μια κρέμα ματιών για μαύρους κύκλους και τόνωση.

Υ.Γ. πρέπει να έχει γεννήσει και η Irene1984

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βουλα μου να σαε ζήσει το μικρακι σας, καλοτυχο κ γερο να είναι ! Ο Κωνσταντίνος πως το πηρε? Εγω είμαι στην 16η εβδ, το είδαμε εχτες κ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ!!! χαρηκαμε παρα πολυ, ηθελα κ ενα αγορακι τωρα! ειρήνη μου δοξα το θεό καλά ειμαστε τωρα! Ευχαριστώ που ρωτας μεσα στα προβλήματα σου! ευτυχώς που έχεις δουλιτσα εσυ! μαρακι,μυρτουλα, δημητρα κ ελπιζω μην ξεχναω καποια, σας ευχαριστώ για τις ευχές σας, ολα πηγαν καλα! θα κανω αμνιο 3/02, θα σας γράψω αναλυτικά αύριο για δουλειές γιατί τώρα ειμαι απι το κινητό κ δεν μπορω . Φιλακια πολλά καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Γιώτα μπράβο για τα καλά νέα!με το καλό ο μπέμπης!

Αφροδίτη εγω φωνάζω πάντα απλό μάστορα αρχικά ο οποίος αν είμαι τυχερή κ λύσει το πρόβλημα παίρνει 20-30Ε. Αν οχι μετά απευθύνομαι στην εταιρία αλλά αυτό μου συμβαίνει πολύ σπάνια να χρειαστεί και εκει ναι παίρνουν πολλά λεφτά...για τις κρέμες κλπ,εγω βάζω ολα αυτά τα οποία ανέφερα, και άλλα πχ αμπούλες, μάσκες κλπ...χρησιμοποιώ από πολύ μικρή ηλικία-πριν τα 20 αλλά και το δέρμα μου είναι τέτοιο που τα ζητά...πχ αν δεν βάλω τραβάει...εσένα αφού είναι οκ κ χωρίς αυτά μια χαρά:wink:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

να σας γραψω δουλιτσες κ τακτοποιησεις αυτη την εβδ εκτος των καθημερινων:

  1. τακτοποιησα τα φαρμακα (προσθεθηκαν κ τα συμπληρωματα της εγκυμοσυνης κ γινοταν χαμος)
  2. σκαλες τις εκανε ο αντρας μου
  3. ξεβουλωσα το σιφωνι του νιπτηρα (μπαινει κ βγαινει για να καθαριζεται)
  4. εκανα τακτοποιηση στην τροφαποθηκη
  5. επλυνε ο αντρας μου τα 2 πατακια της κουζινας κ τα ξαναστρωσαμε
  6. τακτοποιησα ρουχα, κ εχω ακομα σιδερωμενα στοιβαγμενα για τακτοποιηση
  7. το σκ εκανα καλη καθαριοτητα στο σπιτι, τις υπολοιπες μερες συντηριση
  8. καθαρισα με βιακαλ την καμπινα της μπανιερας
  9. εκανα διαφορες εξωτερικες δουλειες, αλλαγες δωρων, εξετασεις της μικρης για την ουρολοιμωξη κτλ

σιδερο κ πλυντηρια παραμενουν για το απογευμα η αυριο.

απο φαγητο μαγερεψα γιγαντες εχτες οποτε ειμαστε οκ.

σημερα εκανα μαζεματα στο σπιτι, μπανιο κ λουσιμο την μικρη, εστρωσα κρεβατια κ εφτιαξα ψωμι. στο γραφειο κατεβηκα νωρις το πρωι κ εκατσα μεχρι τις 10 που ξυπνησε η μικρη. θα κατεβω σε λιγο που θα θελει ο αντρας μου να φυγει.

τωρα παω να τακτοποιησω χαρτουρα, λογαριασμους κτλ

σας φιλω!!!

ειρηνη μου σε σκεφτομαι, ελπιζω να κεφια σας να ανεβουν λιγακι κ συντομα να τακτοποιηθει ο αντρας σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια σκέφτομαι να κόψω τις χλωρίνες-ντετολ για τον καθαρισμό των μπάνιων...δεν κάνουν καλό στο αναπνευστικο ...σκέφτομαι να χρησιμοποιώ αντι αυτών ξίδι-σόδα-λεμόνι. Εχετε καμιά εμπειρία?καθαρίζουν λέτε?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yotou με το καλό να έρθει το μωράκι σας και να έχεις καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

mirtoula για ένα σπίτι σαν το δικό σου που δεν είναι χάλια και το συντηρείς τακτικά, πιστεύω πως θα κάνεις δουλειά με αυτές τις ουσίες.

Κι εγώ έχω ψιλοκαταργήσει την χλωρίνη, την χρησιμοποιώ για την μούχλα στα πλακάκια του μπάνιου που δεν προλαβαίνω να τα καθαρίζω συνέχεια και ψιλοπιάνει πότε πότε....:rolleyes:

Νιπτήρες, νεροχύτες με ξύδι και σόδα λαμποκοπούν και φυσικά πολλοί χρησιμοποιούν και λεμόνι με σόδα.

Το σιφώνι του νεροχύτη εγώ το καθαρίζω μόνο με ξύδι και σόδα και δεν μυρίζει ποτέ! ;)

Αν πατήσεις στο google σπιτικά απορρυπαντικά θα βρεις πολλά έξυπνα πράγματα και συμβουλές.

Εγώ από δουλειές έχω πιάσει πάτο στο σπίτι....βέβαια δουλεύω 10ωρα και 12ωρα...π.χ. σήμερα θα γυρίσω καλές 10.00 το βράδυ και μαγείρεψα από εχθές αλλά τι να πρωτοκάνω όταν γυρίσω; Μόνο το φαγητό για την Παρασκευή και μετά θα πέσω ψόφια....

Το Σάββατο θα κάνω λίγες ώρες δουλειές και ο,τι προλάβω...

Φιλιά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

:DΓεια σας κοριτσια!! Σας εχω διαβασει ως τη σελιδα 95 και εχω μαθει πααααρα πολλα πραγματα απο εσας και θελω να σας ευχαριστησω!!! Ειρηνη μας εμπνεεις,εισαι φοβερη και νιωθω σαν να σε ξερω πολυυυυ καιρο! Σας διαβαζω καθε βραδυ αλλα και μεσα στη μερα αν βρω χρονο. με οργανωσατε και σας εχω λατρεψει!!
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σκέφτομαι να κόψω τις χλωρίνες-ντετολ για τον καθαρισμό των μπάνιων...δεν κάνουν καλό στο αναπνευστικο ...σκέφτομαι να χρησιμοποιώ αντι αυτών ξίδι-σόδα-λεμόνι. Εχετε καμιά εμπειρία?καθαρίζουν λέτε?

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!

σας διαβαζω αλλα δεν εχω πολυ χρονο-ορεξη να γραψω.

ξιδι σοδα λεμονι στο μπανιο(νιπτηρα κ ντουζιερα) χρησιμοποιουσα οσο ημουν εγκυος κ λιγο μετα ,καθαριζουν καλα, αλλα σαν την χλωρινη δεν ειναι!! τι να πω ισως ειναι κ η ιδεα μας, αλλα την λαμψη της χλωρινης δεν την ειχαν. κ τωρα ακομη τα χρησιμοποιω, την χλωρινη την εχω ελλατωσει δεν την εχω κοψει εντελως αν κ το ειχα προσπαθησει πριν κανα χρονο κ δεν ειχα αγορασει 1μιση μηνα!!!! αθλος για μενα!!

δοκιμασε το για πιο καθημερινη χρηση κ μια στις 10 μερες αν μπορεις φυσικα:rolleyes: βαζε χλωρινη.

αυτο που επισης κανω ειναι ποτε χλωρινη οταν ειναι ο μικρος σπιτι κ την αφηνω να δρασει οσο κανω δουλειες στο υπολοιπο σπιτι δεν ειμαι μεσα στο μπανιο οταν μπω ειναι για να την ξεπλυνω κατευθειαν κ παντα με το παραθυρο ανοιχτο! να μην σας πω οτι πολλες φορες κραταω την αναπνοη μου οσο μπορω λιγοτερες εισπνοες!!!:roll:

να ευχηθω στα νεα μωρακια Ιρενε κ Σταυρουλα!!!!! να σας ζησουν!!!!! γερα κ τυχερα να ειναι

Γιωτα μου κ εσυ με το καλο!! η Ιρενε οντως γεννησε το ειδα διπλα ολα καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια καλημέρα κοριτσάκια μου, γλυκα!!!

Σας διαβάζω άλλα δεν εχω και πολύ ορεξη τον τελευταιο καιρο για πολλά πολλά!!!

Ειρήνη μου, χαχα στην αρχη νομιζα ότι τα μαλλάκια σου δεν ειναι τωρινά χαχα!!!

ααα μπράβο στις αλλαγες και σου πάνε!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας....

εχω λείψει πολυ καιρό αλλα αραια και που διαβαζω τα νέα σας...

Ο ελεύθερος χρόνος μου εχει συρρικνωθεί ευχάριστα. ..

Χαρηκα πολυ για τα μωρακια που ήρθαν αλλα και για εκεινα που έρχονται. .. καποιοι δουλεύουν σκληρά τα βράδια χι χι χι

Με λιγα λόγια ολοκληρωθηκαν καποια θέματα μας, εργαζομαι ( και πληρώνομαι :-) ) λίγες ωρες την εβδομάδα και είναι στο δρόμο κατι ακόμα και εύχομαι να γινει σύντομα.

Το σπίτι μας έχει αποκτήσει εναν αερα ποπ! εκανα αρκετές αλλαγές...

Το μικρο μου αγόρι έχει αρχίσει ποδόσφαιρο που μας απασχολεί 3 φορές την εβδ. και Κυριακες για τους αγώνες. ..

Εχω ήδη αρχισει να σκέφτομαι το καλοκαίρι! :-)

Ειρήνη η αλλαγή στα μαλλιά εξαιρετική!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! τι κανετε?

σημερα το πρωι σηκωθηκα με ορεξη!ντυθηκα ωραια, βαφτηκα, εφτιαξα μαλλι κ κατεβηκα γραφειο. μετα ανεβηκα επανω ετοιμασα την μικρη κ εκανα μερικες δουλιτσες:

  1. το πρωι ανοιξα σαλονι-κουζινα να αεριστει
  2. ο αντρας μου κατεβασε σκουπιδια
  3. μετα ανοιξα τα υπολοιπα δωματια
  4. εστρωσα κρεβατια
  5. αδειασα πλυντηριο πιατων
  6. μαζεψα νεροχυτη κατι λιγα
  7. καθαρισα παγκους κ εστιες
  8. εβαλα το καλαθακι σκουπιδιων να μουλιασει κ καθαρισα αυτα που βαζω σφουγγαρια/βετεξ
  9. καθαρισα το μπανιο
  10. αλλαξα πετσετες
  11. εβαλα ενα πλυντηριο κ ξεχωρισα κ ενα 2ο
  12. συμμαζεψα λιγακι το σαλονι
  13. εστρωσα τα ριχταρια
  14. πηγαμε στις κουνιες με την μικρη

γυρισαμε, εκατσε στην γιαγια με τις ξαδελφες (πως το επαθε???) κ εγω ξανακατεβηκα γραφειο.

σε λιγο παω να την μαζεψω για την μεσημεριανη διαδικασια κ μετα ξεκουραση κ για μενα (ο συζηγος δεν ξερω αν θα ερθει νωρις η οχι)

το απογευμα καλως εχοντων θα σιδερωσω.

μπιλλακι μου ευχαριστω πολυ!! ελπιζω να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας....

εχω λείψει πολυ καιρό αλλα αραια και που διαβαζω τα νέα σας...

Ο ελεύθερος χρόνος μου εχει συρρικνωθεί ευχάριστα. ..

Χαρηκα πολυ για τα μωρακια που ήρθαν αλλα και για εκεινα που έρχονται. .. καποιοι δουλεύουν σκληρά τα βράδια χι χι χι

Με λιγα λόγια ολοκληρωθηκαν καποια θέματα μας, εργαζομαι ( και πληρώνομαι :-) ) λίγες ωρες την εβδομάδα και είναι στο δρόμο κατι ακόμα και εύχομαι να γινει σύντομα.

Το σπίτι μας έχει αποκτήσει εναν αερα ποπ! εκανα αρκετές αλλαγές...

Το μικρο μου αγόρι έχει αρχίσει ποδόσφαιρο που μας απασχολεί 3 φορές την εβδ. και Κυριακες για τους αγώνες. ..

Εχω ήδη αρχισει να σκέφτομαι το καλοκαίρι! :-)

Ειρήνη η αλλαγή στα μαλλιά εξαιρετική!

καλως τα ματια μου τα δυο!!!

μπραβο για την δουλιτσα! κ για τις αλλαγες!

Link to comment
Share on other sites

Yotou με το καλό να έρθει το μωράκι σας και να έχεις καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Φιλιά σε όλες.

ευχαριστω κοριτσακι μου!!!

κ σταματα να αγχωνεσαι για το σπιτι, θα το φτιαξεις σιγα σιγα κ εγω σταματησα να τρωγομαι με τα ρουχα μου, οτι προλαβω....τα αλλα να περιμενουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...